مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

«وب سایت مهاجرت ایرانی به هیچ عنوان قصد تشویق بازدیدکنندگان برای اخذ پناهندگی آلمان یا کشورهای دیگر را ندارد. پناهندگی در هر کشوری پیچیدگی های فراوانی داشته و مشکلات بسیار زیادی را ازجمله مشکلات روحی، مشکلات اجتماعی و... برای خود فرد ایجاد می نماید. بنابراین به ایرانیان عزیز توصیه می کنیم به هیچ وجه پناهندگی را به عنوان یک گزینه برای مهاجرت در نظر نگیرند و درصورتی که قصد مهاجرت دارند روش های دیگری را برای این منظور انتخاب نمایند. تنها هدف ما از ایجاد این صفحه بازگو کردن قوانین بین المللی و قوانین کشورها در مورد پناهندگی و پناهجویان است.»


تعداد درخواست‌های پناهندگی در آلمان در سال‌های اخیر به طور بی‌سابقه‌ای افزایش داشته است. اما زندگی یک پناهجو پس از ورود به خاک آلمان چه شکلی دارد و او چه مراحلی را تا زمان قبول یا رد درخواست‌ خود پشت سر می‌گذارد؟

طبق قانون، پناهجویان باید به نسبت جمعیت ۱۶ ایالت آلمان میان آن‌ها تقسیم شوند. چنانچه شمار ساکنان یک ایالت بیشتر باشد، باید به همان نسبت نیز تعداد بیشتری پناهجو بپذیرد. در برخی موارد نیز تقسیم پناهجویان به ظرفیت اقامتگاه‌ها و کشور زادگاه آنان بستگی دارد.

متقاضیان دریافت پناهندگی آلمان، باید ابتدا یا در اداره کنترل مرزی، اداره پلیس یا یک اداره مربوطه دیگر درخواست پناهندگی خود را ثبت کند. شخص متقاضی پناهندگی سپس به یکی از اقامتگاه‌های موقت پناهندگان منتقل می‌شود. در آنجا تصمیم گرفته خواهد شد که وی به کدام ایالت و شهر فرستاده شود.

اما پس از اعلام پناهندگی، سوابق فرد و همراهانش در زمینه دوبلین سه (Dublin III) بررسی می‌‎شود. این پروسه که معمولاً توسط پلیس آلمان بررسی می‌شود، بدین منظور است که فرد شهروند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نبوده و یا قبلاً در این کشورها اعلام پناهندگی نکرده باشد. اگر خلاف این موضوع به اثبات برسد (بعنوان مثال اگر اثر انگشت او در فایل‌های کشور دیگری پیدا شده و یا دارای سکه، اسکناس، بلیط قطار یا آیتم‌هایی از این قبیل مربوط به کشورهای اتحادیه اروپا باشد)، پلیس شخص را به همان کشور دیپورت خواهد نمود.

اگر متقاضی این بخش از بررسی را پشت سر بگذارد، وارد پروسه اصلی پناهندگی در آلمان خواهد شد.

آلمان جزو کشورهایی است که قوانین کنوانسیون مربوط به پناهندگان که در سال 1951 میلادی تصویب شده را امضا کرده و از آن زمان جزو کشورهایی بوده که هرساله تعداد قابل توجهی از پناهندگان را می پذیرد. البته این مسئله به این معنی نیست تاکنون هیچ یک از پرونده های پناهجویان رد شده بلکه در سالهای اخیر حتی بسیاری از آنها از این کشور اخراج (دیپورت) شده اند. 

متاسفانه در طول سالهای اخیر قاچاقچیان انسان توانسته اند با وعده های دروغین بسیاری از جوانانی که مایل به مهاجرت به آلمان و یا سایر کشورهای اروپایی بوده اند را فریب دهند و در بسیاری از موارد نه تنها این پناهجویان موفق به رسیدن به کشور مورد نظر (مانند آلمان) نشده و جانشان به خطر افتاده، بلکه حتی بسیاری از پناهندگانی که به کشور مورد نظر رسیده اند، در نهایت موفق به اخذ پناهندگی نشده اند. 


پروسه اصلی پناهندگی در آلمان، شامل دو مرحله می‌شود:

مرحله اول

اقامتگاه‌های موقت غالبا ساختمان‌هایی بزرگ و دارای حفاظ هستند که دارای ایستگاه پلیس، پزشک، سالن غذاخوری و سالن‌های خواب باظرفیت بسیار زیاد می‌باشند. هر پناهجو حدود ۶ و نیم متر مربع فضای شخصی در این اقامتگاه‌ها در اختیار خواهد داشت.

در این اقامتگاه‌ها اطلاعات شخصی اولیه در مورد پناهجو جمع‌آوری شده و عکس و اثرانگشت وی نیز در سیستم ثبت می گردد. (معمولا از پناهندگان زیر 14 سال، ثبت این اطلاعات خواسته نمی شود) سپس اثرانگشت به سازمان فدرال جنایی آلمان فرستاده شده تا مشخص گردد آیا پناهجو در کشور اروپایی دیگری نیز تقاضای پناهندگی داده است یا خیر. پناهجو باید در زمان تشکیل پرونده پناهندگی در اقامتگاه مورد نظر، حضور داشته باشد و نمی تواند برای مثال با استفاده پست مدارک را جهت آغاز پروسه پناهندگی ارسال کند. 

