مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص از دو روش میسر است: ویزای جستجوی کار (Arbeitsuchen یا Job seeker) و یا کارت آبی آلمان (Blue Card) 

استفاده از روش کارت آبی آلمان یا Blue Card، یکی از بهترین روش های مهاجرت به  آلمان است. متقاضی می بایست ضمن اخذ ویزای آلمان، نسبت به اخذ اقامت آلمان و گرفتن تابعیت این کشور نیز اقدام نماید. ما در این مطلب به بررسی جامع مهاجرت به آلمان از طریق تخصص می پردازیم. 

بر اساس تشخیص اتحادیه اروپا، در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل 27 کشور اروپایی می باشد و نیز پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز در کشور، در سال 2007 میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص و با الهام از طرح گرین کارت دولت کشور آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است، اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام کارت آبی نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای مهاجرت به تمامی کشورهای عضو اتحادیه غیر از انگلستان، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری نمودند، مهاجرت از طریق تخصص را داشته باشند. 

 اولین کشور اروپایی که تابحال از این طرح استقبال خوبی نموده است و مقدمات و شرایط این برنامه را فراهم نموده، بزرگترین قدرت صنعتی اروپا  یعنی کشور آلمان می باشد. 

 از اول جولای 2012 میلادی، دولت آلمان شرایط و پیش نیازهای دریافت کارت آبی را بطور رسمی اعلام نموده که بر این اساس با اجرایی شدن این برنامه در آلمان، از این پس نیروهای متخصص کاری غیراروپایی می توانند با دریافت این نوع ویزای کاری، در مدت زمان خیلی کم به آلمان مهاجرت کاری نمایند و خانواده های خود را نیز به همراه خود به کشور آلمان بیاورند. 

مدت اعتبار کارت آبی آلمان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد 4 ساله باشد که کارت شما اعتباری 4 ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم آلمان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت آبی شما به همان میزان به علاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد. 

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان 41 ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. درآمد یک فرد مهندس در کشور آلمان حداقل از سالی 35000 یورو شروع خواهد شد و بسته به سابقه کاری و تخصص وی، تا سالی 80000 یورو نیز ارتقا پیدا می کند. این میزان درآمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است. 


نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان :

Blue card آلمان در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند. 

Blue card آلمان یک ویزای کاریست که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دایم کشور آلمان را نیز میسر می کند. این کارت به دارندگان خود اجازه می دهد که در کشور آلمان زندگی و کار کنند. با داشتن کارت آبی آلمان فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند، آنها حق اقامت و کار در آلمان را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا می باشند. 

بواسطه داشتن Blue card آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده می شود که دیگر قوانین، شرایط و اولویت بندی هایی که در مراتب استخدامی در نظر گرفته می شود حذف گردد و نیازی به این نیست که ابتدا شهروندان آلمانی برای استفاده در پست های خالی ادارات به کار گماشته شوند و می توان بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمود. 

شما با داشتن Blue card آلمان و مدرک زبان B1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از 3 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور آلمان خواهید شد و پس از گذشت سه سال از اقامت دائم خود می توانید درخواست پاسپورت آن کشور را بدهید. 


شرایط اقدام برای دریافت آبی کارت آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تخصص :

متقاضیان باید توجه داشته باشند که داشتن مدرک دانشگاهی معتبر که اعتبار آن به وسیله سازمان ارزشیابی مدارک تحصیلی در آلمان تأیید گردد و ارائه قرارداد کاری با یک کارفرما که حداقل درآمد ناخالص سالانه تعیین شده 44800 یورو باشد ازمهمترین واصلی ترین شرایطی است که برای دریافت آبی کارت لازم است. قابل ذکر است متخصصان و نیروهای کاری که در فهرست "مشاغل خاص یا موردنیاز شدید آلمان" باشند هم می توانند با داشتن قرارد کاری با حداقل حقوق ناخالص سالانه 34944 یورو برای دریافت آبی کارت اقدام نمایند. پزشکان، تمامی مهندسان در رشته های مختلف، دانش آموختگان رشته های علوم طبیعی، ریاضی و کارشناسان علوم رایانه و انفورماتیک در لیست مشاغل خاص و موردنیاز آلمان قرار دارند. 

کلیه متقاضیان متخصص و دانش آموخته ای که مدرک تحصیلی شان در اداره ارزشیابی مدارک آلمان به رسمیت شناخته شود در صورت یافتن کار با درآمد مشخص شده در بالا می توانند با دریافت آبی کارت آلمان برای دریافت ویزای کاری بر اساس مدت زمان مشخص شده در قرارداد کاریشان اقدام نمایند. حداکثر مدت اقامت کاری بر اساس آبی کارت آلمان، 33 ماه معین شده است که بعد ازاین مدت و در صورت شاغل بودن متقاضیان می توانند این نوع ویزا را به اقامت دائمی PR آلمان تغییر دهند و اقامت دائم دولت آلمان را دریافت دارند. 

چنانچه متقاضیان هنگام اقدام و یا در طول زمان اقامت خود در آلمان بتوانند مدرک زبان آلمانی با سطح B1 ارائه کنند، حداقل مدت زمان تعیین شده برای اجازه درخواست اقامت دائم از 33 ماه به 21 ماه کاهش می یابد و در نتیجه متقاضی در زمان زودتری می تواند برای اقامت دائم خود و خانواده اش اقدام نماید. 

نکته قابل توجه این است که کارت آبی آلمان یا این نوع ویزای اقامت کاری آلمان را نمی توان بدون داشتن پیشنهاد کاری دریافت کرد. 

بنابراین توصیه می کنیم که در زمینه مهاجرت تخصصی آلمان به چند نکته پیش از اقدام توجه کنید:

شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان باشد.
به زبان های آلمانی و یا انگلیسی کاملا آشنایی داشته باشید. (ترجیحا آلمانی)
دارای مدرک دانشگاهی مورد تایید آلمان باشید (در بعضی موارد معادلسازی مدرک تحصیلی متقاضیان باید انجام شود)


سئوالات متداول در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق تخصص :

در اینجا این پرسش مطرح می‌شود که منظور از متخصص چه کسی است؟

متخصص کسی است که تحصیلات دانشگاهی دارد.

آیا تحصیلات دانشگاهی در یک رشته‌ خاص مورد نظر است یا در رشته‌های مختلف؟

این افراد می‌توانند در رشته‌‌های گوناگونی تخصص داشته باشند. مهم این است که با یک شرکت یا کارفرمایی که در آلمان ساکن است، قراردادی ببندند و اجازه‌ کار در اینجا را داشته باشند. بعد این متخصصان اجازه اقامت در آلمان را دریافت می‌کنند. 

علاقمندان به مهاجرت و کار در آلمان از چه طریق می‌توانند مراکز کار و یا شرکت‌ها را بیابند. این افراد برای یافتن محل کار باید خودشان اقدام کنند، از طریق اینترنت و یا آشنایان و یا از طرق دیگر؟ 

از طرق خودشان. علاقمندان می‌توانند با شرکت‌های مختلف در آلمان، با شرکت‌هایی که اینجا هستند و به نیروی کار متخصصین نیاز دارند، ‌تماس بگیرند و خود مستقیما با آنها قراردادی امضاء کنند. وقتی قرارداد بسته شد، آن را می‌توانند در اینجا مستقیم از طریق وکلا و یا نمایندگی‌ها و یا به سفارت آلمان در تهران مراجعه و تقاضای ویزا کنند. 

آیا مهاجرت به آلمان از طریق تخصص پزشکی نیز امکان پذیر است؟

بله. در حال حاضر پزشکی و پرستاری جزو رشته های مورد نیاز آلمان هستند. البته شرایط پزشکان خارجی جهت جذب در بازار کار آلمان چندان آسان نیست و در ایالت های مختلف آلمان این شرایط فرق می کند. برای مثال ممکن است در برخی از ایالت ها و برخی تخصص های پزشکی، مدرک B2 درخواست کنند و در برخی ایالت ها حتی مدرک C1 زبان آلمانی. 

 حسین رضایی
  سلام من 47 سال دارم و 21سال سابقه کار دارم و فوق لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی که ارزیابی مدرکم ایچ پلاس هستش در سایت زب . فقط مشکل زبان دارم ایا برای من امکان ادامه کار در آلمان هست یا خیر ممنونم  
 علی هاشمی
  با سلام‌ من هپاتیت ب دارم.میتونم‌ برم‌آلمان؟بقیه شرایط رو اگه داشته باشم  
 محمد
  سلام من بیست سال سن دارم فوتبالیستم این امکان وجود داره که از این طریق یعنی فوتبال اقامت آلمان رو بگیرم میشه راهنماییم کنید  
 لیلا نوری
  سلام.خلاصه میگم ما پانزده سال آلمان زندگی کردیم فرزند اولم اونجا بدنیا اومده و پاس آبی داشتیم که متاسفانه پاس رو تحویل دایم و به به ایران برگشتیم.الان بخاطر بچه ها تصمیم به برگشت گرفتیم.شوهرم شرکت پیمانکاری داره پانزده ساله که شرکت رو اداره میکنه و بهی مالیاتی نداریم.حدود ده دوازده ملیارد با شرکتش کار کرده آیا ما با وجود اینکه قبلا آلمان بودیم میتونیم از طدیق شرکت ایجاد کار کنیم.و دوباره اقامت آلمان بهمون میدن.لطفا راهنمایی کنید .مشکل مالی ندادیم خودمم مینکنم توی آرایشگاه گار کنم اگه اجازه کار بدن.بچه هامم دانشجپحو و محصل هستن.درصورت نیاز بیشتر توضیح میدم.منتظر پپاسختون هستم  
 داود صادق زادگان
  سلام من حسابدار هستم و خانمم کارشناس صنایع دستی هستم. شنیدم برای اقامت آلمان میشه اقدام کرد البته در روستاهای آلمان .اگر صحیحه میشه راهنماییم کنید؟ممنون  
 حمیده کاظمی
  سلام خسته نباشین ،شوهر من ۳۵سال سن دارن که الان ۱۶ساله کار برق قدرت انجام میدن البته فقط ۴سال بیمه رد کردن و چون خودشون شرکت ثبت کردن سابقه ی کار ی ثبت شده ندارن آیا ایشون میتونن از طریق ویزای کاری ب آلمان مهاجرت کنن البته ایشون مدرک فنی و حرفه ای هم دارن . یک شرکت مهاجرتی گفتن که میتونن ایشونو بدون مدرک لیسانس بفرستن آلمان آیا این حرف حقیقت داره و بعدا مشکل ساز نمیشه تورو خدا جواب بدین واقعا سر در گم شدیم ممنون  
 محسن
  سلام من ۳۶سال سن دارم متاهل دارای یک فرزند پسر۶ساله دارای مدرک فوق دیپلم الکترونیک شغل آتش نشان در تهران دارای ۱۳سال سابقه .تخصص من الکترونیک ونصب وراه اندازی سیستم های اعلام واطفای حریق . مهاجرت به آلمان را خیلی دوست دارم . لطفا راهدنمایی کنید ممنون  
 سمی
  باسلام بنده کارشناسی زمین شناسی دلرم ازدانشگاه پیامنور،اما ده سال هست ک تو زمینه خیاطی فعالیت دارم و تمام مدرکهای فنی حرفه ای رو دارم،و الان روی خط تولیدم خداروسکر،ازاونجایی ک طراحی لباسهایی ک میکنم و خودم مبفروشم خیلی اپدیت و جذابه میخام این کارو با مهاجرت به آلمان انجام بدم اما نمیدونم کدوم کشور و ایامیشه اصلا یا نه،حتی خیلی علاقه دارم طراحی لباس هم اونجا بخونم،و تولید هم داشته باشم میشه?  
 Omid21
  سلام من 21سالمه میخواستم برم به آلمان آیا راهی هست که بدون در ده سر باشه شغلم هم طلبه هستم آیا از این طریق بهم ویزای تحصیل میدهند واگر هم نمیدهند راه هایی دیگر هست که بروم تنها هدف من رفتن به آلمان تبلیغ است و آموزش دادن به طلبه های آنجا هستند لطفا پیام من را هر چه سریع تر پاسخ دهید  
 شقایق
  خیلی خندیدم.یگم بشین فکر کن  
 فرهاد ممبینی
  بنده جهت ویزای کاری ویا اقامت المان می خام اقدام کنم .می خام بدونم بایستی از طریق سفارت اقدام کنم ..  
 سجاد
  با سلام. بنده 20سال سن دارم و مدرک تحصیلی فوق دیپلم رشته برق صنعتی رو دارم ضمنا هیچ آشنایی از زبان آلمانی ندارم. در حال حاضر تو بازار کار میکنم شغلم متخصص برق خودرو سبک هست آیا میتوانم به کشور آلمان مهاجرت کنم؟؟ خواهشا جواب بدین  
 امید
  سلام امید هستم 30 سال سن دارم تعمیرکار خودروهای آلمانی و ژاپنی هستم آیا با این شغلی که بلد هستم میتونم اقامت آلمان بگیرم ممنون میشم از دوستان که جواب منو بدند  
 زارع
  شما میبایست 60 ماه مالیات بدی .بعد اره  
 مهنوش
  دوست عزیز به نظرم شما هم باید اقدام کنید زبانتون رو تقویت کنید و هم این شغلی رو که دارید باید براش مدرک داشته باشین  
 حمیدرضا
  با سلام حمید هستم 38 سال سن دارم 25 سال سابقه میکانیکی سبک و سنگین بطور حرفی هستم متاهل هستم دارای یک فرزند 5 ساله دختر تا وضع مالی تا 100 میلیون دارم چگونه میتوانیم به آلمان مهاجرت کنیم لطفا ممنون میشم منو راهنمایی کنید  
 زارع
  از طریق جستجوی ویزای کار .مناسب و بهترین راهه  
 حسین زارع
  حسین زارع43 سال، متاهل ،دارای 2 فرزند 8 و15 ساله ،مخترع، پژوهشگر ،کارآفرین ، دانش آموخته کارشناسی مدیریت امداد و عملیات ونجات ، با 8 اختراع 3 تا اختراع کاربردی تجاری شده در زمینه های( هوافضا) تبادل حرارت ، تجهیزات پزشکی ( بی خطرسازی پسماند عفونی بیمارستانی،درزمینه شیمی ( مبدل بدون مصرف سوخت وبرق) وکسب عنوان های مختلف، منتخب طرح های تجاری جایزه بزرگ اختراعات ایران اسفند ماه 1395 ،دارای طرح ها وایده های کاربردی جدیدی ومتقاضی پناهندگی آلمان از راه تخصص هستم. سپاسگزارم.لطفا راهنمایی فرمایید.  
 شهپر
  دوست عزیز شما نیازی نیست پناهنده بشید. هم مدرک تحصیلی دارید هم اختراع. میتونید از طریق تخصص مهاجرت کنید.  
 مهرداد اکبری
  بنده دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی هستم ۱۳ سال سابقه کار مرتبط دارم.همسر بنده نیز پزشک متخصص اطفال از دانشگاه شهید بهشتی هستن سن بنده ۴۰ سال و خانمم ۳۷ سال هست میخواستم ببینم شرایط مهاجرت کاری به آلمان چی هست  
 زارع
  زبان المانی لازم هست که باید داشته باشید.از طریق ویزا کار اقدام کنید  
 یوسف کرمی
  سلام من یوسف ازتهران هستم ایا میتوانم باازدواج درالمان بادختره المانی اقامت بگیرم لطفا جواب بدین ممنوننم چجوری بایداقدام کنم چجوری باچه راهی  
 امید مهرور
  با سلام 30 سال سن دارم 16 سال سابقه کار میکانیکی خودرو دارم سابقه طراهی سیستم ترمز خودرو دارم 10 سابقه بیمه دارم آیا میشه منو راهنمایی کنید چطوری اقامت کار توی آلمان بگیرم  
 Hossein gilani
  از سال 2000 در زمینه جوشکاری برق و ارگون در تاسیسات نفتی مشغول ب کار هستم .  
 زارع
  دوست عزیز شما میبایست ایسبیلدوگ ببینی که حقوق خوبی داشتی باشی.اگه با تجربه فقط کار کنی حقوق شما کمتر خواهد بود  
 بهنام
  سلام اگه هوایی بریم المان دیگه بهمون پناهندگی نمیدن؟؟  
 علیرضا میبدی
  برای پناهندگی مهم نیست که از چه طریقی به المان بروید، مهمترین مساله ارائه یک دلیل محکمه پسند است.  
 Arena
  اگه هوایی بری یعنی قانونی رفتی و اسناد و مدارک و ضمانت میدی بعدش که درخواست پناهندگی بدی سریع دیپورت میشی  
 حجت عصار
  سلام من رشته دانشگاهیم بازاریابی بوده اما حدود ده سال توکار ام دی اف هستم چگونه باید اقدام کنم  
 زارع
  کار شما در زمینه هولز هست و درامد و کارش زیاده.اما کار مثل ایران نیست  
 کاظم درویشی
  سلام ،فوق لبسانس رشته ی مدیریت آموزشی ،سوابق آموزشی واداری دروزارت آموزش وپرورش،توانایی تدریس وفعالیت های آموزشی درمدارس ایرانی کشور آلمان ،بازنشسته آموزش وپرورش ،سن 51سال ،سابقه تدریس در دانشگاه فرهنگیان ،دانشگاه آزاد ودانشگاه پیام نور، درضمن همسربنده نیز بازنشسته آموزش وپرورش ودارای مدرک لیسانس آموزش وپرورش ابتدایی ،وتوانایی تدریس درمدارس ابتدایی ایرانی در آلمان می باشد،لذاباتوجه به شرایط مذکور متقاضی دریافت blue card می باشم  
 میلاد
  با سلام من لیسانس شیمی کاربردی با معدل 13.97 از دانشگاه آزاد دارمسابقه کاری در زمینه تخصص دانشگاهیمو نداشتم چون کاری وجود نداره.الان 3 ساله در یک نمایندگی خودرو مشغول به کار هستمدر زمینه کامپیوتر مهارت بالایی دارم.زیان انگلیسی رو هم آشنایی بالایی دارم.ولی همه اینها رو با توجه به مهارت و استعداد ذاتی بدست آوردم و مدرکی ندارممیخواستم ببینم میتونم به آلمان یا یکی از کشورهای اروپایی مهاحرت کنم ؟ هدف من پیشرفت در زمینه شغلی هست و از هیج کاری هم ترسی ندارم.دیگه واقعا ازینجا کار کردن و بی توجهی ها خسته شدمادامه تحصیل یا کار یا هردو همزمان فرقی نداره واسم ..واسه هر شرایطی آمادملطفا راهنماییم کنید  
 احسان معزی
  باعرض سلام و خسته نباشید من فوق دیپلم کامپیوتر (نرم افزار) دارم دارای مدرک ثبت اختراع و گواهی تایید علمی و پزشکی برای طرح ثبتی می باشم از نمایشگاه بین المللی مدال برنز IFIA را دریافت کرده اممتاهل و دارای دو فرزند هستم و هم اکنون طرح 18ماهه ماشین ابزار ایران و آلمان را طی می کنم .طرح های نوآورانه بسیاری داریبرای اقامت آلمان درچه شرایطی قرار میگیرم  
 مصطفا
  من میخوام بیام آلمان کارکنم میشه بیام  
 Mohammad.sh
  بنده مهندسی صنایع غذایی دارم با یازده سال سابقه کاری در صنعت کنسرو .لبنیات .بسته بندی .ارد. خشکبار ..وتخصص در کنترل کیفیت وازمایشگاههای کنترل کیفی واد ان دی ومدیریت تولید .من اگر بخوام برم المان بایستی چه بکنم .لطفا راهنماییم کنید ممنون  
 حسین
  با سلام و تشکر از سایت خوب شما. بنده 36 ساله، کارشناس ارشد معماری از دانشگاه آزاد و همسرم دکتری تخصصی زمین شناسی (چینه و فسیل) از دانشگاه سراسری و دارای یک فرزند 7 ساله هستیم و خواستار اخذ ویزای کاری در کشور آلمان می باشیم. در حال حاضر بنده کارمند در رسته تخصصی خودم هستم و قبل از این هم در شرکت های خصوصی، شاغل در صنعت ساختمان بوده ام. خواهشمند است در این خصوص اینجانب را راهنمایی بفرمائید. از بذل توجه شما سپاسگزارم.  
 مهدی فینی
  به نظر من نرو فایده ای نداره اونقدر میپیچوننت که ننت جلو چشمت میارن بعدشم در اخر مگن یا علی و دیپورت..به هزینش که حداقل ۹۰ ملیون و بیشتر واست اب مخوره و نتیجه ای جز از دست رفتن پولت نداره...  
 معصومه فلاحتی
  سلام. من فوق لیسانس آلمانی دارم و تو انجمن فرهنگی اتریش هم دوره گذروندم و به زبان انگلیسی کامل مسلطتم. الان تو هتل های زنجیره ای ایبیس و نووتل کار میکنم که تو همه کشورها شعبه داره و تحت نظر اکور فرانسه هستش. تقریبا ۴سال سابقه کاری دارم اول پذیرش کار میکردم اپراتور بودم الان هم تو قسمت فروش و بازاریابی. از طرف اکور چند دوره تخصصی گذراندیم و مدرک دارم. دوستم هم لیسانس هتل‌داری داره و ۶سال سابقه کار هتل داره و قسمت غذا و نوشابه و پذیرایی کار میکنه و میخواییم با هم ازدواج کنیم. چطور میتونیم واسه دریافت blue kart اقدام کنیم؟  
 Mehdi kuhkan
  سلام و درود به شما..وقت شما بخیر‌.بنده ۲۳ سال دارم و دارای مدرک کاردانی دولتی الکتروتکنیک تاسیسات و کارشناسی علمی کاربردی مهندسی الکترونیک ابزار دقیق هستم و چند مدرک فنی حرفه ای هم دارم و متاهل هستم و کارت پایان خدمت هم دارم خواستم ببینم امکان دریافت کارت شهروندی المان رو دارم که اقدام کنم؟  
 ش
  عزیز دل فارغ تحصیل های شریف توی نوبت هستند شما که جای خود داری.  
 سجاد
  سلام مشخصات من:34 ساله، متاهل بدون فرزند، دارای مدرک لیسانس فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک با معدل 19.16، دارای سابقه کاری 11 ساله در شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک(بانکداریالکترونیک)، دارنده چندین کارمند نمونه در سطح اداره و کشور و در حال حاضر شاغل در یک شرکت با رتبه جهانی 20 در زمینه پرداخت الکترونیک(بانکداری الکترونیک) هستم، در گذشته نیز در شرکت های با رتبه های جهانی 27 و 72 در این زمین هم شاغل بودم.همچنین برای مدت 2 سال تولیدی ادوات شوینده خودم را راه اندازی و تامین کننده دو برند شناخته شده نظیر رافونه در ایران بودم.تخصص من بازاریابی و رائه راهکارهای نوین در حوزه بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک می باشد.ممنون میشم در صورت امکان شانس من رو برای دریافت Blue Card بررسی کنین و بفرمائید چطور باید اقدام کنم.متشکرم  
 مرتضی
  اینجانب دارای مدرک دیپلم برق خودرو و مکانیک خودرو بوده و در زمینه مکانیک ماشینهای سواری تجربه کاری دارم و دارای تجربه کاری در زمینه جوشکاری GTAW,SMAW,CO2 میباشم و همچنین دارای مدرک کارشناسی بازرسی جوشکاری بوده و دارای مدارک بازرسی تستهای غیرمخرب:UT,RT,RTI,PT,MT,VT,CWI,میباشم و در این موارد سابقه و تجربه کاری دارم در زمینه رادیوگرافی صنعتی بصورت حرفه ای تخصص دارم در مورد کار با رادیو ایزوتوپ و دستگاه ایکس و گاما. Non destructive testing NDT//////  
 بهرام حسنانلو.
  باسلام .بنده دارای مدرک مربیگری ورزشهای رزمی رادارم. آیا برای بنده در آلمان کارت آبی صادر میشود  
 وحیدعلیپور
  با سلام من چندین طرح نظامی به ارگان های نظامی دادم که منجر به قرارداد نیز شده ام وعضور نخبگان صنعت نیز می باشم میخواهم بقیه طرح هایم را در المان اجرا کنم از چه طیق میتوانم اقدام کنم  
 مهرداد سعید شاهرودی
  با سلام.بنده 9 سال سابقه کار در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی دارم و در یک شرکت سازنده تجهیزات نفت و گازی کار میکنم و فوق لیسانس مهندسی مواد هستم با شغل سازمانی مدیر کنترل کیفی.میخواهم از طریق بلو کارت مهاجرت کنم به المان.من الان متاهل هستم و صاحب یک دختر دو سال و نیمه.خواهش میکنم بندرو راهنمایی کنید برای گرفتن بلو کارت  
 مهرداد فقیهی
  سلام بنده تکنسین بیهوشی هستم و ۵۲ ساله بازنشسته با ۱۵ سال سابقه کاری برای گرفتن کارت آبی از طریق تخصصم باید چکار کنم تا بتونم با همسر و فرزندم به آلمان مهاجرت کنم‌  
 Arya
  سلام و خسته نباشیدمن متاهلم و 14 سال سابقه کار در صنعت نفت و گاز ایران رو دارم.دارای مدرک مهندسی شیمی و فوق لیسانس EMBA میباشم.6 سال در شرکت استات اویل در ایران فعالیت کرده ام.لطفا من رو راهنمایی بفرمایید چطور میتونم در کمترین زمان ممکن به آلمان مهاجرت کنم.فدای شما  
 علیرضا
  سلام من لیسانس میکانیکی دارم با ۱۹سال سابقه کار لطف کنید چه طور میتون کارت ابی گرفت  
 دکتر نیما
  با سلام با مدرک دکتری مهندسی مکانیک جامدات از دانشگاه سراسری تهران و ۲۰ سال سابقه کار مرتبط و با بیمه مهاجرت به همراه همسر و دو فرزند امکان پذیر است چقدر زمان می برد و آیا بجز مدرک آیلس زبان باید زبان آلمانی را نیز یادگرفت؟ در ضمن سن بنده چهل سال می باشد.  
 یوسف تقوی
  سلام.. میخواستم بدونم ایا از طریق مدرک فنی حرفه ایی میشه واسه ابی کارت اقدام کرد..  
 amir
  سلام.سابقه کار باید بر اساس تامین اجتماعی باشه¿¿سن و سال مطرحه برای اخذ ویزا¿¿برای متاهلین اقدام از زن بهتره یا مرد¿¿ سوالاتم برای المان و کاناداست¿¿ممنون میشم پاسخ بدین.  
 عظیمی
  سلام ایا با مدرک طرح 18 ماهه فنی حرفه ای (2800ساعته طرح ایران و المان) میتوان ویزای کار در المان را گرفت  
 آرش
