مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

«وب سایت مهاجرت ایرانی به هیچ عنوان قصد تشویق بازدیدکنندگان برای اخذ پناهندگی آلمان یا کشورهای دیگر را ندارد. پناهندگی در هر کشوری پیچیدگی های فراوانی داشته و مشکلات بسیار زیادی را ازجمله مشکلات روحی، مشکلات اجتماعی و... برای خود فرد ایجاد می نماید. بنابراین به ایرانیان عزیز توصیه می کنیم به هیچ وجه پناهندگی را به عنوان یک گزینه برای مهاجرت در نظر نگیرند و درصورتی که قصد مهاجرت دارند روش های دیگری را برای این منظور انتخاب نمایند. تنها هدف ما از ایجاد این صفحه بازگو کردن قوانین بین المللی و قوانین کشورها در مورد پناهندگی و پناهجویان است.»


تعداد درخواست‌های پناهندگی در آلمان در سال‌های اخیر به طور بی‌سابقه‌ای افزایش داشته است. اما زندگی یک پناهجو پس از ورود به خاک آلمان چه شکلی دارد و او چه مراحلی را تا زمان قبول یا رد درخواست‌ خود پشت سر می‌گذارد؟

طبق قانون، پناهجویان باید به نسبت جمعیت ۱۶ ایالت آلمان میان آن‌ها تقسیم شوند. چنانچه شمار ساکنان یک ایالت بیشتر باشد، باید به همان نسبت نیز تعداد بیشتری پناهجو بپذیرد. در برخی موارد نیز تقسیم پناهجویان به ظرفیت اقامتگاه‌ها و کشور زادگاه آنان بستگی دارد.

متقاضیان دریافت پناهندگی آلمان، باید ابتدا یا در اداره کنترل مرزی، اداره پلیس یا یک اداره مربوطه دیگر درخواست پناهندگی خود را ثبت کند. شخص متقاضی پناهندگی سپس به یکی از اقامتگاه‌های موقت پناهندگان منتقل می‌شود. در آنجا تصمیم گرفته خواهد شد که وی به کدام ایالت و شهر فرستاده شود.

اما پس از اعلام پناهندگی، سوابق فرد و همراهانش در زمینه دوبلین سه (Dublin III) بررسی می‌‎شود. این پروسه که معمولاً توسط پلیس آلمان بررسی می‌شود، بدین منظور است که فرد شهروند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نبوده و یا قبلاً در این کشورها اعلام پناهندگی نکرده باشد. اگر خلاف این موضوع به اثبات برسد (بعنوان مثال اگر اثر انگشت او در فایل‌های کشور دیگری پیدا شده و یا دارای سکه، اسکناس، بلیط قطار یا آیتم‌هایی از این قبیل مربوط به کشورهای اتحادیه اروپا باشد)، پلیس شخص را به همان کشور دیپورت خواهد نمود.

اگر متقاضی این بخش از بررسی را پشت سر بگذارد، وارد پروسه اصلی پناهندگی در آلمان خواهد شد.

آلمان جزو کشورهایی است که قوانین کنوانسیون مربوط به پناهندگان که در سال 1951 میلادی تصویب شده را امضا کرده و از آن زمان جزو کشورهایی بوده که هرساله تعداد قابل توجهی از پناهندگان را می پذیرد. البته این مسئله به این معنی نیست تاکنون هیچ یک از پرونده های پناهجویان رد شده بلکه در سالهای اخیر حتی بسیاری از آنها از این کشور اخراج (دیپورت) شده اند. 

متاسفانه در طول سالهای اخیر قاچاقچیان انسان توانسته اند با وعده های دروغین بسیاری از جوانانی که مایل به مهاجرت به آلمان و یا سایر کشورهای اروپایی بوده اند را فریب دهند و در بسیاری از موارد نه تنها این پناهجویان موفق به رسیدن به کشور مورد نظر (مانند آلمان) نشده و جانشان به خطر افتاده، بلکه حتی بسیاری از پناهندگانی که به کشور مورد نظر رسیده اند، در نهایت موفق به اخذ پناهندگی نشده اند. 


پروسه اصلی پناهندگی در آلمان، شامل دو مرحله می‌شود:

مرحله اول

اقامتگاه‌های موقت غالبا ساختمان‌هایی بزرگ و دارای حفاظ هستند که دارای ایستگاه پلیس، پزشک، سالن غذاخوری و سالن‌های خواب باظرفیت بسیار زیاد می‌باشند. هر پناهجو حدود ۶ و نیم متر مربع فضای شخصی در این اقامتگاه‌ها در اختیار خواهد داشت.

در این اقامتگاه‌ها اطلاعات شخصی اولیه در مورد پناهجو جمع‌آوری شده و عکس و اثرانگشت وی نیز در سیستم ثبت می گردد. (معمولا از پناهندگان زیر 14 سال، ثبت این اطلاعات خواسته نمی شود) سپس اثرانگشت به سازمان فدرال جنایی آلمان فرستاده شده تا مشخص گردد آیا پناهجو در کشور اروپایی دیگری نیز تقاضای پناهندگی داده است یا خیر. پناهجو باید در زمان تشکیل پرونده پناهندگی در اقامتگاه مورد نظر، حضور داشته باشد و نمی تواند برای مثال با استفاده پست مدارک را جهت آغاز پروسه پناهندگی ارسال کند. 

در این اقامتگاه‌ها کارکنان اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان، از متقاضیان پناهندگی دلیل خروج آنان از کشور زادگاه‌شان را سوال کرده و چنانچه پناهجو قادر به تکلم به زبان آلمانی نباشد، مترجمی (که ممکن است خانم یا آقا باشد) جهت ترجمه گفته‌ها حضور می‌یابد. همچنین ممکن است در این مرحله سئوالات دیگری از قبیل محل سکونت فرد، خانواده وی و زبان هایی که قادر به تکلم است پرسیده شود. پروتکل این پرسش و پاسخ در نهایت آماده شده و طبق آن تصمیم گرفته می‌شود که آیا برای شخص متقاضی پرونده پناهندگی باز شود یا خیر. (البته پیش از انجام این مصاحبه، متقاضی پناهندگی آلمان باید حتی الامکان کلیه مدارک لازم از جمله دعوتنامه تعیین وقت صادر شده از طرف اداره امور مهاجرت و پناهندگی و مدارک ورود به آلمان را نیز همراه خود داشته باشد) 

پس از ارائه درخواست رسمی پناهندگی از سوی پناهجو، یک گواهی اجازه اقامت موقت برای وی تا زمان مشخص شدن وضعیت وی صادر می شود. 
البته تا زمانی که درخواست پناهندگی متقاضیان پذیرفته نشده، آنها حق کار در آلمان و امور دیگری از جمله حق بیمه ندارند. 

مرحله دوم

ایستگاه دوم برای کسانی که درخواست پناهندگی‌‌شان پذیرفته و پرونده‌ای برایشان باز شده است، بستگی به یک سیستم کامپیوتری دارد که تعیین می‌کند پناهجو به کدام ایالت آلمان فرستاده شود. متقاضی پناهندگی سپس در شهری که سیستم آن را تعیین کرده، در یک اقامتگاه گروهی اسکان داده می‌شود. بسیاری از متقاضیان خواستار اسکان در شهر یا ایالتی هستند که در آن خویشاوند یا دوستی دارند.در این موارد تنها به درخواست متقاضیان زیر سن قانونی یا کسانی که همسرشان در آن ایالت سکونت دارد، پاسخ مثبت داده خواهد شد.

از ابتدای سال جاری میلادی پناهجویان اجازه سفر در سراسر آلمان را دریافت کرده‌اند. تا پیش از آن این افراد تنها می‌توانستند در محدوده محل استقرار خودشان تردد داشته باشند.

در این مرحله شخص متقاضی پناهندگی اجازه کار نیز دارد، اما با این حال شانس پیدا کردن کار بسیار پایین است. افراد بیکارماهانه ۳۵۲ یورو دریافت می‌کنند که این مبلغ حداکثر برای ۱۵ ماه پرداخت می‌شود. هزینه محل‌ سکونت و گرمایش آن نیز از سوی نهادهای ایالتی پرداخت می‌شوند.

در این میان کمک‌های مالی دیگری نیز ممکن است در اختیار پناهجو قرار گیرد که تأمین‌کننده این هزینه‌ها نه دولت ایالتی که دولت فدرال آلمان است.


طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست‌ پناهندگی

رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی در اصل نباید بیش از سه ماه به طول انجامد اما معمولا بیش از زمان یاد شده طول می‌کشد و گاهی حتی به یک سال یا بیشتر نیز کشیده می‌شود. افزایش شمار درخواست‌های پناهندگی‌ در آلمان در سال‌های اخیر به گفته مسئولان، یکی از دلایل اصلی طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست‌هاست.

پاسخ نهایی در مورد پذیرش یا عدم پذیرش درخواست پناهندگی همواره به صورت کتبی در اختیار فرد پناهجو قرار می‌گیرد. پس از گذشت این مدت دوباره پرونده بررسی خواهد شد. (به ویژه با افزایش تعداد پناهجویان از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا به سمت اروپا که مقصد بسیاری از آنها کشور آلمان است) 


ماندن در آلمان برای پناهجویانی که تقاضای پناهندگی آنها رد شده

پناهجویانی که موفق به دریافت پناهندگی آلمان نشده اند، می توانند از روش های دیگری نیز در آلمان بمانند. یکی از این روش ها گذراندن دوره های فنی - حرفه ای به نام آوسبیلدونگ (Ausbildung) در کنار یادگیری زبان آلمانی است. این دوره ها در مراکزی برگزار می شود که دوره های فنی یک تا سه ساله در رشته های مختلف برای متقاضیان برگزار شده و آنها جهت ورود به بازار کار آلمان آماده می شوند. 

امروزه به پناهجویان توصیه می شود که از همان ابتدای ورود به آلمان جهت ثبت نام و حضور در این دوره ها اقدام کنند تا در صورتی که بهر دلیل درخواست های پناهندگی آنها در آلمان رد شد، بتوانند با گذراندن این دوره ها جهت کار در آلمان آماده شده و بتوانند پس از پایان این دوره ها اقامت موقت آلمان را دریافت کنند. به این منظور البته لازم است که تا حد زیادی به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. در این صورت حتی در زمان رد درخواست پناهندگی شما در کشور آلمان می توانید درخواست آوسبیلدونگ دولدونگ (Ausbildungsduldung) کنید و پس از گذراندن این دوره ها، اقامت موقت دوساله آلمان را دریافت کنید. به این قانون 3+2 گفته می شود (به معنای گذراندن 3 سال دوره آوسبیلدونگ و سپس دریافت اقامت موقت دوساله آلمان) 


اخبار جدید پناهندگی آلمان در سال 2019

به علت افزایش بسیار زیاد درخواست‌های پناهندگی به کشور آلمان، سخت‌گیری‌ها برای پذیرش افراد از گذشته بیشتر شده و همچنین دیپورت متقاضیان پناهندگی در آلمان افزایش داشته است. طبق قوانین جدید، افرادی که با درخواست پناهندگی آنها موافقت نمی‌شود، باید هرچه زودتر این کشور را ترک کنند (در قوانین گذشته، این افراد سه ماه فرصت داشتند). در مقابل افرادی که با درخواست آنها موافقت شده، اما همچنان نتوانستند بی‌خطر بودن خود را به جامعه و دولت آلمان به اثبات برسانند، باید یک ردیاب الکترونیکی به مچ پای خود متصل نمایند.

همچنین آخرین اخبار منتشر شده در فوریه 2018 نشان می دهد که شمار پناهجویان در ماه ژانویه 2018 نسبت به ماه دسامبر سال گذشته حدود 6 درصد کاهش داشته است.حدود 5200 پناهجوی جدید در ماه ژانویه از کشورهای سوریه ، عراق ، نیجریه و ترکیه وارد آلمان شدند که با تقاضای 39.2 درصد آنها موافقت نشده و پرونده آنها رد شده است. 

از طرف دیگر متاسفانه با ارتکاب جرم های سنگین توسط برخی از پناهجویان در خاک آلمان، نه تنها مخالفت ها با حضور پناجویان در خاک این کشور افزایش پیدا کرده بلکه حتی دولت فدرال آلمان نیز در حال حاضر برخلاف سالهای گذشته تمایل کمتری به پذیرش پناهجویان دارد. 


دادگاه تجدید نظر برای پناهجویان

یکی از موقعیت های مناسبی که برای پناهجویان در آلمان وجود دارد امکان شکایت به دادگاه های آلمان در صورت رد درخواست پناهندگی است. پناهجویانی که در این کشور درخواست های آنها رد شده در بیشتر موارد به دادگاه ها شکایت می کنند و جالب اینجاست که در طول سالهای اخیر شکایت های بیش از نیمی از این دسته از پناهجویان موفق بوده و آنها توانسته اند در نهایت، در کشور آلمان موفق به اخذ پناهندگی شوند. 

 مجتبی
  سلام من 31 سال سن دارم و مجرد تو ایران چندین دوره قهرمانی کشوری هم دارم تو رشته رزمی مدرک تحصیلیم لیسانس هستش میخواستم بدونم شرایطش چجوریه انجا بهمون پناهندگی میدن یا خیر ؟ممنون میشم راهنمایی کنید  
 مینا منقاد
  سلام دوستان من میخام پناهندگی المان رو بگیرم و اینکه رتبه جهنی ورزش رزمی اگه داشته باشم و زبان المانیم قوی باشه و مدارک بین المللی و فنی حرفه ای داشته باشم تاثیری داره تو رفتنم دوستان اگه کسی اطلاعات کاملتری درمورد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی داره بهم ایمیل بزنه ممنون میشم هرچی میگردم تو این سایتا چیز بدرد بخوری پیدا نمیکنم منتظر ایمیلتون هستم با تشکر [email protected]  
 اتنا
  سلام دوستام من بخوام وارد بلژیک بشم و بعدش برم المان پناهندگی بگیرم میشه؟ دوبلین نمیشم؟ اگر کمک کنید ممنون میشم  
 ..
  سلام .من میخوام بدون اینکه طلاق بگیرم از شوهرم به آلمان مهاجرت کنم خواستم بدونم وقتی خواستم پناهنده بشم آنجا میفهمن که من قبلا ازدواج کردم  
 دیانا
  سلام من هم تو آلمان و هم تو اسپانیا کسانی رو دارم که برام دعوت نامه بفرستن.سوالم اینه که آیا اگر دو نفر در آلمان جداگانه برای من و همسرم بصورت جدا دعوت نامه بفرستن و ما دو وقت جدا هم از سفارت بگیریم،سفارت متوجه میشه که ما زن و شوهر داریم برای یک کشور درخواست ویزا میکنیم؟چون میدونم سفارت همزمان به زن و شوهر ویزا نمیده به راحتی.اگر این راه نمیشه سوال دمم اینه که میشه یکیمون از اسپانیا دعوت نامه بگیره و اونجا درخواست پناهندگی بده یکی در آلمان بعد اگر پناهدنگیمون قبول شه با توجه به اینکه اقواممون ضمانت میکنن و از کمپ خارج میشیم.میتونیم اون مدت در رفت وآمد باشیم؟و اگر اقامت بگیریم بعد 5سال میشه کلا دو نفر در آلمان مستقر شیم/؟  
 سعید
  من میخوام برم المان چیکاربهترین کشورایران هست درسته یه مقدارشرایط اقتصادی سخته امابهترین راه مهاجرت نیست بلکه اراده انسان هست که اونوموفق میکنه منم شرایط سختی دارم کارگیرم نمیاداماامیدموازدست نمیدم مهاجرت بااینکه به لبه پرتگاه رفتیه ومیخوای خودکشی کنی برابره اگه خودتوبندازی به احتمال زیادمیمیری یااینکه نقص عضومیشی ویاکامل سالم میمونی که احتمال اینکه زنده بمونی خیلی کمه...من لیسانس مهندسی برق دارم راحت میتونم برم اونورامااین کارونمیکنم چون ریسکش بالاست داخل وطن خودزندگی کنی وهمین جاهم خاک بشی خیلی باارزش ترازینه که توغربت جان بدی سعی کنیدبراساس عقل تصمیم بگریدنه براساس هوس یااحساسات  
 سلام دانیا لد هستم دارای مدرک
  میخوام برم سوعد یا المان مدرک بینل مللی بازیافت دارم از دانشگاه اوروسیا چیکار کنم  
 امیرحسین
  من نظراتی درباره کشف سرطان دارم و در مان ان نمی دانم از کجا شروع کنم لطفا کمک  
 Rahmanmohammadi
  سلام من نیاز به راهنمای شماعزیزان دارم من ترکیه هستم خواهرم وبرادرم المان هستن من میتونم ازقانون پیوندی اقامت آلمان رو بگیرم ناگفته نماند من وهمسرم ودتافرزندانم میتونم یانه ممنون میشم جواب منو بدین سپاس  
 مریم
  سلام به همه من ۱۸ سالمه و افغانی هستم میخوام درخواست پناهندگی در آلمان رو بدم اما نمی دونم چه جوری و کجا ؟البته خانواده م هم هستند ما تو ایران به وضعیت بدی رسیدیم کشورمونم که جنگه و دشمن داریم چیکار کنم لطفا کمکم کنید  
 مریم
  سلام شوهرم میخواد غیر قانونی آلمان بره بعد خودم با دو بچه به واسطه شوهرم میتونیم بریم.چه قدر زمان میبره که برویم.  
 سمیه
  سلام ممنونم میشم راهنمایی کنید منو من و همسرم به همراه دخترمون قصد پناهندگی به المان رو داریم ولی اصلا نمیدونیم باید چیکار کنیم میشه راهنمایی کنید ممنونم  
 محمد
  سلام من ۲۰سالمه آرایشگرم از خونه جدا مدرک هم دارم .میخوام پناهدگی آلمانو بگیرم .ی هفته پیش تو بی بی سی گفته شده با پاسپورت میشه رفت اقامت آلمان رو گرفت اما برای کسایی اقامت میدن ک بتونن کار پیدا کنن و خرج خودشونو در بیارن !!میشه راهنماییم کنید از چه راهی میشه پناهنده شد  
 سعید
  سلام وقت بخیر من برای پناهندگی میخوام برم المان اونجا دوست زیاد دارم اونا میگن فقط تو پات برسه اینجا ما کارتو اوکی میکنیم از یه طرف هم شنیدم اگه کیس مناسب ارائه ندی دیپورت میشی میشه راهنمائیم کنید ممنونم از وقتی که میزارید  
 سینا برزگر
  سلام بنده ۲۹ ساله هستم و کارم ساخت دربهای ضد سرقت و دربهای چوبی هستش میخواستم بدونم اگه ما برای بدنیا اوردن فرزندمون ب المان بریم ایا تابعیت المان رو ب ما میدن و اینکه این کار چطور ممکنه و چقدر هزینه میخواد ممنون میشم توضیح کامل بدین  
 جلال
  سلام من می‌خوام برم آلمان البته زمینی واسه کار میرم خیلی شرایط زندگیم بده یه پسر ۳ساله هم دارم میگن باید یه کیس خوب داشته باشی تا پناهندگی بهت بدن میخواستم کسی که اونور هستش راهنماییم بکنه تنها برم یا با خانواده ممنون میشم راستی ۳۱سالمه شغلم تولیدی کفش هستش  
 مرتضی
  با سلام ممنون میشم راهنماییم بکنید . راستش من میخوام ویزای شینگن بگیرم بیام ایتالیا و بعد از اونور با ترن برم آلمان , شنیدم با توجه به قانون دوبلین کسی که وارد کشور اول اتحادیه میشه دوباره برش میگردونن همون کشور . کسی که اطلاعات داره بهم کمک کنه لطفا . اگه این صحت داشته باشه ایتالیا نمیشه طاقت آور .و دیگه این مسافرتو کنسلش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید  
 محی الدین
  بله دوست عزیز دوبلین یکی قوانین جدید هست که آلمان گذاشته اگر یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اثر انگشت ثبت کرده باشی و یا تقاظای پناهندگی کرده باشی اگر ثابت بشه مستقیما به همان کشور دیپورت میشی  
 سحر
  سلام وقت بخیر اخیرا میرن ایتالیا و میرن المان و مشکلی پیدا نخواهید کرد چون قانون دابلین شامل همه میشهچون خودم میخوام برم گفتن مشکلی نداره اگه بدون اثر انگشت مستقیم بری المان کیست بهتر پذیرفته میشه  
 حنا میر
  سلام.دقیقا همینطوره طبق قانون دوبلین به کشور مبدا بازگشت داده میشوید.  
 نیلوفر
  دوست عزیز بی شک بر میگردوننتون  
 رضا
  تو قوانین قدیم المان شما اگر تو اتحادیه اروپا انگشت نگاری میشدی دیپورت میشدی همون کشور ولی قانون جدید میگه به اولین کشور امن که میرسی باید پناهندگی بدی یعنی شما تنها راه قبولی المانت اینه که هوایی بری در غیر اینصورت قبولی نداری  
 مهدی ارین
  سلام من چند ایده واختراع دارم ومیخواستم به شرکت بنز بفرستم ولی ایمیلش رو نمیدونم . چندتا ایمیل هست که نمیدونم کدومش درسته اگه یکی ایمیل شرکت رو برام پیدا کنه خیلی خوب میشه ممنون همتون  
 Benyamin
  [email protected]  
 دادگر مهاجر
  سلام. من هنرمند (موزیسین) هستم. هم گیتار الکتریک میزنم هم پروجوسر موزیک الکترونیک هستم. ضمنا آلمانی و انگلیسی بلدم. مدرکم دیپلمه و متاسفانه فقط ۱۳۰۰ یورو که از بخت بد امروز معادل ۲۰ میلیون تومنه دارم. ۳۶ سالمه و میخوام بدونم راهی برای گرفتن ویزای آلمان دارم؟ و اگه راهی هست لطفا کسانی که اطلاع صحیح دارن کمکم کنن. ممنون میشم.  
 علی
  بر پناهنده شو وگرنه پولت کمه  
 نیلوفر
  برید سفارت آلمان به راحتی راهنمایی میشید  
 Meyti
  من با یه خانم ساکن آلمان شهر مونیخ دوست هستم . اگه با ایشون ازدواج کنم امکان اقامت من در آلمان هست یا خیر ؟  
 b.asadi
  بله به راحتی  
 نیاز بهرامی
  با سلام، من قصد پناهندگی ب آلمان رو دارم، اولین سوالم و مهمترین این هست ک من دوتا سگه نژاده کوچک دارم و در هیچ و هیچ صورتی نمیتونم بدونه اونا برم ، آیا میشه من ب صورت پناهجو برم و سگ هام رو ببرم، و چگونه امکان داره، نمیخوام اذیت بشن، ! و اینکه پناهندگی از طریقه ویزای توریستی باید برم ب المان، آیا میتونم تفریحی ببرم بچه هامو یعنی سگامو، و تو کمپ ب مشکل بر نمیخورم، و این جریان دوساله درگیر کرده منو ، ک میشه یا نه، اگه واقعا ب من راهکاری بفرمایید ممنونتون میشم  
 پریناز
  پناهجو کسی هست که فرار کرده از کشور خودش و حتی پولی نداره ، پس تحت حمایت یه کشور دیگه در میاد ، شما اگه به همراه سگ ها بیاین حتما اذیت میشن و یا حتی تلف میشن ، شرایط پناهجوی حتی برای انسان هم سخته چه برسه سگ.  
 علیرضا
  سلام من خانومم حامله هستش وقصد سفر ویا مهاجرت به المان رو داریم اکه خدا کمک کنه بریم وبچمون المان بدنیا اومد اون وقت میتونیم بخاطر بچه تابعیت اونجا رو بگیریم لطفا راهنمایی دقیق کنین چون من خیلی مطالعه کردم یکی میگه برای پناهندها که توالمان هستن والان دارن زبان یاد میگیرن ۱۰۰۰یورو میدن اما تو سایت خوندم که ۳۵۰یورو به هر نفر تعلق میگیره  
 b.asadi
  اگر همین متن رو به دقت بخونین متوجه میشید که نفری 352 یورو پرداخت میشه  
 وحید
  من ی دوستم تیر۹۷ هوایی رفت صربستان چون ویزا نمیخواستن.بعد بلگردا از اون جا رفت المان.اونروز اینستا دیدم ک رد شده و رفته داخل کشور المان...البته قبل اون تو اردوگاه نگهشداشتن  
 پریناز
  بچه اگه تو آلمان به دنیا بیاد اقامت نمی گیره، فقط در صورتی میگیره که یکی از والدینش اقامت آلمان داشته باشه  
 غزاله
  سلام میشه راهنمایی کنید؟؟؟ من میخوام ویزای ایتالیا بگیرم و بعد برم آلمان و اونجا درخواست بدم میخوام ببینم چند وقت باید اونجا زندگی کنم تا شرایط دوبلین بهم تعلق نگیره و برم نگردونن ایتالیا؟؟  
 افشین
  اگر6ماه از انگشت نگاری توایتالیابگذره و درالمان باشید بعدخودتونومعرفی کنید دیگه مشمول قانون دوبلین نمیشه  
 علی
  سلام تشریف ببرید دفتر هواپیمایی اریانا خیابان عطارشاهین شهر اصفهان من خودم از اونجا اقدام کردم  
 edris
  یک ماه تا چهل و پنج روز  
 رَضا
  سلام‌ خسته‌نباشید ببخشید‌میخواستم‌پناهنده المان بشم‌نمیدونم باید چه کارکنم ایاباید خدمت‌رفته‌باشم خرج ومخارجش چه قدرهست‌ایااونجاه حرفی بلدباشی میبرنت‌سرکاریانه‌فقط قبولت میکنن بیای توکشور  
 کاروان
  سلام هزینه‌ش فقط گرونه مگر نه کارت پایان خدمت نمیخواد منم مشکل هزینشو دارم  
 تهران
  سلام ببخشید من میخوام مهاجرت کنم به آ لمان اما نمیدونم چیکاربایدکنم فقط هم دارو ندارم 40میلیون راهنمایی میکنید ممنون.بهاره  
 مرتضی
  من ۱۷ سالمه و هیچ حرفه ایی بلد نیستم ولی وضع مالیم خوبه یعنی بابام می‌تونه کمکم کنه فقط موندم رفتم آلمان بهم پناهندگی میدن یا نه مثلاً ازم بازجویی کنن و ثابت بشه آدم خطرناکی برای جامعه نیستم ولی اگه دلیل پناهندگی خواستن نمی‌دونم چیکار باید بکنم ؟ خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید و من آشنایی ندارم تو اروپا که بتونه کمکم کنه  
 رونیکا
  سلام بهتره ازراه ویزای تحصیلی اقدام کنید با توجه به اینکه وضع مالی پدرتون مساعده بهترین و سالم ترین گزینه ویزای تحصیلی هست  
 آرین
  سلام من ۲۰ سالمه خانوادم میخوان المان پناهنده شن و منم همین طور اما مسئله اینجاس که من پروندم جداس یا تحت تکلف بابامم ؟؟؟؟یعنی اگه باهم بریم من باید کیس جدا گونه ارائه بدم؟؟؟  
 کیان
  سلام من ترنس هستم و میخوام بعد از تغییر مدارک و عمل هام و ازدواج اقامت المان رو بگیرم با همسرم، چقد سرمایه لازم هست برای از راه قانونی اقدام کردن؟ لیسانس معماری داریم هر دو  
 حمیدرضا
  با سلام .من میتونم با سفر توریستی بیام المان واونجا درخواست پناهندگی بدم؟وبنظرتون با ۳۲سال سن و مدرک لیسانس برق وابزار دقیق و۱۱سال سابقه کار بیمه ای وهمسرم ۲۲سال سن ویک فرزند سه ماه داریم.وازلحاظ کاری برق وجوشکاری درجه یک وتمامی کارهای ساختمانی هم درحد استادکاری بلدم چه پیشنهادی برای پناهندگی به ما میکنید وبه کدام کشور خواهشا ازدوستان عزیزی ک تجربه واگاهی دارن کمک وتجاربشون به ماهم درمیان بذارن  
 Sara
  سلام اگه زن و شوهری به آلمان برای پناهندگی بیان و خانوم باردار باشه و بچشو تو آلمان به دنیا بیاره اقامت داءم به اونها داده میشه یا نه؟  
 سحر
  نه متاسفانه قانون تغییر کرده  
 Atena
  سلام میخواستم بدونم از طریق ویزای توریستی میشه وارد خاک المان شد و بعد اعلام پناهندگی کرد؟؟چند درصد احتمال پذیرش وجود داره. و چه مقدار هزینه و زمان میخواد؟؟ممنون میشم جواب بدین🌸  
 behnaz
  این که میگین کیس مناسب منطورت از کیس چیه؟  
 پسر بلوچ
  مجموعه دلایلی ک به اون مسئول میدید ک چرا ازکشورتون اومدید چرا آلمان رو انتخاب کردید اگ برگردین کشورتون چ خطری تهدیدتون میکنه و... ب مجموع اینا میگن کیس  
 روژان
  سلام دوستان.یه ارایشگر هستم وتاتو کار.یه بچه 5 ساله دارم.وقصد پ نهنگی با اتریش دارم. شنیدم همینکه یه بلیط واسه رفت بگیری ولی برگردی میتونی پناهنده بشی نیازی نداره به هزینه‌ای هنگفت ..میشه لطفا اگه کسی رفته با این شرایط منو راهنمایی کنه.  
 Mohamad
  ویزا میخواد برای رفتن و برای اینکه ویزا بگیری باید کلی بدویی دنبالش و کلی خرج کنی و یه سند خونه برای اینکه اگه برنگشتی ازت میگیرن نه اینجوری نیست که فکر میکنی  
 سینا
  ویزا داشته باشی و بایط بگیری بری اتریش...برات ریسکه. یکی از اولویت های مهم وشروط اصلی پذیرفتن تقاضای پناهندگی ، مسیر وارد شده به کشور مقصد هستش...و باید حتما قانون دوبلین رو رعایت کرده باشین  
 مانی
  سلام متوجه منظورت نشدم ولی برای پناهندگی باید خودت رو برسونی به اون کشور و کیس ارائه کنی و ثابت کنی که جونت در کشور خودت در خطره .به این راحتیا نیست بلیط بگیری؟  
 مرتضی
  سلام. به همین راهتی هم نیست. اما کشور های دیگه ای هم هستش که برای تتو وا کار آرایشگری مناسب باشه و بتونید درآ مد زیادی داشته باشید.  
 Sara
  سلام دوستان من ۲۳سالمه لیسانس مهندسی مواد دارم بامعدل۱۷ تو کنکور ارشد هم رتبه ۱۰۰آوردم ولی شاید ارشد رو اینجا نخونم ، همسرم هم نجار و تو کار چوب و ام دی افه و تو کارشون حرفه ای هستن می‌خواهیم بریم آلمان به غیر پناهندگی راه دیگه ای نیس واقعا ؟!  
 مانی
  سلام از طریق ویزای کار یا تحصیل اقدام کنید یکی از شما دونفر بتونه یکی از این ویزاها رو بگیره دیگری رو هم میتونه ببره  
 مجید
  سلامبعد از گرفتن پناهندگی المان ایا امکان ازدواج با کسی که تابعیت کشور ایران رو داره آیا برای من ممکن هست؟  
 کیهان مجیدی کاپک
  تا پنچ سال خیر نمیتونی  
 مینا
  من دوست دارم برم اما غیر قانونی خوب نیست مخصوصا الان که اروپا بر زد مهاجران بلند شده و دیگه غیر قانونی نمیپذیره ، امروز دوتا از دوستانم رفتن المان اما نمیگن چطوری ، از طریق کار میشه رفت؟ ارزش پول پایین اومده و دلار رفته بالا اخه چطور باید حساب کرد کل پول من 30میلیونه یکی راهنمایی کنه  
 Atena
  عزیزم شما حداقل 200م تمکن مالی نیاز دارین برای خرج یسالتون  
 محمدرضا
  یکم پول بیشتری باید داشته باشی راه هست واسه رفتن یکسری دفاتر ویزا میگیرن واست اما همین پناهندگی فقط میتوانید  
 هادی
  منم دوست دارم قانونی برم اگه راهی پیدا کردی منو در جریان قراربده.  
 مهدی
  مینا خانوم پول المان یورو هست ن دلار کل پولت میشه دو هزار یورو  
 قاسم
  سلام از همشهریان تو ماه گذشته حدود ۲۰ نفر رفتن و موفق شدن که مستقر شن  
 حسین
  صربستان ویزا نمیخواد با پاسپورت قانونی میری...از صربستان از راه بلگراد راحتتر به آلمان میری..منم قصدم همینه..مدرک سطحح۳بین المللی irataدارم ولی اندازه کارگر ساده پول میدن.منتظرم هوا گرمتر شه سختیش کمتر شه...امیدوارم راحت برسی آلمان  
 سامی
  خوش بحال کسی المان باش و تو دلش درد نداره  
 شبنم
  آیا فردی هست که اخیرا به سفارت آلمان برای مصاحبه ویزای پیوست به خانواده رفته باشد می خواستم در مورد تایید مدارک اطلاعاتی بدهد با توجه به اینکه ساییت تایید مدارک فعلا بسته است  
 رضا
  نه خانم محترم از من میشنوی سمت سفارت المان نرو چون خیلی سخت ویزا میده کسای با داشتن چند تا ویزاهای مختلف شینگن تو پاسشون ریجکت شدن صلاح نیست بری  
 parvizabadyan
  سلام،ببخشیدمیشه منم یه راهنمایی کنین چون خیلی وقته تصمیم گرفتم ک بصورت پناهندگی برم آلمان ولی نمیدونم اگه از شماها کسی چیزی بلده راهنمایی کنین ممنون میشم،تجربیات خودتون رو در اختیار ما قرار بدین،من چن ساله ک تصمیم گرفتم ک برم ولی متاسفانه راهشو بلد نیستم اگه یکی راهنمایی میکرد تا اینموقع میرفتم،خلاصه کسی اگه در این مورد چیزی بلده ب ما بگه،با تشکر از طرف آبادیان  
 اشکان
  سلام پناهندگی راحته اما اینکه چطوری کیس بدی و بمونی مهمه خوب تحقیق کن هزینه اومدن به آلمان حدود ۷۰تومان میشه ببین ارزش داره یا نه!!!!  
 Zphoenic
  سلام من یکی از آشناهامون رفته از گرجستان یا ترکیه باید برید من هم میخوام برم اگر بشه باید ازجایی بری که اجازه خروج ایران بهت نده اگر برای پناهندگی میری اجازه خروج به منظور اینه که مشکلی دولت باهات نداره ترکیه و گرجستان اجازه ورود لب مرز میده از اونجا ها بهتره  
 سارا
  سلام خسته نباشید به راهنماییتون نیاز دارم من ۱۹ سالمه متاهلم زندگیه خوبی با همسرم ندارم میخام برم اونور فرقی نداره کجا ولی میخام بدونم پاسپورت گرفتن اجاره همسرمو میخاد یا نه چکار باید بکنم توروخدا کمکم کنید  
 N. Hosseini
  فقط در صورتی که از همسر جدا بشین میتونین بدون اجازه پدر و همسر پاسپورت بگیرید.  
 جلال محمدی
  سلام سارا بله حتما اجازه همسر شما لازمه  
 هیچکس
  بله اجازه همسر میخاد  
 S
  نه عزیزم نیازی نیست  
 آرش
  بله پاسپورت اجازه نامه کتبی و محضری از همسرتون میخواد...  
 سوسن
  آره میشه  
 قاسم
  ول کن بابا بچسب به زندگیت من رفتم خبری نیست همش فکر سو استفاده ازجنس زن هستن  
 الیاس
  اره عزیزم میخواهد .  
 Mirana
  اجازه همسر یا پدر  
 محمد
  ی نفر رو پیدا کن تا حدودی شبیه همسرت باشهمحضر زیاد دقت نمیکنه تایید میکنن!  
 بهزاد جاوید
  واسه‌گرفتن پاس اجازه ی شوهر الزامیه ولی اگر مطلقه باشین اجازه همه چی دست خودتونه  
 Taha
  سلام سارا خانم برای گرفتن پاسپورت رضایت همسر الزامی- شما میتونید به دفتار پلیس +10 مراجعه کنید بهتون اطلاعات کامل میدن  
 راحله بهارا
  بله عزیزم اجازه شوهرت حتمن الزامیه ولی اگه طلاق بگیری دیگه اجازه هیچ کس نیاز نیست  
 سهراب مقدم
  برای گرفتن پاسپورت اجازه همسر که در دفترخانه صورت می گیرد الزامیست.  
 نگار نصر
  بله متاسفانه توی ایران اگر هستید برای گرفتن پاسپورت احتیاج به اجازه ی همسر دارید  
 Edou
  تنها راهت اینه که همسترتو راضی کنی که میخوای بری به یه کشور زیارتی مثل کربلا شاید جواب بده البته اگر امکان طلاق نیست  
 محمدرضاافشاری
  سلام.برای گرفتن پاسپورتت برو پلیس +10 سوال کن.واسه رفتنت هم حداقل باید 40 ملیون پول داشته باشی  
 محسن
  سلام بله اجازه همسرتومیخاد  
 الیاس
  سلام خانوم محترم.منم ۶ماهه از شغلم استعفا دادم و ساکمو بستم و آماده سفر شدم.بله حظور شوهر برای رضایت محضری لازمه.  
 Mohammad
  سلام من 27 سالمه و لیسانس عمران دارم و خانمم 25 سالشه و فوق لیسانس تجارت الکترونیک-میخچاستم بپرسم چجوری میتونم برم آلمان- مهاجرت به آلمان از چه طریقی بهتره؟ممنون میشم راهنمایی کنید  
 مریم صافی
  سلام من و نامزدمم میخایم پناهنده آلمان شیم چطور اقدام کنیم که قبول شیم؟  
 Taha
  پیشنهاد میکنم اگر مقصد شما کشور آلمان هست . الان توی سال 2018 سفارت فقط مسافرینی که جهت بازدید از نمایشگاه های تجاری میرن ویزا میده - موضوعی که باید رعایت کنید اینه که باید شما و همسرتون جدا درخواست بدید - موفق باشید  
 آرش
  برای دریافت پاسپورت اجازه لازم نیست اما برای خارج شدن از کشور اجازه خروج از همسر بصورت محضری میخوان  
 
  سلام خوبین منم میخام برم ولی نمیدونم پ کارایی بایدانجام بدم میشه راهنمایی کنید مرسی  
 Reza
  قصد مهاجرت به آلمان و دارم ۲۷ سالمه مجردم سابقه کاره فنیم دارم و فوق دیپلم برقم لطفا راهنماییم کنید  
 roshana
  سلام.من ماساژور هستم.ماساژتایلندی.متاسفانه تو ایران تو شهر خودم زیاد ارزش نمیدن به کار من.من با پسر پنج ساله ام میخوام برم المان.اونجا برا من کار هست یا نه؟  
 امیر حسین رسولی
  با سلام به شما. من امیر حسین هستم ۱۷ سالمه و در آلمان پناهندگی گرفته ام. و میخواستم به شما بگویم. شما با این حرفه کاملا مطمعنم که میتونید اقامت خودتون رو در آلمان بگیرید و پول خوبی برای زندگیتان بسازید با سپاس. اگر پیام من رو خواندید لطفا خبر دهید  
 مهرداد
  ماساژوری تویه کشورهای اروپایی خیلی زیاده اما اگر ب همراهش پیرایش و آرایش باشه راحتتر میشه پیدا کرد.اینو ب چشم دیدم ک گفتم.ولی تنها سخته باور کنید چون بچه کوچک دارید  
 محمد
  کار فراوانه اتفاقا درامدشم خوبه  
 امین ازالمان
  اره المان اگر به کارت اطمینان داشته باشی کاربرای شما زیاده  
 محمد
  سلام.من میخوام برم المان پناهنده شم وضع مالی خوبی ندارم ی جوون 22ساله ام از ورزشکارو سالم . فنی و همه کار بلدم بااین شرایط ایا قبول میکنن؟...برای رفتن ب اونجا هم راهشو فقط نمیدونم قبول میشم یا ن  
 شبنم
  سلام.دوستان من و همسرم دیپلم هستیم ولی مدرک فنی ح فه ای داریم من کامپیوتر وهمسرم فنی.البته یه دختر۹ ساله هم داریم.میخوام هرجور شده پناهنده آلمان بشم.لطفا منو راهنمایی کنید.خوشحال میشم دوستانی که در آلمان هستن منو کاملا راهنمایی کنن.من کسیرو تو آلمان ندارم.خواهش میکنم راهنماییم کنید.باتشکر  
 امین ازالمان
  شمااز طریق پناهندگی میتوانید به المان بیایید  
 ندا
  آقای امین از آلمان روند پناهندگی در آلمان به چه صورتی است؟ با کمک مهاجرین غیرقانونی؟  
 Milad
  سلام برای پناهندگی باید خودت رو برسونی به اون کشور و کیس ارائه کنی و ثابت کنی که جونت در کشور خودت در خطره .  
 حمید بهادری
  سلام خسته نباشید بزرگوار من قصد پناهندگی در آلمان رو دارم و نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایم کنید  
 Taha
  فقط نیت کردن کافی نیست - دوست من تلاش هم باید بکنید . اولین و مهترین کار برای شما اینه که بتونید ویزا بشید شینگن بعدش هر کاری که خواستید اونجا برید انجام بدید . پس قصد کردن کافی نیست حرکت لازمه . موفق باشید  
 امین
  سلام من دوسال هست که المان هستم میتوانم کمکت کنم  
 nooshin
  سلام امین برا مهاجرت ازت مشاوره میخوام من ۳۵ سالمه و میخوام با پسرم ۱۰ سالم پناهندگی بگیرم مهاجرت از طریق پناهندگی ایا با پسر بچه ۱۰ ساله خطرناک نیست ترسم ازاینه ازم جداش کنن واگه اونجا اتفاقی برام بیفته پسرمو دیپورت میکنن؟  
 آزاده
  آقای امین از آلمان شما چطور میتونید کمک کنید؟؟  
 Edward
  سلام به جوونای ایرانی که پر از شور و شوق مهاجرت به آلمان هستن !ی مثال از قدیم هست که میگه:صدا همیشه از دور خوشه1_افرادی که وابستگی شدید به خانوادشون دارن اصلا فکره مهاجرت به آلمان رو از سرشون بندازن بیرون2_در مسیر قاچاق خطرات زیادی سره راهتونه3_به هیچ عنوان پول زیادی با خودتون حمل نکنین 4_ و خلاصه اینجوریایی که فکر میکنید ،بختکی نیست !! سفر خوشی را برایتان آرزومندیم !  
 Sara
  سلام من ۲۴ساله هستم و نقاش و طراح خوبیم برای هنر من کار هست؟؟ آیا من پذیرفته میشم؟ لیسانس کامپیوتر هم دارمبا توجه ب پاسختون فکر میکنم شما آلمان باشید میخواستم سوالمو جواب بدیدممنون  
 Sara
  سلام وقت بخیر میشه منو راهنمایی کنید لطفا؟من 22سالمه مجرد هستم دیپلم طراحی دوخت دارم و کاردانی حسابداری برادرم اسپانیاس و اقامت داره میخوام با دعوت نامه برم اسپانیا و بعد برم آلمان اعلام پناهندگی کنم بنظرتون میپذیرن؟؟؟میتونم اونجا ادامه تحصیل بدم با مدرک دیپلمم و طراحی لباس بخونم؟یا نه اول باید اقامت بگیرم برای ادامه تحصیل.کار گیرم میاد؟لطفا راهنماییم کنید ممنون.  
 وحید
  واقعا همشو راست گفتین مخصوصا دلتنگی و خطرات راه قاچاقی  
 سعیدحسینی
  سلام خسته نباشید اول ازهمه از شما تشکر میکنم که به نوشته های ما وقت میزارین مطالعه میکنیدببخشید من الان ۲۶ سالمه خودم هم مجرد هستم یک ساله که دارم با خودم کلنجار میرم که آیا برای مهاجرت به آلمان خوبه یا نه ولی دیگه تصمیم قطعی شده که برم در ضمن تو زمینه های صنعتی هم خیلی فعالیت داشتم نمیدونم که اگه برم آیا دیپورت میشم یا نه از شما میخوام که شما هم یه راهنمایی کوچیک در حق من بکنید آیا از طریق پناهندگی خوبه یا نه یا راه های دیگه هم وجود داره یا نه بازم تشکر فراوان از شما خسته نباشید  
 Taha
  سلام سعید جان شما ورودت به کشور آلمان باشه به هیچ وجه شما رو بیرون نمیکنن مگر اینکه خلاف بزرگی بکنید . پست های قبلی اگر ثبت بشه گفتم بیشتر از طریق نمایشگاهی آلمان ویزا میکنه  
 افسانه رحیمی
  سلام من ویزای شینگن دارم می تونم اقدام کنم برای المان یا هر کشوری یا باید پنا هندگی بگیرم خودم سر پرست خانواده هستم و می خوام بچه هام ببرم میشه راهنماییم کنید ممنون  
 Vahid
  سلام دوستان ،سوال اول اینکه بهترین ویزا ک کمترین هزنیه رو داشته باشه بشه قانونی رفت آلمان چیه ؟ و اینکه میشه وختی رسیدی اونجا تقاضای پناهندگی کنی ، من ۲۵ سالمه لیسانس عمران دارم ولی مثه همه جوونای ایران معلوم نیست کارم چیه  
 محمد عزیزیان
  سلام منم به همین طریق که گفتین میخام برای مهاجرت به آلمان اقدام کنم لطفا تجربیاتتونو در اختیارم بذارین ممنون  
 Ali reza
  سلام من علیرضا هستم ۳۳ سال سن دارم و مدت ۸سال که مونیخ المان زندگی میکنم و اقامت دائم دارم . به نظر من از طریق سرمایه گذاری و ازدواج بهترین راه برای ورود به المان چون از طریق پناهندگی متاسفانه محدودیت های زیادی برای شما در این کشور است .اینجا کسانی هستن که بعد دو سال هنوز بلاتکلیفن . من اینجا لیدر توریست های کشور های مختلف هستم و خدارو شکر وضع مالی خوبی دارم و مجردم دنبال یک خانم خوب با اصالت ایرانی برای ادواج وزندگی در المان میگردم  
 tina
  سلام . من 25 سالمه ، لیسانس عمران دارم و قصد مهاجرت به آلمان رو دارم و البته که ترجیح میدم قانونی باشه. درصورت امکان راهنماییم کنید.  
 رضا
  سلام جناب، چون شما ساکن هستید یه سوال داشتم، من به همراه خانومم میخوایم پناهنده آلمان شیم، شنیدم توی کمپ همه از هر کشوری خانم و آقا با هم باید توی یه اتاق زندگی کنن، آیا این صحت داره؟ و اینکه من به همراه خانمم قصد مهاجرت به آلمان از این طریق و داشته باشیم کار درستیه؟ممنونم  
 Sahar
  سلام علی رضاجان من قصددارم ب المان مهاجرت کنم منظورت چیه ک ازطریق ازدواج بهترین راهه؟مگ پناهندگی چ محدودیت هایی بوجودمیاره  
 Shivamahdavi
  سلام.منو دخترم قصد سفر توریستی و اقامت در کشور آلمان داریم ممنون میشم راهنماییم کنیدبرای اقامت از طریق سرمایه گذاری چقدر سرمایه لازمه ؟  
 زینب
  سلام خوب هستید؟ بهترین راه برای درخواست پناهندگی یک خانوم تنها در آلمان چیه؟ شنیدم خانومها رو راحتتر میپذیرن  
 جمشید نسیمی
  سلام. ببخشید اگه با ویزای شینگن کسی با خانواده دوتا بچه بیاد برا پناهندگی ،به نظرتون دیپورت نمیشه?  
 هانیه ساکی
  سلام..یعنی پناهندگی معمولی امکان پذیر نیست؟؟مگه چقدر سختی داره؟  
 فریال صفری
  سلام آقای علیرضا من فریال هستم 38 سالمه. ویزای 3ماهه و نیمه مولتی دارم که تا اوایل تیرماه اعتبار داره.میخوام یه سفر بیام آلمان و اگر با شرایطش بتونم کنار بیام اونجا بمونم و پناهندگی بگیرم.البته در مورد روشهای دیگه مهاجرت به آلمان هم تقریبا اطلاعات گرفتم.به نظرشما که مقیم هستین و تجربه کامل دارین، کار درستیه؟  
 راضیه رفیعی
  سلام میخواستم یه سوال بپرسم . میشه از تجربه تون یکم بهره ببرم چندتا سوال در مورد پناهندگی میخواستم بپرسم . ممنونم  
 محمدحسن شکوهی
  سلام، ممنون از توضیحات خوبتون، من ۲۲ سال دارم و در ایران لیدر توریستهای خارجی هستم و قصد مهاجرت(پناهندگی) به آلمان رو دارم و با توجه به شغل شما در آلمان، آیا من هم میتونم با ترجمه کردن مدرک لیدری و مدارک دیگری که دارم، پناهنده آلمان شوم و دیپورت نشوم، (لیسانس فناوری جوش دارم و مدرک زبان انگلیسی و مدرک لیدری) دارم  
 علی
  سلام مهندس جان.از طریق ازدواج با دخترهای المان میشه تبعه اونجا شد  
 زهرا پورافشار
  سلام آقا علیرضا من ۳۴ سالمه مجردم و میخوام بیام آلمان.لیسانس کامپیوتر دارم ولی خداییش چون رشته مو دوست نداشتم در حیطه رشته خودم کاری انجام ندادم.دلم میخواد یه کم بیشتر در مورد مهاجرت بدونم.خوشحال میشم جوابمو بدین  
 سحر صمدی
  زمینه کاری برای تور لیدر کشور آلمان به چه صورت است  
 mina
  سلام من مینا هستم 33 سالمه ، قصد مهاجرت به آلمان دارم ولی متاسفانه هزینه مهاجرت با توجه به نرخ ارز از طریق سرمایه گذاری خیلی خیلی زیاد میشه میشه در زمینه پناهندگی اگر اطلاعاتی داری راهنمایی کنید ممنون  
 azita
  با من ازدواج کن منم ببر!  
 elnazmanfi
  سلام روز به خیر من میخواستم راهنماییم کنید که از طریق کار یا تحصیل چجوری میتونم اقدام کنم  
 Shakibaasaadi
  سلام من میخوام با نامزدم مهاجرت کنیم آلمان برای اقامت از طریق سرمایه گذاری چه شرایطی باید داشته باشیم ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارما بگذارید متاسفانه اینجا نمیتونم شماره تماس بذارم ممنون میشم از طریق اینستا کمکم کنید  
 ژینا
  سلام عرض شد .میشه با شما صحبت کرد؟  
 وحید محمدی
  با سلام من راننده پایه یکم تریلی هستم در ایران.میخواستم بدانم اگر با این تصدیق بیام آلمان میتوانم اقامت داشته باشم و به درآمد خوبی برسم.با تشکر.  
 Hedy
  سلام روزتون بخیر من یه سوال و یه راهنمایی ازتون میخواستم لطفا اگه میشید راهنماییم کنید همسر سابقم 5 ماهی هست پناهنده المانه و درخواست الحاقیه دخترمونو کرده ایا راهی هست که من به عنوان مادر دخترم 10 سالشه همراهش بیام ؟؟  
 نگار
  سلام.من مدرک تحصیلیم دکتری هست و ۳۴ سالمه و حدود ۱۰ سال هم سابقه کار دارم ...به نظرتون مهاجرت قانونی به المان برای من چقدر هزینه خواهد داشت  
 Sahar
  سلام، من چندماهه توفکر اینم ک ب آلمان بیام ولی یکم شرایطم سخته، چون عقدم ولی میخوام جدا بشم و معلوم نیست کی، و اینکه بعد از جدایی پدرمو چطور راضی کنم، برای اقامت درآلمان چقد باید سرمایه گذاری کرد ک ب مشکل بر نخورم؟ و دیپورت نشم  
 یوسف مشایخی
  سلاماگر من به همراه همسرم و ۲تا فرزندم از طریق قانونی وارد آلمان بشویم ، میتونیم تقاصای پناهندگی کنیم؟برای اشخاصی مانند من که با خانواده تقاضای پناهندگی میکنند ، آیا بازهم در کمپهای گروهی اسکان داده میشوند و یا در واحدهای مستقل؟؟  
 پروانه بیداریان
  سلام من یک خانم ایرانی هستم که چند وقت قصد مهاجرت به المان را دارم .میخواستم برای تحصیلی من رو راهنمایی کنید  
 میثم لطفی
  سلام من ۳۵ سالمه و متاهل هستم با یه بچه چطور میتونم بیام آلمان زندگی کنموضعیت مالی خوبی هم ندارم  
 Isna
  سلام اقا علیرضا چجوری امکان داره از طریق ازدواج اومد  
 حسن
  سلام من ایرانم میشه راهنمایی کنی چطور میشه بیام آلمان  
 زیبا
  درود من یه سوال دارم ازتون میشه بپرسم اگه بخوام ازطریق گرفتن ویزای ازدواج وارد آلمان بشم چکارباید بکنم . اگه شخصی رو سراغ داشته باشم که 3ساله اونجاهست و قاچاقی رفته باید ایشون حتماتبعه آلمان باشه یاپاس آبی یاقرمزداشته باشه ؟ یااینکه به اینا نیازی نیست؟؟  
 محسن
  سلام،ببخشید خودتون چطور اقامت گرفتین؟  
 Mehraveh
  دوست عزیز من هم دوره تور لیدری بین المللی رو در ایران گذراندم و منتظرم ک مراحل طی بشه و کارتمو بدن. و تا بحال خیلی توریست خارجی توی ایران لید کردم. میخوام بدونم اگ موفق بشم بیام المان میتونم اونجا کار توریستی خوبی پیدا کنم؟ مثلا تور گاید بشم؟