گرانترین شهرهای کانادا


گرانترین شهرهای کانادا

 

1.ونکوور ، بریتیش کلمبیا

طبق بررسی ها شهر ونکوور گرانترین شهر برای زندگی در آمریکای شمالی است.با میانگین قیمت 749 هزار دلار برای یک خانه !! اما خوشبختانه برای بازدیدکنندگان ونکوور ارزش صرف این هزینه ها را خواهد داشت.شما حتی ممکن است اتفاقی در هتل خود به یک هنرپیشه هالیوود برخورد نمایید.این شهر در حال حاضر سومین مرکز بزرگ تولید فیلم در آمریکای شمالی است.با وجود 450 کیلومتر مسیر اختصاصی دوچرخه  در این شهر، ونکوور دارای کمترین تولید آلاینده های کربنی در آمریکای شمالی است و در تلاش است تا سال 2020  به عنوان "سبزترین شهر دنیا" دست یابد.

 

2.تورنتو ، انتاریو

تورنتو بعد از ونکوور دومین شهر گرانقیمت کانادا در خرید خانه با میانگین 483 هزار دلار برای هر خانه است.تورتنو بزرگترین شهر کانادا و دارای ساکنین زیاد در مرکز شهر است که خود باعث میشود این شهر از نظر سرگرمی، وجود صحنه های تئاتر و سینما و دیگر مراکز تفریحی بسیار سرآمد باشد.برج معروف CN نیز در این شهر قرار دارد.

 

3.ویکتوریا ، بریتیش کلمبیا

شهر ویکتوریا سومین شهر گرانقیمت کانادا از نظر خرید مسکن با میانگین قیمت 422 هزار دلار است. این شهر نسبت به بسیاری از شهرهای کانادا دارای آب و هوای گرمتر و مناسب تری است.

 

 

4.کلگری ، آلبرتا

اگر بخواهید در کلگری که پایتخت انرژی کانادا نیز محسوب میشود خانه ای بخرید برای شما حدود 419 هزار دلار خرج خواهد داشت اما نکته مثبت اینکه  لازم نیست مبلغی را به عنوان م"الیات بر فروش استانی "بپردازید.این شهر در مجاورت کوهای راکی و در 120 کیلومتری پارک بنف واقع شده.

 

 

5.همیلتون / برلینگتون ، انتاریو

 پنجمین شهرگران قیمت کانادا با میانگین قیمت 350 هزار دلار برای هر خانه واقع در ساحل دریاچه انتاریو با حدود نیم ساعت فاصله با غرب تورنتو.

 

 

6.اتاوا ، انتاریو

پایتخت کانادا و چهارمین شهر بزرگ کانادا دارای ششمین رتبه از نظر میانگین قیمت خرید خانه با قیمتی حدود 434 هزار دلار برای یک خانه است.طبق گزارش مجله " فوربز " ، اتاوا پاکیزه ترین شهر دنیا است.در این شهر  بزگترین موزه ها و گالری های کشور وجود دارد.در ماه می نیز بزرگترین فستیوال و نمایشگاه گل و غنچه های لاله در دنیا در این شهر برگزار میشود.

 

 

7.ادمونتون ، آلبرتا

با میانگین 324 هزار دلار برای یک خانه و معروف به شهر فستیوال ها و برگزاری جشنهای مختلف در کل سال.

 

 

8.ساسکاتون ، سسکچوان

مبلغ میانگین برای خرید بک خانه در این شهر حدود 321 هزار دلار است.یکی از آفتابی ترین شهرهای کانادا.

 

 

9.مونترال ، کبک

میانگین قیمت خرید یک خانه در این شهر حدود 320 هزار دلار است.شهری که روح جشن و فستیوال  در آن جاریست.در سال 2004 فستیوال بین المللی جاز مونترال پذیرای بیش از 250 هزار جمعیت بازدید کننده بود.جشنی که بزرگترین فستیول موسیقی جاز در دنیا محسوب میشود.