جدیدترین اقدام اسلام‌ستیزانه علیه مسلمانان کبک در کانادا

تاریخ ثبت خبر :8/31/2017

در ششم آگوست (۱۵ مرداد) خودروی «لبیدی»، مدیر مسجد کبک ساعت ۱:۳۰ بامداد به وقت محلی در جلوی منزل او دچار حریق شد و به طور کامل سوخت تا جایی که آتش به داخل منزل نیز نفوذ کرد.

در بیانیه مسجد کبک آمده است: منتظر تحقیقات پلیس هستیم و امیدواریم عامل این حادثه شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داده شود.

در ادامه این بیانیه گفته شده است: این جنایت نفرت انگیز نسبت به لبیدی و خانواده او جدیدترین اقدام اسلام ستیزانه در بین حوادث بی‌شمار علیه مسجد کبک است.

پلیس کبک هنوز پاسخی به این بیانیه نداده است اما اواخر دیروز پس از انتشار بیانیه مسجد کبک، کنفرانس خبری برای شروع تحقیقات برگزار کرد.

«رجیس لابیوم»، شهردار کبک با اظهار تاسف از این حادثه گفت:  کبک یک شهر آزاد است و همه باید بتوانند در امنیت کامل در آن زندگی کنند و چنین حوادثی در این شهر قابل تحمل نیست.

لازم به ذکر است؛ در ماه جولای (تیر) نیز بسته‌ای حاوی يک جلد قرآن كریم مخدوش‌شده و پيام نفرت از طريق پست به مسجد و مركز فرهنگی اسلامی كبک ارسال شد.

همچنین در ماه ژانویه (بهمن ۹۵) براثر تیراندازی افراد مسلح در مسجد کبک همزمان با برگزاری نماز مغرب، ۵ نفر کشته و شماری زخمی شدند