زبان،نژاد و مذهب

بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا در سال 2013 جمعیت این کشوربیش از سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفر است.(جمعیت کانادا در سال 2018 حدود 36.200.000 نفر تخمین زده می شود)حدود چهار پنجم مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۱۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

زبان مردم کانادا

تقریبا 98% جمعیت کانادا به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی صحبت میکنند

انگلیسی    56.9% 

 انگلیسی و فرانسوی   16.1%

 فرانسوی    21.3%

مناطق سفید رنگ دارای تراکم کمتر از 0.4 نفر در کیلومتر مربع هستند (مناطق با تراکم جمعیت بسیار پایین)


جمعیت فرانسوی زبان کانادا

زبان مادری حدود ۶٫۶ میلیون کانادایی زبان فرانسه است. که بیشتر این فرانسوی‌زبانان در استان کبک زندگی می‌کنند. اما در حدود ۱ میلیون نفر از آنها نیز در استان‌های دیگر کانادا بسر می‌برند. حدود ۷۶ درصد از فرانسوی‌زبانهای که خارج از استان کبک زندگی میکنند، در استان‌های انتاریوو نیوبرانزویکزندگی می‌کنند. زبان فرانسویبه همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.


مذهب در کانادا

بیش از یک میلیون مسلمان از قومیت‌های گوناگون که عمدتاً مهاجر هستند، در کانادا زندگی می‌کنند. محل اقامت مسلمانان این کشور به ترتیب تراکم جمعیت آنان، عبارت است از شهرهای تورنتو، مونترآل، ونکوور، اتاوا، وندزور و برخی شهرهای دیگر مانند هالی فکس، کیچنر، واترلو، ادمنتون و وینی پگ. مجموع مراکز اسلامی و مساجد موجود در کانادا، بالغ بر سیصد و شصت مسجد و سازمان اسلامی است

دین

درصد جمعیت

مسیحی

67.2٪

بی‌دین

23.9٪

اسلام

3.2٪

هندو

1.5٪

سیک

1.4٪

بودایی

1.1٪

یهودیتنوع نژادی و قومی در کانادا (سرشماری سال 2011)

 اروپایی (76.7%)

 آسیایی (14.2%)

 بومی (4.3%)

 سیاه پوست (2.9%)

آمریکای لاتین (1.2%)

چند نژادی (0.5%)

نژادهای دیگر (0.3%)ایرانیان کانادا

ایرانیان کانادا جمعیت نسبتا کوچک اما قابل توجهی از این کشور را تشکیل می‌دهند. بنا بر آخرین محاسبات غیررسمی، حدود ۴۱۰٫۰۰۰ نفر در کانادا خود را ایرانی یا منشعب از ایرانیان می‌دانند

 پژمان انسان
  با سلام و درود بنده 36 ساله كارشناس ارشد مهندسي عمران - مدرك زبان ندارم ولي 2 سال موسسه سيمين رفتم. همراه همسرم كه ايشون هم كارشناس ارشد روانشناسي باليني هستند قصد مهاجرت به كانادا داريم. هر دو شاگردان ممتاز دانشگاه بوديم با معدال 19 و 18 . ممنون مي شويم در كانادا برايمان كارفرما پيدا كنيد. در زمينه غريق نجاتي - سرپرست كارگاه هاي عمراني - مربي مهد - پيتزا زن ماهر - نوسندگي و بازيگري و كارگرداني تئاتر . كل سرمايه ما 50 ميليون تومان مي باشد.  
 زاهدی
  سلام من میخواستم اقامت کانادا را بگیرم با زن و بچه ام پناهندگی را لطفا راهنمایی کنید  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید