اطلاعات عمومی آلمان

اطلاعات عمومی درباره آلمان


آلمان

پایتخت
(بزرگترین شهر)

برلین

نام اهلیت

آلمانی

دولت

فدرالیسمنظام پارلمانیجمهوری

پادشاهی آلمان

امپراتوری مقدس روم

۲فوریه ۹۶۲

کنفدراسیون آلمان

۸ژوئن ۱۸۱۵

یگانگی آلمان

۱۸ژانویه ۱۸۷۱

تاریخ آلمان

۲۳مه ۱۹۴۹

اتحادیه اقتصادی اروپاFoundation

۱ژانویه ۱۹۵۸

اتحاد آلمان

۳اکتبر ۱۹۹۰

مساحت

مجموع

۳۵۷٬۱۶۸ کیلومترمربع 
رتبه 63 در جهان

جمعیت

۲۰۱۴ تخمین

۸۱٬۰۸۳٬۶۰۰
رتبه 16 در جهان

تراکم

 ۲۲۶نفر در هر کیلومترمربع 

تولید ناخالص داخلی (حقیقی)

۲۰۱۵ تخمین

مجموع

۳٫۸۱۵تریلیون دلار
رتبه 5 جهان

تولید سرانه

۴۶٬۸۹۶دلار
رتبه 20 جهان

تولید ناخالص داخلی(اسمی)

۲۰۱۵ تخمین

مجموع

۳٫۴۱۳تریلیون دلار
رتبه 4 جهان

سرانه تولید ناخالص

۴۱٬۹۵۵دلار
رتبه 20 جهان

ضریب جینی( ۲۰۱۳)

۲۸٫۳

واحد پول

یورو(€) (EUR)

جهت رانندگی

راست

ISO 3166 code

DE

دامنه اینترنت

.de و .eu

پیش‌شماره تلفن

۴۹

نام این کشور به آلمانیDeutschland و نام رسمی آن: جمهوری فدرال آلمان ویا

BRD:BundesrepublikDeutschlandبه زبان آلمانی است.آلمان کشوری در قاره اروپا و پایتخت آن برلین است. هم اکنون آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزه پولیِ یورو محسوب می‌شود.آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و از ۱۶ ایالت یا استان تشکیل شده است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند. شهرهای بزرگ آلمان، برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند.این کشوردر جنگهای جهانی اول و دوم نقش گسترده‌ای داشت و در پی متحمل شدن خسارت‌های زیاد از این دو جنگ، با کمک وام‌هایی که از کشورهای متفق گرفت، توانست کشور را بازسازی کند. جمهوری فدرال آلمان هم‌اکنون یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است. آلمان پس از جنگ جهانی و به طور سنتی به دو بخش آلمان شرقی و آلمان غربی تقسیم می‌گردد. پس از برداشته شدن دیوار برلین، به قسمت شرقی آلمان به طور رسمی ایالت‌های تازه و به قسمت‌های غربی کشور ایالت‌های قدیمی می‌گویند.

جغرافیای آلمان

این کشور در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار دارد و از شمال با کشور دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس، از جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شمال غرب با بلژيک و هلند مرز مشترک دارد. عرض این کشور بین مدار ۴۷ درجه شمالی و مدار ۵۵ درجه شمالی و طول آن بین نصف‌النهار ۵ درجه شرقی و نصف‌النهار ۱۶ درجه شرقی واقع شده‌است. آلمان همچنین از جنوب با دریاچه کنستانس که سومین دریاچه بزرگ در اروپای مرکزی است، هم‌مرز است. قلمرو آلمان ۳۵۷٬۱۶۸ کیلومترمربع را پوشش می‌دهد.آلمان از نظر مساحت، هفتمین کشور بزرگ اروپا است.

کشور آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده است. ایالت بایرن یا باواریا در جنوب کشور بزرگترین و ایالت برمن در شمال غربی کوپکترین ایالت های آلمان هستند.

در شمال آلمان تعداد زیادی برکه و دریاچه یافت می‌شود. آلمان دارای دشت ،جنگل،کوه و ساحل های متعدد بوده و در کنار این ها دارای تعدادی جزیره نیز هست. در مرکز  آلمان رشته‌کوه‌های مرکزی قرار گرفته، شمال و جنوب آلمان توسط این رشته‌کوه‌ها از هم جدا می‌شود. کوه‌های هارتس، ارتس، فیشتل، هونسروک و جنگل‌های باواریا از جمله مناطق جغرافیایی مهم این کشور می باشند.بزرگترین دشت‌های آلمان نیز دشت‌های راین بالا، وستفالن و دشت‌های منطقه لایپزیگ هستند. بلندترین کوه آلمان تسوگ اشپیتسه، در قسمت آلمانی رشته‌کوه آلپ در جنوب این کشور واقه است و ارتفاع آن ۲۹۶۲ متر می باشد.دریای شمال و دریای بالتیک راه‌های آلمان به آب‌های آزاد هستند.سواحل این کشور با این دو دریا حدود ۲۳۸۹ کیلومتر است. طولانی‌ترین رودهای آلمان راین ،الب و دانوب به ترتیب با طول های ۸۵۶ ، ۷۰۰و ۶۴۷  کیلومتر هستند.


ایالت های آلمان

ایالت

مرکز

مساحت (کیلومتر مربع)

جمعیت

نوردراین-وستفالن

دوسلدورف

۳۴٬۰۴۳

۱۷٬۸۴۵٬۱۵۴

بایرن

مونیخ

۷۰٬۵۴۹

۱۲٬۵۳۸٬۶۹۶

بادن-وورتمبرگ

اشتوتگارت

۳۵٬۷۵۲

۱۰٬۷۵۳٬۸۸۰

نیدرزاکسن

هانوفر

۴۷٬۶۱۸

۷٬۹۱۸٬۲۹۳

هسن

ویسبادن

۲۱٬۱۱۵

۶٬۰۶۷٬۰۲۱

زاکسن

درسدن

۱۸٬۴۱۶

۴٬۱۴۹٬۴۷۷

راینلاند-فالتس

ماینز

۱۹٬۸۴۷

۴٬۰۰۳٬۷۴۵

برلین

برلین

۸۹۲

۳٬۴۶۰٬۷۲۵

اشلسویگ-هولشتاین

کیل

۱۵٬۷۶۳

۲٬۸۳۴٬۲۵۹

براندنبورگ

پوتسدام

۲۹٬۴۷۷

۲٬۵۰۳٬۲۷۳

زاکسن-آنهالت

ماگدبورگ

۲۰٬۴۴۵

۲٬۳۳۵٬۰۰۶

تورینگن

ارفورت

۱۶٬۱۷۲

۲٬۲۳۵٬۰۲۵

هامبورگ

هامبورگ

۷۵۵

۱٬۷۸۶٬۴۴۸

مکلنبورگ-فورپومرن

شورین

۲۳٬۱۷۴

۱٬۶۴۲٬۳۲۷

زارلاند

زاربروکن

۲٬۵۶۹

۱٬۰۱۷٬۵۶۷

برمن

برمن

۴۰۴

۶۶۰٬۹۹۹

 محمد کسایی
  سلام بنده چند طرح مفهومی جهت خودروهای شرکت بنز وbmw دارم چگونه میتوانم کسی را پیدا کنم که طرحهای من را به این دوشرکت در مکاتبه بگزام که از این طریق با افرادی در این موضوع در آلمان ارتبات بر قرار کنم. ممنون  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید