نیوبرانزویک New Brunswick

درباره ایالت نیوبرانزویک


مرکز

Fredericton فردریکتون

بزرگترین شهر

Saint John سنت جان

زبان رسمی

English, French انگلیسی و فرانسوی

کرسی در مجلس عوام

10 از308 (3.2%)

کرسی در مجلس سنا

10 از105 (9.5%)

مساحت

رتبه 11

مساحت کل

72,908 km2

خشکی

71,450 km2

آب(%)

1,458 km2 (2%)

جمعیت

رتبه 8

جمعیت کل(2011)

751,171

تراکم(2011)

10.51/km2

تولید ناخالص داخلی

رتبه 9

کل(2011)

C$32.180 billion

درآمد سرانه

C$42,606  رتبه 11

نماد گل

Purple violet بنفشه ارغوانی

نماد درخت

Balsam fir درخت گل حنا

نماد پرنده

Black-capped chickadee کاکل سیاه

وب سایت

www.gnb.ca


استان نیوبرانزویک New Brunswick

این استان با جمعیتی  حدود ۷۶۰۰۰۰ نفری یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا می‌باشد. ۸۵ درصد این استان پوشیده از جنگل بود و مناطق بکر در این استان به وفور یافت می‌شود. چندین جزیره ساحلی در این استان موجود می‌باشد. بعد از شهرهای سنت جان(Saint John) و فردریکتون(Fredericton)، شهرMoncton دیگر شهر مهم این استان محسوب می‌گردد. این استان دارای دو زبان رسمی دارد.حدود ۳۵ درصد مردم این استان فرانسوی (که زبان اول محسوب می‌شود) و ۶۵ درصد دیگر انگلیسی زبان هستند.

اشتغال و اقتصاد در نیوبرانزویک کانادا

بخش اصلی اقتصاد این استان را منابع سرشار طبیعی تشکیل می‌دهد. با توجه به مساحت زیاد جنگل‌ها، محصولات چوبی از صادرات اصلی این استان می‌باشد. امروزه این استان دارای اقتصاد مدرن خدماتی از جمله خدمات مالی و بیمه‌ای می‌باشد.به دلیل دسترسی به نیروی کار با دو زبان، بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تا خدمات مشتریان و خدمات فنی خود را در نیوبرانزویک مستقر کنند . از دیگر صنایع رو به رشد این استان فناوری اطلاعات می‌باشد. تولید، دیگر بخش مهم اقتصاد استان بوده و بیشتر صنایع و بخش های تولیدی در شهر سنت جان Saint Johnاستقرار دارند. تولید اصلی این استان، کاغذ سازی، صنایع غذایی،، فلزکاری نوشیدنی و تجهیزات حمل و نقل می‌باشد. همچنین با توجه به مناطق طبیعی زیبا در این استان، توریست و گزدشگری نیز از دیگر صنایع این استان می باشد.

مسکن در نیوبرانزویک کانادا

مسکن در این استان ارزان و قابل دسترس می‌باشد.در سال 2015 قیمت متوسط خرید خانه درFredericton کمتر از ۱8۰٬۰۰۰$ بوده است. در ضمن با هزینه‌های مالکیت با توجه به نوع خانه بین ۳۲ – ۲۱ درصد از میانگین درآمد خانوار در این استان صرف مالکیت خانه میگردد و جزو کمترین ها در کانادا می باشد.

تحصیل در نیوبرانزویک کانادا

سیستم آموزشی مناسبی از مهد کودک تا دانشگاه در این استان موجود می باشد. در کانادا تمامی شهروندان و دارندگان اقامت دائم تا 20 سالگی می توانند از تحصیلات رایگان دولتی تا مقطع دیپلم استفاده کنند. در این استان چندین روش آموزشی برای فرزندان شما وجود دارد که هزینه آنها از محل مالیات تامین می گردد.در این استان تحصیلات به هردو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شود. این استان سرآمد استفاده از فناوری در آموزش بوده و تمامی کلاسهای مدارس آن مجهز به اینترنت می‌باشند. این استان بالاترین نرخ فارغ‌التحصیلی از دبیرستان را در کانادا یعنی حدود ۸۶ درصد را دارد.

چهار دانشگاه دولتی با ۷ دانشگده، یک کالج با ۱۱ ساختمان، دو موسسه فنی، چندین کالج مذهبی خصوصی کوچک و مدارس خصوصی کارآموزی در این استان وجود دارد. دانشگاه‌های این استان از سطح علمی بالایی برخوردار می‌باشند و دانشگاه‌ها نقش مهمی را در تغییر ساختار اقتصادی استان از منابع طبیعی به خدمات و فناوری حرفه‌ای ایفا می‌کنند. هزینه‌های دانشگاه از نظر گرانی رتبهسوم را در کانادا دارد (۵۰۰۰ $). وزارت آموزش این استان جهت تسهیل آموزش وام و بورسیه ارائه می‌دهد. هر یک از دانشگاه‌ها نیز بورسیه خاص خود را ارائه می‌دهند.

دانشگاهNew Brunswick یکی از قدیمیترین دانشگاه‌های کانادا است و برنامه‌های آموزشی سطح بالایی در مهندسی و کامپیوتر ارائه می‌دهد. دانشگاهMount Allison واقع درSackville یکی از دانشگاه‌های ممتاز می‌باشد.

زبان مادری بر اساس سرشماری سال 2011

زبانتعداددرصد

English انگلیسی

479,930

65.58%

French فرانسوی

233,530

31.91%

Míkmaq زبان بومی

3,050

0.42%

Chinese چینی

1,825

0.25%

Korean کره‌ای

1,810

0.25%

German آلمانی

1,805

0.25%

Arabic عربی

1,325

0.18%

Spanish اسپانیایی

1,135

0.16%

Dutch هلندی

925

0.13%

Tagalog فیلیپینی

585

0.08%بهداشت در نیوبرانزویک کانادا

طبق قوانین کانادا، تمامی شهروندان و دارندگان اقامت دائم می تواند از خدمات درمانی رایگان دولتی استفاده نمایند. بدین معنی که هزینه اکثر خدمات درمانی به طور مستقیم از شهروندان دریافت نمی شود. البته بعضی از خدمات خاص جزء این طرح نمی باشد (برای مثال عمل زیبایی و مراقبت های دهان و دندان). لیست خدمات دولتی در هر استان متفاوت است.

تاریخچه نیوبرانزویک کانادا

یکی از اولین مناطقی که اروپایی‌ها وارد آن شدند نیوبرانزویک است. در سال ۱۵۳۴ کاشف فرانسوی به نامJacques Cartier برای اولین بار وارد این منطقه شد.. نیوبرانزویک یکی از چهار استان اولیه الحاقی به کنفدراسیون کانادا در سال ۱۸۶۷ بود. از آن موقع به بعد فاصله بین انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها کم رنگ تر شده و نتیجه آن پیدایش جامعه‌ای دو زبانی می‌باشد.

مهاجرت به نیوبرازویک کانادا

صدها نفر هر ساله وارد این استان می‌شوند. این استان جهت جذب مهاجر در برنامه انتخاب استانیPNP شرکت دارد تا به روند مهاجرت و صدور ویزا سرعت ببخشد. در این برنامه روش‌های مختلفی برای مهاجرت از جمله کارآفرینان سرمایه گذاران برای این استان وجود دارد.

شهرهای اصلی نیوبرانزویک کانادا

سنت جان Saint John

این شهر با جمعیت ۱۳۰۰۰۰ نفری بزرگترین شهر این استان است.مکالمه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی به طور مساوی در این شهر صورت میگیرد. صنعت در این شهر جایگاه ویژه‌ای دارد.در سالهای اخیر این شهر به خوبی توسعه یافته است که به خطوط راه آهن سابق جان تازه بخشیده است و حاصل آن قدرت گرفتن کارهای خدماتی در این شهر می‌باشد.

فردریکتون Fredericton

مرکز استان نیوبرانزویک است که حدود ۸۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد. کارهای دولتی و آموزشی بخش مهم اقتصاد این شهر را تشکیل می‌دهند. دو دانشگاهNew Brunswick وSt Thomas و تعداد زیادی ادارات دولتی در این شهر قرار دارند. بدلیل وجود تعداد زیادی دانشجو این شهر از جوی زنده و پویا برخوردار است و جشنواره سالانهHarvest Jazz and Blues هنرمندان بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می‌کند. فناوری اطلاعات دیگر بخش مهم این شهر است که نتیجه وجود درصد بالای افراد دارای تحصیلات عالی می‌باشد.

مونکتون Moncton

 این شهر دومین شهر بزگ استان با جمعیتی حدود  ۱۲۰۰۰۰ نفر می‌باشد. در این شهر 70 درصد مردم انگلیسی زبان و ۳۰ درصد آنها فرانسوی زبان هستند. تنها دو شهر دیگر دو زبانه مانندMoncton در کانادا وجود دارد. اتاوا و مونترال. دانشگاه  Moncton، بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان خارج از کبک نیز در این شهر واقع است.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید