آمادگی کامل گلستان برای همکاری با سرمایه‎گذاران ایرانی مقیم کانادا

تاریخ ثبت خبر :4/19/2016

داود طبرسا در نشست مشترک سرمایه گذاران ایرانی مقیم کانادا با دستگاه های اجرایی استان با هدف ارائه فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری استان و آشنایی آنان با نظرات کارشناسی دستگاه های اجرایی اظهار کرد: استان گلستان به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی مناسب و فراهم بودن بستر لازم در عرصه شیلات و پرورش آبزیان به ویژه میگو و خاویار، جایگاه خوب و البته انحصاری در بین استان های کشور را دارد.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

وی گفت: همین ویژگی می تواند مبنایی برای صادرات محصولات شیلاتی باشد که این ویژگی خود می تواند در تصمیم گیری سرمایه گذاران مدنظر قرار گیرد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان به قابلیت ها و ظرفیت های بکر در حوزه گردشگری استان اشاره و گفت: به دلیل وجود تنوع اقلیمی و موقعیت جغرافیایی استان، سرمایه گذاری در این حوزه مناسب است.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

منطقه آزاد تجاری اینچه برون زمان مناسبی برای استفاده از منابع کشورهای همسایه است
طبرسا، برگزاری چنین جلساتی را فرصتی برای ارائه ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری استان به متقاضیان سرمایه گذاری دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل اجرایی شدن قریب الوقوع منطقه آزاد تجاری اینچه برون و همچنین وجود راه آهن قزاقستان - ترکمنستان ایران اکنون زمان مناسبی برای استفاده از منابع کشورهای همسایه است.
وی، توجه سرمایه گذاران را به توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری استان جلب کرده و آمادگی دستگاه های اجرایی و مرکز خدمات استان را برای همکاری با سرمایه گذاران در حوزه های مختلف اعلام داشت.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

نماینده حوزه معاونت هماهنگی، پیگیری و اجرایی نهاد ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: سرمایه گذاران حاضر در جلسه به دنبال یافتن فرصت مناسب در استان برای سرمایه گذاری هستند.
سیف الله شاهمراد پور اظهار کرد: دستگاه های مختلف اعم از سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل شیلات، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هر کدام دو طرح از برترین فرصت های خود را یکی در قالب پاورپوینت و دیگری را در قالب سی دی به سرمایه گذاران ارائه کنند.
این نشست با حضور سیف الله شاهمراد پور نماینده حوزه معاونت هماهنگی، پیگیری و اجرایی نهاد ریاست جمهوری، سرمایه گذاران ایرانی مقیم کانادا ، نمایندگان دستگاه های اجرایی استان، داود طبرسا مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و همکاران حوزه معاونت امور اقتصادی در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان برگزار شد.