جزئیات ارسال مدرک سوء پیشینه و مدارک اکسپرس اینتریاداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا * که از ماه گذشته تغییر نام داده است، تغییراتی را در مورد مدرک سو پیشینه police certificate و مدارک اکسپرس اینتری اعلام کرد.

این تغییرات بیشتر مربوط به افرادی است که نامه قبولی خود ITA – Invitation To Apply  را از اکسپرس اینتری دریافت کرده اند.
در این بخش اعلام شده است که اگر تهیه نامه عدم سوء پیشینه بیش از حد معمول زمان برد، آفیسر مدارک دال بر ارائه درخواست سوء پیشینه را به شرط ارائه مدارک کافی و توضیح در مورد علت تاخیر، مورد قبول قرار خواهد داد.
همچنین زمان این مدرک سوء پیشینه نباید بیش از 6 ماه از تاریخ ارائه درخواست متقاضی باشد.
طبق توضیح اداره مهاجرت، دریافت نامه سوء پیشینه برای متقاضی در طی 60 روزه بعد از قبولی یا مدارک ارائه درخواست سوءپیشینه برای کشور فعلی خود و تمام کشورهایی که متقاضی بیش از 6 ماه در آن کشور زندگی کرده الزامی است.
در حال حاضر برای تهیه نامه سوء پیشینه باید مدارک زیر را داشته باشید:
این خدمت درحال حاضر فقط در دفاتر تهران بزرگ، کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، ارومیه ارایه می‌شود

 -  اصل و کپی شناسنامه
 - اصل و کپی كارت ملي
 - يك قطعه عكس جديد رنگي تمام رخ زمينه سفيد بدون عينك (براي خانم‌ها بدون آرايش)
 - معرفي نامه از محل كار و يا تكميل فرم درخواست
 - همراه داشتن كد پستي 10 رقمي به همراه آدرس كامل پستي
 - پرداخت هزينه هاي زیر   :
مبلغ پرداختي 50،000   بانک  ملی      شماره حساب  2171151307006     صاحب حساب نیروی انتظامی
مبلغ پرداختي  100،000 بانک  ملی    2171291338004     ذيحسابى دادگسترى استان تهران
نرخ اين خدمت در دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي با احتساب هزینه پستی مبلغ 105،000 ريال (ده هزار و پانصد تومان) مي‌باشد .

توجه: در صورت نیاز به نسخه دوم و سوم گواهی عدم سوء پیشینه می‌بایست مبلغ 50،000 ریال (پنج هزار تومان) به شماره حساب ردیف دوم جدول بالا واریز و فیش را ارایه نمایید.
تذکر 1: افرادي که براي سفارت‌خانه‌هاي خارج از كشور نياز به عدم سوء پيشينه دارند، مي بايست اصل گذرنامه و كپي صفحه اول آن را به عنوان معرفي نامه ارائه نمايند.
تذکر 2: دفاتر به هيچ وجه حق انگشت نگاري براي افراد بالاي 70 سال را نداشته و این افراد در تهران مي بايست به اداره سجل كيفري دادسراي تهران واقع در خيابان انقلاب - روبروي دانشگاه تهران- خيابان 12 فروردين- ساختمان تبريزچی مراجعه و درشهرستان بر اساس اعلام پلیس آگاهی نمایند.
تذکر 3: اتباع خارجی جهت دریافت گواهی تشخيص هويت در تهران مي‌بايست به پليس مهاجرت و گذرنامه ناجا واقع در خیابان دکتر شریعتی، نبش خیابان معلم، پشت فروشگاه اتکا و در شهرستان‌ها به اداره اتباع خارجی مراجعه نمایند.


* اداره مهاجرت و شهروندی کانادا CIC از ماه گذشته نام خود را به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC – Immigration, Refugees and Citizenship Canada تغییر داد.