دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن

Georg-August-Universität Göttingen

دانشگاه گوتینگن، که با نام دانشگاه گئورگ آگوست نیز شناخته می‌شود، واقع در شهر گوتینگن آلمان است و در سال 1727 بنا شده. دانشگاه گوتینگن یکی از ده دانشگاه برتر کشور آلمان است و در زمینه علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی و شاخه‌های آن دارای اعتبار و شهرتی جهانی است.
رنکینگ دانشگاه  دانشگاه گوتینگن بر اساس سازمان‌های آماری مختلف

جهان

سازمان آماری

168

QS World ranking 2015/16

101-150

ARWU ranking 2015

99

THE Rankings 2015/16

 این دانشگاه در سال 2017 بیش از 27.500 دانشجو دارد که حدود 12 درصد آنها دانشجویان خارجی هستند. اعضای هیئت علمی این دانشگاه به 4500 نفر می‌رسد و همچین 47 نفر از اساتید دانشگاه گوتینگن موفق به دریافت جایزه نوبل در زمینه‌های مختلف شدند.

 دانشکده‌های دانشگاه گوتینگن عبارتند از: زیست شناسی و روانشناسی شیمی علوم جنگل و اکولوژی جنگل علوم زمین و جغرافیا - ریاضی و علوم کامپیوتر فیزیک حقوق علوم اجتماعی علوم اقتصادی علوم انسانی الهیات - مرکز پزشکی


تحصیل در دانشگاه نخبگان رایگان نیست و از سال ۲۰۰۷ دانشجویان هر ترم ۵۰۰ یورو بابت شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنند. دانشگاه گوتینگن در سطح بین‌الملل نیز با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشورهای مختلف و از جمله ایران همکاری‌های علمی گسترده‌ای دارد.

از جمله همکاری‌های علمی میان دانشگاه گوتینگن با مراکز علمی در ایران، می‌توان به همکاری دانشکده علوم جنگل‌داری این دانشگاه با دانشگاه مازندران، مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران اشاره کرد. علاوه بر این سه همکاری، دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه گوتینگن نیز با مؤسسه تحقیقات خاک و آب در ایران به تبادلات علمی مشغول است.

وبسایت دانشگاه گوتینگن:  www.uni-goettingen.de/en/1.html(انگلیسی)

 www.uni-goettingen.de/de/1.html(آلمانی)

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید