ویزای توریستی آلمان

اخذ ویزای توریستی کشور آلمان

به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.

برای تقاضای ویزای آلمان (ویزای کشورهای شنگن)، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای ویزا، از طریق وب سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ی حضوری به سفارت امکان‌پذیر است ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید.

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی آلمان نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی آلمان به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برخوردار خواهند بود.

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست ویزای کشور مربوطه است. این فرم را می‌توانید از وب سایت سفارت آلمان دانلود یا با مراجعه‌ی حضوری از ساختمان اداری سفارت آلمان در تهران، دریافت کنید.

توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. فرم تقاضای ویزای آلمان باید در دو نسخه تکمیل شود.


پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی آلمان افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور آلمان است.

بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برای فرد، افزایش می یابد.

مدارکی که باید علاوه بر فرم تکمیل‌شده در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

دقت کنید که از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند.

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور آلمان همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی آلمان می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور آلمان می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.


مدارک لازم ویزای توریستی آلمان

 • شناسنامه ایرانی 
 • گذرنامه 

اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.

کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
سه قطعه عکس رنگی

چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ درخواست ‌کننده‌ ویزا ذکر شده باشد، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز در مدارک موجود باشد.

ویژگی‌ های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام ‌رخ در ابعاد ۴*۶ که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.


اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:

 • برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ آخرین حکم کارگزینی
 • برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
 • برای صاحبان شرکت‌ های خصوصی: ترجمه‌ روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
 • برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
 • برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ ها: کارت بین ‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
 • مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهر شده به سفارت ارائه شود.
 • ترجمه‌ یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
 • متقاضیان ویزا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه ‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت ‌های پزشکی، هزینه ‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. 
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت ‌شده‌ی هتل در آلمان برای کل مدت اقامت

برای ارائه‌ مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش ویزای سفارت آلمان دارید که می ‌توانید اینترنتی و یا به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.

بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته به طول می ‌انجامد. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته ‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.افراد می توانند با ورود به کشور آلمان در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت آلمان را پس از ورود به کشور آلمان فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در آلمان، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت آلمان فراهم آورد تا پس از بازگشت از آلمان بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت آلمان پس از ورود به کشور آلمان اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد که البته وکلای موسسه آریانا پارس در این زمینه هیچ فعالیتی را صورت نمی دهند.


حال این سوال مطرح می‌شود که مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان چه مدارکی هستند؟

فرد می بایست با مدارکی نظیر

 • مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت
 • شناسنامه و ترجمه های آن ها
 • نامه های بانکی
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین
 • نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد
 • نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران

شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان، افزایش دهند.


 رضا آذری
  سلامخواستم بپرسم برای صرفه جویی در هزینه بلیط تهران فرانکفورت،آیا میشه ابتدا به ترکیه بریم و از اونجا بلیط مجزا تهیه کنیم؟ اگر بله، ویزای آلمان رو‌همینجا باید بگیریم یا ترکیه اقدام کنیم؟ تشکر  
 کیا
  سلام آیا درصورتروشن شدن تناقض در اطلاعات اولیه یکه به سفارت میدهیم بعد از ورود و درخواست پناهندگی امکان دیپورت شدن بخاطر تناقض هست. باتشکر  
 Farzad
  خیر .این دو مقوله کاملا از هم جدا هستند  
 مهاجرت به اتحادیه اروپا
  با سلام به تمام دوستان عزیز: کسانی که میخواهند ویزا شنگن بگیرند حتما در بخش درخواست مشاوره فرم پرکنند و به بهترین نحو به شما عزیزان کمک میکنیم ویزا شنگن ورود به آلمان - ایتالیا - فرانسه در کمترین زمان ممکن و امن ترین حالت تقدیم حضورتان کنیم  
 ماردین
  درود دوست عزیز کی تور مسافرتی به المان دارید؟خودتون ویزا میگیرید ؟ویزاها گروهی هستن؟و هزینه ویزا و چهارشب و سه روز چقد میشه  
 نگارحیدریان
  باعرض سلام من بادختر ویزای یک هفته میخواستیم دخترم پنج سالشه خودم اریشگاه دارم  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید