لغو قوانین سیتی زن شیپی C24 کاناداهدف دولت جدید لغو قانون C24 است. با روی کار آمدن دولت جدید کانادا و رویکرد خوب آقای جاستین ترودو، خبرهای خوشی شنیده می شود و امیدواریم طی روزهای آینده وعده های انتخاباتی نخست وزیر جدید عملی شود.

مهمترین بخش قانون C-24 بازپس گیری شهروندی کانادا از افرادی است که محکومیت را در پرونده خود دارند.
همچنین قانون شهروندی C-24 ارائه مدرک زبان که قبلا بین سن 18 تا 54 سال بود را به 14 تا 64 سال ملزم می کند و مانع از حضور مترجم در قسمت تست دانش کانادا می شود.
مدرک زبان برای شهروندی کانادا

یکی از مواردی که به ناحق در دولت قبلی تصویب شده بود افزایش سن از 54 سال به 64 سال برای ارائه مدرک زبان در سیتی زن شیپی بود! این مورد طبق کنفرانس وزیر مهاجرت کانادا آقای مک کالم که هفته پیش در تلوزیون پخش شد به 54 سال کاهش پیدا میکند به نظر ایشان افراد بالای سن 54 که به کانادا می آیند کاملا به زبان مسلط نمی باشند، هرچند فرزندان و نوه های آنان به راحتی زبان انگلیسی را صحبت خواهند کرد.

لغو شهروندی کانادا
آقای مک کالم McCallum "وزیر مهاجرت جدید کانادا" گفت :این تغییرات که ما در نظر داریم مانع از  گرفتن شهروندی کانادا از افراد می شود. او گفت:
"A Canadian is a Canadian is a Canadian”
جمله ای که آقای ترودو در انتخابات قبلی بارها به زبان آورد و قویا گفت که ما شهروندی کانادا را به هیچ وجه از یک کانادایی بازپس نمی گیریم و این بخشی از روند مهاجرت ما است.
دولت لیبرال جدید کانادا سعی دارد که بخش های غیرمنطقی این قانون را حذف کند و بحث شهروندی درجه یک و دو کانادا را از بین ببرد. موردی که مهاجران به سختی به آن رسیده اند و بعد از گرفتن این شهروندی، کسی نباید آن را از این افراد بازپس گیرد.
تغییرات دیگر قانون C-24
هنوز مشخص نیست که آیا قوانین دیگر مصوب در C24 لغو خواهد شد یا خیر، در قانون قبلی شما برای ارائه درخواست سیتی زن شیپی باید 3 سال در طی 5 سال (1095 روز)  را در کانادا به عنوان مقیم دائم دارای کارت PR – Permanent Resident حضور داشته باشید، که دولت هارپر آن را به حضور 4 سال طی 6 سال تغییر دادو محاسبه نصف روزهای گذرانده شده با ویزای دانشجویی و ویزای کار را حذف کرد. همچنین هزینه بررسی پرونده سیتی زن شیپی را تا 630 دلار افزایش داد.