دعوت رهبران بومی کانادایی از مسلمانان برای شرکت در روز دعای ملی

تاریخ ثبت خبر :7/26/2017

رهبران بومیان کانادا خواستار شرکت مسلمانان در مراسم «روز دعای ملی و آگاهی ذهنی» شدند که قرار است یکشنبه 6 آگوست 2017 برگزار شود.

روسای قبایل بومی کانادایی روز دعای ملی را اکنون به روز دعای تمامی ادیان تبدیل کرده و خواستار شرکت تمامی مردم از تمامی مذاهب و برگزاری دعا در مساجد، کلیساها و معابد و کنیسه‌ها شدند.

در دنیای امروز با فاجعه از دست رفتن انسانیت روبرو هستیم.

دیو کورچن یکی از بزرگان با ارسال دعوت نامه به رهبران مسلمان برای شرکت در این روز گفت: ما امیدواریم جامعه اسلامی در کنار بومیان باشد. در حقیقت در دنیای امروز ما با فاجعه از دست رفتن انسانیت روبرو هستیم. بیش از 2.6 میلیون جوان در کشور در حالت افسردگی قرار دارند. بسیاری به خودکشی فکر می کنند و اعتیاد به یک مسئله ملی تبدیل شده است.

وی افزود: ما به عنوان نخستین مردمان این سرزمین همچنان به حاشیه رانده شده و خود را در فقر و تنگدستی می‌یابیم. جوامع دیگر از جمله جامعه مسلمانان نیز به حاشیه رانده‌ می‌شوند. جهان با یک رویکرد هسته‌ای مواجه هست. تغییرات آب و هوایی قابل توجه بوده  و محیط زیست در معرض خطر قرار داشته که منعکس کننده از دست رفتن رابطه انسان‌ها با زمین می‌باشد. زمینی که همه چیز ما به آن وابسته است. حیاتی است تا ما مردم هویت‌مان و سیستم‌های بنیادی معنوی‌مان را از نو احیاء کرده و بزرگ بداریم.

در بیانیه منتشر شده توسط بزرگان قبیله بومیان کانادایی نیز آمده است: ما بزرگان قبیله و بانیان حفظ دانش ملت‌های نخستین در کانادا همیشه به خالق متکی بوده‌ایم تا ما را به سوی زندگی صلح آمیز و همدل و داشتن رابطه‌ای نزدیک با زمین هدایت کند. به عنوان نخستین مردمانی که در این سرزمین زندگی کرده‌ایم از همه شهروندان دعوت می‌کنیم تا در روز دعای ملی و آگاهی ذهنی در 6 آگوست شرکت کرده و در برطرف کردن بسیاری مشکلات و مسائل حساس دوران ما کمک کنند.

بزرگان قبایل همچنین اعلام کردند: امیدواریم مسلمانان با همبستگی در کنار مردم بومی ایستاده و به شیوه خودشان برای وحدت، درک متقابل و یافتن راه حل صلح آمیز مشکلات ایستادگی کنند.