ویزای کار آلمانویزای کار آلمان

جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار با توجه به اینکه کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، تقریبا قوانین کار مشترکی در آنها وجود دارد.شما باید اظلاعات کافی از این قوانین داشته باشید ویا با یک موسسه معتبر حقوقی مشورت نمایید. در واقع طبق قوانین اروپا شما برای کار در آلمان و یا هر کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی هستید، برای این منظور باید آگهی جذب نیروی کار به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود ، مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار خواهد گردید.حالا اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد نوبت به افراد خارجی میرسد که در واقع تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد . 

راه دوم که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار در آلمان نزدیک میکند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا میکند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور خواهید شد. در سال های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی میباشند. 

در این حین کشور آلمان متفاوت  بوده و با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و… میباشد. 

داشتن شرایط زیر شانس اخذ ویزای کار در آلمان را بالا می برد:

داشتن سن زیر 40 سال
سابقه کار مناسب و طولانی
مدارک فنی و حرفه ای
داشتن مدرک زبان آلمانی ، آیلتس یا تافل
بسیاری از کمپانی ها، کارخانجات و شرکت های معتبر در کشور آلمان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود میباشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور المان را دریافت نموده در این فرصت شش ماهه در بعضی از رشته های خاص، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار درآلمان را انجام نماید .


شما پس از اخذ ویزای کار آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور المان خواهید شد .


 محمود خسروآبادی
  باسلام 39ساله هستم آیاباداشتن گواهینامه پایه یکم وسابقه 10سال کارمیشه امیدواربود که درآلمان کارپیداکردواقامت گرفت متشکرم  
 مهاجرت ایرانی
  هر پرونده مهاجرتی یا دریافت ویزای کار شرایط مخصوص به خود دارد.از طریق دکمه درخواست مشاوره رایگان موضوع خود را مطرح نمایید تا بررسی شود.  
 احمد یزدانی
  با سلام و احترام من دارای مدرک فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی و مدرک مهندسی تکنولوژی ساخت و تولیداز دانشگاه آزاد اسلامی تهران شرق هستم و دارای 2100 دوره نقشه کشی صنعتی از مراکز دولتی فنی حرفه ای به مدت 18 ماه می باشم.و مدرک طراحی قالب های فلزی از دانشگاه صنعتی شریف هستم البته به صورت جهاد دانشگاهی به مدت 60 ساعت و مسلط به طراحی قطعات صنعتی و خودرو و هم چنین طراحی قالبهای فلزی و مسلط به ترم افزارهای طراحی مهندسی هستم و دارای سابقه کاری به مدت 12 سال می باشم و سنم 38 سال می باشد به زبان انگلیسی و آلمانی مسلط نیستم .آیا با این شرایط می توانم پیگیر ویزای کاری در آلمان باشم .با سپاس  
 مهاجرت ایرانی
  دریافت ویزای کار آلمان مراحل و شرایط نسبتا سختگیرانه ای دارد که برای هرمورد باید بررسی شود.لطفا از طریق دکمه فرم درخواست مشاوره رایگان موضوع خود را مطرح نمایید تا کارشناسان مهاجرتی با شما تماس حاصل نمایند.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید