کاهش هزینه دریافت تابعیت کانادا برای نوجوانان و کودکان

تاریخ ثبت خبر :3/15/2018

چندی پیش، وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا هزینه های دریافت تابعیت این کشور برای افراد زیر 18 سال  را کاهش داد که خبر خوبی است برای کودکان و نوجوانان زیر 18 سالی که موفق به دریافت شهروندی کانادا شده اند. بطوری که از روز بیستم فوریه سال جاری (2018) این افراد بر خلاف دوره قبل که می بایست 530 دلار پرداخت می کردند، از این پس فقط 100 دلار کانادا جهت روند شهروندی این کشور پرداخت می کنند.

این قانون یکی از بخش های مهم لایحه C6 است که در پی قانون جدید شهروندی کانادا به توصیب رسید و دریافت شهروندی این کشور را در بسیاری از موارد راحت تر کرده است. بنا بر این قانون حتی کسانی که زیر 18 هستند و از تاریخ 19 ژوئن سال 2017 تا زمان تصویب و اجرای این قانون مبلغ 530 دلار را جهت دریافت شهروندی کانادا پرداخته اند، وزارت مهاجرت و شهروندی این کشور مبلغ 430 دلار را به آنها بر می گرداند.

این قانون کمک بزرگی هم به آن دسته از افراد زیر 18 سال هست که والدین آنها جهت دریافت ویزای کانادا و دریافت اقامت این کشور اقدام کرده اند ولی پرونده آنها رد شده. این افراد می توانند از این پس بطور جداگانه پرونده مهاجرت کانادا تشکیل داده و خود مستقلا اقدام کنند.