مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع یک کشور ، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت آن کشور و از شرایط مهاجرت به آلمان است. طبق قوانین ازدواج در آلمان ، شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد و به عبارت دیگر یک آلمانی است ازدواج نمایید ، میتوانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست پیدا کنید.

قدم اول شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که شخص تبعه کشور آلمان باید اثبات نماید دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرش می باشد و برای تامین هزینه های زندگی خود نیازی به کمک های دولتی ندارد. از طرف دیگر طبق قانون ازدواج در آلمان ، شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید زبان آلمانی را حداقل تا سطح A1 فراگرفته باشد. پس از ازدواج ، متقاضی دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نموده و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه نماید. پس از بررسی مدارک ، درصورتی که صحت مدارک مورد تایید قرار گرفته باشد  و مدارک شغلی و درآمدی شخص آلمانی نیز کفایت نماید ، ویزای ازدواج صادر خواهد گردید .
در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است. لیکن در مورد کشور آلمان ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت خواهد گردید .  البته چنانچه پرونده درست ارائه گردد و دارای شاکله صحیح حقوقی باشد. 
در کشور آلمان ازدواج با شخص آلمانی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت بوده و تا شما در خواست را ارائه نکنید ، تابعیت به شما ارائه نمی گردد.
با صدور ویزای ازدواج آلمان شما میتوانید وارد کشور آلمان شده و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و یا تحصیل رایگان برای شما وجود خواهد داشت . ضمن آنکه با اقامت 3 ساله در خاک آلمان ،میتوانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

اقامت آلمان از طریق تولد فرزند 

در این رابطه 2 نوع سیستم وجود دارد :

1-سیستم خون

2-سیستم خاک

در سیستم خون به این امر توجه می شود که تابعیت والدین فرزند متولد شده متعلق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا میشود.

اما در سیستم خاک محل تولد فرزند تولد یافته نقش اصلی را در اعطای تابعیت ایفا می کند.

کشور آلمان مانند برخی کشورهای توسعه یافته سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود در اعطای تابعیت انتخاب کرده است. این امر بدان معنی است که فرزند یا نوزاد متولد شده در آلمان ، اگر دارای پدر یا مادری آلمانی باشد از زمان تولد خود تابعیت کشور آلمان را دارا بوده و اینکه در کدام کشور متولد شده باشد.


حال این سوال پیش می آید که آیا تولد در خاک آلمان هیچ مزایایی برای فرد ندارد؟

اگر کودکی در خاک آلمان به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشند و یا دارای تابعیت هیچ کشوری نباشند برای جلوگیری از تولد افراد بی تابعیت ، تابعیت کشور آلمان به او اعطا می شود. از طرف دیگر باید گفت بر اساس قانونی که در سال 2000 در کشور آلمان به تصویب رسید ، کودکانی که بعد از ژانویه 2000 در کشور آلمان متولد شوند و دارای پدر یا مادری باشند که حداقل به مدت 3 سال اقامت دائم آلمان را داشته باشند و خود کودک 8 سال در کشور آلمان زندگی کند میتواند تقاضای دریافت تابعیت آلمان را نماید.

 حمید.ی
  سلام وتشکرازاین توضیحات . من قبولی آلمانودارم وشروع به کارکردم . اگه درآمدم کافی باشم میتونم درخواست ازدواج برای خانمی ازایرانوبدم وایشون بیادآلمان برای ازدواج ؟  
 یلدا
  من قصد دارم برای دکترا به المان برم چه ازطریق بورسیه چه ازدواج .لطفاشرایط خودتون توضیح بدید  
 نگین
  منم قصد زندگی در المان دارم یا از طریق ازدواج یا بورسیه دکتری  
 رحمت
  باسلام دنبال ی دختر دورگه ایرانی مقیم المان هستم براازدواج،و جهت اقامت دائم درالمان ،۲۵ سالمه،وشغلم سراشپزی،ومدیریت هتل داری  
 Mostafa
  سلاممن لیسانس مهندسی صنایع غذایی و ارشد مدیریت اجرایی دارم، اگر موردی برای ازدواج با شخص دارای تابعیت المانی وجود داشته باشه ممنون میشم بهم اطلاع بدین.  
 H m
  سلام من شندیم که یه سری افراد هستن که پول میگیرن وازدواج سوری انجام میدن خواستم ببینم همچین چیزی هست ممنون میشم جواب بدین  
 A. S
  سلام. شما خانم هستید و بدنبال آقایی در آلمان میگردید یا آقا هستید؟  
 مهیار عباسی
  دنبال یه خانم سی ساله دارای اقامت در آلمان برای ازدواج سوری یا دائمی فرقی نمیکنه برای اقامت خودم میگردم در صورت تمایل ایمیل بزنید و در صورت تمایل برای من دعوتنامه ارسال کنید  
 اما بهادار
  من یه دورگه ی المانی ایرانی هستم که در المان متولد شدهدر حاله حاضر 17 سالمه و وقتی به سنه قانونی رسیدم تصمیم دارم از طریقه پناهدگی ازدواج کسیو که دوسش دارم (در ایران) با خودم اونجا بیارم ایشون هم سنه بنده هستن ازتون خواهش میکنم ی توضیحه مختصر بدین و کمکم کنین درباره ی سربازیه اون تویه ایران هم توضیخ بدین لطفا ایا باید تموم بشه؟ برای این کارا کلا باید از کجا شروع کنیم  
 محمد خالید
  سلاملطفا اگر میشود یک توضیح کامل از اینکه اگر شخصی در المان مدرک 3 ساله سیاسی داشته باشد چگونه میتواند همسرش را از کشوری دیگر به آلمان بیاورد.طبق قانون آلمان چه کارهایی را باید انجام دهد.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید