گفت‌وگوی‌نمایندگان ایران‌و کانادا در نیویورک

تاریخ ثبت خبر :5/3/2016

حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به سفر رئیس جمهور کره جنوبی که سه روزه خواهد بود، اظهار داشت: هیات همراهی شامل چهار وزیر و بیش از ٢٣٠ تاجر و بازرگان رئیس جمهور کره جنوی را در سفر به تهران همراهی می کنند و قرار است ٤٤ تفاهمنامه امضا شود که ٢٠ توافقنامه با حضور روسای جمهور امضا می شود، همچنین قرار است پارک گئون های با رهبر انقلاب هم دیدار کند.

وی همچنین از سفر رئیس کابینه و وزیر خارجه ترکمنستان در  ١٨ اردبیهشت به ایران خبر داد.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اقدام غیرقانونی آمریکا و سرقت بین المللی اموال ایران گفت: مجموعه تحرکاتی را در این زمینه انجام دادیم و وزارت خارجه مجموعه ای از اقدامات را از جمله نامه ظریف به بان کی مون انجام داده است.

جابری انصاری اضافه کرد: سفیر سوئیس هم به وزارت خارجه فراخوانده و یادداشت رسمی اعتراضی ایران به وی تحویل داده شد. همچنین مجموعه اقدامات لازم در این زمینه در دستورکار خواهد بود.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

سخنگوی وزارت خارجه درباره فاجعه انسانی در حلب اظهار داشت: اقدام جدی همه طرف های موثر برای کنترل بحران لازم است. ادامه بحران به استمرار فجایع منجر خواهد شد.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

وی افزود: ایران استمرار بحران سوریه را منجر به ادامه ابعاد فاجعه انسانی می داند و آشکارا آمادگی خود را برای حل سیاسی بحران اعلام کرده است.

جابری انصاری درباره از سرگیری مناسبات تهران و اتاوا نیز گفت: قطع رابطه تصمیم دولت قبلی کانادا و غیرمنطقی بود. در شرایط پس از برجام دولت جدید کانادا علاقه مندی خود برای برقراری روابط را اعلام کرده و نخستین دور گفت وگوها بین نمایندگان 2 کشور در نیویورک انجام شده است.

"خبر خوان وبسایت مهاجرت ایرانی"

وی درباره تحولات عراق گفت: ایران همه طرف های عراق را به آرامش از طریق گفت وگو و تفاهم سیاسی فرامی خواند.

جابری انصاری خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئله جاری عراق با درایت دولت و جریان های سیاسی به نفع ملت حل شود و زمینه عزم ملی برای مبارزه با تروریسم و فساد فراهم شود.