پلیس دوچرخه سوار بزرگترین قاچاقچی آمریکا را دستگیر کرد

تاریخ ثبت خبر :8/31/2017

رسانه‌های کانادایی اعلام کردند که ماموران در حین گشت‌زنی در یک جاده مخصوص دوچرخه‌سواری به فردی که مظنون به حمل موادمخدر بوده، دستور توقف می‌دهند و پس از تعقیب و گریز موفق به بازداشت او می‌شوند.

پس از بازداشت "کاتای خائوهونه سیچانتا"، ماموران پلیس به اصالت مدارک شناسایی آمریکایی او مشکوک می‌شوند و او را به پاسگاه منتقل می‌کنند.

حین انگشت‌نگاری در پاسگاه، پلیس متوجه می‌شود که بند آخر یکی از انگشتان دست راست فرد مظنون قطع شده که پس از جستجو در بانک اطلاعات مظنونان، با استفاده از این مشخصه متوجه می‌شوند سیچانتا به عنوان قاچاقچی عمده در آمریکا تحت تعقیب است.

بر این اساس، سازمان مهاجرت و حفاظت از مرزهای آمریکا این فرد لائوسی‌الاصل را به ظن رهبری یک باندفروش ماریجوانا و اکستازی در ایالات‌های میشیگان، اوهایو، ایلینوی، ماساچوست، جورجیا و نیویورک تحت تعقیب قرار داده است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا هم با تعیین جایزه ۲۵ هزار دلاری برای دستگیری سیچانتا، او را در بالای فهرست افراد تحت تعقیب قرار داده است. علاوه بر این، در استان اونتاریوی کانادا هم برای سیچانتا به خاطر اتهام‌های مشابه حکم جلب صادر شده است.

حکم بازداشت سیچانتا نخستین بار در سال ۲۰۰۵ در ایالت میشیگان آمریکا و به اتهام تلاش برای فروش موادمخدر صادر شده بود ولی در آن زمان او از دست پلیس گریخت. در سال ۲۰۱۳ هم حکم بازداشت جدیدی برای او صادر شد ولی پلیس از محل زندگی او خبر نداشت.