موزه های استرالیا

موزه ملی استرالیا
این موزه ملی و بحث برانگیز در شهر كانبرا شرح مبسوطی است بر گذشته و حال فرهنگ استرالیا .
رواق ها ، پاگردها و عناصر كلی چشم انداز در كنار شكل هلالی/ قوسی كل موزه حاصل همگرایی عناصر فرهنگی در كشور استرالیا است. موسسه بومیان استالیا و مركز مطالعات تورس استریت آیلندر در داخل موزه جای گرفته اند.
این موزه در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد.  ساختمان موزه تا تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۰۱ مکان ثابتی نداشت تا زمانی که یک ساختمان با کاربری موزه در پایتخت استرالیا ساخته شد. این موزه دارای میراث ۵۰۰۰ ساله ی بومی استرالیا ، توافقنامه ها از سال ۱۷۸۸ و رویدادهای مهم از جمله فدراسیون ها و المپیک سیدنی سال ۲۰۰۰ است.

موزه ملبورن | Melbourne Museum
این موزه در سال ۱۸۵۸ در دانشگاه ملبورن استرالیا تأسیس شد. موزه ملبورن شامل بخش های گوناگون علمی است که بزرگ ترین موزه در نیمکره جنوبی به شمار می رود.
بخش تاریخی طبیعی این موزه شامل مجموعه ای از اسکلت سنگواره های جانوران ما قبل تاریخ را در بر دارد. بخش صنعت و تکنولوژی نیز در این موزه دیده می شود. این موزه در منطقه باغ های کارلتون در شهر ملبورن استرالیا واقع شده است. 

میدان فدراسیون
میدان فدراسیون یکی از نمادهای معماری شهر ملبورن است که به سبک مدرن ساخته شده است. این میدان، مجموعه کاملی از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و تجاری است. از جمله مشهورترین قسمت های این میدان، مرکز ایان پاتر، NGV استرالیا است که نمایشگاه هنری هنرمندان استرالیایی و مرکز استرالیایی تصاویر متحرک است. طراحی هندسی و معماری عجیب و غریب معمول این سالن نیز به تنهایی برای گردشگران جالب است.
• زمان بازدید: هر روز و 24 ساعته
•بهای ورودی: ندارد
•جزو میراث یونسکو است؟: خیر
•نشانی: ملبورن، نبش خیابان های Swanston  و فلیندرز

موزه هنرهای معاصر هِیده
خانه سابق جان و نوای یکشنبه های ملبورن، پس از مرگ او به موزه هنرهای معاصر این شهر تغییر کاربری داده است. این خانه نمایشگاه دایمی هنرهای مدرن استرالیا است.
•زمان بازدید: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر
•بهای ورودی: دارد
• جزو میراث یونسکو است؟: خیر
• نشانی: ملبورن، بولین، خیابان تملستوو 7

موزه مهاجرت
موزه مهاجرت ملبورن نمایش دهنده انواع فرهنگ های مختلفی است که وارد این شهر شده اند. این موزه شامل هزاران داستان مهاجرت، عشق، دل شکستن، تضاد، بلایای طبیعی، خانواده، آزادی، امنیت، قربانی شدن و … است.
• زمان بازدید: هر روز از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر
•بهای ورودی: دارد
•جزو میراث یونسکو است؟: خیر
• نشانی: ملبورن، خیابان فلیندرز 400


گالری ملی ویکتوریا (National Gallery of Victoria)
گالری ملی ویکتوریا (National Gallery of Victoria)  گالری هنر و موزه در شهر ملبورن ، کشور استرالیا است. در سال 1861 بنا نهاده شده و آن را قدیمی ترین و بزرگترین گالری هنر  استرالیا می دانند.  گالری اصلی در خیابان کیلدا  ، واقع در قلب  هنر قرار دارد و  شعبه ای از آن در میدان  فدراسیون موجود است .  گالری ملی هنر دانشکده ویکتوریا ،  در سال 1867 تاسیس شد. این مرکز برای آموزش آکادمیک  هنر دانشگاهی در استرالیا تا حدود 1910 بود . بعضی از فارغ التحصیلان این دانشکده   بعدها به  معروفترین و مهمترین هنرمندان استرالیا تبدیل شدند.  این گالری در بر گیرنده  مجموعه بین المللی مانند  آثار جیان لورنزو برنینی ، مارکوپالمزانو ، رامبراند ، پیتر پل روبنز ، جیووانی باتیستا تیپلو ، ، پائولو اوسلو ، و پائولو ورونسه و بسیاری دیگر  می باشد.

مجموعه مدرن  گالری شامل : ، مد ، عکاسی ، طبیعت استرالیا و هنر های بومی است. امروزه این گالری شامل مجموعه های غنی  در زمینه های گوناگون مدرن و باستانی مانند  گلدان های یونانی ، مصنوعات مصری و سرامیک های تاریخی  اروپا ، و مجموعه ای از  بزرگترین و جامع ترین آثار هنری استرالیا می باشد. رویداد معروفی که در تاریخ گالری  ملی ویکتوریا رخ داد ،سرقت  نقاشی  پابلو پیکاسو  به نام "زن بید" در سال 1986 توسط شخص یا گروهی که خود را "تروریست فرهنگی استرالیا" قلمداد می کردند بود.