شرکت هواپیمایی ایر کانادا


شرکت هواپیمایی ایر کانادا

ایر کانادا،: Air Canada شرکت هواپیمایی حامل پرچم کانادا است،این شرکت  در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد. و هم‌اکنون بار و مسافران را با استفاده از پروازهای برنامه ریزی شده و پروازهای چارتر به حدود ۱80 مقصد در سرتاسر جهان حمل می‌کند.

 

شرکت ایر کانادا دهمین شرکت بزرگ هواپیمایی از نظر مقصدهای پروازی و حجم مسافر به شمار می‌رود. ایرکانادا همچنین عضو اتحادیه استار الاینس است. Star Alliance اولین و بزرگترین اتحاد شرکت‌های هواپیمایی در جهان است، که دفتر مرکزی آن، در آلمان و شهر فرانکفورت قرار دارد.این اتحادیه در سال ۱۹۹۷ راه‌اندازی شد و از ۲۶ عضو تشکیل شده‌است.

 

دفتر اصلی شرکت ایر کانادا در مونترال، استان کبک واقع شده‌است، در حالی که بزرگترین ترمینال مسافربری آن در فرودگاه پیرسون در شهر تورنتو، استان انتاریو قرار دارد.

 

بخش حمل و نقل ایرکانادا نیز از دو بخش ایرکانادا جتز و ایرکانادا کارگو تشکیل شده. ایرکانادا ویکیشن نیز یکی از شرکت‌های تابعه ایرکانادا است که در ۹۰ مقصد مختلف به مسافران خود خدمات سیاحتی ارائه می‌دهد. شرکت ایرکانادا با همکاری شرکای محلی خود بطور میانگین روزانه حدود  ۱٫40۰ پرواز برنامه ریزی شده را انجام می‌دهد.