  درود برشما لیسانس مکانیکم۴۲ساله و در زمینه های مهندسی معکوس و طراحی و ساخت و بازرسی قطعات صنعتی تخصص دارم و ۱۷سال سابقه در نیروگاهها و سد ها و ملی حفاری و لوله سازی و شرکت نفت مناطق نفت خیز و پتروشیمی(حدود15000قطعه بوده) رو دارم از افخاراتم طراحی و ساخت ایمپلرها و انواع گیربکسها حتی چرخدنده مخروطی مارپیچ که سخت ترینه و مته های حفاری و...که نصب و تایید شده اند لطفا برای اقامت در اروپا یا کاندا امریکا راهنمایی بفرماییدضمنا دو برادرم مقیم آلمان هستن  
 مجتبی شهبازیان
  ۲۵ساله کارشناس بهداشت محیط .میخواستم بدونم وضعیت این رشته در المان چجوریه .  
 آذرخش پارسا
  سلام من ۳۳ اهل کرج با مدرک فنورزی تعمیرات و نگهداری برق فشار متوسط ۲۰ الا۳۳ کیلو ولت به صورت برق دار هستم )hotlain( هستم بازار کار شغل من گویا در اروپا رونق خوبی داره ممنون میشم منو راهنمایی کنید مخصوصن برای کشور آلمان  
 وحید معراجی
  سلام اینجانب متولد 1992میلادی دارای مدرک دیپلم دیزل مکانیک خودرو..گرچه تا مدرک لیسانس تحصیل کرده ام چونکه سطح دانشگاه های ما پایین است تصمیم گرفتن مستقل من بعد درس بخوانم و در کارگاهها درس بخوانم ...هم اکنون من تعمیرکار مرسدس بنز و بی ام و هستم مانند یک مهندس باسواد ...آرزوها و رویاهایم را از کودکی ساختم ...برایش هرکاری میکنم ...وکاری نیست که ازمن برنیادونکرده باشم.من در حال حاضر پناهنده ترکیه میباشم ..  
 علیرضا افشون
  لیسانس زسیت سلولی و مولکولی هستم. علاقمند به ادامه تحصیل در رشته خودم در آلمان دارم. لطفا راهنمایی فرمایید.متشکرم  
 بهروزصمدی
  سلام بنده دیپلمه دارای سابقه کارتخصصی تعمیرات انواع ماشین آلات صنعتی و خودرو و دارای چنداختراع ثبت شده بخصوص طراحی یک موتور سوخت فسیلی متفابت بااخذتاییدیه علمی وگیربکس مکانیکی میخواهم ازاین طریق اقامت دایم بگیرم۴۸ ساله متاهل ـ ممنون از راهنمایی وکمکتان  
 حامد شهمیرزادی
  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ساخت هستم با 10 سال سابقه کنترل پروژه در پروژه های نفت و گاز و پروژه های تجازی و مسکونیدارای یک فرزند 5 سالهچطور میتونم اقامت کاری بگیرم؟  
 محمود
  محمود هستم 24 سالمه لیسانس حقوق دانشگاه ازاد دارم ایا گرایشی برای تحصیل وجود داره  
 پیمان حسین نژاد گرگری
  من یک برنامه نویس و طراح وب و گرافیست هستم .مدرک کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور دارم .میخواستم بدونم میشه با ثبت یه شرکت کوچک در المان به این کشور مهجرت کرد یا نه.ممنون  
 marziehghasmiy
  سلام بنده در ایران معلم مقطع ابتدایی هستم میخوام از طریق آبی کارت وارد آلمان شوم وبقیه سنواتمو در آلمان ادامه دهم لطفا راهنماییم بفرمیید  
 حامد
  سلام من مدرک انجمن خوشنویسان دارم ..جوشکار هم هستم .وچنتا تخصص کاری دیگه هم دارم..ایا امیدی هست  
 پریسا امامی
  با عرض سلام نامزد من مدتی هست که به المان سفر کردنوحدودا شش ماه میشود چند مدت پیش اجازه تحصیل داده شد به ایشون .ایا میشود گفت که ایشون اقامت موقت گرفتند وبرای رفتن من به اون کشور اقدام کنند ممنونمنتظر جوابتون هستم  
 محمدرضا ریاضی
  با سلام و خسته نباشیدمیشه بفرمایید که در دوره 6 ماهی که اجازه داریم با bluecard اونجا هستیم حداقل هزینه زندگی اونجا چقدر است.من و همسرم و یک دختر 5 ساله.با تشکر از شما  
 شاهرخ زرچین
  باسلام بنده کارشناس معماری دارم و همسر بنده دندانپزشک دانشگاه شهید بهشتی (بین الملل) است.بنده تخصص کامل در چاپ دیجیتال و صحافی دارم ممنوم می شم اینجاب رادر مهاجرت به کشور آلمان راهنمایی بفرمایین با تشکر  
 حامد
  با سلام.بنده استاد کار نجاری و کابینت ساز حرفه ای هستم با ۱۳ سال سابقه کاری.وتوانایی اداره کارگاه کابینت سازی را دارم.با توجه به اینکه مدرک تحصیلی سیکل دارم میتونم به المان مهاجرت کنم و کار پیدا کنم؟  
 سارینا کاملیان
  مدیر محترم سایت سلام.من 58 ساله و 12 سال است که استادیار دانشگاه در رشته صنایع غذایی هستم. حدود 6 سال در صنعت کار کرده ام. مایلم خود را بازنشسته کرده و در آلمان به کار در رشته خودم با گرفتن کارت آبی اقدام کنم. دارای سه فرزند بین سنین 20 تا 24 سال هستم. می شود لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم: سارینا کاملیان  
 صدیقه غظنفری شبانکاره
  من خانمی هستم ۶۱ساله وبازنشسته جهت داشتن آرامش متقاضی زندگی در آلمان هستم چگونه میتوانم اقدام کنم که موفق شوم  
 محمدکیمیایی
  بنده دارای کارت مربیگری جواهرسازی علاقمند به پناهندگی آلمان هستم.لطفا راهنمایی کنید  
 امیر عمادین
  اقا الان گیرم من تخصص دارم چطور باید اونور کار پیدا کنم ک با شرایطم جور باشه راهنمایی لطفا؟؟  
 آرش شاه محمدی
  با سلام . لیسانس برق گرایش قدرت . با معدل ۱۴ از دانشگاه آزاد . دوره های برق صنعتی برق ساختمان برد الکترونیک avr arm fpga و مونتاژ و طراحی برد الکترونیک را در آموزشکده فنی حرفه ای گذرانده ام . و در زمینه مونتاژ و طراحی برد الکترونیک سابقه کار دارم و دارای مدرک زبان آلمانی میباشم و به زبان انگلیسی هم تقریبا تسلط دارم . شرایط کار در این پروسه برای آلمان چگونه است ؟ با تشکر  
