دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین

Humboldt-Universität Zu Berlin

دانشگاه هومبولت در سال 1810 در شهر برلین بنا شد و با 256 دانشجو و 52 استاد کار خود را شروع کرد. این دانشگاه تلفیقی از دانشگاه هومبولت و فرای است که در سال 1948، از یکدیگر جدا شده و هرکدام دانشگاه مستقلی شدند.

در سال 2017، این دانشگاه 31.216 دانشجو داشت که از این تعداد  4.219 نفر آنها دانشجویان خارجی بودند.

از جمله امکانات دیگری که با انتخاب دانشگاه هومبولت برلین به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان فراهم شده، ارزیابی مفاد درسی و ساختار رشته‌های تحصیلی از سوی خود دانشجویان است. قرار است شرایط برای ارزیابی دانشجویان از محتوای واحدهای تحصیلی‌شان فراهم شود تا در صورت لزوم ساختار رشته‌های تحصیلی دست‌خوش تغییراتی شود.

رنکینگ دانشگاه هومبولت آلمان بر اساس سازمان‌های آماری مختلف

آلمان

جهان

سازمان آماری

7

126

QS World ranking 2013

5

80

THE Rankings 2014-15

دانشگاه هومبولت آلمان دارای دانشکده‌های زیر می‌باشد: حقوق ریاضیات و علوم طبیعی  (جغرافیا، علوم کامپیوتر، ریاضیات، شیمی، فیزیک) علوم زیستی (کشاورزی و باغبانی، زیست شناسی، روانشناسی) دانشکده پزشکی چاریته فلسفه 1 (فلسفه، تاریخ، مردم شناسی اروپا، گروه کتابداری و اطلاع رسانی) فلسفه 2 (ادبیات، زبان شناسی، مطالعات اسکاندیناوی، ادبیات عاشقانه، مطالعات انگلیسی و آمریکایی، مطالعات اسلاوی، زبانشناسی کلاسیک) علوم انسانی و اجتماعی (علوم اجتماعی، مطالعات فرهنگی / هنر، مطالعات آسیایی / آفریقایی (شامل باستان شناسی)، مطالعات جنسیت، علوم ورزشی، مطالعات توانبخشی، آموزش و پرورش، مدیریت کیفیت در آموزش و پرورش) الهیات اقتصاد و مدیریت کسب و کار

همچنین سازمان QS World University Rankingsدر آماری در سال 2013، این داشگاه را دارای جایگاه 22 در هنر و علوم انسانی، 184 درمهندسی و فناوری اطلاعات، 123 در علوم زیستی و بیومدیکال، 87 در علوم طبیعی و 90 در علوم اجتماعی قرار داد.

وبسایت دانشگاه هومبولت برلین: https://www.hu-berlin.de/en(انگلیسی)

https://www.hu-berlin.de/de(آلمانی)

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید