موسیقی، رقص و نمایش در استرالیا

قدیمی‌ترین نوع موسیقی در استرالیا مربوط به مردمان بومی آنجا است. در منطقه بومی استرالیا، آهنگ هایی با درون مایه اجتماعی و روحانی اجرا می‌شود. در طی اجتماعات بومیان که به «کوروبوری» معروف است، رقص و آواز قسمت مهمی از سرگرمی ها را شامل می‌شود. در مراسم و جشن های مذهبی، سرودها، روح بومیان مختلف را به هم پیوند می‌دهد که به آن «زمان رویایی» می‌گویند. امروزه این آوازها در مراسم مذهبی برای بقاء و گسترش زندگی گیاهان و حیوانات خوانده می‌شود.
تاریخ موسیقی اروپایی در استرالیا به دوران ساکن شدن بریتانیایی‌ها در این قاره بر می گردد. امروزه هر شهر بزرگ در استرالیا، دارای سالن ارکستر و اپرا است. ستارگان بزرگ و رهبران ارکستر از بسیاری از کشورها مرتباً به استرالیا سفر کرده و گرد هم می‌آیند. استرالیا از طریق صدای رسا و بی همتای «نلی ملبا» و «جان ساترلند» برای موسیقی جهان اقدام به جمع آوری کمک های مالی می‌کند. استرالیا در زمینه موسیقی مردمی، راک و متال نیز هنرمندان مشهوری دارد.
رقص باله کلاسیک توسط یک رقاص مشهور محلی به نام «لرد رابرت هلپمن» به استرالیا آورده شد. وی یکی از پایه ریزان رقص، به خصوص باله کلاسیک در استرالیا است.