نگرانی مسلمانان کانادا از افزایش تبعیض دینی

تاریخ ثبت خبر :5/10/2016

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، طبق تحقیقاتی که مراکز مطالعات اجتماعی در کانادا انجام داده‌اند، ۶۵ درصد از مسلمانان این کشور از روند افزایش تبعیض دینی و فرهنگی در کانادا ناراضی هستند.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

مسلمانان این کشور بر این عقیده‌اند که رسانه‌ها و مطبوعات کانادا یکی از عوامل گسترش اسلام‌هراسی و همچنین تبعیض دینی و فرهنگی علیه مسلمانان است.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

تحقیقات نشان می‌دهد که مسلمانان کانادایی نسبت به موقعیت اجتماعی نسل آینده خود در این کشور احساس نگرانی دارند. از منظر آنان با روند کنونی که در پیش است نسل آینده مسلمانان بیشتر مورد تبعیض دینی و اجتماعی قرار خواهد گرفت.
 

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

گفتنی است، در پی فعالیت‌ گروه‌های تکفیری و تروریستی در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان با سوء استفاده از نام اسلام، اسلام‌هراسی و همچنین تبعیض‌های دینی و اجتماعی  علیه مسلمانان در جوامع اروپایی بیشتر از گذشته به چشم می‌خورد.
همچنین بر اساس این تحقیقات، مسلمانان جوان در کانادا برای حفظ هویت دینی و فرهنگی خود اهمیت بیشتری قائل هستند، به طور مثال میزان استفاده از حجاب در میان مسلمانان جوان این کشور طی ۱۰ سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که آنان ترجیح می‌دهند با پوششی کامل در اجتماع ظاهر شوند.