تدوام آتش‌سوزی کانادا و برکناری النعیمی قیمت نفت را بالا برد

تاریخ ثبت خبر :5/10/2016

با توجه به توسعه آتش‌سوزی در کانادا که تولید حدود یک میلیون بشکه نفت در روز را متوقف کرد و پس از اینکه علی‌النعیمی، وزیر نفت عربستان تغییر کرد، قیمت نفت افزایش یافت.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

بر اساس آمار آی‌اچ‌اس، این آتش سوزی حدود 40 درصد تولید نفت ماسه‌ای کانادا را کاهش داده است. النعیمی جایگاه خود را به خالد الفالح، رئیس شرکت آرامکو داد که نزدیک به محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان است. وی موافق سیاست ارجحیت سهم بازار است و بر مشارکت ایران در هرگونه فریز نفتی اصرار دارد.

قیمت نفت پس از سقوط به کمترین رقم از سال 2003، در اوایل امسال در اثر بروز نشانه‌هایی مبنی بر کاهش مازاد نفت در جهان به علت کاهش تولید نفت آمریکا افزایش یافت. درحالی‌که تولید نفت آمریکا کاهش یافته است، تولید نفت اوپک به بیش از 33 میلیون بشکه در روز رسیده است.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

قیمت نفت آمریکا با 76 سنت افزایش به 45.42 دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت دریای شمال نیز با 56 سنت افزایش 45.93 دلار در هر بشکه معامله شد.

دیوید لنوکس، در این‌باره گفت: «بازار از سوی آتش‌سوزی کانادا هشدار دریافت نموده است و با توجه به اینکه این آتش سوزی در نزدیکی یک ناحیه بزرگ تولید نفت می باشد، قیمت‌ها اندکی افزایش یافته است ... تردیدی نیست که سیاست عربستان نیز تاثیر دارد، ما شاهد کاهش تولید نفت آمریکا هستیم. »