مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوبرانزویکبرنامه مهاجرتی نیوبرانزویک

هدف از برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک، جذب نیروی کار متخصص و یا افرادی است که بتوانند با سرمایه گذاری در این استان ایجاد اشتغال کنند.برنامه مهاجرتی این استان به دو گروه زیر تقسیم می شود:

 1- نیروی کار متخصص

2 - سرمایه گذاری

 

درباره استان نیوبرانزویک:

بزرگترین شهر نیوبرانزویک سنت جان Saint  John (۱۳۰۰۰۰ نفر جمعیت) است و فردریکتون (Fredericton) مرکز این استان می‌باشند. شهر Moncton دیگر مرکز مهم شهری این استان محسوب می‌گردد. این استان دو زبان رسمی دارد. ۳۵ درصد آنها فرانسوی  و ۶۵ درصد مابقی انگلیسی زبان هستند.

جمعیت این استان کوچک 750 هزار نفر است که در مساحتی 73 هزار کیلومتر مربعی جای گرفته اند. دو شهر فردریکتون و مانکتون از این استان به عنوان دو شهر از پنج شهر برتر کانادا برای زندگی توسط نشریه مانی سنس انتخاب شده اند.

استان نیوبرانزویک یکی از استانهای آتلانتیک در کانادا است و درآمدهای این استان از صنایع چوب , معدن , کشاورزی و ماهیگیری بدست می آید و سالانه بر 30 میلیارد دلار بالغ می گردد.

بخش اصلی اقتصاد این استان را منابع سرشار طبیعی تشکیل می‌دهد. با توجه به مساحت زیاد جنگل ها، محصولات چوبی از صادرات اصلی این استان است. امروزه این استان دارای اقتصاد مدرن خدماتی از جمله خدمات مالی و بیمه‌ای می‌باشد. دولت کانادا در صدد آن است که با ترغیب این نوع خدمات با بیکاری ناشی از افت صنایع ماهیگیری و کشاورزی (دو صنعت مهم دیگر این استان) مبارزه کند. بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تا خدمات مشتریان و خدمات فنی خود را در نیوبرانزویک مستقر کنند زیرا در این استان به نیروی کار با دو زبان دسترسی دارند. فن آوری اطلاعات از دیگر صنایع رو به رشد این استان می‌باشد. تولید، دیگر بخش مهم اقتصاد استان بوده و در سالهای اخیر رشد چشم گیری داشته است. بیشتر صنایع سنگین در شهر Saint John استقرار دارد. تولید اصلی این استان، صنایع غذایی، نوشیدنی، کاغذ سازی، فلزکاری و تجهیزات حمل و نقل می‌باشد. با توجه به مناطق طبیعی زیبا در استان، توریست دیگر صنعت این استان بوده و در دهه گذشته یکی از عوامل تولید اشتغال در نیوبرانزویک بوده است .

 

مهاجرت به نیوبرازویک به روش استانی

این استان جهت جذب مهاجر در برنامه انتخاب استانی PNP شرکت دارد تا به روند مهاجرت و صدور ویزا سرعت ببخشد. در این برنامه روش هایی برای کسانی که در این استان پیشنهاد کار دارند و سرمایه گذاران وجود دارد.

از آنجاییکه هزینه های راه اندازی بیزینس در آن استان نسبتا پایین می باشد  و سرعت رسیدگی به پرونده های کارآفرینی نیز نسبتا مطلوب است، استان نیوبرانزویک به عنوان مقصد بسیاری از متقاضیان اقامت در کانادا مطرح می باشد.

 

شرایط مهاجرت به نیوبرانزویک کانادا

توانایی اولیه مکالمه به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسه

شرایط سنی مورد قبول حداقل 22 سال و حداکثر 55 سال میباشد

داشتن سابقه مدیریت یا بیزینس شخصی موفق

دارایی معادل حداقل 350 هزار دلار کانادا  در ایران

توان واریز مبلغ 75 هزار دلار ودیعه در مرحله نهایی تایید استانی جهت شروع بیزینس

شخص متقاضی می بایستی یک سفر حداقل 5 روزه از استان جهت بازدید داشته باشد.

آماده کردن یک طرح توجیهی مورد پذیرش مسئولین استان برای بیزینسی که قصد راه اندازی آن را دارید.