کار در کانادا


پیدا کردن کار در کانادا

محل زندگی خود در کانادا را با بررسی بهترین جوانب برای فرصتهای شغلی انتخاب نمایید. با انجام برخی اقدامات، می توانید در پیدا کردن کار در کانادا به خودتان کمک کنید.

جهت جستجوی کار در کانادا به همراه داشتن اصل مدارک کسب شده در کشور خودتان بسیار اهمیت دارد. مدارکی که بیانگر تحصیلات و تجربه کاری شما هستند

 مدارک تحصیلی: پرونده های مربوط به دوره متوسطه، کالج یا دانشگاه می باشند، که شامل مدارک دانشگاهی، مدارک تحصیلی و گواهینامه ها هستند. مدرک دوره، رونوشت ها، یا ریز اطلاعات دوره نیز می توانند مفید باشند.

مدارکی که مربوط به تجربه کاری گذشته هستند: شرح وظایف، پرونده یا مدارک مربوط به استخدام، تقدیرنامه ها، توصیه نامه هایتان از کارفرمایان و سرپرستهای کاری، و مدارک دوره های آموزشی... در صورت امکان، قبل از آمدن به کانادا مدارک تان را به انگلیسی یا فرانسه ترجمه نمایید. بهتر است مدارک مربوط به سوابق تحصیلی، کاری و دوره های داوطلبانه، و مهارتها و توانایی های خود را همراه داشته باشید. همچنین مدارک تحصیلی، دانشگاهی، گواهی نامه ها و دیگر صلاحیتها، توصیه نامه ها و پرونده ها یا رونوشت های مربوط به مدرسه را با خود بیاورید. اقدام برای بهبود مهارتهای زبان انگلیسی یا فرانسه نیز بسیار مفید است. 

در کانادا کار در یک حرفه متعارف مستلزم داشتن مجوز است در حالیکه حرفه غیرمتعارف نیازی به مجوز ندارد. شما باید متوجه شوید که آیا حرفه شما در کانادا متعارف است یا غیرمتعارف. در سراسر کشور کانادا صدها سازمان خدمات مهاجرت وجود دارد که که کمک زیادی به مهاجرین می نماید. کارکنان بسیاری از آنها را تازه واردین قبلی تشکیل می دهند که چالش های پیش روی مهاجرین را درک می کنند. سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا (Citizenship and Immigration Canada) بسیاری از این سازمانها را به لحاظ مالی حمایت کرده و تازه واردین را جهت عادت کردن به زندگی در کانادا کمک می کنند. آنها منابعی رایگان جهت آمادگی تان برای کار، یادگیری زبان، تحصیلات و دیگر آموزش های مهارتی شغلی و پیدا کردن شغل در اختیارتان می گذارند. 

علاوه بر این ها وب سایت های زیادی نیز برای کاریابی در کانادا در فضای مجازی وجود دارد که می توانید شغل مورد نظر خود را در آنها جستجو نمایید.