 محمد حسین شیخ زاده
  با سلام من دارای مدرک کارشناسی و فارغ التحصیل رشته مکانیک گرایش حرارت و سیالات هستم. 31 سالمه و حدود 10 سال سابقه کار در زمینه تاسیسات و تهویه مطبوع را دارم و در حال حاضر به عنوان مدیر فروش یک شرکت در تهران کار می کنم و تمایل به مهاجرت به المان را دارم و تا یکماه دیگر امتحان ایلتس خواهم داد.لطفا" بنده را راهنمایی فرمایید  
 امید omid
  من 45 سال دارم مهندس زراعت و اصلاح نباتات و دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و همینطور دارای پروانه پیمانکاری اشتغال و مسول فنی کار خانه تولید قارچ خوراکی هستم دارای دانش زبان آلمانی در سطح B2 . قریب به چند سال است که من و همسرم از سال 1382 خورشیدی به آلمان رفتیم و دخترم که در سال 2008 میلادی (1386 خورشیدی) در استان بادن وورتمبرگ بدنیا اومد به ایران برگشتیم به مدت پنج سال و اندی یکسره در آلمان زندگی کردیم بدون هیچ خلافی در کشور آلمان همیشه تابع قوانین و مقررات ی که وضع می کردن بودیم نه تنها دولت آلمان بلکه پلیس یه جورایی از ما راضی و خشنود بود هیچ وقت در این چند مدت سالی که در آلمان زندگی میکردیم دردسر ساز نبودیم مخلص کلام اینکه ولی موقعی که به اختیار خودمون می خواستیم به ایران بیاییم به منو همسرم گفتند شما برای آمدن به آلمان منعی ندارید فقط باید درخواست ویزا توریستی کنید در هر صورت کیس پناهندگی ما قبل از به ایران آمدن قبول نشد و الان منو همسرم و دختر 9 ساله ام به این نتیجه رسیدیم که باید مهاجرت دوباره ای داشته باشیم سوال اصلی من از شما فرد محترم اینست که آیا من شرایط این رو دارم که بتونم از طریق کارت آبی آلمان اقدام کنم البته دوستان آلمانی و ایرانی فراوان نیز د رآلمان داریم و آیا اینکه بواسطه بدنیا اومدن دخترم می تونیم اقدامی داشته باشیم وآیا اون حق داره که به زادگاهش برگرده یا اینکه نه؟ لطفا در این خصوص راهنمایی های لازم رو مبذول بفرمایید .با تشکر و ارادت بسیار فراوان از شخص شما  
 سیدحسین موسوی
  مهندس کامپیوترنرم افزارهستم میخواستم برای اقامت المان ازطریق تخصص اقدام کنم  
 محمودابراهیمی
  باسلام فرزندم دررشته ریاضیات کاربردی دوره کارشناسی مشغول می باشد آیا درکشور آلمان به کارشناس این رشته نیاز دارند.باتشکر  
 مجید
  سلام من ۲۹ سالمه دکترای دامپزشکی دارم متاهلم لطفا راهنماییم کنید چطور میتونم مهاجرت کنم ممنون  
 Miladmahboob
  سلام ،میخواستم بدونم من ارشد زیست سلولی مولکولی ،میکروبیولوژی دارم ،،علاقه مند زندگی در المانم ،چه افدامی باید انجام بدم،ممنون میشم راهنمایی کنید  
 امیر عباسی
  با سلام و تشکر از سایت خوب و مفیدتون من 26سال دارم و در کشور هند مدرک دکترای داروسازی رو گرفتمسطح زبانم هم خیلی خوبه (مدرک داروسازی به زبان انگلیسی هست) الان فارق التحصیل شدم سوال من اینجاست من دارم دنبال یه کشور میگردم که ضمن اینکه بتونم تو اون کشور تحصیل کنم در رشته دندانپزشکی. بتونم در رابطه با مدرک داروسازی هم کار کنم .حالا با توجه به شرایط من المان میتونه گزینه مناسبی باشهو اگر نیست چه کشوری میتونه به شرایط من بخونه ممنون  
 اتابک
  سلام شرمنده من کنکوری رشته تجربی هستم میشه بپرسم چطوری برای تحصیلات دانشگاهی در یک کشور دیگه اقدام کنم مثلا مثل شما  
 مهرداد
  اینجانب با ۳۳ سال سن دانشجوی دکتری مکانیک و پنج سال سابقه کار همراه با بیمه و همسرم ۲۵ سالشه لیسانس هوشبری و ۳ سال سابقه کار .می خواستم شرایط مهاجرت از طریق کار را بدونم؟ممنون از سپاس شما  
 Mehdi jahangiri
  سلام من 34 سال دارم در ایران دکوراسیون داخلی و ساخت قطعات و شناور فایبر گلاس کار کردم آیا میتونم در آلمان شغل مربوطه را پیدا کنم  
 محمد پیروی
  سلام وقتتون بخیر،من شغلم جوشکار صنعتی با ۱۵ سال سابقه کار برای مهاجرت به آلمان و کار در آن جا درخواست دارم متشکرم  
 علیرضا
  سلام وقتتون بخیر من 25 سالمه لیسانس برق پیام نور معدل 13/5و مدرک 2800 ساعته برق فنی و حرفه ای طرح مشترک ایران و المان و مدرک 720 ساعته الکترونیک صنعتی فنی و حرفه ای و مدارک درایو ،plcو hmi فنی و حرفه ای رو دارم،کدوم کشور واس کار اقدام کنم خوبه و ایا شانسی هست؟سابقه کار هم میخواد؟شرمنده وقتتون رو گرفتم خدانگهدارتون .  
 داریوش جعفری
  سلام من یک ترم دیگه فارغ تحصیل رشته مهندسی شیمی میشم ینی لیسانس میگیرم بعد ورزشکارم هستم قهرمانی چندین دوره کشوری استانی و بین المللی دارم میخواسم ببینم وضعیت من چجوره از چه راهی برم بهتره برای اقامت دائم در المان  
 mehdi alizadeh
  سلامبنده 25سالمه.تعمیرکار اتومبیل سواری هستم. دیپلمه ام.شغلم برق خودرو و میکانیک.مجردم.تا حدودی با زبان آلمانی آشنام.قصد دریافت ویزای کاری المان از طریق تخصصم رو دارم .قصد خروج دارم .اگ راهنماییم کنید ممنون میشم.  
 mehdi alizadeh
