پدیده اسیدپاشی‎های زنجیره‌ای در لندن

تاریخ ثبت خبر :7/26/2017

در حالی که تنها چند روز از حمله گسترده با اسید در لندن می‌گذرد شب گذشته نیز دو نفر در این شهر هدف اسیدپاشی قرار گرفته و این امر نگرانی‌های زیادی را میان مردم این شهر به وجود آورده است. دو نوجوان در شهر «بتنال گرین» در شرق لندن  هدف اسیدپاشی قرار گرفته و صورت و بدن آنها به شدت آسیب دیده است.

این حادثه ساعت 7 بعد از ظهر روز سه‌شنبه اتفاق افتاده و ویدئوی منتشر شده  نشان می‌دهد که نیروهای امدادی در حال درمان این دو نوجوان هستند. پلیس انگلیس اعلام کرده است که این حمله به وسیله یک «ماده مضر» انجام شده و تا این لحظه هیچ مظنونی در این رابطه دستگیر نشده است.

این جدیدترین مورد از اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در لندن است که طی روزهای اخیر انجام شده و صدمات وحشتناکی را به قربانیان وارد ساخته است. حمله با اسید در لندن به شدت افزایش یافته به طوریکه بر اساس آمار منتشر شده 200 مورد اسیدپاشی در این شهر از سال 2014 به  بیش از دو برابر و 431 مورد در سال 2016 افزایش یافته است. 

روز 13 جولای نیز 5 مورد اسیدپاشی در شمال و شرق لندن انجام شد که در پی آن 5 نفر به شدت دچار آسیب دیدگی شدند. بر اساس گزارش‌ها دو نفر در طول 90 دقیقه این 5 حمله را در نقاط مختلف لندن انجام دادند و این حملات در حالی انجام می‌شود که نگرانی‌ها در این رابطه در لندن به شدت افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها از سال 2010 تاکنون در انگلیس 1800 مورد اسیدپاشی انجام شده و رئیس پلیس لندن تعداد قربانیان ناشی از حمله با اسید را نگران کننده توصیف کرده است.