در این اقامتگاه‌ها کارکنان اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان، از متقاضیان پناهندگی دلیل خروج آنان از کشور زادگاه‌شان را سوال کرده و چنانچه پناهجو قادر به تکلم به زبان آلمانی نباشد، مترجمی (که ممکن است خانم یا آقا باشد) جهت ترجمه گفته‌ها حضور می‌یابد. همچنین ممکن است در این مرحله سئوالات دیگری از قبیل محل سکونت فرد، خانواده وی و زبان هایی که قادر به تکلم است پرسیده شود. پروتکل این پرسش و پاسخ در نهایت آماده شده و طبق آن تصمیم گرفته می‌شود که آیا برای شخص متقاضی پرونده پناهندگی باز شود یا خیر. (البته پیش از انجام این مصاحبه، متقاضی پناهندگی آلمان باید حتی الامکان کلیه مدارک لازم از جمله دعوتنامه تعیین وقت صادر شده از طرف اداره امور مهاجرت و پناهندگی و مدارک ورود به آلمان را نیز همراه خود داشته باشد) 

پس از ارائه درخواست رسمی پناهندگی از سوی پناهجو، یک گواهی اجازه اقامت موقت برای وی تا زمان مشخص شدن وضعیت وی صادر می شود. 
البته تا زمانی که درخواست پناهندگی متقاضیان پذیرفته نشده، آنها حق کار در آلمان و امور دیگری از جمله حق بیمه ندارند. 

مرحله دوم

ایستگاه دوم برای کسانی که درخواست پناهندگی‌‌شان پذیرفته و پرونده‌ای برایشان باز شده است، بستگی به یک سیستم کامپیوتری دارد که تعیین می‌کند پناهجو به کدام ایالت آلمان فرستاده شود. متقاضی پناهندگی سپس در شهری که سیستم آن را تعیین کرده، در یک اقامتگاه گروهی اسکان داده می‌شود. بسیاری از متقاضیان خواستار اسکان در شهر یا ایالتی هستند که در آن خویشاوند یا دوستی دارند.در این موارد تنها به درخواست متقاضیان زیر سن قانونی یا کسانی که همسرشان در آن ایالت سکونت دارد، پاسخ مثبت داده خواهد شد.

از ابتدای سال جاری میلادی پناهجویان اجازه سفر در سراسر آلمان را دریافت کرده‌اند. تا پیش از آن این افراد تنها می‌توانستند در محدوده محل استقرار خودشان تردد داشته باشند.

در این مرحله شخص متقاضی پناهندگی اجازه کار نیز دارد، اما با این حال شانس پیدا کردن کار بسیار پایین است. افراد بیکارماهانه ۳۵۲ یورو دریافت می‌کنند که این مبلغ حداکثر برای ۱۵ ماه پرداخت می‌شود. هزینه محل‌ سکونت و گرمایش آن نیز از سوی نهادهای ایالتی پرداخت می‌شوند.

در این میان کمک‌های مالی دیگری نیز ممکن است در اختیار پناهجو قرار گیرد که تأمین‌کننده این هزینه‌ها نه دولت ایالتی که دولت فدرال آلمان است.


طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست‌ پناهندگی

رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی در اصل نباید بیش از سه ماه به طول انجامد اما معمولا بیش از زمان یاد شده طول می‌کشد و گاهی حتی به یک سال یا بیشتر نیز کشیده می‌شود. افزایش شمار درخواست‌های پناهندگی‌ در آلمان در سال‌های اخیر به گفته مسئولان، یکی از دلایل اصلی طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست‌هاست.

پاسخ نهایی در مورد پذیرش یا عدم پذیرش درخواست پناهندگی همواره به صورت کتبی در اختیار فرد پناهجو قرار می‌گیرد. پس از گذشت این مدت دوباره پرونده بررسی خواهد شد. (به ویژه با افزایش تعداد پناهجویان از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا به سمت اروپا که مقصد بسیاری از آنها کشور آلمان است) 


ماندن در آلمان برای پناهجویانی که تقاضای پناهندگی آنها رد شده

پناهجویانی که موفق به دریافت پناهندگی آلمان نشده اند، می توانند از روش های دیگری نیز در آلمان بمانند. یکی از این روش ها گذراندن دوره های فنی - حرفه ای به نام آوسبیلدونگ (Ausbildung) در کنار یادگیری زبان آلمانی است. این دوره ها در مراکزی برگزار می شود که دوره های فنی یک تا سه ساله در رشته های مختلف برای متقاضیان برگزار شده و آنها جهت ورود به بازار کار آلمان آماده می شوند. 

امروزه به پناهجویان توصیه می شود که از همان ابتدای ورود به آلمان جهت ثبت نام و حضور در این دوره ها اقدام کنند تا در صورتی که بهر دلیل درخواست های پناهندگی آنها در آلمان رد شد، بتوانند با گذراندن این دوره ها جهت کار در آلمان آماده شده و بتوانند پس از پایان این دوره ها اقامت موقت آلمان را دریافت کنند. به این منظور البته لازم است که تا حد زیادی به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. در این صورت حتی در زمان رد درخواست پناهندگی شما در کشور آلمان می توانید درخواست آوسبیلدونگ دولدونگ (Ausbildungsduldung) کنید و پس از گذراندن این دوره ها، اقامت موقت دوساله آلمان را دریافت کنید. به این قانون 3+2 گفته می شود (به معنای گذراندن 3 سال دوره آوسبیلدونگ و سپس دریافت اقامت موقت دوساله آلمان) 


اخبار جدید پناهندگی آلمان در سال 2019

به علت افزایش بسیار زیاد درخواست‌های پناهندگی به کشور آلمان، سخت‌گیری‌ها برای پذیرش افراد از گذشته بیشتر شده و همچنین دیپورت متقاضیان پناهندگی در آلمان افزایش داشته است. طبق قوانین جدید، افرادی که با درخواست پناهندگی آنها موافقت نمی‌شود، باید هرچه زودتر این کشور را ترک کنند (در قوانین گذشته، این افراد سه ماه فرصت داشتند). در مقابل افرادی که با درخواست آنها موافقت شده، اما همچنان نتوانستند بی‌خطر بودن خود را به جامعه و دولت آلمان به اثبات برسانند، باید یک ردیاب الکترونیکی به مچ پای خود متصل نمایند.

همچنین آخرین اخبار منتشر شده در فوریه 2018 نشان می دهد که شمار پناهجویان در ماه ژانویه 2018 نسبت به ماه دسامبر سال گذشته حدود 6 درصد کاهش داشته است.حدود 5200 پناهجوی جدید در ماه ژانویه از کشورهای سوریه ، عراق ، نیجریه و ترکیه وارد آلمان شدند که با تقاضای 39.2 درصد آنها موافقت نشده و پرونده آنها رد شده است. 

از طرف دیگر متاسفانه با ارتکاب جرم های سنگین توسط برخی از پناهجویان در خاک آلمان، نه تنها مخالفت ها با حضور پناجویان در خاک این کشور افزایش پیدا کرده بلکه حتی دولت فدرال آلمان نیز در حال حاضر برخلاف سالهای گذشته تمایل کمتری به پذیرش پناهجویان دارد. 


دادگاه تجدید نظر برای پناهجویان

یکی از موقعیت های مناسبی که برای پناهجویان در آلمان وجود دارد امکان شکایت به دادگاه های آلمان در صورت رد درخواست پناهندگی است. پناهجویانی که در این کشور درخواست های آنها رد شده در بیشتر موارد به دادگاه ها شکایت می کنند و جالب اینجاست که در طول سالهای اخیر شکایت های بیش از نیمی از این دسته از پناهجویان موفق بوده و آنها توانسته اند در نهایت، در کشور آلمان موفق به اخذ پناهندگی شوند. 

