ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا Tourist Stream زیرگروه ۶۰۰

ویزای توریستی استرالیا، از نوع ویزای موقت بوده و به متقاضیان اجازه‌‌‏ی بازدید از استرالیا برای تجارت یا تفریح و گردش و دیدار از بستگان و آشنایان را ارائه می‌‌‏کند. مدت زمان اقامت در استرالیا با این نوع ویزا برای ایرانیان بین 1 تا ۳ ماه است.

ویزای ۶۰۰ به خصوص برای ایرانی‌‌‏هایی که مقیم کشور استرالیا هستند و قصد دارند برای  پدر و مادر یا خانواده خود ویزای توریستی استرالیا دریافت کنند، مناسب است.

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزای آن کشور است. فرم موردنظر را می‌توانید از وب‌سایت امور کنسولی استرالیا یا از بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران تهیه کنید. فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران جداگانه تکمیل شود. برای ویزای استرالیا مصاحبه‌ی حضوری انجام می‌شود و حضور متقاضی الزامی است.

عموما افرادی موفق به دریافت این ویزا می شوند که اولا دارای سفرهای متعدد به کشور های دیگر خصوصا کشورهای اروپایی داشته اند یا در استرالیا اقوام و خویشاوندان نزدیک دارند.

لیست مدارک مورد نیاز :

1-  شناسنامه ایرانی

2-  گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ درخواست سفر به استرالیا باشد. کپی را از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که قبلاً در آن‌ها مهر ویزا خورده است، تهیه کنید.

3-  یک قطعه عکس رنگی ٦٭٤ برای هر کدام از متقاضیان.

4-  کارت پایان‌خدمت یا معافیت از نظام وظیفه (برای متقاضیان مرد ١٨ تا ٥٠ ساله )

5-  مدارک مالی مانند گردش حساب بانکی شش ماه اخیر که نشان‌دهنده‌ی توانایی مالی شما برای سفر به استرالیا است.

6- در صورت دانشجو یا محصل بودن: گواهی اشتغال به تحصیل.

7-  در صورت اشتغال: قرارداد کاری، آخرین فیش حقوق و نامه از کارفرما با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تائید مرخصی.

8-  در صورت کارفرما بودن: جواز کسب یا مجوزهای تاسیس شرکت، کارت بازرگانی و کلیه‌ی مدارکی که نشان‌گر وضعیت شغلی متقاضی باشد.

9- در صورتی که دعوت‌نامه دارید: دعوت‌نامه، مدارک تابعیت و آدرس کامل اقوام یا آشنایان ساکن استرالیا.

زمان رسیدگی به تقاضای ویزای استرالیا متغیر است ولی اگر تمامی مدارک تکمیل شده باشد، معمولا تا یک ماه بعد مشخص شده که شما واجد دریافت ویزای استرالیا هستید یا خیر.

 

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید