خرید سیم کارت و تلفن همراه در استرالیا

خرید سیم کارت در استرالیا

روش های ارتباطی در استرالیا

 1- خرید سیم کارت استرالیا در بدو ورود.که حتمی و لازم هست چون بعدها برای هر کار اداری اولیه و یا ارتباط با کاریابی ها و اینا، احتیاج به یه شماره تماس دارید.

البته هزینه مکالمه موبایل در استرالیا خیلی گرونه. و دو تا شرکت بزرگ موبایل ، اپتوس و ودافون، هستند که ظاهرا با هم رقابت میکنن. هزینه مکالکه داخلی استرالیا حدود ١ دلار و به ایران ١.٧ دلار.

نحوه خرید سیم کارت در استرالیا:

- خرید Prepaid : که یک سیم کارت و شماره است که میتونید شماره رو انتخاب کنید و بعد هم براش شارژ بخرین. تقریبا در همه مغازه امکان خریدش هست.

- با شرکت های ارائه دهنده سیم کارت قراردادهای ١٢ ماهه، ٢۴ ماهه و ... ببندید . که تو این حالت میتونید ازشون گوشی هم بردارین با تخفیف خیلی خوب. اما سیم کارت بهش قفل میشه  و فقط از همون سیم کارت میشه برای اون گوشی استفاده کرد.

اطلاعات برخی از این شرکت های مخابراطب استرالیا

 

Vodafone

50$ - 3GB dl - infinite local call&txt - 300min international call

60$ - 4GB dl - infinite local call&txt - 300min international call

80$ - 6GB dl - infinite local call&txt - 300min international call

Optus

30$ - 1.5GB dl 300min local call - infinite txt - N/A

45$ - 3GB dl - infinite local call&txt - N/A

60$ - 6GB - infinite local call&txt - N/A

TPG

20$ - 100MB - infinite call&txt - N/A

25$ - 500MB - infinite call&txt - N/A

30$ - 1.5GB - infinite call&txt - N/A

40$ - 2.5GB - infinite call&txt - N/A

Amaysim

45$ - 5GB - infinite call&txt - N/A

20$ - 500MB - N/A - N/A

 

2 - استفاده از سیستم های PC TO PHONE با استفاده از تکنولوژی VOIP خیلی از شرکت ها در این زمینه، سالهاست که مشغولن.با استفاده از این سیستم ، پس از خرید سرویس دایالر آن شرکت ارائه دهنده روی کامپیوتر شما نصب میشه و یه صفحه شمار گیر داره و شما میتونید با استفاده از اون و همچنین از طریق اینترنت با همه جای دنیا با هزینه کم تماس یگیرید.

مزیت این سیستم،‌اینه که هزینه مکالمه خیلی پایین میاد به دلیل اینکه شما حتی در حالت اسکان در یه مکان موقت و تنها با دسترسی به اینترنت، میتونید به هر جای دنیا با هزینه ناچیزی نسبت به گزینه های دیگه تماس بگیرید.

برای دسترسی به این سیستم کافیه که یه سرچ کنید و قیمت مکالماتشون رو مقایسه کنید و بعد با کردیت کارت خرید رو انجام بید و بعد هم از دیالر اون شرکت استفاده کنید.

البته جالبه که در بازار اینجا من دستگاههایی دیدیم که مستقیم به خط اینترنت وصل میشن و احتیاج به کامپیوتر نیست دراین حالت و شما میتونید دستگاه تلفنتون رو به این دستگاه وصل کنید و با یه سرعت منطقی اینترنت، براحتی تلفن بزنید. و هزینه مکالمات از کردیت کارتی که در سیستم ثبت شده، کسر میشه.

مزیت این دستگاهها به حالت دیالر کامپیوتری اینه که به شما یه شماره هم داده میشه که میتونید از طریق اون در دسترس بقیه هم باشید.

3 - خرید کارت تلفن  برای تماس های خارجی  با به اصطلاح خودشون overseasو با اون از تلفن های عمومی که در سطح شهر پر و ارزون هم هست، تماس هاتون رو برقرار کنید.

البته از گزینه های voip برای تماس داخل استرالیا هم میشه استفاده کرد، که هزینه های مکالمات رو به شدت کاهش میده و ما مثلا در کنار یه سرویس voip برای تماس ها با ایران، یه سرویس SKYPE هم به قیمت خیلی مناسب برای تماس های داخل استرالیا(کاریابی ها و کارفرما ها) خریدیم.

البته همونطور که میدونید ارتباط با مسنجر های مختلف مثل تلگرام،لاین یا وتساپ از همه گزینه ها ارزونتره و به صرفه تر. اما خوب شاید همه عزیزای ما با اینترنت راحت نباشن.