 مجتبی
  سلام من 31 سال سن دارم و مجرد تو ایران چندین دوره قهرمانی کشوری هم دارم تو رشته رزمی مدرک تحصیلیم لیسانس هستش میخواستم بدونم شرایطش چجوریه انجا بهمون پناهندگی میدن یا خیر ؟ممنون میشم راهنمایی کنید  
 مینا منقاد
  سلام دوستان من میخام پناهندگی المان رو بگیرم و اینکه رتبه جهنی ورزش رزمی اگه داشته باشم و زبان المانیم قوی باشه و مدارک بین المللی و فنی حرفه ای داشته باشم تاثیری داره تو رفتنم دوستان اگه کسی اطلاعات کاملتری درمورد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی داره بهم ایمیل بزنه ممنون میشم هرچی میگردم تو این سایتا چیز بدرد بخوری پیدا نمیکنم منتظر ایمیلتون هستم با تشکر [email protected]  
 اتنا
  سلام دوستام من بخوام وارد بلژیک بشم و بعدش برم المان پناهندگی بگیرم میشه؟ دوبلین نمیشم؟ اگر کمک کنید ممنون میشم  
 ..
  سلام .من میخوام بدون اینکه طلاق بگیرم از شوهرم به آلمان مهاجرت کنم خواستم بدونم وقتی خواستم پناهنده بشم آنجا میفهمن که من قبلا ازدواج کردم  
 دیانا
  سلام من هم تو آلمان و هم تو اسپانیا کسانی رو دارم که برام دعوت نامه بفرستن.سوالم اینه که آیا اگر دو نفر در آلمان جداگانه برای من و همسرم بصورت جدا دعوت نامه بفرستن و ما دو وقت جدا هم از سفارت بگیریم،سفارت متوجه میشه که ما زن و شوهر داریم برای یک کشور درخواست ویزا میکنیم؟چون میدونم سفارت همزمان به زن و شوهر ویزا نمیده به راحتی.اگر این راه نمیشه سوال دمم اینه که میشه یکیمون از اسپانیا دعوت نامه بگیره و اونجا درخواست پناهندگی بده یکی در آلمان بعد اگر پناهدنگیمون قبول شه با توجه به اینکه اقواممون ضمانت میکنن و از کمپ خارج میشیم.میتونیم اون مدت در رفت وآمد باشیم؟و اگر اقامت بگیریم بعد 5سال میشه کلا دو نفر در آلمان مستقر شیم/؟  
 سعید
  من میخوام برم المان چیکاربهترین کشورایران هست درسته یه مقدارشرایط اقتصادی سخته امابهترین راه مهاجرت نیست بلکه اراده انسان هست که اونوموفق میکنه منم شرایط سختی دارم کارگیرم نمیاداماامیدموازدست نمیدم مهاجرت بااینکه به لبه پرتگاه رفتیه ومیخوای خودکشی کنی برابره اگه خودتوبندازی به احتمال زیادمیمیری یااینکه نقص عضومیشی ویاکامل سالم میمونی که احتمال اینکه زنده بمونی خیلی کمه...من لیسانس مهندسی برق دارم راحت میتونم برم اونورامااین کارونمیکنم چون ریسکش بالاست داخل وطن خودزندگی کنی وهمین جاهم خاک بشی خیلی باارزش ترازینه که توغربت جان بدی سعی کنیدبراساس عقل تصمیم بگریدنه براساس هوس یااحساسات  
 سلام دانیا لد هستم دارای مدرک
  میخوام برم سوعد یا المان مدرک بینل مللی بازیافت دارم از دانشگاه اوروسیا چیکار کنم  
 امیرحسین
  من نظراتی درباره کشف سرطان دارم و در مان ان نمی دانم از کجا شروع کنم لطفا کمک  
 Rahmanmohammadi
  سلام من نیاز به راهنمای شماعزیزان دارم من ترکیه هستم خواهرم وبرادرم المان هستن من میتونم ازقانون پیوندی اقامت آلمان رو بگیرم ناگفته نماند من وهمسرم ودتافرزندانم میتونم یانه ممنون میشم جواب منو بدین سپاس  
 مریم
  سلام به همه من ۱۸ سالمه و افغانی هستم میخوام درخواست پناهندگی در آلمان رو بدم اما نمی دونم چه جوری و کجا ؟البته خانواده م هم هستند ما تو ایران به وضعیت بدی رسیدیم کشورمونم که جنگه و دشمن داریم چیکار کنم لطفا کمکم کنید  
 مریم
  سلام شوهرم میخواد غیر قانونی آلمان بره بعد خودم با دو بچه به واسطه شوهرم میتونیم بریم.چه قدر زمان میبره که برویم.  
 سمیه
  سلام ممنونم میشم راهنمایی کنید منو من و همسرم به همراه دخترمون قصد پناهندگی به المان رو داریم ولی اصلا نمیدونیم باید چیکار کنیم میشه راهنمایی کنید ممنونم  
 محمد
  سلام من ۲۰سالمه آرایشگرم از خونه جدا مدرک هم دارم .میخوام پناهدگی آلمانو بگیرم .ی هفته پیش تو بی بی سی گفته شده با پاسپورت میشه رفت اقامت آلمان رو گرفت اما برای کسایی اقامت میدن ک بتونن کار پیدا کنن و خرج خودشونو در بیارن !!میشه راهنماییم کنید از چه راهی میشه پناهنده شد  
 سعید
  سلام وقت بخیر من برای پناهندگی میخوام برم المان اونجا دوست زیاد دارم اونا میگن فقط تو پات برسه اینجا ما کارتو اوکی میکنیم از یه طرف هم شنیدم اگه کیس مناسب ارائه ندی دیپورت میشی میشه راهنمائیم کنید ممنونم از وقتی که میزارید  
 سینا برزگر
  سلام بنده ۲۹ ساله هستم و کارم ساخت دربهای ضد سرقت و دربهای چوبی هستش میخواستم بدونم اگه ما برای بدنیا اوردن فرزندمون ب المان بریم ایا تابعیت المان رو ب ما میدن و اینکه این کار چطور ممکنه و چقدر هزینه میخواد ممنون میشم توضیح کامل بدین  
 جلال
  سلام من می‌خوام برم آلمان البته زمینی واسه کار میرم خیلی شرایط زندگیم بده یه پسر ۳ساله هم دارم میگن باید یه کیس خوب داشته باشی تا پناهندگی بهت بدن میخواستم کسی که اونور هستش راهنماییم بکنه تنها برم یا با خانواده ممنون میشم راستی ۳۱سالمه شغلم تولیدی کفش هستش  
 مرتضی
  با سلام ممنون میشم راهنماییم بکنید . راستش من میخوام ویزای شینگن بگیرم بیام ایتالیا و بعد از اونور با ترن برم آلمان , شنیدم با توجه به قانون دوبلین کسی که وارد کشور اول اتحادیه میشه دوباره برش میگردونن همون کشور . کسی که اطلاعات داره بهم کمک کنه لطفا . اگه این صحت داشته باشه ایتالیا نمیشه طاقت آور .و دیگه این مسافرتو کنسلش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید  
 محی الدین
  بله دوست عزیز دوبلین یکی قوانین جدید هست که آلمان گذاشته اگر یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اثر انگشت ثبت کرده باشی و یا تقاظای پناهندگی کرده باشی اگر ثابت بشه مستقیما به همان کشور دیپورت میشی  
 سحر
  سلام وقت بخیر اخیرا میرن ایتالیا و میرن المان و مشکلی پیدا نخواهید کرد چون قانون دابلین شامل همه میشهچون خودم میخوام برم گفتن مشکلی نداره اگه بدون اثر انگشت مستقیم بری المان کیست بهتر پذیرفته میشه  
 حنا میر
  سلام.دقیقا همینطوره طبق قانون دوبلین به کشور مبدا بازگشت داده میشوید.  
 نیلوفر
  دوست عزیز بی شک بر میگردوننتون  
 رضا
  تو قوانین قدیم المان شما اگر تو اتحادیه اروپا انگشت نگاری میشدی دیپورت میشدی همون کشور ولی قانون جدید میگه به اولین کشور امن که میرسی باید پناهندگی بدی یعنی شما تنها راه قبولی المانت اینه که هوایی بری در غیر اینصورت قبولی نداری  
 مهدی ارین
  سلام من چند ایده واختراع دارم ومیخواستم به شرکت بنز بفرستم ولی ایمیلش رو نمیدونم . چندتا ایمیل هست که نمیدونم کدومش درسته اگه یکی ایمیل شرکت رو برام پیدا کنه خیلی خوب میشه ممنون همتون  
 Benyamin
  [email protected]  
 دادگر مهاجر
  سلام. من هنرمند (موزیسین) هستم. هم گیتار الکتریک میزنم هم پروجوسر موزیک الکترونیک هستم. ضمنا آلمانی و انگلیسی بلدم. مدرکم دیپلمه و متاسفانه فقط ۱۳۰۰ یورو که از بخت بد امروز معادل ۲۰ میلیون تومنه دارم. ۳۶ سالمه و میخوام بدونم راهی برای گرفتن ویزای آلمان دارم؟ و اگه راهی هست لطفا کسانی که اطلاع صحیح دارن کمکم کنن. ممنون میشم.  
 علی
  بر پناهنده شو وگرنه پولت کمه  
 نیلوفر
  برید سفارت آلمان به راحتی راهنمایی میشید  
 Meyti
  من با یه خانم ساکن آلمان شهر مونیخ دوست هستم . اگه با ایشون ازدواج کنم امکان اقامت من در آلمان هست یا خیر ؟  
 b.asadi
  بله به راحتی  
 نیاز بهرامی
  با سلام، من قصد پناهندگی ب آلمان رو دارم، اولین سوالم و مهمترین این هست ک من دوتا سگه نژاده کوچک دارم و در هیچ و هیچ صورتی نمیتونم بدونه اونا برم ، آیا میشه من ب صورت پناهجو برم و سگ هام رو ببرم، و چگونه امکان داره، نمیخوام اذیت بشن، ! و اینکه پناهندگی از طریقه ویزای توریستی باید برم ب المان، آیا میتونم تفریحی ببرم بچه هامو یعنی سگامو، و تو کمپ ب مشکل بر نمیخورم، و این جریان دوساله درگیر کرده منو ، ک میشه یا نه، اگه واقعا ب من راهکاری بفرمایید ممنونتون میشم  
 پریناز
  پناهجو کسی هست که فرار کرده از کشور خودش و حتی پولی نداره ، پس تحت حمایت یه کشور دیگه در میاد ، شما اگه به همراه سگ ها بیاین حتما اذیت میشن و یا حتی تلف میشن ، شرایط پناهجوی حتی برای انسان هم سخته چه برسه سگ.  
 علیرضا
  سلام من خانومم حامله هستش وقصد سفر ویا مهاجرت به المان رو داریم اکه خدا کمک کنه بریم وبچمون المان بدنیا اومد اون وقت میتونیم بخاطر بچه تابعیت اونجا رو بگیریم لطفا راهنمایی دقیق کنین چون من خیلی مطالعه کردم یکی میگه برای پناهندها که توالمان هستن والان دارن زبان یاد میگیرن ۱۰۰۰یورو میدن اما تو سایت خوندم که ۳۵۰یورو به هر نفر تعلق میگیره  
 b.asadi
  اگر همین متن رو به دقت بخونین متوجه میشید که نفری 352 یورو پرداخت میشه  
 وحید
  من ی دوستم تیر۹۷ هوایی رفت صربستان چون ویزا نمیخواستن.بعد بلگردا از اون جا رفت المان.اونروز اینستا دیدم ک رد شده و رفته داخل کشور المان...البته قبل اون تو اردوگاه نگهشداشتن  
 پریناز
  بچه اگه تو آلمان به دنیا بیاد اقامت نمی گیره، فقط در صورتی میگیره که یکی از والدینش اقامت آلمان داشته باشه  
 غزاله
  سلام میشه راهنمایی کنید؟؟؟ من میخوام ویزای ایتالیا بگیرم و بعد برم آلمان و اونجا درخواست بدم میخوام ببینم چند وقت باید اونجا زندگی کنم تا شرایط دوبلین بهم تعلق نگیره و برم نگردونن ایتالیا؟؟  
 افشین
  اگر6ماه از انگشت نگاری توایتالیابگذره و درالمان باشید بعدخودتونومعرفی کنید دیگه مشمول قانون دوبلین نمیشه  
 علی
  سلام تشریف ببرید دفتر هواپیمایی اریانا خیابان عطارشاهین شهر اصفهان من خودم از اونجا اقدام کردم  
 edris
  یک ماه تا چهل و پنج روز  
 رَضا
  سلام‌ خسته‌نباشید ببخشید‌میخواستم‌پناهنده المان بشم‌نمیدونم باید چه کارکنم ایاباید خدمت‌رفته‌باشم خرج ومخارجش چه قدرهست‌ایااونجاه حرفی بلدباشی میبرنت‌سرکاریانه‌فقط قبولت میکنن بیای توکشور  
 کاروان
  سلام هزینه‌ش فقط گرونه مگر نه کارت پایان خدمت نمیخواد منم مشکل هزینشو دارم  
 تهران
  سلام ببخشید من میخوام مهاجرت کنم به آ لمان اما نمیدونم چیکاربایدکنم فقط هم دارو ندارم 40میلیون راهنمایی میکنید ممنون.بهاره  
 مرتضی
  من ۱۷ سالمه و هیچ حرفه ایی بلد نیستم ولی وضع مالیم خوبه یعنی بابام می‌تونه کمکم کنه فقط موندم رفتم آلمان بهم پناهندگی میدن یا نه مثلاً ازم بازجویی کنن و ثابت بشه آدم خطرناکی برای جامعه نیستم ولی اگه دلیل پناهندگی خواستن نمی‌دونم چیکار باید بکنم ؟ خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید و من آشنایی ندارم تو اروپا که بتونه کمکم کنه  
 رونیکا
  سلام بهتره ازراه ویزای تحصیلی اقدام کنید با توجه به اینکه وضع مالی پدرتون مساعده بهترین و سالم ترین گزینه ویزای تحصیلی هست  
 آرین
  سلام من ۲۰ سالمه خانوادم میخوان المان پناهنده شن و منم همین طور اما مسئله اینجاس که من پروندم جداس یا تحت تکلف بابامم ؟؟؟؟یعنی اگه باهم بریم من باید کیس جدا گونه ارائه بدم؟؟؟  
 کیان
  سلام من ترنس هستم و میخوام بعد از تغییر مدارک و عمل هام و ازدواج اقامت المان رو بگیرم با همسرم، چقد سرمایه لازم هست برای از راه قانونی اقدام کردن؟ لیسانس معماری داریم هر دو  
 حمیدرضا
  با سلام .من میتونم با سفر توریستی بیام المان واونجا درخواست پناهندگی بدم؟وبنظرتون با ۳۲سال سن و مدرک لیسانس برق وابزار دقیق و۱۱سال سابقه کار بیمه ای وهمسرم ۲۲سال سن ویک فرزند سه ماه داریم.وازلحاظ کاری برق وجوشکاری درجه یک وتمامی کارهای ساختمانی هم درحد استادکاری بلدم چه پیشنهادی برای پناهندگی به ما میکنید وبه کدام کشور خواهشا ازدوستان عزیزی ک تجربه واگاهی دارن کمک وتجاربشون به ماهم درمیان بذارن  
 Sara
  سلام اگه زن و شوهری به آلمان برای پناهندگی بیان و خانوم باردار باشه و بچشو تو آلمان به دنیا بیاره اقامت داءم به اونها داده میشه یا نه؟  
 سحر
  نه متاسفانه قانون تغییر کرده  
 Atena
  سلام میخواستم بدونم از طریق ویزای توریستی میشه وارد خاک المان شد و بعد اعلام پناهندگی کرد؟؟چند درصد احتمال پذیرش وجود داره. و چه مقدار هزینه و زمان میخواد؟؟ممنون میشم جواب بدین🌸  
 behnaz
  این که میگین کیس مناسب منطورت از کیس چیه؟  
 پسر بلوچ
  مجموعه دلایلی ک به اون مسئول میدید ک چرا ازکشورتون اومدید چرا آلمان رو انتخاب کردید اگ برگردین کشورتون چ خطری تهدیدتون میکنه و... ب مجموع اینا میگن کیس  
 روژان
  سلام دوستان.یه ارایشگر هستم وتاتو کار.یه بچه 5 ساله دارم.وقصد پ نهنگی با اتریش دارم. شنیدم همینکه یه بلیط واسه رفت بگیری ولی برگردی میتونی پناهنده بشی نیازی نداره به هزینه‌ای هنگفت ..میشه لطفا اگه کسی رفته با این شرایط منو راهنمایی کنه.  
 Mohamad
  ویزا میخواد برای رفتن و برای اینکه ویزا بگیری باید کلی بدویی دنبالش و کلی خرج کنی و یه سند خونه برای اینکه اگه برنگشتی ازت میگیرن نه اینجوری نیست که فکر میکنی  
 سینا
  ویزا داشته باشی و بایط بگیری بری اتریش...برات ریسکه. یکی از اولویت های مهم وشروط اصلی پذیرفتن تقاضای پناهندگی ، مسیر وارد شده به کشور مقصد هستش...و باید حتما قانون دوبلین رو رعایت کرده باشین  
 مانی
  سلام متوجه منظورت نشدم ولی برای پناهندگی باید خودت رو برسونی به اون کشور و کیس ارائه کنی و ثابت کنی که جونت در کشور خودت در خطره .به این راحتیا نیست بلیط بگیری؟  
 مرتضی
  سلام. به همین راهتی هم نیست. اما کشور های دیگه ای هم هستش که برای تتو وا کار آرایشگری مناسب باشه و بتونید درآ مد زیادی داشته باشید.  
 Sara
  سلام دوستان من ۲۳سالمه لیسانس مهندسی مواد دارم بامعدل۱۷ تو کنکور ارشد هم رتبه ۱۰۰آوردم ولی شاید ارشد رو اینجا نخونم ، همسرم هم نجار و تو کار چوب و ام دی افه و تو کارشون حرفه ای هستن می‌خواهیم بریم آلمان به غیر پناهندگی راه دیگه ای نیس واقعا ؟!  
 مانی
  سلام از طریق ویزای کار یا تحصیل اقدام کنید یکی از شما دونفر بتونه یکی از این ویزاها رو بگیره دیگری رو هم میتونه ببره  
 مجید
  سلامبعد از گرفتن پناهندگی المان ایا امکان ازدواج با کسی که تابعیت کشور ایران رو داره آیا برای من ممکن هست؟  
 کیهان مجیدی کاپک
  تا پنچ سال خیر نمیتونی  
 مینا
  من دوست دارم برم اما غیر قانونی خوب نیست مخصوصا الان که اروپا بر زد مهاجران بلند شده و دیگه غیر قانونی نمیپذیره ، امروز دوتا از دوستانم رفتن المان اما نمیگن چطوری ، از طریق کار میشه رفت؟ ارزش پول پایین اومده و دلار رفته بالا اخه چطور باید حساب کرد کل پول من 30میلیونه یکی راهنمایی کنه  
 Atena
  عزیزم شما حداقل 200م تمکن مالی نیاز دارین برای خرج یسالتون  
 محمدرضا
