مکان های دیدنی کانادا بخش سوم


11. بندر ویکتوریا

شهرهای کمی از کانادا توانسته اند همانند "ویکتوریا" فضای آبی شهر را به  زیبایی که  بندر داخلی  ویکتوریا جلوه می کند نشان دهند. این بندر شهری مکان بسیار عالی برای گردش و پیاده روی، استراحت، خرید و صرف غذا است. مهمترین بخش این منطقه یکی از زیباترین ساختمان ها در تمام شهر، یعنی هتل تاریخی "مکله" یا Empress Hotel می باشد. در طول سالیان سال این هتل میزبان پادشاهان و ملکه های زیادی بوده و امروزه در آن چای اعلای سنتی بریتانیا عرضه می شود که یکی از خاطرات ماندگار تمام گردشگران ویکتوریا محسوب می گردد. در حالی که این بندرگاه در تمام طول سال همیشه نسبتا شلوغ و زنده است اما در ماه های تابستان سرزندگی و شادابی خاصی در آن بوجود می آید.

برای مشاهده عکس های زیبای بندر داخلی ویکتوریا به " اینجا " بروید.

12. پارک ملی "گراس مورن"، نیوفاندلند

پارک ملی گروس مورن در ایالت نیوفاندلند یکی از دورافتاده ترین پارک های ملی کانادا است. اما این پارک با مناظر فوق العاده زیبا از کوهها و فلات های خود کاملا ارزش صرف زمان برای کشف این منطقه را دارد. این پارک جزئی از میراث طبیعی یونسکو محسوب می شود. در گراس مورن شما تخته سنگ های شیب دار، آبشارهای زیبا، صخره هایی با اشکال بسیار جالب که پوشیده از یخ و آب هستند خواهید یافت. اکثر گردشگران با تورهای قایقی به مشاهده شگفتی های این طبیعت زیبا می پردازند همچنین مسیر های مخصوص پیاده روی برای گشت و گذار فراموش نشدنی در پارک تعبیه شده. حتی امکان کایاک کردن "قایق سواری با قایق های مخصوص در آبهای خروشان بین صخره ها"نیز در این پارک وجود دارد. در زمستان این پارک بازدید کنندگان بسیار کمتری دارد اما در زمستان، پارک برای اسکی کردن باز می باشد.

برای مشاهده عکس های پارک ملی گراس مورن به " اینجا " بروید.

13. پارک استنلی، ونکوور

یکی از بزرگترین گنجینه های شهر ونکوور پارک 405 هکتاری استنلی است که در غرب منطقه مرکزی شهر واقع است. این پارک شبه جزیره مانند، توسط آب احاطه شده و انواع گوناگون درختها مانند سرو قرمز و صنوبر داگلاس در آن یافت می شود است. گرداگرد پارک توسط یک دیوار دریایی در برگرفته شده و مسیر های طولانی و جداگانه  هم برای پیاده روی و هم دوچرخه سواری در آن تعبیه گردیده. درون پارک استنلی، آکواریوم بزرگ ونکوور، دریاچه مصنوعی سگ هاب آبی، نمایشگاه پارک استنلی و باغ گل رز قرار گرفته اند. همچنین تعداد زیادی تیرک توتم که مربوط آیین های سرخپوستان قدیم غرب کانادا است و برخی از آنها بیش از 100 سال نیز قدمت دارند در این پارک افراشته شده اند.

برای مشاهده عکس های زیبای پارک استنلی در ونکوور به " اینجا " بروید.

14. کلگری استمپید "Calgary Stampede"

در هفته ای در ماه جولای شهر کلگری کاملا تبدیل به یک شهر وسترن واقعی می شود. مردم بجای لباس های معمول، جین و بوت های مخصوص گاوچران های وسترن را بر تن می کنند. بسیاری از گردشگران همه تلاش خود را می کنند تا در این هفته بخصوص در این شهر و اطراف آن باشند. نمایش های روزانه سوارکاری در زمین های استمپید شرکت کنندگان زیادی را از سراسر آمریکای شمالی به این منطقه می کشاند. گاوبازی، وسایل بازی متنوع، خوراکی های جور و واجور و نمایشهای شبانه. در گوشه گوشه شهر جایگاه های "صبحانه مجانی استمپید" چه در فضای آزاد و چه  فضا های داخلی برقرار است که معمولا توسط پنکک های مخصوص از مردم استقبال می کنند. بسیاری از اجرا کنندگان بزرگ موسیقی کانتری در این روزها در استمپید حضور دارند.

برای مشاهده عکس های فستیوال کلگری استمپید به " اینجا " بروید.

15. موزه کانادایی حقوق بشر

جدیدترین جاذبه شهر وینیپگ که هم توجهات ملی و هم بین المللی را جلب خود کرده موزه کانادایی حقوق بشر می باشد که در سال 2014 در نزدیکی منطقه "فورک" شهر وینیپگ بازگشایی شد. ساختمان موزه از طراحی فوق العاده زیبایی برخوردار است که از نظر معماری و رنگ های بکار رفته شبیه هیچ ساختمان دیگری در کانادا نیست. همچنین مفهوم کلی پشت موزه نیز بسیار منحصر بفرد است و مباحث جدال آمیز در آن به نمایش در آمده. این موزه داستانهای شخصی را برجسته تر کرده، به موضوعات مختلف از زاویه ای دیگر نگاه نموده و برموضوعات وسیعی تمرکز کرده است.

برای مشاهده عکس های این موزه به " اینجا " بروید.