شماره تلفن های ضروری در آلمان

دو شماره تلفن ضروری در آلمان وجود دارد. شماره 112، مخصوص آتش نشانی و اورژانس بیمارستانها و شماره 110 که شماره تلفن پلیس می باشد. هر دو شماره رایگان هستند و می توان با هر خط تلفنی، با آنها تماس گرفت. توجه داشته باشید، در صورت تماس با این دو مکان، نام، موقعیت و مشکل بوجود آمده را بیان کنید.
در کنار برخی از باجه های جدید، دستگاهی مجزا، برای تلفنهای ضروری، تعبیه شده است. با حرکت دسته آن به سمت رنگ سبز، می توان با پلیس تماس گرفت و با حرکت به سمت رنگ قرمز، تلفن آتش نشانی و اورژانس، فعال می گردد. برای گزارش یک تصادف، کافیست از کلمه مختصر "تصادف" و یا "تصادف ماشین"، استفاده نمایید.
در صورت نیاز ضروری به داروخانه و یا پزشک، کافیست با شماره 011500 تماس بگیرید و از محل نزدیکترین مطب یا داروخانه، مطلع گردید. برخی از ایالت ها، یک شماره تلفن ضروری محلی، برای اورژانس دارند. گرچه، شماره تلفن 112، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد. 
در صورت گم شدن اموال شخصی،  بهترین مکان، اداره اجناس گم شده است که در تمام شهرها و ایالات، شعبه دارد. اگر گمان می کنید، اموال شما دزدیده شده است، کافیست به پلیس محلی مراجعه نمایید.
در زیر لیست یکسری از مراکز مهم آلمان آمده است قبل از ورود به آلمان لیست تمامی این شماره ها را همراه خود داشته باشید تا در مواقع ضروری بتوانید استفاده کنید . 
پلیس : Polizei : ۱۱۰
آتش نشانی :  Feuerwehr : ۱۱۲
آمبولانس : Rettungsdienst : ۱۹۲۲۲
مسمومیت : Gift –Notruf : ۱۹۲۴۰
اطلاعات داخلی : Inland –Auskunft : ۱۱۸۳۳
Ausland –Auskunft : ۱۱۸۳۳
تلفن ADAC : Pannenhilfe : ۰۰۴۹۱۸۰۲۲۲۲۲۲۲
و از تلفن های موبایل : ۲۲۲۲۲۲
شماره تلفن ACE: Pannenhilfe : ۰۰۴۹۱۸۰۲۳۴۳۵۳۶
سرکنسولگری جمهوری اسلامی درفرانکفورت آلمان :
Cosulate of Iran in Frankfurt, Germany :
Phone: 49 (0) 69 56 000 739
۶۹ ۵۶ ۰۰۰ ۷۴۰
Fax: +49 (0) 69 56 000 728
دفتر هواپیمایی ایران ایر : Iran Air
Tel.: 069-25600613-15
Fax: 069-25600633