مسکن در استرالیا

انواع ملک در استرالیا

در استرالیا ملک به آپارتمان، واحد، خانه، خانه شهری و داپلکس اشاره می کند.

خانه: خانه ها در استرالیا با فاصله از سایر ساختمانها یا خانه ها قرار دارند و به این ترتیب از یکدیگر جدا می شوند (حداقل فاصله= 1.2 متر). این خانه ها معمولاً دارای حیات خلوت هستند که اطراف آن حصار کشیده شده است. هم چنین باغچه ای در جلوی این خانه ها قرار دارد.
خانه شهری: خانه های شهری که به طور کلی در مجتمع ها یافت می شوند شامل خانه یا زمین های خصوصی هستند که هیچ سکنه ای (خانه ای) در بالا یا پایین آن وجود ندارد.یکی از نشانه های بارز این خانه ها این است که آنها با یک یا چند خانه دیگر به یکدیگر متصل هستند.
داپلکس: خانه های داپلکس به ساختمانی اطلاق می شود است که توسط دیواری مشترک به دو مسکن مجزا تقسیم شده است. این ساختمان بر روی تکه زمینی بزرگ قرار دارد. و هر مسکن دارای ورودی و باغچه ای جداگانه می باشد
آپارتمان یا واحد: شامل واحد یا آپارتمان هایی هستند که به خودی خود کامل می باشند. این آپارتمان ها زمین خصوصی ندارند و معمولاً دارای ورودی یا پلکان مشترک هستند. آپارتمان هایی با یک اتاق استودیو نامیده می شوند

اجاره ملک در استرالیا :

اگر شما به دنبال اجاره ی منزل هستید، در مورد راهنمایی ها و پشتیبانی های موجود اطلاعات کسب کنید تا بتوانید جای مناسب را پیدا کنید. در اینجا چند دستورالعمل و راهنمایی آورده شده است تا کار را برای پیدا کردن خانه ی جدید در استرالیا به طرز قابل توجهی آسان تر کند.

قدم اول برای اجاره مسکن در استرالیا : یادگیری زبان محلی :

اولین قدم برای اجاره ی ملک در استرالیا این است که شما زبانی را یاد بگیرید که ساکنان و مردم آنجا برای توصیف خانه های محقر و یا شکوهمند خود استفاده می کنند. از طریق خواندن بخش اول این نوشتار، خودتان را با انواع ملک در استرالیا آشنا کنید.

قدم دوم برای اجاره مسکن در استرالیا: محل سکونت، محل سکونت، محل سکونت :

قدم بعد این است که مهاجران محلی را انتخاب می کنند که قصد دارند در آنجا زندگی کنند. یک راه آسان برای انتخاب محل مناسب این است که مهاجران به بازدید از چند محله بپردازند تا متوجه شوند کدام محله به آنها احساس راحتی بیشتری می بخشد.

در استرالیا، مرکز هر شهرستان و حومه آن معمولا گران ترین مکان ها برای زندگی هستند. هر چه شما بیشتر از شهر دور می شوید، اجاره ی ملک ارزان تر خواهد شد.

در استرالیا، تمایل مردم در شهرهای اصلی به این است که مکانی را انتخاب کنند که به مرکز شهر نزدیک تر است. این خود باعث به وجود آمدن ترافیک در زمان رفت و آمد مردم می شود. حومه ی داخلی شهر در حال احیا و بازسازی چشمگیری است. آپارتمان های موجود در شهر با تقاضای قابل توجهی از طرف مردم روبرو است اما با این حال بسیاری از خانواده ها تمایل دارند در فاصله ی 10 الی 20 کیلومتری شهر زندگی کنند.

یکی از مواردی که در انتخاب مکان مناسب باید درنظر گرفته شود این است که بدانیم از چه طریق از خانه تا محل کار یا مدرسه فرزندان باید رفت و آمد کنیم به صفحه ی هزینه های زندگی در استرالیا و یا وب سایت حمل و نقل مراجعه نموده و شهری که شما قصد زندگی در آن دارید را ملاحظه نمایید. بدین ترتیب، شما می توانید زمان در راه ، نزدیکی و هزینه ی رفت و آمد خود را از خانه تا محل کار یا مدرسه تخمین بزنید.

کسانی که قصد دارند برای جا به جایی از اتومبیل خود استفاده کنند، باید مطمئن شوند که جایی برای پارک کردن اتومبیل وجود دارد. متأسفانه این عاملی است که مهاجران اغلب آن را نادیده می گیرند و اگر این موضوع به طور مناسب مورد توجه قرار نگیرد می تواند باعث هزینه ی بالا و سردرگمی شود.

امکانات محلی را که می خواهید در آن زندگی کنید را بررسی کنید. از جمله مدرسه، مرکز خرید، سوپر مارکت، حمل و نقل و غیره.
پروسه خرید خونه هم جالبه. خریدار معمولا" فروشنده رو ملاقات نمیکنه مگه اینکه خود مالک  شخصا" خونه اش رو بفروشه و از طریق بنگاه‌های مسکن عمل نکنه. برای دیدن و انتخاب خونه بنگاه مسکن زمانی رو تعیین و از طریق روزنامه یا سایت‌های مسکن اعلام میکنه، شما توی اون زمان که معمولا" 1 تا 2 ساعت توی یکی از روزهای آخر هفته است میرید و خونه رو میبینید و اگه خوشتون اومد مبلغی رو بعنوان offer پیشنهاد میکنید که میتونه از مبلغ اعلام شده توسط فروشنده کمتر باشه. این پیشنهاد توی فرم مخصوصی ثبت و توسط شما امضا میشه. نماینده بنگاه پیشنهاد شما رو با فروشنده مطرح میکنه و بعدش با شما تماس میگیره. اگر فروشنده پیشنهاد شما رو قبول کرده باشه که دیگه کار تمومه و باید برید سراغ کارهای وام. البته قرارداد به شرط گرفتن وامه و اگه شما نتونید وام بگیرید کنسل میشه. اگه فروشنده مبلغ پیشنهادی شما رو قبول نکنه شما میتونین پیشنهادتون رو بالا ببرید. خلاصه کار چونه زنی که تو ایران توی بنگاه و بین خریدار و فروشنده ظرف حداکثر یکی دو ساعت انجام میشه، اینجا ممکنه چند روز طول بکشه.
پیشنهاد که مقبول فروشنده قرار گرفت یک شرکتی رو خریدار بعنوان Settlement Agent معرفی میکنه، کار این شرکت اینه که کارهای مربوط به سند و اداره ثبت اسناد و اینها رو انجام بده و توی یه تاریخ مشخص که بهش میگن Settlement Date، نماینده بانک پول رو به فروشنده میده و Settlement Agent امضاهای لازم رو از فروشنده میگیره، بعدش Real Estate Agent  که خونه رو از فروشنده تحویل گرفته اون رو به خریدار تحویل میده.
معمولا" از تاریخ قبول شدن پیشنهاد خریدار 21 روز مهلت میدن برای وام و بعد از اینکه وام قطعی شد، 21 روز تا Settlement Date مهلت تعیین میکنن.
سایر اطلاعات مورد نیازدر مورد مسکن در استرالیا :
-هزینه داشتن تلفن ماهانه 35$ است و هر تماس داخلی 15 سنت و میزان دقیقه آن مهم نیست.
-هزینه داشتن گاز معمولا شامل 150$ ودیعه است و سه ماه یکبار قبض آنرا دریافت میکنید.
-هزینه داشتن برق معمولا شامل 200$ ودیعه است و سه ماه یکبار قبض آنرا دریافت میکنید.
-هزینه خرید موبایل متغیر است.از بین سرویس دهندگان موبایل به شما که تازه وارد هستید Vodafone را پیشنهاد میکنم.سیم کارت Vodafone  همان سیستم GSM است و میتوانید از گوشی خودتان استفاده کنید.سیم کارت مجانی است و در فرودگاه میتوانید آنرا با 10$ شارژ تهیه کنید.هزینه شماره هایی که با 1800 شروع میشوند مجانی و سایر شماره ها دقیقه اول 80سنت و دقایق بعدی 60 سنت است.شارژ این موبایل در تمام فروشگاه های بزرگ موجود است.
-هزینه خرید لوازم اولیه زندگی : (قیمتها حدودی است)
ماشین لباسشویی خوب : 700 دلار استرالیا به بالا
ماشین لباسشویی معمولی : 450 دلار استرالیا
یخچال خوب :  1000 دلار استرالیا به بالا
یخچال معمولی : 500 دلار استرالیا
مبلمان کامل خوب : 3000 دلار استرالیا به بالا (شامل دو کاناپه و میز و میزتلویزیون و...)
مبلمان کامل معمولی : 1500 دلار استرالیا                 "
تختخواب یکنفره و دونفره : از 100 تا 1000 دلار استرالیا
تشک یکنفره و دونفره: از 150 تا 1000 دلار استرالیا
جارو برقی خوب : 100 دلار استرالیا
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید