هزینه زندگی در کانادا


هزینه زندگی در کانادا

در حالت کلی هزینه زندگی در کانادا از کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و استرالیا  کمتر است و در عین حال گرانتر از بیشتر کشورها می باشد. مخصوصا در بخش مسکن ، در مقايسه با ساير کشورهاي پيشرفته که به مراتب از آنها ارزان تراست . در کانادا قيمت متوسط خانه حدود 7 برابر متوسط حقوق و دستمزد سالانه مي باشد.این نسبت در انتاريو و آلبرتا 7 تا 8 برابر متوسط حقوق سالانه و در شهر ونکوور 11 برابر حقوق متوسط سالانه می باشد.

محل سکونت نیز برای صرفه جویی در وقت و هزینه بسیار مهم است.به طور مثال در شهری مانند تورنتو ، باید به محلی که برای سکونت انتخاب می شود دقت زیادی داشت.زیرا تورنتو  شهری بزرگ است که در اطراف آن نیز شهرهای متفرقه زیادی وجود دارد. با وجود سیستم های حمل و نقل قابل اطمینان و مناسب در تورنتو و شهرهای اطراف آن ، در چنین شهری اگر محل سکونت شما در شرق تورنتو  مانند منطقه اسکاربورو باشد و بخواهید به محلی در غرب این شهر برای کار یا حضور در کلاس درس سفر کنید زمان نسبتا زیادی در حدود دو تا سه ساعت زمان باید برای هر مسیر رفت یا برگشت در نظر بگیرید.

اجاره مسکن در کانادا نیز در شهرهای مختلف متفاوت است به طور کلی در شهر تورنتو  مبلغ اجاره ماهانه برای یک آپارتمان دو خوابه در محله های ایرانی نشین بین 1200 تا 1500 دلار است.که این مبلغ در نقات مرکزی شهر یا داون تاون به 2000 تا 2500 دلار و یا بالاتر نیز هواهد رسید.

با خرید از حراجی های مختلف نیز میتوان تا حدود زیادی از هزینه مربورط به لوازم و وسایل بکاهید.

علاوه بر هزینه مسکن هزینه های جانبی دیگر مانند خورد و خوراک و رفت و آمد و غیره در حدود 400 تا 600 دلار در ماه می باشد اما اگر خرید موارد مورد نیاز را با حراجی‌های هفتگی تنظیم کنید، میتوانید بخشی زیادی از این هزینه را صرفه جویی نمایید.ضمنا هزینه های مربوط به بیمه ، هزینه های مربوط به سلامتی و درمانی و ... را نیز باید درنظر گرفت.

به صورت کلی متوسط هزینه زندگی در کانادا، جدا از هزینه مسکن برای یک نفر و زندگی معمولی بین  700  تا 1000 دلار و برای یک خانواده 4 نفره از 2500 تا 3000 دلار به بالا خواهد بود.

مقایسه هزینه زندگی در کانادا با اروپا و آمریکا:

  • هزینه غذا و خورد و خوراک در کانادا ارزان تر است.
  • صرف غذا در بيرون از منزل و همچنین بيشتر تفريحات در کانادا ارزان تر تمام میشود.
  • قیمت و هزینه ماشين و همچنین قیمت بنزين و در کانادا ارزان تر است
  • انرژي ارزان تر است اما در زمستان انرژي بيشتري براي گرم کردن خانه مصرف خواهد شد.
بيمه اتومبیل در کانادا بسيار گران است