استراليا يا کانادا

استرالیا یا کانادا

"بخش پایانی"

برای ملاحظه بخش اول مقاله استرالیا یا کانادا به " اینجا " مراجعه فرمایید.

مقایسه مالیات‌ها:

در کانادا هیچ راه فراری برای نپرداختن مالیات‌ها نیست.در کاناداسیستم مالیاتی مقداری پیچیده تر از استرالیا است.در کانادا یک مالیات استانی و یک مالیات فدرال وجود دارد.بسته به میزان درآمدتان هر استان در کانادا درصد متفاوتی مالیات برایتان تأیین می‌کند، اما همگی به میزان یکسانی مالیات فدرال پرداخت می‌کنند که با هم در ایالت اونتاریو به ۱۳% می‌رسند. شما این مالیات را در اکثر خرید‌هایتان پرداخت می‌کنید.در اکثر مواقع این مالیات ۱۳ درصدی در قیمتی که در برچسب قیمت می‌بینید لحاظ نشده‌اند، بنابراین اگر شما جنسی را ۱۰ دلار خریداری کنید، صندوقدار برایتان ۱۱.۳۰ دلار محاسبه خواهد کرد. وقتی وارد تورنتو می‌شوید، قبل از شروع به کار باید برای گرفتن شماره‌ی بیمه‌ی اجتماعی خود اقدام کنید. واضح است که میزان مالیاتی که شما در تورنتو پرداخت می‌کنید بسته به میزان درآمد شما محاسبه میشود. در استرالیا ۱۰ درصد به تمام خرید‌ها به عنوان مالیات اضافه می‌شود. استرالیایی‌ها از یک شماره‌ی مالیاتی (TFN) استفاده می‌کنند تا خود را برای سیستم مالیاتی مشخص کنند. بعد از ورودتان به آنجا ضروری است تا برای تهیه آن هر چه زودتر اقدام کنید.

مقایسه تحصیلات و خدمات پزشکی رایگان:

هم استرالیا و هم کانادا از خدمات تحصیلی و پزشکی رایگان و سطح بالایی برخوردار هستند و تقریبا هیچ اختلافی در بین این دو کشور در ارائه این خدمات وجود ندارد.

مقایسه سیستم حمل‌و‌نقل:

در تورنتو حمل‌و‌نقل شامل ترن، اتوبوس و تراموا‌ می شود. تمام اینها با یکدیگر مرتبط هستند، مهم نیست مسیرتان چقدر طولانی باشد یا چند تریپ ، هزینه یک مسیر یک‌طرفه 3 دلار خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم اگر دوست ندارید در ساعت 7:30 صبح و سرمای -15 درجه، منتظر اتوبوس و یا تاکسی باستید، مکان زندگی خود را نزدیک یک خط مترو انتخاب کنید. سیدنی دارای شبکه مترو نیست. اما دارای شبکه‌ای از اتوبوس‌ها و قطار‌ها است. میزان هزینه قطارها بسته به مسافتی که طی می‌کنید دارد (حداکثر 8.60 دلار). مسیرهای اتوبوس نیز به ۶ بخش تقسیم شده‌اند، بنابراین میزان هزینه‌ی شما به بخش‌هایی که از آنها برای سفرتان انتخاب می‌کنید بستگی دارد. بیشترین هزینه‌ای که در یک مسیر یک‌طرفه پرداخت خواهید کرد 4.70 دلار است.

مقایسه آب‌و‌هوا:

از لحاظ فصلی استرالیا و کانادا در تضاد هستند.گزینه‌های موجود هوای آفتابی به همراه گرما در استرالیا یا هوای آفتابی به همراه سرما هستند در کانادا است. کانادا به خاطر زمستان و استرالیا به خاطر تابستانش شناخته شده هستند. در تورنتو چهار فصل را با تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان های سرد تجربه خواهید کرد. آب‌و‌هوا در تورنتو روزانه تغییرات دمایی زیادی را در پی دارد، مخصوصاً در فصل‌های سردتر. زمستان در تورنتو سخت است، گرچه نسبت به دیگر مکان‌های کانادا ملایم‌تر است. اما در سیدنی تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها ملایم هستند، همینطور در سرتاسر سال باران‌های پراکنده ای در این شهر می‌بارند.

مقایسه اختلاف زمانی با ایران

تورنتو معمولاً ۸.۵ ساعت از تهران عقب‌تر است، در همین حال سیدنی ۵.۵ ساعت از تهران جلوتر.مثلا اگر در تهران ساعت 5 عصر باشد در تورنتو ساعت 8:30 صبح و در سیدنی 10:30 شب خواهد بود. البته در بهار و پاییز،هم استرالیا و کانادا و هم ایران ساعت خود را برای استفاده‌ی بهتر از نور روز، کمی به عقب یا جلو می‌برند، و به همین دلیل ممکن است تغییرات اندکی در اختلاف زمانی رخ دهد. به همین دلیل برای یک یا دو هفته این اختلاف زمانی با افزایش یا کاهش یک یا دو ساعته روبه‌رو می‌شود. ‌

مهاجرت به استرالیا یا کانادا ؟

با توجه به توضیحات داده شده برای مهاجرت به این کشورها باید موارد زیادی را با یکدیگر مقایسه نمایید.در زیر لیست کوتاهی از این موارد برای شما ارائه می شود.

  • هزینه زندگی و اجاره خانه در استرالیا بیشتر از کانادا است
  • در استرالیا نرخ به طور میانگین دستمزدها بیشتر است.
  • سیستم مالیاتی در کانادا پیچیده تر و مالیات پرداختی کمی بیش از استرالیا است.
  • برای برخورداری از حقوق و مزایای کامل شهروندی در استرالیا باید 2 سال صبر نمایید.
  • در استرلیا احراز صلاحیت شغلی و مدارک در یک ایالت به منزله داشتن صلاحیت کار و زندگی در تمام کشوراست.در صورتی که در کانادا قوانین ایالت ها با یکدیگر متفاوت است.ممکن است صلاحیت و مدارک شما برای مهاجرت به ایالت کبک کانادا کافی باشد اما برای دیگر ایالت های کانادا قابل پذیرش یا کافی نباشد.
  • در صورت اقامت در استرالیا شما دسترسی راحت تری به نیوزلند دارید و از طرف دیگر کانادا نیز نزدیک به کشور آمریکا ست.
  • در یک مقایسه کلی شاید بتوان گفت کشور کانادا محل مناسب تری برای زندگی خانوادگی و آسایش و راحتی است در حالی که استرالیا برای زندگی افرادی که تنها هستند جذابتر بوده و زندگی در این کشور دارای هیجان و سرزندگی بیشتری است.