اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

در اواخر سال 2015، این کشور قانونی را درمورد اقامت گرجستان به تصویب رساند که روند دریافت اقامت دائم گرجستان را برای بسیاری از افراد تسهیل می‌کند. خرید ملک در گرجستان، که خود یک نوع سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود (اما در بخش اقامت گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری قرار نمی‌گیرد) مزایای زیادی برای متقاضیان داشته و آنها را سریع‌تر به نتیجه می‌رساند. همچنین اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک، دارای شرایطیست که باید پیش از اقدام، آنها را در نظر بگیرید.

اولین شرط مورد نیاز برای خرید ملک در گرجستان و اقامت، اینست که ارزش آن ملک باید حداقل 35.000 دلار امریکا باشد که به نسب کشوری مانند ترکیه که چنین قانونی نیز دارد، بسیار به صرفه‌تر و ارزانتر می‌باشد. قیمت خرید خانه در تفلیس گرجستان حدوداً متری هزار دلار است و در قسمت‌های معمولی آن کمی پائین‌تر می‌آید. همچنین می‌توانید سرمایه خود را برای خرید ملک خارج از تفلیس گرجستان خرج کنید که در اینصورت می‌توانید ملک بزرگتری خریداری نمائید.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

پس از خرید ملک در گرجستان به حداقل ارزش 35.000 دلار امریکا، اقامت گرجستان بصورت اتوماتیک برای شما صادر شده و نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی نخواهید داشت. پس از گذشت هر سال، می‌توانید کارت اقامت گرجستان خود را تمدید نمائید و اگر شش سال بطور متوالی دارای اقامت گرجستان از طریق خرید ملک باشید و با رعایت قوانین و شرایط، مجاز به دریافت اقامت دائم گرجستان و در نهایت شهروندی گرجستان خواهید شد.

این امر برخلاف سایر کشورها انجام می‌پذیرد و این نوع از اقامت گرجستان، فرصت بسیار مناسبی برای افرادی که قصد اقامت گرجستان با هزینه‌ای کمتر از سرمایه‌گذاری در گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان دارند را فراهم می‌کند. همچنین از این طریق، علاوه بر خود، می‌توانید اقامت اعضای خانواده‌تان (فرزندان 21 سال به پائین) را نیز بدست بیاورید.

درحال حاضر هیچگونه شرط خاصی برای دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک وجود ندارد. می‌توانید با در دست داشتن پاسپورت و بدون نیاز به اخذ ویزای گرجستان، به این کشور سفر نموده و در مدت اقامت مجازتان در این کشور، به بررسی املاک در شهرهای مختلف و شرایط خرید آنها بپردازید و سپس برای خرید ملک در گرجستان تصمیم بگیرید. درحال حاضر محدودیتی برای خرید خانه در گرجستان وجود نداشته و هرکسی می‌تواند هر تعداد ملکی خریداری نماید. به اضافه برای خرید ملک در گرجستان و اقامت، تنها به یک پاسپورت نیاز خواهید داشت.

یکی از بهترین راه‌های آوردن سرمایه به گرجستان برای خرید ملک، همراه داشتن کارت بانکی خود است که می‌توانید با مراجعه به صرافی‌های معتبر گرجستان، از طریق کارت ایرانی خود، ارز دریافت نمائید. یا خودتان و به همراه خانواده به گرجستان سفر داشته باشید و هر فرد به مقداری که مجاز به حمل ارز می‌باشد، با خود پول نقد به همراه داشته باشد.

مزایای اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

علاوه بر اینکه یکی از مطمئن‌ترین راه‌های دریافت اقامت گرجستان است، بلکه یکی از کم‌هزینه‌ترین و کم دردسرترین آنها می‌باشد. احتمال پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا بسیار بالا بوده و درصورت پیوستن این کشور به EU، ارزش ملک شما چندین برابر خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود پیش از این امر، اقدام به خرید ملک در گرجستان نمائید. لازم نیست خودتان در گرجستان حضور داشته باشید و پس از خرید ملک در گرجستان، می‌توانید آن را اجاره داده و خاک گرجستان را ترک نمائید.

همچنین پس از پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا، به عضویت در آمدن این کشور در شینگن نیز قطعی می‌شود. پس با داشتن شهروندی گرجستان، می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت نموده و بدون نیاز به اخذ ویزا به تمام کشورهای شینگن سفر داشته باشید.

ملک در گرجستان شامل مالیات نبوده و پس از خرید خانه در گرجستان و اقامت، نیازی به پرداخت مالیات نخواهید داشت. خرید ملک در گرجستان و همچنین هزینه‌های زندگی در این کشور، ارزان‌تر از ایران است، بطوری که با درآمدی معادل 500 دلار در ماه، می‌توانید زندگی بدون مشکلی داشته باشید.

بطور کلی توصیه می‌شود اگر تصمیمتان برای دریافت اقامت گرجستان جدی بوده و راه‌های دیگر برای شما کارآمد نبوده، نیاز به سرمایه زیادی دارند و یا مدت زمان بیشتری طول می‌کشد، می‌توانید بطور جدی دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک را درنظر بگیرید. هرچه تصمیم خودرا سریع‌تر بگیرید، چه در زمان و چه در هزینه، سود خوبی خواهید کرد.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید