مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

«وب سایت مهاجرت ایرانی به هیچ عنوان قصد تشویق بازدیدکنندگان برای اخذ پناهندگی کانادا یا کشورهای دیگر را ندارد.پناهندگی در هر کشوری پیچیدگی های فراوانی داشته و مشکلات بسیار زیادی را ازجمله مشکلات روحی ، مشکلات اجتماعی و... برای خود فرد ایجاد می نماید. بنابراین به ایرانیان عزیز توصیه میکنیم به هیچ وجه پناهندگی را به عنوان یک گذینه برای مهاجرت در نظر نگیرند و درصورتی که قصد مهاجرت دارند روش های دیگری را برای این منظور انتخاب نمایند. تنها هدف ما از ایجاد این صفحه بازگو کردن قوانین بین المللی و قوانین کشورها در مورد پناهندگی و پناهجویان است.»

پناهندگی در حقوق بین الملل:

افرادی که بنا به علل مشکلات حکومتی ، مورد ظلم و خطر بالقوه قرار میگیرند و با فرار از کشور خود به کشور دیگری پناه میبرند٬ دارای حق و حقوقی خواهند بود و اگر احساس شود آنها در صورت بازگشت به کشورشان در معرض خطر قرار خواهند گرفت، ازبازگشت آنان جلوگیری شده و شامل امکانات حداقلی روزمره زندگی خواهند گردید.

وضع حقوقی پناهنده در کشور کانادا:
در مجموع تعداد نوزده ملیون و پانصد هزار پناهنده در دنیا وجود دارند که از این تعداد درخواست پناهندگی تقریبا صد هزار نفر در کشورهای مختلف پذیرفته میشود ومعمولا یک دهم از این تعداد توسط کاندا پذیرفته مشود که دولت کانادا این کار را به دو طریق انجام میدهد.

1- از طریق  اسپانسرها

2- از طریق کمکهای دولتی


پناهندگانی که به وسیله اسپانسرها حمایت می گردند از خارج از خاک کانادا هم میتوانند اقدام کنند و درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند. لازم به ذکر است کلیه مخارج این اشخاص باید توسط اسپانسرها تقبل گردد  که شامل هزینه های کامل یک سال زندگی در کانادا خواهد بود.

افرادی که از این طریق اقدام نکنند ، ناچارا  باید وارد خاک کانادا شده و در همانجا درخواست پناهندگی خود رامطرح نمایند که این مساله به دو روش امکان پذیر خواهد بود.
مورد اول بدین صورت است  که در همان لحظه ورود به خاک کانادا درخواست پناهندگی مطرح کنند که در این صورت پانزده روز فرصت خواهند داشت که مدارک مربوطه برای اثبات ادعایشان را تکمیل و ارائه نمایند.

و مورد دوم آن است که به اداره مهاجرت کانادا مراجعه نموده و همان آنجا درخواست پناهندگی نمایند که در این صورت باید تمامی مدارک خود را همراه داشته باشند وفرصتی برای جمع آوری مدارک به آنها داده نخواهد شد، که در فرض اخیر اشخاص باید اصالتا در اداره مهاجرت حاضر باشند .

طبق رای دادگاه فدرال از تاریخ 23 جولای2015  ، کسانی  که توسط مجمع مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRB) جلسه استماع اظهاراتشان برگزار و درخواستشان رد شده باشد به این موضوع حق اعتراض خواهند داشت و مادامی که اعتراضشان در حال بررسی است حق ماندن در کشور کانادا را دارا هستند.

طبق آمار ارائه شده درسال 2014دولت کانادا 13500 مورد درخواست پناهندگی دریافت نموده  که تعداد بسیار زیادی از این پرونده ها توسط دولت کانادا پذیرفته نشده اند .
البته اگر این افراد از کشورهای D.O.C اقدام کرده باشند،قانون فوق در مورد آنهای مجری نخواهد بود و این افراد باید خاک کشور کانادا را ترک کنند و البته  این مساله مانع حق اعتراضشان نبوده و به درخواست اعتراض آنها هم رسیدگی خواهد گردید ،ولی حق ماندن در خاک کانادا را نخواهند داشت و در صورت نیاز باید درخواست ماندنشان را به دادگاه فدرال ارائه نمایند.

کشورهای D.O.C از نظر دولت کانادا کشورهای امن می باشند  که حقوق بشر در آنها به صورت کامل رعایت میشود مثل کشورهای آلمان ،انگلستان، ایرلند و ... و بنابراین افرادی که از این کشورها اقدام میکنند واجد شرایط پناهندگی نخواهند بود و اگر شخص پناهنده از این کشورها اقدام کند  در مدت کمتر از 45 روز به درخواست او رسیدگی می گردد، چرا که رد شدن درخواست این افراد بسیار است.

کسانی که درخواست پناهندگی میدهند به هیچ وجه حق کار کردن در خاک کانادا را ندارند.اما اگر مدت ۱۸۰ روز از تاریخ ارائه درخواست پناهندگی آنها بگذرد و تکلیف آنها دراین مدت مشخص نگردد، میتوانند درخواست اجازه کار کنند.و البته سقف کمکهای دولتی به آنها مدت زمان یک سال است.اما به محض  اینکه شخص بتواند به صورت مستقل امورات خود را اداره کند دیگر واجد شرایط کمکهای  دولتی نخواهد بود و این کمکها به وی قطع خواهد گردید.

 محمد النقیب
  سلام من اهل کشور عراق هستم میخواستم پناهندگی کشور کانادا رو بگیرم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید  
 بببب
  سلام من بیست و چهار سال قرص تشنج میخورم خوب نمیشم ایا از طریق پرونده پزشکی میشه اقامت کانادا را گرفت لطفا راهنماییم کنید  
 تانیا
  چجوری میتونم باهزینه کم اقامت کانادا رو بگیرم درضمن یه دختر ۸ساله دارم که دوستداره تحصیلاتش درکاناداتمام کنه  
 احسان قیروکارزین
  سلام دیگه خسته شدم از بیکاری وبی کسی وبی پولی میخام برم کانادا پناهندگی بگیرم با هزار بدبختی یه ماشین خریدم دارو ندارم همینه میخام دست خانمم بگیرم برم اگه بمونم بدبخت میشم بدهکارم هرروز دادگاه وپاسگاه توروخدا یکی کمکم کنه  
 yousef
  سلام ،من میخوام درخواست پناهندگی به کشور کانادااز طریق کشورثالث بدم از طریق سفارت کشور کانادا ایا می شود درخواست از طریق سفارت بدم میشه راهنمایی کنید ،  
 ناصر حسینی
  سلام من یه پسر ۲۰ ساله از افغانستان هستم درحال حاضر تو کشور ایران زندگی میکنم ما یک خانواده چهار نفره هستیم بابا نداریم بزرگتر خانواده من هستم شغلم برق کاری است وچونکه شرایط ایران الان خوب نیست میخوام تو کشور کانادا کار کنم یعنی کارمو اونجا راه بندازم لطفا کمک کنید  
 زک
  آیا از کشور های اروپایی دیگه که عضو شنگن نیستن صرفا تبعه شده باشی نه پناهنده یعنی فقط اقامت دائم داشته باشی میشه اقدام کرد برای پناهندگی؟  
 سارا
  سلام من لیسانس الهیات دارم مدرک ارایشگری و دیپلم کامپیوتر دارم دوست دارم برم کانادا ولی نمی دونم از کجا وچطور شروع کنم لطفا راهنماییم کنید  
 امین
  سلام.... من تقریبا 17سالمه ... هنوز خیلی از شرایط پناهندگی و اینا سر در نمیارم... زبانم رو هم دارم سفت و سخت ادامه میدم... درسته ک میگن اگر قبل سربازی به صورت پناهنده بری تبعیت اونجا رو سریعتر بهت میدن و خیلی بهتره؟  
 مهدی
  من کارشناسی ارشد شیمی دارم، می خواهم برم ترکیه و از آنجا برای کانادا تقاضای پناهندگی بکنم میشه رفت؟  
 طاها بهرامی
  من میخواستم از طریق مهاجرت توریستی برم اونجا و اعلام پناهندگی کنم ،،، ولی نع میدونم پول ویزاش چقدره و نه اینکه باید چه دلیلی رو به دادگاه ارائه بدم ،،، لطفا کمکم کنید  
 Faraz
  با سلام من 26 سالمه یه پسر 6 ساله دارم و تنها زندگی میکنم با فوق دیپلم عمران ..چجوری میتونم به کانادا مهاجرت کنم البته با پسرم ؟  
 مجید امیری
  سلام دیپلم فنی بین المللی خیاطی از ایران دارم. افغان هستم. فعلا در ایران هستم میخواستم پناهندگی از طریق اسپانسر هارو بگیرم چگونه میتونم با این اسپانسر ها در تماس شوم، ممنون اگر راهنمایی ام کنید.  
 ..
  از افغانستان خیلی راحت تر بهت اقامت میدن تا اینکه از ایران اقدام کنی  
 رویا
  سلام بچه ها مهاجرت غیر قانونی خیلی سخت حکم تیر اومده با کامیون بریم امکان اثابت ی چیزی به کامیون هست حتی درجه یخچال رو شاید زیاد کنن یخ بزنیم بمیریم و هزار تا خط دیگه از ترکیه هم بخوایم بریم ترکا همشون دزدن..  
 Hadis
  سلام .من یه دختر ۱۷سالمه و نمیخوام کنکور بدم و میخوام وقتی ۱۸سالم شد برم کانادا .خیلی از نظراتو خوندم که نوشته بودن بهترین راه واسه پناهندگیه کانادا اینه که با ویزای توریستی بری و اعلام پناهندگی کنی.میخواستم بدونم حتما باید از یه کشور جنگ زده باشی که پناهندگیتو قبول کنن یا ایرانی هم باشی قبول میکنن؟زبانمم هم دارم ادامه میدم و میخوام اگه لازم باشه تافل هم بگیرم و این که میخواستم هزینشو بدونم .البته دختر خالمم یه یه سالی میشه که رفته کانادا .میخواستم شرایطشو بدونم .لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این باره داره کمک کنه .ممنون میشم واقعا .  
 علی حیدری
  سلام من زیاد سر در نمیارم ولی بری اونجا درس بخونی ب راحتی قبولت میکنن  
 امین
  کمه کم باید 30ملیون داشته باشی  
 Reza
  سلام من ۳۱ سال سن دارم متاهل هستم دیپلم عکاسی فیلم برداری دارم و ۱۰ سال سابقه بیمه و کار در سوپر مارکت دارم ایا شانسی دارم برای پناهندگی به کانادا به نظر شما؟ممنون از جوابتون  
 شقایق
  واقعا نمی دونم ..کسی که توی مملکت خودش با این همه زندگی و رفاه نتونه به جایی برسه بعد توی اون غربت..چطوری میخواد مو.فق بشه..؟؟؟ کانادا خوبه و لی برای کسانی که درس خوندن موفق هستند و به دنبال پیشرفت در کا رشون هستند نه برا یادم های بی سوادی که فقط میخوان برن اونم با پناهندگی ..چیزی جز کارگری و زندگی های خیلی سطح پایین در انتظار این افراد نیست..  
 ایهان
  اره بابا اصلا توی امکانات غرقیم .من که میگم اگه به هر کشوری بری و بگی ایرانی هستی .باید دستت رو بگیرن و ببرن ثبت احوالشون برات شناسنامه بدن و تولد همون روز ثبت بشه .اخه هر چی ایران هستی عمرت به فناست .انگار توی این دنیا نیستی .  
 سعید
  من دوستم رفته امریکا 1200دلار داده یه تویوتا دنده اتومات خریده بعدشم زندگی متوسطی داره هیچی هم بلد نیست نمیخوام نا امیدتون کنم من اینجا کارگاه دارم برای خرید همون لگن اینجا باید ده سال بگذره تا پولش جمع بشه چون اون ماشینو اونجا میخره 12 میلیون من اینجا باید بخرم 100میلیون اون درامدش 1500تاس میشه 18میلیون من درامدم بکشم خودمو با کارگاهم نهایت 7~8 میلیون ببین عزیزم زندگی پست اونجا لاکچری اینجاست ....  
 محسن
  شقایق خانم به این راحتی در مورد آدما و شرایطشون قضاوت نکنحتی نفس کشیدن تو کشورهای قانونمند و ازادی مثل کانادا استرالیا آلمان آمریکا و ..بزرگترین خوشبختیه واسه کسایی مثل شما که زندگی رو فقط تو پول میبینن همینجا بهشته  
 جوادبخشی
  زندگی سطح پایین وکارگری اونجا اززندگی سطح بالادرایران بهتره دوست عزیز  
 حسن
  باسلام من 37سالمه و با همسر و فرزندم4سالشه میخواهیم بریم کانادا از طریق ویزای توریستی و نمایشگاهی آیا اگر زمان ویزای ما تموم بشود و ما اقدام به برگشتن نکنیم و خودمونو به اداره مهاجرت معرفی کنیم و تقاضای پناهندگی کنیم مورد قبول قرار میگیره یا نه لطفا اگر کسیی تو کانادا هست و اطلاعاتی در این ضمینه دارد راهنماییم کنه و اگر راه حلی هم داشته باشه برای پناهندگی ممنون میشم راهنماییم کنه  
 امین
  به احتمال %95 درخواستتون رد میشه چون با ویزایه توریستی اومدین بهترین راهی که پیشناهاد میکنم که خودمم میخوام انجام بدم برید ترکیه بعد2سال اقامت بهتون ویزا داده میشه  
 پدرام
  آیا میشه از ایران قانونی با ویزای مولتی ۵ساله رفت کانادا و رو این ویزا درخاست پناهندگی داد؟دیپورتت نمیکنن؟  
 مریم موحد
  سلام من ویزای 5 ساله کانادا دارم و قبلا هم یک بار به این کشور سفر کردم و الان که باردارم میخواهم با زایمان کردن در کانادا پناهنده این کشور بشم امکانش هست ؟  
 hossein
  سلام.حسین هستم ازتهران متولد دی 72 .لیسانس حسابداری.شغلمم عروسک سازی هستش.هفت سالم فوتبال بازی کردم و دو سالمم دوومیدانی.علاقه به ورزش و مدلینگ دارم.از دوستانی که میتوننن منو کمکم کنن که بتونم پناهندگی کشور کانادا رو بگیرم ممنون میشم کمکم کنن.مشکل مالی زیاد ندارم.ولی مشکل خروج از کشور رو دارم اخه سربازی نرفتم.قهر دوستی بتونه منو کمک کنه .یه شیرینیه خوب بهش میدم.  
 مهدی
  حسین جان تو که مشکل مالی نداری برو یه وکیل خوب بگیر که نخوای به کسی هم شیرینی تعارف کنی  
 سعید
  من ویزای مالتیپل 5 ساله کاناتدا رو گرفتم، و پرواز قطری از دوحه میاد orlando بعد میره تورنتو، میشه از طریق پرواز کانکشن به پلیس مهاجرتی در فرودگاه آمریکا خودمو معرفی کنم؟ و چه شرایطی در انتظارم خواهد بود؟  
 علی
  من ۴۲ سالمه وبخاطر بیماری پسرم که در ایران هیچ درمان وامکاناتی ندارد والان ۲ ساله که از تحصیل عقب اوفتاده وخودمم بخاطر که پسرم تنها درخانه نمیتونه بمونه از کارم فاصله گرفتم ودر خانه ببکار هستم میخواستم با ویزای مولتی ۵ ساله به کاندا برم میخواستم ببینم اونجا رسیدم میتونم اعلام پناهندگی بدم وبه بیماری اهمیت میدن که مارو نگهدارن ممنون میشم راحنماییم کنید با سپاس  
 Hossein gilani
  سلام . من ب همراه همسر و دختر 9 سالم قصد مهاجرت کانادا رو داریم . در ساخت تجهیزات نفت و گاز 18 سال سابقه کار دارم . در زمینه انواع جوشکاری . ارگون و برق. الیاژهای خاص .تخصص دارم .با مدارک مربوطه. )لطفا راهنمایی کنین.ممنون  
 Aref
  سلام،۲۱ سالمه،تازه خدمتمو تموم کردم،میخوام برم کانادا از کجا باید شروع کنم؟  
 Nimasaeedi
  سلام من داخل آلمان هستم جواب رد گرفتم میخوام برم کانادا چی جوری باید اقدام کنم  
 مرتضی پناهی
  سلام مرتضی هستم از کشور افغانستان . ۳۰ ساله هستم و متاهل . چطور می تونم از راه قانونی با هزینه اندک به کشور کانادا مهاجرت کنم و یااگر کانادا نمیشه پیشنهاد شما برای من کدوم کشوره؟سپاس!  
 امین
  شما میتونین برین ولی باید یک بار با ویزا توریستی برین بعد درخواست پناهندگی کنین  
 فرامرز
  سلام . از ناحیه دست معلولم . کاری با شرایط من پیدا نمیشه . هیچ حمایتی از دولت نمیشم . امرار و معاش برام سخته با این وضعیت اقتصادی . میخوام با دو تا بچه برم آلمان یا کانادا . راهی هست . چه کار باید بکنم  
 M.R
  باسلام من 24سالمه لیسانس کنترل مخابرات دارم میخواستم بدونم شرایطم برای مهاجرت به کانادا چطوره لطفا راهنمایی کنید  
 Sayed ahmad shah sadat
  سلام میخواهم در کشور کانادا پناهندگی بدهم آیا ممکن است و در کدام آدرس مراجعه نمایم تا مشکلات که دارم به مرجع آن برسد  
 محمد
  واقعا داریم به کجا پیش میرویم به جای هر روز پیشرفت ...ماهارو از کشور خودمون بیرون میکنن.😥  
 شکوفه طالب پور
  با سلام من38 سالمه مهندس ناظر هستم سه فرزند دارم ایا می توانم پناهنده کانادا شوم  
 محمود
  متن پاسخ. سلام.باید کیس داشته باشید.یعنی یه علتی که کشور مورد نظر شما رو قانع کنه که اگر برگردید جونتون در اینجا در خطر هست.من خودم یه کیس عالی دارم اما مشکل مالی دارم.اگر خانمی میتونه هزینه منو برای رفتن بده منم اسم اونو میارم در کیس خودم و به خاطر من به ایشون هم پناهندگی بدن  
 فرید
  سلام.وخت بخیر خیلی عذر میخوام میشه با ویزای مولتی کانادا وارد خاک کانادا شد و درخواست پناهندگی داد ممنون میشم یه جواب دقیق بدید  
 مهدی چناری
  سلام وسپاس.من مهدی هستم در ایران زندگی میکنم لطف کنید بگید من چطور میتونم به کشور المان پناهنده بشم من خیاط هستم وارایش گرمهستم  
 علی جان سلطانی
  سلام علی جان سلطانی هستم از کشور افغانستان خود تان میدانید که افغانستان هر روز هر لحظه جنگ و خونریزی هست مخصوصا جای که من هستم غزنی هر لحظه احتمال مرگ هست لطفا کمک کنید  
 Esmail eftekhari
  با سلام و تشکر از شما  
 داود رئیسی
  من الان در حال حاضر در ایران هستم من میتونیم کارت ملی پاکستان رو بگیرم با یه پرواز هم به کانادا میرم اونجا آیا با هویت ایرانی درخواست پناهندگی کنم یا پاکستانی؟؟  
 mahdi badihi
  بله از طریق مدارکی که نشون بده از طرف دولت ایران در خطرید به دولت فدرال اراعه بدید شانس بیشتری دارید .ولی نمیتونید از طریق کارت پاکستان درخواست پناهندگی بدید چون پی میبرن به ایرانی بودنتون  
 SadatkhanMohmand
  میخواهم در کانادا تحصیل کنم  
 حمزه حسین زهی زمانی
  من می خواهم در کانادا درس بخوانم  
 صلاح خضری
  سلام من مهندسی نقشه برداری خوندم 16 سال سابقه بیمه و کار مرتبط با رشته تحصیلی دارم آیا برای مهاجرت و کار در کانادا مناسبه شرایطمضمنا 44 سالمه و همسر و یک دختر 6 ساله دارم  
 امید
  سلاممن دیپلم کامپیوتر دارم و تخصص در کامپیوترم بالاست.مجردم و 31 سال سن دارم.زبان هم به حد نسبتا خوبی هستم.مدرک پایان خدمت من هم برای همجنس گراییه. هزینه زیادی ندارم که بتونم خرج کنم.چطوری میتونم اقدام کنیم.ایا به نظرتون منو قبول میکنن.در ضمن یکی از دوستای منم 3 سال پیش رفت کانادا.تورو خدا جوابمو بدید.  
 حسین
  دوست خودت چه جوری رفت منم دارم میرم  
 وحید
  باسلاممن میخوام برای تحصیل به کانادا برم از طریق ویزا تحصیلی اما راه و روششو نمیدونم لطفا اطلاع رسانی کنید ایمیلمو میدم لطفا ایمیل کنید[email protected]  
 بهزاد
  این چ درخواستیه؟شما خودت باید زحمت بکشی وبسایت های مختلفی که در این زمینه هست رو مطالعه کنی و اطلاعات مختلف رو مثل تکه های پازل کنار هم بذاری تا ببینی چی ب چیه  
 omid
  با گوگل سرچ کنید و دانشگاهای مرتبط به رشته تحصیلی تون و در کانادا یا هر کشور دیگه که هدف تحصیلیتون هست پیدا کنید و توسط ایمیل با همه دانشگاهای مربوطه مکاتبه کنید ... مدارک تحصیلی و مالی و غیره ازتون میخوان و ... بعد اگر شرایط تون مناسب باشه پذیرش میدن و مراحل بعد و مهمترین مرحله که سفارت و ویزا هست ...موفق باشید  
 David afghan
  سلام بهداد برای رفتن به کنادا برای پناهندگی راه های زیادی وجود داره معمولان افراد با ویزای توریسیتی و گردشگری به کشور مورد نظر میرن و میرن کمپ در خواست پناهندگیشونو میدن که از ۱۰۰ درصد ۸۰درصد گذینه مناسبیه که معمولان اگه کیس خوبی داشته باشی ۶ ماهه جوابو میگیری و چون اینکه قانونی آمدی خودش یه امتیازه ۲؛کسانی که قاچاقی میرن میخوان برن کانادا باید بگم دیوانگی محضه ....چونکه باید بری ترکیه و از ۶ یا از تعداد زیادی کشور رد بشی و کوه و دریا و... که گرسنگی وسرما رو باید تحمل کنی که احتمال مردنت بالاست وثانیا باید بالای ۱۵ یا بیست میلیون باید خرج کنی آیا ارزشش رو داره قاچاقی بری پس قانونی برین دوستان که اگر هم قبول نشدین بتونین راحت برگردید و دوباره زندگیتونو شروع کنید موفق باشید  
 ناصر وفایی فر
  سلام دوست عزیز من توی سایت iremigration نظر شما را در مورد پناهنده شدن به کانادا دیدم چطور میتونم با شما ارتباط برقرار کنم و راهنمایی بخوام.با تشکر  
 Leili
  ببخشید یعنی اگه درخواست پناهندگی بدی و با پناهندگیت موافقت نشه میتونی برگردی کشورت؟ بدون هیچ مشکلی؟ زندان یا جریمه و امثال این ها رو نداره؟؟؟  
 bahram rohani
  اگر با ویزا قانونی بریم امکانش هست رد بشیم چون قانونی امدیم.  
 محمد
  سلام من میتونم ویزای مولتی کانادا بگیرم ولی سوالم اینه که با ویزا وارد کانادا بشم ایا در خواست پناهندگی رو قبول میکنن اگر مدارک داشته باشم؟یعنی نمیگن تو که قانونی اومدی پس چطوری در کشورت در خطر بودی؟  
 Merila
  ویزای توریستی هم کلی هزینه و مدرک لازم داره اونو چجوری جور کنیم؟؟سند خونه میخواد،ضمانتنامه بانکی و .... میخواد  
 فاطیما
  سلام من ۲۳ سالمه از ایران کار آرایشگری بلدم و خودم قصد دارم خواننده بشم کمک میخوام الان به ناچار با مردی که ۲۵ سال ازم بزرگتره زندگی میکنم میخوام پناهنده شم تا خوانندگیمو ادامه بدم من قبلا تو کار مدلینگ هم بودم  
 Ramin najafpour
  Bale mitonid  
 Moein
  سلام من ۱۷ سالمه از تهران مسلط ب زبان انگلیسی و ترکی میخواستم بدونم میتونم ب کانادا مهاجرت کنم و یا از کجا باید اقدام کنم  
 نصیرطاهری
  باسلام من نصیر طاهری هستم من افقانی هستم من از زندگی در ایران خسته شدم تورو خدا یه کاری برام انجام دیت  
 بهداد
  سلام وخسته نباشید.میخواستم از ایران به کانادا پناهنده بشم باید چیکار کنم از کجا شروع کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید.  
 علی شکیب
  سلام دوست عزیز باید یک پاسپورت یونانی در ترکیه بخری و خودت پرواز کنی.البته شهر های تورنتو و ونکوور نروید چون افسر مهاجرت نمی گذارد که شما وارد کانادا شوید. و دیپورت می کندشهرادمونتون بهترین شهر است و همه را خیلی راحت قبول می گند.  
 محمدرضا ترابی
  سلام من چندین دوره قهرمانی ورزشی آسیایی وکشوری در رشته کیک بوکس دارم همچنین دیپلم کامپیوتر و گواهینامه بین المللی آرایشگری دارم .میخواستم بدونم میتونم پناهندگی در کانادا بگیرم.  
 مطلب امینی
  سلام من امینی هستم میخوام درخواست پناهندگی کشور کانادا رو بدم لیسانس روانشناسی دارم میشه راهنمایی کنین ۲۲ساله هستم به نظرتان درخواست قبول میشه  
 Setayesh
  سلام‌ من بایه دخترم و شوهرم میخواهم عازم کانادابشم چون درافغانستان نمیتوانم زندگی کنم بدلیل بعضی مشکلات آیا میتونید کمک ام کنید ک چگونه برم ویا هرکشور دیگری هم باشد فرقی ندارد فقط ازافغانستان خارج شویم لطفا کمک کنید ممنونم  
 سعیدبشیری
  میخواسم بدونم کسی که متاهله و دوتا بچه هفت هشت ساله داره و تو ایران نمیتونه زندگی کنه میتونه مهاجرت یا پناهندگی کانادا یا استرالیا رو بگیره ممنون میشم اگه راهنمایم کنید  
 پرهام طیبی
  سلام. من بخام از دبی به کانادا یا پرواز بیام که در فرودگاه اعلام پناهندگی کنم.میشه. لطفا جواب من رو بدین ممنون میشم. یعنی بدون ویزا میشه با پرواز از ترکیه یا دبی به کاندا رفت.تشکر  
 Saman
  سلام ببخشید شما اقدام کردین یا هنوز انجام ندادین ممنون میشم جواب بدین چون شرایط من هم مثل شماست  
 Nazani
  من میخوام پناهنده بشم من آرایشگر حرفه ای هستم با سابقه بیمه میخواستم بدونم اونجا برای من جای پیشرفت هست؟ایران که اصلا نیستالبته تمام مدارک آموزشیم از سال ۱۳۷۸ که من فقط ۱۳ سال داشتم تا مدارکه فوق حرفه ای که تا سال۱۳۹۵ رو گرفتم دارم با این تفاصیر میتونم بیام  
 م.ن
  من همجنسگرام ۴ ساله با پارتنرمم میخوام به کانادا پناهنده بشم چطور میتونم اقدام کنم؟ حتما باید وارد خاک کانادا بشم؟ماهانه چقدر پول دولتی میدن؟  
 امیرحسین
  سلام میگم اگه با ویزای توریستی برم کانادا اونجا درخواست پناهندگی بدم که وکیل کارام انجام بده آیا از وقتی درخواست پناهندگی میدم میتونم کار کنم یا دولت خودش هزینم متقبل میشه؟؟؟ آیا کسی اطلاع دقیق داره؟؟؟  
 فرشید شیرزاد
  سلام‌من بخاطر فعالیتهای سیاسی در نت محکوم به دو سال حبس شدم حالا در حکمم هیچ‌اثری از مهر و امضا دادگاه نیست چطوری ثابت کنم که زندانی سیاسی هستم تا از اونطریق پناهنده سیاسی بشم؟ممنون میشم کمکم کنید و بگید.  
 نوشین
  من متولد ۶۰ هستم مجرد شغلم صنایع دستی هست آیا میتوانم به یک کشور انگلیسی زبان مثل کانادا یا استرالیا پناهنده شوم  
 جمالدین ازبیک
  من در شهروند افغانستان هستم در ترکیه زندگی میکنم میخواهم بفهمم چطور به کشور کانادا بروم  
 محمد ناصر
  من میخواهم بریم کانادا از افغانستان به کانادا  
 محمد رضا هستم
  در افغانستان شما خود تان میدانید جای زندگی فعلن نیستند حد عقل برای هزاره ها ما وقت اول صبح از خانه برون میشیم با اعزای فامیل خدا حافظی میکنیم چون انتحار بحد زیاد است که ما اطمینان نداریم شب خانه برگردیم غیر از مشکلات های دیگر که دامن گیرما هست .. توره خدا اگر راهی برای نجات ما هست راه نمای کنید لطفا. .ما می خواهیم چند صباهی زنده باشیم اگر خدا بخواهد  
 مونا
  سلام من یک خانم افغان هستم که از جنگ خسته شده ام میخواهم با فامیلم که 5 نفر هستیم مهاجرت نمایم به کانادا  
 Ali reza
  با سلام من ۱۷سال سن دارم . ایرانی هستم از اصفهان . میخواستم بدونم اگر بخوام از همین ایران اقدام کنم برای پناهندگی استرالیا یا کانادا. باید کجا برم .لطفا کمک کنین.چقد هزینشه  
 سیانوالبلوشی
  شما فقط از کشور پاکستان میتوانید اقدام به پناهندگی در کاندا را داشته باشید  
 البلوشی
  سلام سیانوالبلوشی شما کاندا هستین؟  
 حسن الکوزی
  4400 هزار پوند  
 علیرضا
  سلام .بنده به مدت 15 سال سابقه کار با کلیه کنترل های فرز cnc را دارم و در حال حاضر در یک شرکت معتبر مشغول ساخت کلیه قطعات شرکت ملی نفت هستم ودر قسمت کنترل کیفیت در حال کار میباشم .در حال حاضر دانشجوی مهندسی مکانیک هستم در خواست راهنمای برای کار و پناهندگی دارم با تشکر  
 کیا
  از المان چطوری میشه درخواست پناهندگی کرد؟؟؟  
 محمد ناصر
  همرای من کمک کنی از افغانستان بریم المان  
 زهرا
  سلام من از شوهرم جداشدم یه پسردوساله هم دارم پدرو مادرمم پیرن نمیتونن از پس مخارجم دربیان برای خودمم کاری پیدانمیشه توروخدا راهنماییم کنین چطوری میتونم برم کانادا ساکن ایران هستم وبرام امکانش نیس خودم روبرسونم ترکیه چطوری از داخل ایران درخواست پناهندگی کاناداروبدم  
 اسو
  خواهرم بیا كردستان عراق خیلی به سادكی میتوانی بروی تر كیه اصلن 300 دلار هم تكلیف نمیكند خیلی ساده  
 علی
  خانم به حرف هرکسی گوش نکن قولت میزنن واسه رفتن به ترکیه به راحتی از مرز با کمترین هزینه میتونی ترکیه بری  
 محمد
  سلام بنده هم قصد مهاجرت و پناهندگی به کانادا رو دارم و از لحاظ هزینه مشکلی ندارم  
 علی
  ترکیه ویزا نمی خوادبراحتی با یه بلیط می تونی بری ،اگه خواستی کمکت میکنم ،برا رفتن ترکیه،  
 مهران
  سلام شما به راحتی با اتوبوس از ترمینال آرژانتین یا جتوب سوار اتوبوس بشید با ۳۰۰ هزار تومن میذید ترکیه بدون واسطه و بدون منت کسی درضمن میتونید تشذیف بیارید ارومیه و از مرز راضی یا سرو برید ترکیه فقط حد اقل باید ۱۰ میلیون پول برای اجاره خانه در ترکیه داشته باشید برای ۶ ماه تا بتونید برید یو ان و کار پیدا کنید  
 وفاچ
  سلام من وفا هستم ویه مهندسم وبه زبانهای انگلیسی وعربیتسلط کامل دارم از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ درکردستان عراق در پروژه های نفتی برای شرکت آمریکایی chevron کار میکردم و متاسفانه چون برای آنها کار میکردم بخاطر شیطانی وجاسوسی همشهریانم به اطلاعات سپاه دیگر قادر به بازگشت ایران نیستم وممکن است به اتهام همکاری با اجانب ودشمنان همچنان که به خانواده ام گفته اند محاکمه و اگر اعدام نشوم حداقل به زندان ناکجاآباد اطلاعات سپاه ببرند جدا جانم در خطر است از طرفی بعد از اتفاقات اخیر کردستان عراق ورفراندوم وبازگشت سپاه وحشدالشعبی در اینجا هم امنیت جانی ندارم وبیکار وبی کس مجبور به فرار از بای حسن کرکوک واقامت در شهر مرزی زاخو شده ام تو رو خدا راهنماییم کنین یه جا پناهنده بشوم وبتونم کار کنم وضع خانوادم خیلی بده یه دختر ۴ ساله دارم که به امکانات ورفاه نیاز داره چطور میتونم به کانادا پناهده بشم  
 اسو
  خواهرم تركیه از زاخو خیلی نزدیكه میتوانی از زاخو بری تركیه در تركیه دفتر سازمان ملل موجود است میتونی انجا درخواست بناهندكی كنی خیلی ها از این گریق رفتن  
 titi
  سلام من خودمو معرفی کرده بودم به سازمان ملل در ترکیه به دلیل یه سری از مشکلات تسفیه کردم و بر گشتم ایران حالا در ایران چند بار برام حکم دادگاه اومده میخواستم ببینم من میتونم به کانادا برای پناهندگی برم ممنون میشم کمکم کنین  
 فری
  شما در صورتی میتوانید در خواست کنید که مشکلی برای دولت کانادا نداشته باشیداز جمله جزو گروهک های تروریسم هم نباشید و قتل هم انجام نداده باشید  
 مهدی
  کسانی که آلمان چه قبولی گرفته چه ردی و قصد رفتن به کانادا رو به هر دلیلی دارند من جمله خود من بعد 6 سال اقامت و قبولی در المان ،من هم راه رفتن رو دارم هم چون و چرا را،فقط مشکل اثر انگشت آلمان یا اروپا برای کسانی که قبول شده اند رو نمیدونم،کسانی که رد شده اند حتی اگر اثر انگشت در بیاد مشکلی ندارند ولی قبول شده ها به هیچ وجه نمیتوان ند آنجا بمانند  
 صدف
  کسانی که در آلمان تقاضای پناهندگی کردن ولی هنوز جولب ندارن میتونن برن کانادا؟؟؟  
 نوید
  سلام‌‌ من دونیم سال میشه المان هستم هنوز قبول نشدم چجوری میشع بیرم کانادا لطفا اطلاع بدهید  
 مهدی
  باسلام. کسانی که در المان جواب نگرفته اند یا جواب منفی گرفته اند براحتی می توانند اقدام کنند.من چون جواب قبولی گرفتم و شش ساله هم المانم باید دو سال دیگه صبر کنم تا مشکل اثر انگشت رفع بشه  
 Babak
  من هم سوال و شرایط نوید رو دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.  
 Ali
  بیرار منم المانم جوابم رد شده راهنمایی کن ازکجاباید برم  
 م6دی
  برا کسانی که قبول نشدن راه بیشتر از کسانی که قبول شدن بازه.چون مشکل اثر انگشت با یک درخواست کتبی حل میشه .البته مثل هر راه دیگه ای ریسک داره ولی من دو نفر از دوستام تابستان رفتن من نرفتم چون قبول شدم و کسانی که قبول شدن رفتن شانس ماندن صفره چون کانادا آلمان رو صد صد امن میدونه و براش مهم نیست شرایط حال حاضر  
 amin urmia
  سلام خوبین؟امین هسم 20سالمهمیشه باهاتون حرف بزنم ؟؟Plz  
 سارا
  سلام. من سه ساله که در آلمان هستم هر سه دادگاه جواب رد گرفتم و پرونده پناهندگی بسته شده و الان دولدونگ دارم چطور می تونم برای کانادا اقدام کنم. خواهش میکنم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.  
 متین
  سلام من توایران نمیتونم پیشرفت مالی کنم بدترپسرفت هم کردم کاریاکمه یاقیمتش خیلی پایین من هم میخوام مثل بقیه خانواده ام توآسایش باشه آ زادی بیان داشته باشم من گچکاری رو خیلی خوب بلدم ایااونجا کارهست و شرایط پناهندگی چجوریه یعنی راه حلش چیه؟ ازکجا بایدشروع کنم.ممنون میشم جواب بدین  
 علی
  دوست عزیزسلام.تا جایی که من اطلاع دارم یکی از راه های اقامت گرفتن تو کانادا اقامت کاریه که اگه مهارتی داشته باشی میتونی بری ار کنی یا اینه دوره ببینیاونجا و بعد کار کنی.البته این برداشت من از مطالب هست  
 محمدرضا پیله وری
  سلام من پسری ۱۸ساله ایرانی هستم مدرک فنی مکانیک دارم میخوام بدونم اگه درخواست پناهندگی کانادا بدم قبول میشم؟  
 بی نام
  شما صد در صد قبول ...  
 مصطفی رضایی
  من افغانی هستم مهاجر در ایران دارای همسر و فرزند دچار دیسک کمر هستم و نمیتوانم کار بکنم آیا راهی هست پناهنده کانادا بگیرم  
 سید ابولفضل
  سلام من ۲۷سالم کار کشاورزی میخواستم برم کانادا باید چکار کنم باید از کجا شروع کنم ممنون میشم اگر راهنمای کنید  
 مژگان نوری
  من مژگان نوری هستم وقصدم اینکه برم کانادا قصدم فقط کانادا هست وقصد پناهنده شدن هست لطفا من رو راهنمایی کنید  
 Hamed
  سلام. من افغانی اگه مایل باشین من میتونم کمکتون کنم. من و آبجیم قصد مهاجرت داریم  
 مرجان
  سلام . منم مایلم مهاجرت کنم از ایران یا یک کشور اروپایی که گرفتن اقامت اون آسون باشه و شرایط کاری خوبی داشته باشه یا کشور کانادا . راستی واسه پناهندگی زیبایی رو در نظر نمیگیرن که بشه زودتر اقامت گرفت . البته شوخی میکنم . ممنون که راهنمایی می کنید .  
 زینب نعمتی
  سلام من ایرانی هستم میخوام از این کشور برم دیگه دوست ندارم اینجا بمونم چون تحت فشار خانواده هستم از همه خسته ام چون باعث شدن همه هوش و حافظه من سرکوب شه خواهش میکنم شرایطی برای پناهندگی من فراهم کنید  
 محدثه
  سلام من 23سالمه وآرایشگرم و مدرک فنی و حرفه ای دارم بخام برم کانادا باید چکار کنم از کجا شروع کنم؟؟؟؟؟  
 شکریه
  سلام من ب دختر افغانی ام و بابام مرده مامان شوهر کرده ایران اذیت میکنه .میخوام برم کانادا از کجا شر و کنم  
 Ali
  سلام شکریه خواهربرودفترUNHCRخودرابی سرپرست ودرمعرض خطر معرفی کن ودرخواست پناهندگی بده ّبه احتمال زیادقبول میشی.  
 سجاد
  سلام.منم میخوام اقامت کانادا بگیرم. کدوم شهر از ایرانی؟؟؟  
 سمیرا صادقی
  برای کسی که دیانت بهایی داره، ایا میتونه با ویزا وارد کانادا بشه و بعد از ورود درخواست پناهندگی کنه؟  
 سارا
  سلام دوست عزیز این سوال منم هست،با ویزای مالتی و قانونی وارد خاک کانادا بشیم و البته از اقلیت باشیم ایا میتونیم تقاضای پناهندگی بدیم ؟ممنون میشم پاسخ منم بدید  
 z.akbari
  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم چطور با هزینه کم خودم با دخترم به کانادا اقامت بگیرم خانه دار هستم ودیپلمه .لطفا راهنمای ام کنید.  
 ساناز افشاری
  سلام.من تو سایت خوندم که یکی از روش های پناهندگی درکانادا:پناهندگانی که به وسیله اسپانسرها حمایت می گردند از خارج از خاک کانادا هم میتوانند اقدام کنند و درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند. لازم به ذکر است کلیه مخارج این اشخاص باید توسط اسپاسرها تقبل گردد که شامل هزینه های کامل یک سال زندگی در کانادا خواهد بود.کسی میدونه شرایط اسپانسر چه طوری باید باشه؟ کسی درمورد این اطلاعاتی داره در اختیارمون بذاره؟  
 sawab gul
  من يک سرباز در کمپ کانا دايا بودوم ميخواهم به کانادا بروم  
  @
  سلام من یه پسر افغانی هستم 19سالمه 4 ساله که در ترکیه زندگی میکنم و با خانواده ام میخوام بریم کانادا از سازمانملل میتونیم بریم و بالای سن هارو قبول میکنند.....لطفا جواب سؤالمو بدید ممنون  
 پویا برزگر
  من رشتم معماری هستش میخوام برم کانادا اونجا میتونم کار پیدا کنم...و از چه طریقی اقدام کنم  
 saeid
  سلام بنده 25 سالم و میخواستم درخواست پناهندگی در کاناد رو بدم یا استرالیا میتونید راهنمایی کنید با مدرک که دارم  
 سید حسیب الله
  سلام ۲۰ سال سن دارم در افغانستان زنده گی میکنم میخواستم بدانم که چگونه میتوان در خواست پناهندگی در کشور کانادا بدهم ؟  
 جواد
  سلام اسم من جواد است و سنم 20سال -بخوام درخواست پناهندگی در کانادا بدم باید چیکار کنم  
 عبدالطیف انیل
  سلام علیکم. من در ترکیه زندگی می کنم و اینجا درس میخواهم . و تک فرزند هستم پدر و مادر هم ندارم اگر میشه کمکی کنید که چطور باید به کانادا مهاجرت کرد با لطفا شما...  
 عرشیاباروتی
  سلام من ۲۰ سالمه کمک مربی اسکیتم و مدال های زیادی دراین زمینه دارم .ومتاسفانه ایران نمیتونم رشد خوبی در رشته ی ورزشی خودم داشته باشم . شغل منم ارایشگری هست وخیلی استعدادو مهارت دارم .به خاطر مسیحی بودنم خیلی ازیت میشم بااین شرایت میتونم پناهندگی بگیرم  
 saeid salari
  manam arayeshgaram.age rahi peyda kardi mamnoon misham be manam komak koni  
 Ffffff
  با سلام من ی مهاجر ساکن ایرانم بنا ب دلایل خاستم درخواست پناهندگی به کشورکانادارو بدم رفتم سازمان ملل گفتن فقط سه کشور استرالیا نروژ و سویدن رو میتونیم کیس بگیریم ب این سه کشور ارسال کنیم اما ب کانادا ن.خب من کجاباید برم درخواست پناهندگی به کشور کانادارو کنم"اگه دفترخاسی کانادا تو ایران داره کجاهست ؟،ساکن تهرانم  
 وسام
  برو سفارت كانادا ، راهنماييت مي كنند ، ولي پناهندگی با مهاجرت در عمل فرق زيادي دارن ، در واقع مهاجرت یک سری پروتوکول کاملا قانونی ودارای سلسله مراتب واضح هست، اما وقتي پناهندگی میخوای یعنی باید اول وارد خاک اون کشور شی بعد درخواست بدی، که در این صورت کشور آلمان و سوئد بهترين گزینه هستند چون کانادا خیلی دور هست ودسترسی به اون از راه دریا بسیار خطرناک هست براي پناهندگی در المان ابتدا با گذرنامه عادی وارد ترکیه شو ، بعد به بخش اروپایی شهر استامبول برو آدمای زیادین که شما رو به آلمان میرسونن .  
 سعید
  البته اگر تمام پول تو نخورن  
 salah basami
  سلام من هیچ کار و شغلی ندارم و میخاهم به کانادا برم اما نمیدونم چطوری لطفا بگین مرسی  
 amirmahdi bahadori
  سلام و عرض ادب خدمت شما من لیسانس تدوین دارم تا حالا بالای سی تا فیلم کوتاه ساختم برای جشنواره ها فرستادم موزیک ویدیو میسازم کارم توی ایران در سطح حرفه ایی هستش برای خواننده های بزرگی توی ایران موزیک ویدیو ساختم البته بیشترشون خواننده های زیرزمینی بودن حالا میخواستم بپرسم واسه ما که عاشق هنریم جایی هست  
 بهار
  من هم خواهان گرفتن اقامت کانادا از طریق حرفه هنری خوئم هستم. امیدوارم موفق بشین  
 وزیر احمد
  سلام من یک افغان هستم ۲۰سالمه و۳ساله در ایران زندگی میکنم در ایران هم غیر قانونی هستم اینجا ب من اقامت نمیدن از درسم موندم نمیتونم اینجا ادامه تحصیلمو بدم چون بودجه شو ندارم میخوام درس بخوانم آیا میتونم برم اونجا پناهنده بشم ودرسمو بخوانم ازافغانستان هم فرار کردم بنابر مشکلات نا امنی ک داشتم جاما خیلی نا امن هس اونجا همش طالب هستن نمیزارن درس بخوانم آیا میتونم برم کانادا قاچاقی هم نمیخوام برم آیا راه قانونی وجود دارد برم اگه امکانش هس لطفا راهنمایم کنید ممنون میشم  
 Mmmm
  شما اول باید هرطوری شده خودتون رو به خاک کشور مورد نظر برسونین حالا هرجا کانادا آلمان سوئد و... بعد درخواست پناهندگی بدین بعد باید مجابشون کنین که چرا از کشورتون فرار کردین اگه قانع نشن شمارو دیپورت میکنن.اگه موضوع درس خوندن فرانسه بهترین کیس هستش چون برا تحصیل هزینه ای نخواهید داد و کاملا رایگانه ولی اگه برای زندگی میخواین به نظر من هرجا جز ایران که دومین کشور ناامنه خیلی بهتره. ولی رفتن به کانادا اونم قاچاقی خیلی سخته و خطرناک چون دوره.  
 Sbri
  سلام من ی دختر افغانستانی هستم ساکن ایران. اینجا واقعا خیلی سخته زندگی کردن و بخاطر مشکل مالی نتونستم ب درسم ادامه بدم و هیچ منبع درامدی هم نداریم خودمم نمیتونم جایی برم سرکار چون از امکانات دوریم. ایا میتونم درخواست پناهندگی کانادا بدم ؟  
 قاسم رضایی
  میتونی فقط باید بری ترکیه سازمان ملل ثبت نام کنی که حداقل باید دوسال اونجا بمونیمنم افغانیم یه هفته بعد میرم ترکیه اگه خاستی میتونی باهام بیای فقط واسه دلسوزی میگم  
 فیروز مهربان
  سلام فیروز مهربان از افغانستان میخواهم در کانادا ادامه تحصیل بدم در کارشناسی ارشد اگر لطف نمایید راه وروش اش برام معلومات بدیم که باید از کجا شروع کنم بعید از لطفتان نخواهد بود . تشکر  
 امید حاتمی گلزاری
  سلام من راننده پایه یک هستم از شیراز میخاستم ببینم تو کانادا برام کار هست  
 Zra
  سلام میشه بدونم چقد طول میکشه تا جواب پناهندگی کانادا رو بدن؟؟++کانادا++  
 احمد محبی
  من افغان هستم در ایران میخاهم به کانادا یا نیوزیلند بروم آیا این کشورها قبولی دارند؟ چطور میتوانم همراه خانواده بروم؟از لحاظ اقتصادی در حد متوسط میتوانم خرج کنم لطفا راهنمایی کنید. از لطفتان ممنون  
 hhhhhhhh
  سلام من یک دختر افغان هستم و با خانواده ام در ایران به طور اجبار زندگی میکنیم... میخواستم بگویم که چطور میتوانم با خانواده ام به کاندا پناهنده بشویم...ما به دلیل مشکلات زیاد و خطر جانی که خانواده ام به خصوص برادر بزرگم و پدرم که همیشه از سوی افرادی تهدید به کشتن میشدند به ایران مهاجرت کردیم اکنون نیز بعداز دوسال دوباره جان این برادر بزرگم به خطر افتاده است وحال ما نمیدانیم که چه باید بکنیم چون ایران هم برای ما امن نیست...آیا با داشتن مدارک میتوانیم پناهنده کشور کانادا بشویم؟؟؟ اگر میشود به من جواب بدهید...ممنون  
 علی
  با سلام شما یعنی افغانستانی ها بهترین گزینه برای مهاجرت ترکیه است. شما تنها راه اقدام برای مهاجرت ترکیه را دارید چون ایران هیچگاه ن میگذارند خدمات درست مهاجرت به مهاجرین داده بشه مخصوصا افغانستانی ها.ناگفته نمونه که ترکیه هم زندگی بسیار مشکل هست شاید به اقرار بگویم خیلی سخت تر از ایرانباید قبلش خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید  
 سحر سروری
  سلام من دختری افغانی هستم ب دلیل نا امن بودم افغانستان مجبور شدیم ب ایران برویم اما بازهم بخاطر نداشتن بوجه کافی سه سال نتوانستم درس بخوانم میخواهم همراه با خانواده ب کانادا مهاجرات کنم اما نمیدانم چجوری باید درخواست پناهندگی بدهم آیا کانادا قبول میکند یان لطفا جواب دهید؟؟؟؟؟؟؟؟  
 نعیم
  سلام دوست من اره قبول میشی از طرف اداره مهاجرت کانادا ، اما چه جوری و از چه راهی میخوای بری حالا ؟  
 فداحسین رحیمی
  سلام .من میخام در کانادا پناهنده باشم ولی چطوری برم اونجا میشه‌یکی‌ رهنمایم کرد. نمیتونم اینجا زیاد تاقت بیارم دیگه خسته شدم از سنگین‌کاری مشکل هم دارم.. لطفا مارا درک‌کنید به‌مشکل ما هم رسیدگی کنید منتظر جواب تون استم تشکرر  
 جابری
  سلام آیامیشه باخانواده بصورت جمعی تقاضای پناهندگی کاناداکرد؟واینکه پس ازیکسال اول پناهندگی تامین هزینه های پناهجویان رو چه کسی تقبل میکنه؟ ایا دولت این تقبل هزینه و اداه میده ؟ آیا شرایط پناهندگی کاناداسخته یااروپاسختتره ممنون میشم کمکم کنید  
 Ali
  سلام یه سوال داشتم اینکه من بصورت قانونی برم میتونم اونجا پاسپورتو پاره کنم بعد درخواست پناهندگی بدم ؟  
 sama
  سلام من هفده سالمه و زبان انگلیسیم فوله در حدی که راحت میتونم با توریستا حرف بزنم ، میرم یازدهم رشته تجربی معدلمم همیشه بالای ۱۹ بوده و هست،میخواستم ببینم چجوری درخواست پناهندگی بدم که بعدش اونجا برم واسه تحصیل آخه از لحاظ مالی در حدی نیستیم که بشه قانونی برم،ممنون میشم پاسخگو باشید.  
 سباح
  سلام من درایران هستم و میخواستم درخواسته بناهندگی بدم درکانادا میشه ی کمک کنیدبگید چ جوری این کاروباید بکنم بهم گفتن باید ی دلیله محکم و قانع کننده داشته باشم من دلیله محکمی ندارم فقط میخوام ازاینجابرم میشه ی کمک کنید بگید بایذ چیکارکرد  
 ماردین
  سلاممن معلمم،30 سالمه،میخواستم پناهندگی بگیرم از کانادا،چطور میتونم اقدام کنم؟لطفا راهنماییم کنین...  
 حمید رضا
  سلام میخواستم بدونم خانواده من در المان هستیم و اقامت ۳ ساله داریم . ایا با داشتن پاسپورت آبی میشود به کانادا رفت و دوباره درخواست پناهندگی کانادا رو داد؟؟ممنون میشم پاسخ بدید  
 خورشید
  اگه از طریق پناهندگی تو آلمان ساکن شدید دیگه نمیتونید مجدد درخواست بدید  
  مهدی
  سلام.من هم آلمان هستم و شش ساله اینجام و پنج ساله پاس آبی دارم.میخوام برم کانادا راه رو میدونم فقط نگران اثر انگشت المانم شما مشکل اثر انگشت رو اوکی کن راه و بقیه مسایل رو من آماده میکنم.  
 احسان
  پناهندگی و یا فرار از ی مملکت ی راه که یکدفعه گی بهت خطور کرده و باید مثلا کشور کانادا مجاب بشه برای پذیرش اما کسانی که اقامت و ویزا دارن ولش کن اصلا و تازه اونایی هم که حتی درخواست ویزا آلمان و اروپا دادن کانادا نمیان  
 عابد کوهی
  سلام من الان در کشور آلمان زندگی میکنم که حق پناهندگی بهم ندادن و الان میخوام از طریقی برم کانادا ولی من نمیدونم باید چکار کنم چون نمیتونم به ایران برگردم همه مدارک لازم هم دارم ممنون میشم اگه کمکی کنید  
 حمید شیخی
  شما فرمودید با پاسپورت ایرانی نمیشه رفت و درخواست پناهندگی کرد .خوب با چه روشی باید خودمونو برسونیم کانادا تا درخواست پناهندگی بدیم  
 ثثثث
  سلام از طریق سفارت میتونیم در خواست پناهندگی بدیم؟  
 متین
  اره  
 Santa
  از طریق سفارت میتونی پناهندگی بدی اما ن ب کشور کانادا. فقط سه کشور استرالیا نروژ و سویدن ک اینام پراز مهاجراز راه غیرقانونی رفتن پنجادرصد احتمال داره رد کنن و مهاجرپذیریشون کم تر شده. اما نمیدونم درخواست پناهندگی کشورکاناداروباید از چ طریقی کرد خودمنم قصددارم درخواست پناهندگی ب کانادارو بدم اما نمیدونم کجا مراجعه کنم.  
 مجید امیری
  راحل پیدا کردید دوستان. ما راهم با خبر سازید. تشکر  
 توحید پورشیخ
  سلام خسته نباشید خدمت دوستان :خواهر من مقیم مونترال کانداست ایا من می تونم با از طریق خواهرم ویزای توریستی دریافت کنم بعد مسافرت ب کانادا از خاک آن کشور اقدام ب پناهندگی کنم بنده مجرد و لیسانس برق با 3 سال سابقه کار  
 بابک رنجبر خطیبی
  سلام و عرض ادببنده از تبریز با شما مرتبط شدم و با توجه به مشخصاتم ایا می تونم در خواست پناهدگی برای خودم و همسرم و دخترم بدم؟متولد 1361- هستمفوق لیسانس مدیریت و 80ماه سابقه بیمه مرتبطاز مدیران سابق ارشد بانکی شمالغرب کشور بودم که به دلیل مخالفتهای سیاسی از کار اخراج شدم و به دلیل عقاید مذهبی متفاوتی که من و همسرم داریم از کار در تمام سازمانها منع شدیم . مدتی بازداشت خانگی بودم و الان هم حق ادامه تحصیل و کار و تجارت ندارم. از همه مزایای اجتماعی مثل بیمه و ادامه تحصیل و کار و حق داشتن خانه شخصی و .. محروم شدم اونم بدونم برگزاری دادگاه.همسرم :متولد 1366 کارشناس و مشاور تغذیه و رژیم درمانیدارای سابقه بیمه از علوم پزشکی و مطب خصوصیواقعا دیگه زندگی رو برام جهنم کردند و باید از ایران بریم. لطفا کمک مون کنید  
  میلاد عچرشاوی
  سلام چطور میشه از ایران در خواست پناهندگی کرد؟ آیا راهی هست و یا باید در کشورهایی همسایه درخواست پناهندگی کرد؟ ممنون میشم جواب بدین.  
 مهرالله حکیمی
  سلام من یک افغان هستم فامیل های خوده در یک انتحاری از دست دادم وداداشم پولیس بود طالبان کشتند منم مجبور شدم که فرار کنم تو ایران الان میخوام پناهندگی بدم به کانادا میتوانم یا نه کمکم کنید ممنون میشم...  
 Ali
  برودفترسازمان ملل یاسفارت یک کشوردرخواست پناهندگی بده.  
 مرتضی
  سلام کانادا بهتر است یا آلمان؟  
 عرفان
  کانادا  
 مهدی
  من المان قبولی دارم و پنج ساله هم پاس آبی دارم اگر به ده سال پیش بر میگشتم و اطلاعات آلمان رو داشتم خیابون خواب میشدم در ایران نمی آمدم آلمان. آگه تصمیمت جدی هست بورو کانادا  
 mustafa
  سلام داداش ببخشید میخواستم بپرسم که من الان دو سال که تو آلمانم جوابم رد اومده الان بیام تو کانادا میتونم پناهندگی بدم ؟ ممنون داداش منتظر جوابتم  
 الیاس
  سلام! من در فنلاند هستم قبولی ندارم شما از رآه رفتن به کانادا را اطلاع دارید اگر دارید لطفا راهنمایی کنید  
 khawas
  من یک افغانی هستم منم میتوانم از ایران در خواست پناهنده گی کانادا را بدم یا نه اگر معلومات دهید ممنون میشم ........... تشکر از توجه تان  
 Fidahussain
  سلام لطفا به مشکل ما رسید‌گی کنید زند‌گی اینجا برام سخته نمیتونم سنگین کاری کنم لطفا درکم کنید پاسخ مارو بدهید با تشکر  
 مرجان زندیه
  سلام . من سال 92 درخواست پناهندگی تو کشور آلمان رو دادم بنا به دلایلی برگشتم مجدد ایران . الان می تونم دوباره به کشور کانادا درخواست پناهندگی بدم ؟ مجدد برنمی گردونن آلمان ؟  
 کامران
  شما اصلان نمیتونی بری کانادا شما فکر میکنی زندگی در خارج از کشور مثل خونه خاله هست شما همون ایران جاتون هست  
 افشین
  نه جانم اثر انگشت شما از روزی که برگشتین کشور خودتون بعد شش ماه پاک میشه وشما بازهم میتونین مهاجرت کرده و پناهنده بشین.  
 م
  سلام.آیا بعد از اینکه وارد خاک کانادا شدم به دلیل آزارو اذیت همسر در ایران، دولت کانادا پناهندگی می دهد؟آیا به پناهندگان خانه می دهد؟  
 آریایی
  خیر همچین چیزی نی اونجا بهتون میگن .شما به راحتی میتونستین شکایت علیه شوهرتون تنظیم کنید اونا با قانون کشورتون آشناهستن  
 shaker faateh
  سلامو وقت بخیراینجا چند سوالی ذهنمو درگیر کردهاولش اقا علی فرمودن باید بدون پاسپورت باشیاین قبولهوباید بگم بدون پاسپورت یعنی باید قاچاق بریو تتت گفتن نباید قاچاق بری چون جرمه..اگه این جرمه پس راهه حلش چیه؟مثلا چحوری خودمونو برسونیم کانادا ودرخاست پناهندگی بدیم..خوشحال میشم جواب قناعت بخشی دریافت کنمممنون  
 ss
  سفارت خانه کانادا در ایران همان خاک کانادا محسوب میشود  
  سام عظیمی
  سلام من یک نویسنده استم و یک کتاب نوشتم که امکان چاپ این کتاب در ایران وجود ندارد. ایا من میتوانم اقدام برای ویزای خود اشتغالی کانادا کنم ممنون اگر کمک کنید  
 مهناز صلاحی
  سلام .من اکنون چندین سال است سیتی زن کنادا هستم از بریتیش کلمبیا شهر ونکور .به دلیل بیماری مادرم دوسال وچهار ماه است که تهران هستم وقصد دارم به محض بهبودی ایشان برگردم.دو روز پیش ایمیلی از اداره مهاجرت کانادا دریافت کردم مبنی براین که ما به وضعیت پهاهندگی شما hasateفکر می کنم درمعنی مشکوک هستیم دریافت کردم که شماره تلفن وایمیلی هم گذاشته بودند .من تونستم ایمیل یزنم وماجرا را شرح دهم و علت ایمیل را پرسیدم هنوز پاشخی نگرفتم .اما نگران شده و در خواست دارم راهنمایی نمایید.سپاس  
 حسین سرلکی
  احتمالا باید مراحل اقامت و پناهندگیتو از اول طی کنی شایدم سخت تر  
 A.Najafi
  خیر. نگران نباشید. اون ایمیل به جهت تعیین تکلیف وضعیت اقامت شماست. کاری که باید انجام بدید اینه که مدارک پزشکی مادرتون رو بدید ترجمه کنن. زمان رفتن، اصل مدارک و ترجمه ها رو همراه خودتون ببرید که بتونید اونجا ارائه بدید. نهایتا میتونن از بیمه مادرتون استعلام بگیرن تا بهشون ثابت بشه و هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد اگر این کار رو انجام بدید.  
 Hossein
  سلاممراحل درخواست پناهندگی چطوریه?نحوه خروجم از ایران باید چطور باشه?  
 Omid
  سلام خدمت شما و تمام همکاران گرامیتان. من تقریبا 1/5سال هست که در آلمان هستم و الآن درخواست پناهندگی أم رد شده و نمیخواستم وکیل بگیرم چون تصمیم گرفته بودم برگردم به کشورم اما میخوام یه شانس دیگه امتحان کنم. سوال من اینه که چطور میتونم برم به سمت کانادا و یا حدآقل با چه مبلغی میتونم برم. ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه  
 ندا
  سلاممن درقبول شده اروپا هستم اما مشکلات زیادی دارم از نگاه لسان هر چند کوشش میکنم نمیشود انگلیسی بلدم ایا میتوانم به کانادا بروم چگونه میتوانم پناهنده انجا شوم تشکر  
 عمران
  سلام منم قبولی آلمان دارم. ولی به خاطر زبان میخوام برم کانادا. کجا هستی شما  
 علی
  سلام چقدرخرج داره  
 ماریا علیزاده
  سلام اگر پناهجویی اقامت موقت ازیک کشور اروپایی مثلا ایتالیا رابگیرد میتواند بعنوان پناهنده ب کانادا برود واقامت دایم از کانادا اخذ کند ممنون  
 بابک اف
  اگر قانونی و با پاسپورت ایرانی وارد کانادا بشوم می توانم درخواست بدهم یا خیر؟  
 علی شکیب
  نخیر به هیچ عنوان پناهنده نباید پاسپورت داشته باشد.  
 ا.ع
  باید اول با یه وکیل کار کشته در کانادا مشورت کنی.مثل ابروانی یا طباطبایی  
 Rohulla Amiri
  سلام من بچه افغانی ۱۸ سال هستم تقریباً دوسال است کارگر سنگبوری در ایران هستم در ایران که اومده ام قاچاق اومدم مجبور بودم کارم خیلی سنگین است مجبورم کارکنم میخواهم پناهنده کانادا شوم قاچاق یا قانونی از کدام کشور باید بروم شنیدم کمپ در کوبا امریکا هست دروغ است یا راست لطفاً اطلا دهید خسته شدم از این زنده گی تابکی انجوری کسی را ندارم همرایم کمک کند لطفاً اطلاعات دهد ؟  
 بن
  سلام. بستگی به هزینه ای داره که میخوای صرف کنی. کم خرج ترین راه اینه که از راه زمینی بری ترکیه. و اونجا به un درخواست پناخندگی بدی. حدود دو سال طول میکشه حالا کمتر یا بیشتر توی این مدتم اونجا کار کنی تا خرج زندگیت بگذره  
 omid nuri
  کسانی کە بە قاچاق وارد کانادا میشورند میتوانن اقامت دائم بگیرن ایا دیپورت نمیشم؟//؟؟  
 تتت
  اگر به صورت قاچاق وارد شوید اگه در کشور کاندا پلیس کاندا شمارا دستگیر کند به حبث مجازات و به کشور خود منتقل خواهید شد یادتان باشد قاچاق همیشه در هر کشوری به عنوان جرم تقلی میشود  
 اکرم محمودی
  سلام میخواستم بدونم بعد از اعلام پناهندکی اجازه کار دایم واینکه سنیدم خونه هم میدن درسته یا نه؟ واینکه حقوقی که میدن ناهی چقدر هست؟  
 نوید
  تا زمانی ک کارهای قانونیت انجام بشه اره یه خونه با غذا و لباس و مایحتاج زندگی  
 بهداد
  درود و خسته نباشیدچطوری میشه از ایران پناهندگی بگیرم به کانادا از کجا شروع کنم؟اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید