اینترنت در استرالیا

اینترنت در استرالیا

در استرالیا اگر می خواهید در خانه به اینترنت وصل شوید، یا از طریق وسیله ای که دارید به اینترنت بدون سیم  Wireless به شیکه اینترنت استرالیا متصل شوید .بایستی قرار دادی با یک شرکت فراهم کننده اینترنت ببندید. قبل از هرگونه امضای قراردادی بایستی از مفاد آن قرارداد به طور کامل مطلع شوید و نیز بدانید که آیا آن مورد نیاز شما است و آیا قادر به پرداخت آن هستید یا خیر. همچنین شما می توانید ارتباط با اینترنت بدون سیم را با پرداخت پیش بخرید.

اتحادیه بین المللی مخابرات رده بندی سرعت اینترنت کشورها در سال 2015 را منتشر کرد و این آمار را با سال 2010 مقایسه کرده است. بر اساس این رتبه بندی کره جنوبی با حفظ مقام خود همچنان مقام اول سرعت اینترنت در جهان را دارد.

کشورهای اروپای غربی و شرق آسیا جزء بهترین های سرعت اینترنت هستند. در شرق آسیا بعد از کره جنوبی ، کشور ژاپن در رده 12 قرار گرفته است.ایران نیز با بهبود وضع خود نسبت به سال 2010 رتبه خود را از 99 به 91 کاهش داده است.استرالیا نیز در این سال از رتبه 15 جهان به رتبه 13 سعود کرده است.

تاریخچه:

اینترنت در استرالیا حدودا 10 سال زودتر از ایران در سال 1983 شروع به کار کرد که ابتدا در 10 سال اول مختص دانشگاهیان بود و تقریبا شروع استفاده دایال آپ در ایران و استرالیا در یک تاریخ بوده است. در ابتدای شروع به کار اینترنت در استرالیا ظرفیت زیر ساخت 256 کیلوبیت بر ثانیه بود که نصف ظرفیت زیر ساخت آن زمان در ایران بود. در سال 2002 یا همان سال 1380 ظرفیت زیر ساخت این کشور به 24 مگابیت بر ثانیه رسید. این میزان سرعت مشخص می‌کند که اینترنت ایران در این سال 3 برابر سریع‌تر از استرالیا بوده است. در سال 2005  نیز استرالیا با خرید و تجهیز شبکه خود به تجیهزات تسلسترا از ایران پیشی گرفت و هم اکنون سرعت اینترنت این کشورحدود 4 برابر سرعت اینترنت در ایران است.