خدمات اینترنت در کانادا


اینترنت در کانادا

خدمات اینترنت در کانادا، انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

کابل های با سرعت بالا : این سرویس اینترنت در حال حاضر توسط شرکت های متعددی در کانادا ارائه می گردد. این سرویس از همان کابل خدمات تلویزیون کابلی شما استفاده می نماید و شما از طریق مودم کابلی به اینترنت متصل خواهید شد. 

ADSL  با سرعت بالا : این سرویس از خط تلفن شما استفاده می نماید و اتصال به اینترنت، از طریق مودم ADSL ایجاد می گردد. 

اینترنتdial-up  : این سرویس کم کم دارد از رده خارج می شود، با این حال هنوز نیز در بعضی از مناطق دورافتاده روستایی کانادا از آن استفاده می شود.

اینترنت از طریق شبکه های تلفن همراه :  این سرویس با استفاده از یک فلش USB، این امکان را به کامپیوتر شما می دهد که به شبکه تلفن همراه متصل شود (تلفن های همراه از این شبکه استفاده می کنند)

اینترنت ماهواره ای : این سرویس، برای اتصال شما به اینترنت، از تنظیمات دیش ماهواره ای استفاده می کند.

معمولا در اغلب خانه ها خدمات کابلی و ADSL، استفاده می شوند

شما می توانید از طریق خرید یک مجموعه خدمات ارتباطی و یا بسته نرم افزاری که شامل همه یا مجموعه ای از خدمات تلفن، اینترنت، تلویزیون کابلی یا ماهواره ای باشد، در هزینه ها صرفه جویی نمایید. بسته های نرم افزاری معمولا ارزانتر از خرید جداگانه هر یک از این خدمات می باشند. 


دسترسی به اینترنت رایگان درکانادا: 

به منظور گسترش استفاده از کامپیوتر و اینترنت، دولت استانی کانادا برنامه دسترسی اجتماعی (CAP) را ارائه داده است. اکثر مردم، در فاصله ای کمتر از 3 کیلومتر تا یک جایگاه CAP قرار دارند. جایگاه های CAP، به ارائه آموزش کامپیوتر و اینترنت و استفاده از اینترنت رایگان برای همگان می پردازند.

بعضی از کافی شاپ ها نیز دارای خدمات اینترنت می باشند که شما می توانید بطور رایگان از آنها استفاده نمایید. همچنین می توانید در بعضی از کتابخانه های عمومی، زمانی را به استفاده از کامپیوترهایی که دارای خدمات اینترنتی هستند اختصاص دهید.

اماکن عمومی هم وجود دارند که در آنها می توانید به شبکه های "wi-Fi" دسترسی پیدا کنید. این مکانها دارای شبکه هایی با دسترسی رایگان به اینترنت بی سیم می باشند و همه افراد در آنجا می توانند با استفاده از کامپیوتر لپ تاپ و یا دیگر دستگاه های دارای امکانات اتصال به اینترنت بی سیم، به شبکه اینترنت دستی پیدا کنند.