پشت پرده قرار گرفتن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی کانادا

تاریخ ثبت خبر :6/17/2018

روزنامه «تورنتو سان» کانادا، در گزارشی با اشاره به اقدام اخیر نخست وزیر کانادا در هم‌صدایی با حزب مخالف خود علیه ایران تاکید کرد باید کاری کنند که «جاستین ترودو» بر سر رای خود بماند.

این رسانه کانادایی با اشاره به توییت روز جمعه «مایک پومپئو» وزیر خارجه آمریکا در ستایش اقدام ضدایرانی نخست وزیر کانادا، نوشت: پومپئو گفته که آمریکا از تصمیم کانادا در محکومیت حمایت ایران از تروریسم و قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند. ما از مردم ایران حمایت می‌کنیم و از بقیه کشورها می‌خواهیم که ایران را به یک کشور مسئولیت‌پذیر تبدیل کنند. 

تورنتو سان با اشاره به این ادعاها نوشت: «با وجود رای مثبت ترودو به حرکت حزب مقابل خود در محکومیت روابط دیپلماتیک با ایران و قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی ، هنوز معلوم نیست ترودو چنین اقدامی را در واقع انجام داده باشد.»

بر اساس این گزارش، نخست وزیر کانادا کمپینی را برای بازگشایی روابط دیپلماتیک با ایران راه انداخته بود؛ حال سوال اینجاست که چرا از حرکت مخالف خود حمایت کرده است؟

این رسانه کانادایی نوشت: «بعد از خروج آمریکا از برجام معلوم نبود این اقدام چه معنایی برای کانادا خواهد داشت. آیا کانادا به بازگشایی روابط با ایران ادامه خواهد داد یا خیر؟ با این اوصاف لازم است کاری کنیم ترودو بر سر رای خود بماند.»