  سلامبنده 25سالمه.تعمیرکار اتومبیل سواری هستم. دیپلمه ام.شغلم برق خودرو و میکانیک.مجردم.تا حدودی با زبان آلمانی آشنام.قصد دریافت ویزای کاری المان از طریق تخصصم رو دارم .قصد خروج دارم .اگ راهنماییم کنید ممنون میشم.  
 مهاجرت ایرانی
  به طور کلی مهاجرت به آلمان از روش تخصص امر پیچیده ایست که باید همه جانب بررسی شود.لطفا درخواست خود را ازطریق فرم مشاوره رایگان مطرح نمایید تا کارشناسان مهاجرتی شمارا راهنمایی نمایند.  
 امیر علی بلند لو
  سلام من 27 سالمه. مدرک کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم .یک سال سابقه نصب دوربین های مدار بسته ،سیستم اعلام حریق و اعلام سرقت رو دارم و علاقه شدیدی برای کار در کشور های خارجی بخصوص المان رو دارم . لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم  
 مهاجرت ایرانی
  دوست گرامی برای دریافت مشاوره درخوصوص مهاجرت به آلمان از طریق فرم مشاوره رایگان اقدام فرمایید.  
 گل اذین
  سلام من کاردانی شهرسازی دارم و آشنایی کامل به زبان آلمانی دارم. میخواستم ببینم چطور میشه برای درخواست کار اقدام کرد. شرکت ها رو از چه طریقی میتونم پیدا کنم. و اینکه اگر بخوام میتونم همزمان ادامه تحصیل بدم و کار کنمممنون میشم راهنمایی کنید  
 مهاجرت ایرانی
  دریافت ویزای کار نیازمند پیدا کردن شغل در آلمان است و برای یافتن شغل در آلمام نیز موسسات مختلفی وجود دارد.جهت بررسی های بیشتر،شرایط خود را از طریق فرم درخواست مشاوره ارسال نمایید.  
 مرتضی
  سلاممن لیسانس کامپیوتر نرم افزار 23 سالهچطوری میتونم اقامت آلمان بگیرم  
 مهاجرت ایرانی
  درصورت قصد مهاجرت به آلمان از روش تخصص موارد زیادی باید بررسی شود.لطفا در خواست خود را از طریق فرم مشاوره رایگان مطرح نمایید.  
 نسیم
  با سلام من 30 سال سن دارم و متاهل ام .به زبان آلمانی من و همسرم آشنایی داریم. برای اقدام از طریق بلوکارت چگونه میتوان با شرکت ها تماس گرفت ؟ آیا از طریق ایمیل کافی ست؟  
 مهاجرت ایرانی
  معمولا ایمیل بهترین راه مکاتبه با شرکتهای خارجی است.فرم و محتوای ایمیل ها ، نحوه نگارش رزومه کاری و.. نیز بسیار حائز اهمیت است.اما در حالت کلی بدون داشتن ضامن یا یک رابط معتبر در شرکت مورد نظر ، امکان دریافت پذیرش برای اتباع کشورهای غیر اروپایی از جمله ایرانیان بسیار مشکل خواهد بود.  
 ahmad
  با سلا م من طراح وسازنده طلا وجواهر با سیستم هستم دارای تجربه چندین ساله مدریت سازندگی قالب سازی پایه های جواهر و طلا برای تولید کنندهای این ریشته رو دارم اوپراتور دستگاه ها parent 3D هستم تخصص کامل در تمامی مراحل ساخت طلا وجواهر هم بادست و طراحی جواهر با سیستم های کامپیوتری را دارم سن ۲۳ سال مجرد هستم درخواست دارم راهی را به من نشان دهید برای کار وپژوهش و زندگی در المان با تشکر  
 مهاجرت ایرانی
  دوست عزیز ، علاوه بر تخصص، عوامل مهم دیگری نیز در بررسی شرایط مهاجرت وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند.درخواست خود را از طریق درخواست مشاوره رایگان مطرح نمایید تا کارشناسان مهاجرتی شما را راهنمایی نمایند.  
 سیاوش
  درود بر شمااینجانب 29 ساله فارغ التحصیل رشته محیط زیست در مقطع ارشد با 11 سال سابقه کار مرتبط هستم، A1 آلمانی دارم و در حال تحصیل آلمانی هستم، انگلیسم هم خوبه، ایا امکان مهاجرت به آلمان از این طریق برای من وجود دارد؟ و آیا شما هم کمکی در زمینه کاریابی انجام میدهید؟  
 مهاجرت ایرانی
  همه تقاضاها نیاز به بررسی دارند تا بهترین روشهای مهاجرت پیشنهاد شود.درزمینه کاریابی نیز در برخی رشته و تخصص ها امکان کمک و راهنمایی وجود دارد.لطفا ازطریق دکمه درخواست مشاوره رایگان درخواست خود را مطرح نمایید.  
 محمد حسین
  سلام بنده 29 ساله دارای مدرک کاردانی ماشین ابزار و متاهل هستم ضمنا با زبان آلمانی آشنایی ندارم آیا میتوانم به کشور آلمان مهاجرت کنم و اقامت آن کشور را دریافت کنم ؟ ممنون  
 مهاجرت ایرانی
  با توجه به مدرک وتحصیلی و همچنین عدم آشنایی با زبان آلمانی شانس شما برای دریافت اقامت پایین است.بهتر است برای بررسی بیشتر، فرم درخواست مشاوره را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان بمانید.  
 مصطفی-Mustafa
  *سلام* بنده طراح و کاریکاتوریست ، کرمانی ۳۰ساله ساکن زادگاهم هستم... من تنهای تنهام (هرگز پدرومادر و همسر-فرزند ندارم!) به شدت علاقه مندم که برای کار و ادامه زندگی به آلمان مهاجرت کنم لذا از شما خواهش میکنم اگه میتونین کمکم کنید <<اسم بنده که در ایمیل من درج شده رو توی اینترنت سرچ کنید ، وبلاگ رسمی و همینطور بعضی از شاهکارهای این حقیر رو خواهید دید>>  
 مهاجرت ایرانی
  با سلاملطفا درخواست خود را ازطریق دکمه "درخواست مشاوره رایگان " ارسال نموده و منتظر تماس کارشناسان مهاجرت ما بمانید.با تشکر  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید