مکان های دیدنی کانادا بخش دوم


6. تپه پارلمان اتاوا

تپه پارلمان اتاوا در بالای رودخانه اوتاوا جای گرفته که به سبک نئو-گوتیک در نیمه دوم قرن 19 میلادی ساخته شد. برجسته ترین ویژگی این ساختمان "Peace Tower" یا "برج صلح" است که خانه مجلس عوام و مجلس سنا را از یکدیگر جدا می نماید.

برای مشاهده تصاویر  پارلمان هیل اتاوا به " اینجا " بروید. 

7. Signal Hill در شهر "سنت جان"

در ورودی بندر سنت جان Signal Hill یا به عبارتی "تپه سیگنال" یکی از مکان های تاریخی ملی کانادا قرار گرفته. در اینجا بود و در "برج کابوت" بود که در سال 1901 میلادی اولین سیگنال های تلگرافی بی سیم فرا اقیانوسی که از فاصله 2700 کیلومتری از انگلستان ارسال شده بود دریافت شد. این تپه همچنین نقش استراتژیکی در جنگ 7 ساله با فرانسه ایفا کرد درحالی که استحکامات فعلی در جریان درگیری های سال 1812 ساخته شده. از بالای برح نیز بازدیدکنندگان از بالای برج نیز می توانند یک چشم انداز بی نظیر از شهر و ساحل داشته باشند.

برای مشاهده تصاویر سیگنال هیل به " اینجا  " بروید.

8. مونترال قدیم

بخش قدیمی مونترال که به ساختمان های زیبای باستانی خود مشهور است همراه مراکز خرید و غذاخوری های فوق العاده خود هرساله پذیرای گردشگران زیادی است. کالسکه های زیبای موجود در این شهر از میان خیابان های سنگ فرش شده بازدیدکنندگان را به قسمت های مختلف مونترال قدیم خواهند برد. برخی از مکان های دیدنی مونترال قدیم شامل Rue Bonsecours و Marché Bonsecours می شود.

برای مشاهده بخش قدیمی شهر مونترال به " اینجا " بروید.

9. خرس های قطبی چرچیل، مانیتوبا

یکی از منحصر به فردترین جاذبه های دیدنی در کانادا در نزدیکی شهر چرچیل در شمال ایالت مانیتوبا مهاجرت خرس های قطبی است که خودشان را از زمین های مسطح به خلیج هادسون می رسانند. هرساله در زمستان تورهای مختلف بوسیله  ماشین های مخصوص باگی تندرا که کاملن ایمن سازی شده اند بازدید کنندگان را به نزدیکی خرسهای قطبی می برند. بهترین زمان بازدید در ماه اکتبر یا نوامبر است، یعنی زمانی که خرسها منتظر یخ زدن دریاچه برای وارد شدن به آن هستند.

برای مشاهده عکس های این منطقه به" اینجابروید.

10. خلیج فاندی

خلیج فاندی در شرق کانادا و بین " نیوبرانزویک" و "نوا اسکوشیا" قرار دارد به خاطر جزر و مد شگفت انگیزش شناخته می شود. اختلاف بین جزر و مد در این خلیج در دنیا بالاترین مقدار است و این اختلاف به بیش از 19 متر می رسد!! برخی از مکان های پرطرفدار در امتداد خلیج فاندی ودر میان اشکال عجیب و زیبای صخره ها و کوه ها عبارت از Hopewell Cape ،Fundy Trail Parkway ،Grand Manan Island و پارک ملی فاندی هستند.

برای مشاهده عکس های زیبای خلیج فاندی به " اینجا " بروید.