کاهش 35 درصدی قیمت بنزین در کانادا

تاریخ ثبت خبر :4/25/2016

هواپیما سازی بمباردیر از مذاکرات خود برای فروش هواپیما به ایران خبر داد و مذاکره برای تاسیس ایرلاین در ایران را تکذیب کرد.
شرکت هواپیماسازی بمباردیر روز یکشنبه اعلام کرد، گزارش ها در ایت در این دوره زمانی است اما برای شهروندان کانادایی رقمی مهم تلقی می شود.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

قیمت بنزین در کانادا ، چهار سال قبل و پیش از سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی حدود 140 سنت در هر لیتر بوده است که این رقم در حال حاضر به حدود 90 سنت در هر لیتر کاهش یافته است. قیمت بنزین در این کشور مقطوع نیست و این رقم از سوی شرکت های فعال در این حوزه متفاوت است. برخی شرکت های خصوصی برای ايجاد رقابت و جذب مشتریان بیشتر قیمت ها را 2 سنت پایین تر از قیمت های متعارف تعیین می کنند. با توجه به ساختار اقتصادی این کشور و حوزه فعالیت شرکت های دخیل در امر توزیع بنزین، قیمت بنزین روزانه تعیین می شود اما رقم حدودی این ماده سوختی در حال حاضر 90 سنت است که با توجه به تغییرات قیمتی در برخی دوره ها چند سنتی بالاتر یا پایین تر از این رقم می شود.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

قیمت بنزین در مقایسه با دستمزدهایی متعارف در کانادا قیمتی ارزان محسوب می شود . هر چند معادل سازی قیمت بنزین با ریال ایرانی نشانگر بالا بودن قیمت خالص است اما قدرت خرید در این کشور بالاتر از ایران محسوب می شود. حداقل دستمزد برای کارگران ساده کمی بیش از 11 دلار و اندکی کمتر از 12 دلار تعریف شده است . دستمزد متوسط یک معلم در این کشور در حدود 60 هزار دلار کانادا در یک سال است .

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

کانادا تنها کشوری نیست که در اثر کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی با ارزان تر شدن قیمت فراورده های نفتی روبرو می شود. برخی دیگر از کشورهای غربی نیز در همین دوره زمانی این اتفاق را تجربه کرده اند. دریافت مالیات از بنزین و سایر فراورده هاي سوختی بخشی از درآمدهای دولت ها در این كشورها را تشکیل می دهد.