آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا یکی از معروف ترین و زیباترین آبشارهای دنیا می باشد که در 150 کیلومتری شهر تورنتو قرار گرفته است. آبشار نیاگارا  در اصل به مجموعه 3 آبشار گفته میشود که در مرز کانادا و آمریکا واقع شده است.این آبشارها به ترتیب از بزرگ به کوچک عبارتند از: آبشار نعل اسب یا Horseshoe Falls ،آبشار آمریکایی یا American Falls و آبشار نقاب عروس یا Bridal Veil Falls. آبشار نعل اسب در  کانادا و آبشار آمریکایی در بخش آمریکایی جای دارند که بوسیله جزیره بز یا " گوت آیلند" از هم جدا شده‌اند.آبشار سوم هم در بخش آمریکایی این مجموعه قرار گرفته و بوسیله جزیره لونا از دو آبشار دیگر جدا شده است.


عمر آبشار نیاگارا حدود 10 هزار سال تخمین زده شده است.ارتفاع آبشار نعل اسبی 53 متر و پهنای آن 790 متر، ارتفاع آبشار امریکایی اما به علت وجود سخره های زیاد بین 21 تا 30 متر متغیر است و پهنای آن نیز 320 متر می باشد. به طور کلی بین دورترین نقطه آبشار در بخش کانادایی با دورترین نقطه آن در بخش آمریکایی 1039 متر فاصله  وجود دارد.

جذابیت اصلی تماشای این آبشار از سمت کانادایی آن است.در این منطقه ودر دریاچه  انتاریو که آب آبشار به آن میریزد قایق هایی برای تماشای هرچه نزدیکتر این منظره وجود دارد.این مکان مملو از انواع وسایل و مراکز تفریحی دیگر نیز هست تا اوقات خوشی را برای گرشگران رقم بزند.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید