ویزای توریستی استرالیا

اگر قصد بازدید از استرالیا و اخذ ویزای توریستی استرالیا را دارید، ابتدا باید هدف خود از این بازدید را مشخص نمائید تا بتوانید ویزای مناسب خود را انتخاب و مدارک‌های خود را براساس آن تنظیم نمائید.

ممکن است برای دلایل مختلفی قصد بازدید از استرالیا را داشته باشید؛ تعطیلات، گردشگری، رویدادهای فرهنگی یا هنری، برای بازدید اقوام، دوستان، برای دلایل کاری و شغلی یا برای سایر کارها مانند درمان و معالجه در مراکز درمانی تا کمتر از 72 ساعت. برای مدت زمان بیشتر، نیاز به اخذ یک ویزای معتبر دارید.

انواع مختلفی از ویزای توریستی استرالیا وجود دارد. نوع ویزایی که شما می‌توانید دریافت کنید، بستگی به مدت زمان اقامت در استرالیا، پاسپورت، محل سکونت فعلی و قصد بازدید شما از استرالیا دارد. اما اگر مدت اقامت شما در استرالیا بیشتر از مدت زمان یک بازدید باشد، دیگر قادر به دریافت ویزای توریستی استرالیا نخواهید بود و با توجه به هدف خود از مهاجرت مانند تحصیل در استرالیا، کار در استرالیا یا زندگی در استرالیا، باید طبق قوانین هرکدام عمل نمائید.

همچنین می‌توانید در حین بازدید از استرالیا با ویزای توریستی استرالیا، در این کشور مشغول به کاری شوید. اما این ویزا شامل قوانین جداگانه‌ایست که در ادامه به آنها پرداخت خواهد شد.


ویزای توریستی استرالیا

استرالیا کشوری بسیار زیبا برای بازدید است؛ چه قصد بازدید هنگام تعطیلات را داشته باشید، چه برای ملاقات دوستان و آشنایان، چه برای کار و درس در مدت کوتاه. اما برای هرکدام از این دلایل، باید دارای یکی از انواع ویزای توریستی استرالیا باشید. چند نوع ویزا در این بخش وجود دارند.

در کل پنج نوع ویزای توریسیتی استرالیا وجود دارند که می‌توانید با توجه به شرایط خود، یکی از آنها را برگزیده و بصورت آنلاین اقدام به اخذ ویزا نمائید.

ویزای توریستی استرالیا (زیرگروه 600) - Visitor visa

این ویزا مناسب افرادیست که قصد مسافرت به استرالیا

·         بعنوان یک توریست

·         برای فعالیت‌های کاری

·         برای ملاقات اعضای خانواده

را دارند. این نوع ویزای توریستی استرالیا به متقاضیان اجازه‌ی بازدید از استرالیا برای تجارت یا تفریح و گردش و دیدار از بستگان و آشنایان را ارائه می‌کند. این ویزا همچنین برای ایرانیان مقیم کشور استرالیا که قصد دارند برای اعضای خانواده خود ویزای توریستی دریافت کنند، مناسب است.

این نوع ویزا، از معمول‌ترین و راحت‌‌ترین ویزای توریستی استرالیا است. معمولاً برای بازدید چند روزه از استرالیا یا استفاده از تورهای مسافرتی استرالیا، از این نوع ویزا استفاده می‌شود.

ویزای مسافرتی الکترونیکی استرالیا (زیرگروه 601) - Electronic Travel Authority visa

این ویزا مناسب افرادیست که قصد مسافرت به استرالیا

·         بعنوان یک توریست

·         برای فعالیت‌های کاری

را دارند. در اغلب موارد، این ویزا اجازه رفت و آمدهای مکرر تا 12 ماه از تاریخ شروع ویزا یا تاریخ انتقاضای پاسپورت (هر تاریخی که کوتاه‌تر باشد) را به دارنده خود می‌دهد. در هر بار سفر، دارنده این ویزای توریستی استرالیا می‌تواند حداکثر تا 3 ماه در این کشور حضور داشته باشد.

هنگامی که این ویزا برای شخص صادر می‌شود، او باید خارج از استرالیا باشد. اگر متقاضی هنگام پروسه بررسی او برای مهاجرت به استرالیا اقدام به دریافت این نوع از ویزای توریستی استرالیا نماید، ویزای او پس از اتمام این پروسه به او تحویل داده می‌شود.

ویزای توریستی استرالیا از نوع آنلاین (زیرگروه 651) - eVisitor

این ویزا مناسب افراد خاصی‌ست که قصد مسافرت به استرالیا

·         بعنوان یک توریست

·         برای فعالیت‌های کاری

را دارند. این ویزا اجازه رفت و آمدهای مکرر تا 12 ماه از تاریخ شروع ویزا را به دارنده خود می‌دهد. در هر بار سفر، دارنده این ویزای توریستی استرالیا می‌تواند حداکثر تا 3 ماه در این کشور حضور داشته باشد.

ویزای خدمات درمانی استرالیا (زیرگروه 602) - Medical treatment

استرالیا دارای مراکز درمانی و مشاوره درجه یکی است و شهرت زیادی در این زمینه دارد. در موراد زیر می‌توانید برای دریافت ویزای خدمات درمانی استرالیا اقدام نمائید که یکی از زیرمجموعه‌های ویزای توریستی استرالیا می‌باشد.

·         قصد دریافت خدمات و یا مشاوره درمانی در استرالیا داشته باشید.

·         قصد اهدای عضو در استرالیا داشته باشید.

·         قصد حمایت مالی شخصی را برای خدمات درمانی او داشته باشید که آن شخص یا برای این ویزا اقدام نموده و یا آن را داشته باشد.

ویزای بازنشستگان سرمایه‌گذار استرالیا (زیرگروه 405) - Investor Retirement

از اوقات بازنشستگی خود در استرالیا لذت ببرید.استرالیا کشوری زیبا با اقتصادی قدرتمند است و بخاطر بسیاری دلایل دیگر مقصد ایده‌آلی برای بازنشستگان خواهد. در موارد زیر می‌توانید برای دریافت ویزای بازنشستگان سرمایه‌گذار در استرالیا اقدام نمائید که خود یکی از زیرمجموعه‌های ویزای توریستی استرالیا محسوب می‌شود.

·         اگر یک بازنشسته‌اید و قصد دارید با هزینه‌های خود از تمام دوران بازنشستگی در استرالیا لذت ببرید.

·         اگر یک بازنشسته‌اید و قصد دارید برخی از سال‌های بازنشستگی خود را در استرالیا سپری نمائید.


اقامت در استرالیا بیشتر از بازدید

استرالیا دارای مناظر طبیعی فراوانی و فرهنگ‌های متنوعی است. کیفیت زندگی در این کشور بالاست و استرالیا فرصت‌های زیادی را برای کسانی که قصد دارند استرالیا را برای زندگی امتحان کنند، فراهم می‌آورد.

اگر قصد دارید بیشتر از یک بازدید کوتاه در استرالیا اقامت داشته باشید، بنابراین باید برای یک ویزای مناسب اقدام نمائید.

ویزایی که مناسب شما باشید به موارد زیر بستگی دارد:

·         اینکه تا چه مدت زمانی قصد اقامت در استرالیا را دارید، و

·         اگر قصد اقامت در استرالیا را به دلایل زیر داشته باشید

o        تحصیل در استرالیا

o        کار در استرالیا

o        زندگی در استرالیا


بازدید و کار در استرالیا

اگر قصد سفر به استرالیا برای کار را دارید، باید ویزایی متناسب با این منظور دریافت نمائید. برای دریافت این نوع ویزای توریستی استرالیا باید شامل یکی از موارد زیر باشید.

·         قصد کار هنگام تعطیلات در استرالیا داشته باشید.

·         قصد شرکت در یک کنفرانس را داشته باشید.

·         بعنوان یک ساکن موقتی یا دائمی استرالیا مشغول به کار شوید.


لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استرالیا

1. شناسنامه ایرانی

2. پاسپورت؛ حداقل شش ماه پیش از ماه تاریخ انقضای گذرنامه باید درخواست ویزای خود را ارائه داده باشید. همچنین یک نسخه کپی از تمام صفحات شناسنامه نیز نیاز است.

3. یک قطعه عکس 4 در 6 برای هرکدام از متقاضیان

4. کارت معافیت از نظام وظیفه یا پایان‌خدمت (برای متقاضیان مرد 18 سال به بالا)

5. مدارک مالی مانند گردش حساب شش ماهه اخیر که نشان‌دهنده توانایی مالی متقاضی برای سفر به استرالیا باشد.

6. گواهی اشتغال به تحصیل (برای متقاضیان در حال تحصیل)

7. قرارداد کاری، آخرین فیش حقوقی و معرفی نامه از طرف کارفرما (برای متقاضیان شاغل)

8. مجوز تأسیس شرکت یا جواز کسب و سایر مدارکی که نمایانگر وضعیت شغلی متقاضی باشد. (برای متقاضیان کارفرما)

9. اصل دعوت‌نامه در صورت موجود و مدارکی که وضعیت اقامت یا تابعیت شخص فرستنده و همچنین ارتباط او با متقاضی را شرح دهد.

10. یک کارت مسافر (Passenger Card) تکمیل و امضا شده که شامل اعلام وضعیت فیزیکی و سلامت متقاضی باشد.


زمان پاسخ به درخواست صدور ویزای توریستی استرالیا

مدت زمان رسیدگی به در خواست متقاضیان به شرایط آنها و نوع ویزایی که می‌خواهند درخواست بدهد، دارد. بعضی ممکن است تا یک هفته پس از درخواست، پاسخ خود را دریافت نمایند و برخی دیگر باید تا سه ماه منتظر بمانند. اما بطور میانگین تا یک هفته پس اعلام درخواست ویزای توریستی استرالیا می‌توانید پاسخ خود را دریافت نمائید.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید