دانشگاه نیوساوت ولز

4= دانشگاه نیوساوت ولز

The University of New South Wales(UNSW)

دانشگاه نیو ساوث ولز یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در استرالیا است که در سال ۱۹۴۹ تأسیس گردیده و به سرعت گسترش یافت، این دانشگاه درحال حاضر 37400 دانشجو دارد که 11500 نفر از آنها خارجی هستند. پردیس اصلی این دانشگاه در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار در حومه کنزینگتون و در ۷ کیلومتری مرکز شهر سیدنی واقع شده است.طبق آمار موسسه QS World University Rankingsدانشگاه نیو ساوت ولز در رتبه 46 ام دانشگاه های جهان و 4 امین دانشگاه برتر استرالیا می باشد. درمیان رشته‌های تحصیلی، رشته های مهندسی و فناوری، بازرگانی و اقتصاد، و حقوق در این دانشگاه  از اعتبار بالاتری برخوردارند.دانشگاه نیوساوت ولز در سال 2015-2017 طبق بررسی موسسه QS  در رشته حسابداری و امور مالی 12 ام جهان در رشته حقوق 15 ام و دارای رتبه 21 در رشته مهندسی و فناوری در میان دانشگاه های جهان می باشد.

دانشکده های دانشگاه نیو ساوت ولز:

·         دانشکده هنرهای زیبا

·         دانشکده حقوق

·         دانشکده مهندسی

·         آکادمی نیروی دفاعی استرالیا

·         دانشکده بازرگانی استرالیا

·         دانشکده علوم اجتماعی

·         دانشکده پزشکی

·         دانشکده علوم پایه

·         دانشکده ساخت محیط طبیعی

دانشگاه نیو سوث ویلز،جزء دانشگاه های گروه 8 استرالیا است که در سال 1949 تاسیس شد و هم اکنون حدود 40000 دانشجو دارد که 7000 نفر از آنها دانشجویان خارجی می باشند. کمپس اصلی در 37 کیلومتری شهر سیدنی واقع شده که مساحتی برابر 38 هکتار را به خود اختصاص می دهد.            

دانشگاه تعدادی بیش از 300 رشته تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی و 600 رشته برای دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می دهد.علاوه بر این بیش از 100 پروژه  تحقیق در دست اجرا می باشد.و این در حالی است که دانشگاه نیو ساوت ولز،یکی از 15 دانشگاهی است که به عضویت "تعاونی مراکز تحقیقاتی" در آمده است.برخی مراکز تحقیقاتی دانشگاه،مراکز تحقیقاتی ملی هستند از جمله: مرکز ملی تحقیقاتی اپیدمولوژی اچ.آی.وی،مرکز تحقیقات سرطانی و مرکز تحقیقات مغز و اعصاب. مرکز تحقیقاتی سرطان در واقع بزرگترین مرکز سرطان شناسی در نیمکره جنوبی می باشد.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید