پیکاپ ویزا

چند وقتی است اصطلاح پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت در میان اکثر وبسایت‌های مهاجرتی رایج شده و همچنین افرادی هستند که از این خدمات استفاده می‌کنند. اما سوالی که ممکن است در این بخش پیش بیاید، آنست که پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟ آیا می‌توان به شرکت‌هایی که خدمات پیکاپ ویزا انجام می‌دهند، اطمینان کرد؟ با ما همراه باشید.


پیکاپ ویزا

اخذ ویزا روندی طاقت‌فرسا و بسیار مشکل است. مخصوصاً در شرایط کنونی که اغلب کشورهای جهان نسبت به متقاضیان ایرانی سخت‌گیرتر شده‌اند، پیش از هرگونه اقدام جدی باید از شانس خود برای دریافت ویزا مطمئن باشید. برای این منظور می‌توانید به دفاتر مهاجرتی و آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نموده و از آنها برای این منظور کمک بخواهید. اما قبل از مشورت با آژانس معتبر، از قانونی بودن و معتبر آن شرکت اطمینان حاصل نمائید.

برخی از این دفاتر، به ازای دریافت هزینه‌ای بیشتر، به شما خدمات ویزای تضمینی ارائه می‌دهند؛ بدین منظور که درصورت عدم قبولی با درخواست ویزای شما، مبلغ گرفته شده به شما پس داده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه ویزای تضمینی کانادا مراجعه نموده تا بیشتر درمورد ویزای تضمینی بدانید.

از طرفی دیگر بعضی از کشورها در ایران سفارت ندارند، یا سفارت آنها مدت زیادیست که فعالیت ندارد. کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و انگلستان. بنابراین برای دریافت ویزای این کشورها، باید به یک کشور ثالث سفر نمائید تا از طریق کنسولگری یا سفارت آن کشور، برای اخذ ویزا، استفاده نمائید. بعنوان مثال بسیاری از افرادی که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند، ابتدا به استانبول (ترکیه) سفر نموده تا مدارک خود را به سفارت کانادا در این کشور تحویل دهند.

لازم به ذکر است که سفر متقاضی به کشور ثالث در دو مرحله صورت می‌گیرد. ابتدا برای تحویل مدارک و سپس برای تحویل ویزا. برای مرحله اول، لازم است تا خود متقاضی در سفارت حضور داشته باشد؛ زیرا در این مرحله اطلاعات بیومتریک مانند اثرانگشت و غیره به اضافه مدارک از فرد گرفته می‌شود. اما در مرحله دوم نیازی به حضور متقاضی نیست و یک نماینده از طرف متقاضی می‌تواند ویزا را از سفارت آن کشور دریافت نماید. بنابراین پیکاپ ویزا در اینجا معنی پیدا می‌کند.

درصورت استفاده از خدمات پیکاپ ویزا،  متقاضی نیازی به سفر دوباره به کشور ندارد و یک نماینده از همان شرکتی که از خدمات پیکاپ ویزای آن استفاده نمودید، با یک نامه از طرف شما، به سفارت موردنظر رفته و پاسپورت شما را همراه با ویزا دریافت می‌کند. بنابراین در وقت و هزینه شما بسیار صرفه‌جویی می‌شود.

تفاوت پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت

در وبسایت‌های مختلف، ممکن است به جای عبارت پیکاپ ویزا با پیکاپ پاسپورت مواجه شوید. لازم به ذکر است که این دو عبارت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و از آنجایی که ویزای شما در پاسپورت قرار می‌گیرد، بنابراین گفتن پیکاپ پاسپورت نیز اشتباه نیست. بنابراین اگر در وبسایت یا شرکتی با این عبارت مواجه شدید، آگاه باشید که همان پیکاپ ویزا است.

چرا بهتر است از خدمات پیکاپ ویزا استفاده نمایم؟

دلایل زیادی برای استفاده از پیکاپ ویزا وجود دارد. یکی از مهم‌ترین آنها اینست که همانطور که گفته شد، نیازی نیست برای بار دیگر به کشور ثالث به منظور دریافت ویزا سفر کنید و یک نماینده با هزینه‌ای کمتر و با سرعت بیشتر آن را برای شما تهیه خواهد کرد. برخی از آژانس‌های مسافرتی ممکن است هزینه‌ای بیشتر از سایر آژانس‌ها از شما دریافت نمایند، این به این خاطر است که درصورت رد شدن با درخواست ویزای شما، هزینه گرفته شده به شما پس داده می‌شود. بنابراین می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بیشتر، شانس خود را برای قبولی درخواست ویزا بیشتر کنید. همچنین آژانس‌های مسافرتی بصورت کاملاً دقیق و حرفه‌ای به بررسی مدارک شما می‌پردازند تا درصورت وجود مشکل، بتوانید پیش از هرگونه اقدامی، نسبت به رفع آن مشکل، کارهای لازم را انجام بدهید.


هزینه پیکاپ ویزا

هزینه پیکاپ ویزا متغیر است و هر آژانس مسافرتی با توجه به خدمات متفاوتی که ارائه می‌دهد، نرخ هزینه خود را برای پیکاپ ویزا اعلام می‌کند. بنابراین بهتر است ابتدا شرکت موردنظر خود را انتخاب نموده، و سپس هزینه پیکاپ ویزای آنها را مطالعه نمائید. بطور مثال در جدول زیر هزینه پیکاپ ویزای کانادا از یک آژانس مسافرتی برای شهرهای مختلف آورده شده است.

شهر پیکاپ نوع ویزا مسافر
آنکارا مهاجرتی و غیرمهاجرتی 590.000 تومان
ابوظبی غیر مهاجرتی 440 درهم امارات
دبی غیر مهاجرتی 190 درهم امارات

پیشنهاد می‌شود پیش از اقدام قطعی، ابتدا هزینه پیکاپ ویزا چند آژانس مسافرتی را مطالعه نموده و با آژانس مدنظرتان مقایسه نمائید. هنگام مشاوره می‌توانید درمورد بالا یا پائین‌تر بودن نرخ آنها نسبت به سایر دفاتر، سوال بپرسید.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید