شهروندی کانادا

شهروندي کانادا

کارت اقامت دائم یا PR Card پنج سال اعتبار دارد.درصورتی که ویزای اقامت دائم کانادا به این کشور مهاجرت کرده‌ و PR Card دریافت نموده ایید برای اینکه بتوانید اعتبار کارت را تمدید کنید باید در این 5 سال حداقل 2 سال آن را در کانادا حضور داشته باشید.

و در صورتی که واجد شرایط باشید می‌توانید برای کسب شهروندی کانادا (Citizenship) نیز اقدام کنید. هرچند كسب تابعیت كانادا براى مهاجرین اجبارى نيست و تا هر زمانى كه بخواهند مى‏توانند به صورت مهاجر در اين كشور زندگى كنند مشروط به اينكه تابع قوانین کانادا و قوانین مهاجرتی آن باشند.

یک مقیم دائم برای کسب تابعیت و شهروندی کانادایی باید دارای شرایط خاصی باشد.

سن متقاضی شهروندی باید ۱۸ سال یا بیش از آن باشد و باید بتواند حداقل ۱۰۹۵ روز یا سه سال حضور فیزیکی خود در کانادا را طی چهار سال قبل از زمان ارائه درخواست شهروندی به اثبات رساند.جهت کسب شهروندی برای فرزندان یا فرزندخواندگان زیر ۱۸ سال نیز والدین آنها باید اقدام نمایند. برای فرزندان زیر ۱۸ سال مقیم دائم کانادا بودن الزامی است اما مانند والدین خود نیازی اثبات حضور فیزیکی حداقل ۳ ساله در کانادا ندارند.

علاوه بر شرایط فوق، متقاضیان شهروندی لازم است مصاحبه یا‌ آزمون مخصوص اخذ شهروندی را نیز پشت سر بگذارند. افراد بالاى ۵۴ سال و زير ۱۸ سال نيازى به شرکت در این آزمون ندارند. سوالات این مصاحبه به یکی از زبان انگلیسی یا فرانسه است و آشنایی با یکی از این زبان‌ها در حدی که بتوان سؤالات را درک و به آنها پاسخ داد برای قبولی در مصاحبه لازم است. در این مصاحبه سؤالاتی در زمینه حقوق و وظایف شهروندی، جغرافیا، تاریخ، سیستم حکومتی کانادا و انتخابات سراسری در این کشور پرسیده شده و اطلاعات عمومی متقاضی در مورد کانادا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید