راز شگفت انگیز هفت گل آلمان به برزیل

تاریخ ثبت خبر :6/24/2017

راز شگفت انگیز هفت گل آلمان به برزیل

تیم ملی آلمان در جام جهانی برزیل این تیم را در کشور خودش با نتیجه عجیب و غریبی حذف کرد نتیجه‌ای که یک  راز شگفت انگیز و جالب در خود دارد. این اتفاق جالب را به قلم ابراهیم طالبی مربی اسبق استقلال و نساجی که سالها در فوتبال آلمان کار کرده و آشنایی کامل با فوتبال و شرایط آلمان دارد می‌شنویم.

راز هفت گلی که تیم ملی آلمان  به  جادوگران طلایی پوش برزیل آنهم در خانه خودشان زد و از ریو تا آبادان همه را انگشت به دهان کرد. حال که مردان ملی پوشمان  با اقتدار نام سراسر افتخار کشورمان «ایران»  را در ضیافت جام جهانی  ۲۰۱۸ روسیه ثبت کردند، شاید بیجا نباشد یک  نگاه خاص به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشته باشیم.

قبل از هر چیز، دانستن این مسئله الزامیست که در تاریخ  جام های جهانی، هیچ تیم اروپایی نتوانسته بود در قاره آمریکا فاتح‌ این رقابت‌ها باشد. حال بازی مقابل خدایان توپ گرد، آنهم در زمین ملتی که  فوتبال چون اکسیژن برای زندگی شان حکم مرگ و زندگی، معنای بودن و نبودن، مقدس چون ناموس، با ارزش چون هویت و ملیت تعریف می‌شود، شاهد چنین رویدادی بودن، شرایطی ویژه و خاص است.

آلمان یک ابهت تاریخی را به  شکلی وحشتناک، که برای هیچکس قابل تصور نبود، با هفت گل با فاصله کمتر از ده دقیقه ناک اوت کرد؛ نه ساحل عاج را یا  عربستان سعودی(که در کارنامه آلمان‌ها موجود است)بلکه رکورددار قهرمانی جام جهانی در همه ادوار آن، یعنی  تیم ملی کشوری را که در هر تورنومنتی مدعی اول قهرمانی است و تنها اسمش ترس در دل حریفان میاندازد.

و اما اتفاقات هم  آهنگ این هفت گل آلمانها به برزیل:

 آلمان در قرعه کشی در مرحله گروهی در گروه G افتاد. حرف G حرف هفتم الفباست.

در بازی‌های گروهی آلمان ۴-۰ پرتغال  را برد. دو گل به الجزیره‌ و یک گل به کامرون؛ یعنی درمجموع هفت گل زد و هفت امتیاز گرفت .

بازی‌ها در سال ۲۰۱۴ انجام می‌شد جمع این چهار عدد هفت میشود. Germany هفت حرف است.

بازی مقابل برزیل در تاریخ سوم ماه یولی (Juli) که ماه هفتم سال است، برگزار شد. آلمان هفت  گل به برزیل زد‌ و در این بازی هفت شوت به چارچوب‌ دروازه وارد کرد و هفت کرنر داشت. آلمان در فینال در دقیقه ۱۱۳ یعنی هفت دقیقه قبل از پایان بازی، به آرژانتین گل قهرمانی را زد.

آلمان درست ۲۴ سال  بعد از سومین قهرمانی، چهارمین قهرمانی خود را جشن گرفت و این حکایت برای برزیل و ایتالیا نیز به همین شکل بوده است، یعنی فاصله سومین  و چهارمین قهرمانی آنها نیز ۲۴ سال بوده است.

تصور کنید؛ وقتی آلمانها برای مسایل روحی و روانی آنقدر ارزش قائلند که ۸۵% موفقیت را به  قدرت روحی و روانی مربوط میدانند، کافی است  قبل از بازی با برزیل، به این مسئله توجه کرده باشند.

ژرمنی هفت حرفی در گروه  هفتم، هفت گل زده، با هفت امتیاز، در ماه هفتم سال و ‌سال 2014 که جمع آنه نیز هفت میشود. قضاوت با شما.