  یکم پول بیشتری باید داشته باشی راه هست واسه رفتن یکسری دفاتر ویزا میگیرن واست اما همین پناهندگی فقط میتوانید  
 هادی
  منم دوست دارم قانونی برم اگه راهی پیدا کردی منو در جریان قراربده.  
 مهدی
  مینا خانوم پول المان یورو هست ن دلار کل پولت میشه دو هزار یورو  
 قاسم
  سلام از همشهریان تو ماه گذشته حدود ۲۰ نفر رفتن و موفق شدن که مستقر شن  
 حسین
  صربستان ویزا نمیخواد با پاسپورت قانونی میری...از صربستان از راه بلگراد راحتتر به آلمان میری..منم قصدم همینه..مدرک سطحح۳بین المللی irataدارم ولی اندازه کارگر ساده پول میدن.منتظرم هوا گرمتر شه سختیش کمتر شه...امیدوارم راحت برسی آلمان  
 سامی
  خوش بحال کسی المان باش و تو دلش درد نداره  
 شبنم
  آیا فردی هست که اخیرا به سفارت آلمان برای مصاحبه ویزای پیوست به خانواده رفته باشد می خواستم در مورد تایید مدارک اطلاعاتی بدهد با توجه به اینکه ساییت تایید مدارک فعلا بسته است  
 رضا
  نه خانم محترم از من میشنوی سمت سفارت المان نرو چون خیلی سخت ویزا میده کسای با داشتن چند تا ویزاهای مختلف شینگن تو پاسشون ریجکت شدن صلاح نیست بری  
 parvizabadyan
  سلام،ببخشیدمیشه منم یه راهنمایی کنین چون خیلی وقته تصمیم گرفتم ک بصورت پناهندگی برم آلمان ولی نمیدونم اگه از شماها کسی چیزی بلده راهنمایی کنین ممنون میشم،تجربیات خودتون رو در اختیار ما قرار بدین،من چن ساله ک تصمیم گرفتم ک برم ولی متاسفانه راهشو بلد نیستم اگه یکی راهنمایی میکرد تا اینموقع میرفتم،خلاصه کسی اگه در این مورد چیزی بلده ب ما بگه،با تشکر از طرف آبادیان  
 اشکان
  سلام پناهندگی راحته اما اینکه چطوری کیس بدی و بمونی مهمه خوب تحقیق کن هزینه اومدن به آلمان حدود ۷۰تومان میشه ببین ارزش داره یا نه!!!!  
 Zphoenic
  سلام من یکی از آشناهامون رفته از گرجستان یا ترکیه باید برید من هم میخوام برم اگر بشه باید ازجایی بری که اجازه خروج ایران بهت نده اگر برای پناهندگی میری اجازه خروج به منظور اینه که مشکلی دولت باهات نداره ترکیه و گرجستان اجازه ورود لب مرز میده از اونجا ها بهتره  
 سارا
  سلام خسته نباشید به راهنماییتون نیاز دارم من ۱۹ سالمه متاهلم زندگیه خوبی با همسرم ندارم میخام برم اونور فرقی نداره کجا ولی میخام بدونم پاسپورت گرفتن اجاره همسرمو میخاد یا نه چکار باید بکنم توروخدا کمکم کنید  
 N. Hosseini
  فقط در صورتی که از همسر جدا بشین میتونین بدون اجازه پدر و همسر پاسپورت بگیرید.  
 جلال محمدی
  سلام سارا بله حتما اجازه همسر شما لازمه  
 هیچکس
  بله اجازه همسر میخاد  
 S
  نه عزیزم نیازی نیست  
 آرش
  بله پاسپورت اجازه نامه کتبی و محضری از همسرتون میخواد...  
 سوسن
  آره میشه  
 قاسم
  ول کن بابا بچسب به زندگیت من رفتم خبری نیست همش فکر سو استفاده ازجنس زن هستن  
 الیاس
  اره عزیزم میخواهد .  
 Mirana
  اجازه همسر یا پدر  
 محمد
  ی نفر رو پیدا کن تا حدودی شبیه همسرت باشهمحضر زیاد دقت نمیکنه تایید میکنن!  
 بهزاد جاوید
  واسه‌گرفتن پاس اجازه ی شوهر الزامیه ولی اگر مطلقه باشین اجازه همه چی دست خودتونه  
 Taha
  سلام سارا خانم برای گرفتن پاسپورت رضایت همسر الزامی- شما میتونید به دفتار پلیس +10 مراجعه کنید بهتون اطلاعات کامل میدن  
 راحله بهارا
  بله عزیزم اجازه شوهرت حتمن الزامیه ولی اگه طلاق بگیری دیگه اجازه هیچ کس نیاز نیست  
 سهراب مقدم
  برای گرفتن پاسپورت اجازه همسر که در دفترخانه صورت می گیرد الزامیست.  
 نگار نصر
  بله متاسفانه توی ایران اگر هستید برای گرفتن پاسپورت احتیاج به اجازه ی همسر دارید  
 Edou
  تنها راهت اینه که همسترتو راضی کنی که میخوای بری به یه کشور زیارتی مثل کربلا شاید جواب بده البته اگر امکان طلاق نیست  
 محمدرضاافشاری
  سلام.برای گرفتن پاسپورتت برو پلیس +10 سوال کن.واسه رفتنت هم حداقل باید 40 ملیون پول داشته باشی  
 محسن
  سلام بله اجازه همسرتومیخاد  
 الیاس
  سلام خانوم محترم.منم ۶ماهه از شغلم استعفا دادم و ساکمو بستم و آماده سفر شدم.بله حظور شوهر برای رضایت محضری لازمه.  
 Mohammad
  سلام من 27 سالمه و لیسانس عمران دارم و خانمم 25 سالشه و فوق لیسانس تجارت الکترونیک-میخچاستم بپرسم چجوری میتونم برم آلمان- مهاجرت به آلمان از چه طریقی بهتره؟ممنون میشم راهنمایی کنید  
 مریم صافی
  سلام من و نامزدمم میخایم پناهنده آلمان شیم چطور اقدام کنیم که قبول شیم؟  
 Taha
  پیشنهاد میکنم اگر مقصد شما کشور آلمان هست . الان توی سال 2018 سفارت فقط مسافرینی که جهت بازدید از نمایشگاه های تجاری میرن ویزا میده - موضوعی که باید رعایت کنید اینه که باید شما و همسرتون جدا درخواست بدید - موفق باشید  
 آرش
  برای دریافت پاسپورت اجازه لازم نیست اما برای خارج شدن از کشور اجازه خروج از همسر بصورت محضری میخوان  
 
  سلام خوبین منم میخام برم ولی نمیدونم پ کارایی بایدانجام بدم میشه راهنمایی کنید مرسی  
 Reza
  قصد مهاجرت به آلمان و دارم ۲۷ سالمه مجردم سابقه کاره فنیم دارم و فوق دیپلم برقم لطفا راهنماییم کنید  
 roshana
  سلام.من ماساژور هستم.ماساژتایلندی.متاسفانه تو ایران تو شهر خودم زیاد ارزش نمیدن به کار من.من با پسر پنج ساله ام میخوام برم المان.اونجا برا من کار هست یا نه؟  
 امیر حسین رسولی
  با سلام به شما. من امیر حسین هستم ۱۷ سالمه و در آلمان پناهندگی گرفته ام. و میخواستم به شما بگویم. شما با این حرفه کاملا مطمعنم که میتونید اقامت خودتون رو در آلمان بگیرید و پول خوبی برای زندگیتان بسازید با سپاس. اگر پیام من رو خواندید لطفا خبر دهید  
 مهرداد
  ماساژوری تویه کشورهای اروپایی خیلی زیاده اما اگر ب همراهش پیرایش و آرایش باشه راحتتر میشه پیدا کرد.اینو ب چشم دیدم ک گفتم.ولی تنها سخته باور کنید چون بچه کوچک دارید  
 محمد
  کار فراوانه اتفاقا درامدشم خوبه  
 امین ازالمان
  اره المان اگر به کارت اطمینان داشته باشی کاربرای شما زیاده  
 محمد
  سلام.من میخوام برم المان پناهنده شم وضع مالی خوبی ندارم ی جوون 22ساله ام از ورزشکارو سالم . فنی و همه کار بلدم بااین شرایط ایا قبول میکنن؟...برای رفتن ب اونجا هم راهشو فقط نمیدونم قبول میشم یا ن  
 شبنم
  سلام.دوستان من و همسرم دیپلم هستیم ولی مدرک فنی ح فه ای داریم من کامپیوتر وهمسرم فنی.البته یه دختر۹ ساله هم داریم.میخوام هرجور شده پناهنده آلمان بشم.لطفا منو راهنمایی کنید.خوشحال میشم دوستانی که در آلمان هستن منو کاملا راهنمایی کنن.من کسیرو تو آلمان ندارم.خواهش میکنم راهنماییم کنید.باتشکر  
 امین ازالمان
  شمااز طریق پناهندگی میتوانید به المان بیایید  
 ندا
  آقای امین از آلمان روند پناهندگی در آلمان به چه صورتی است؟ با کمک مهاجرین غیرقانونی؟  
 Milad
  سلام برای پناهندگی باید خودت رو برسونی به اون کشور و کیس ارائه کنی و ثابت کنی که جونت در کشور خودت در خطره .  
 حمید بهادری
  سلام خسته نباشید بزرگوار من قصد پناهندگی در آلمان رو دارم و نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایم کنید  
 Taha
  فقط نیت کردن کافی نیست - دوست من تلاش هم باید بکنید . اولین و مهترین کار برای شما اینه که بتونید ویزا بشید شینگن بعدش هر کاری که خواستید اونجا برید انجام بدید . پس قصد کردن کافی نیست حرکت لازمه . موفق باشید  
 امین
  سلام من دوسال هست که المان هستم میتوانم کمکت کنم  
 nooshin
  سلام امین برا مهاجرت ازت مشاوره میخوام من ۳۵ سالمه و میخوام با پسرم ۱۰ سالم پناهندگی بگیرم مهاجرت از طریق پناهندگی ایا با پسر بچه ۱۰ ساله خطرناک نیست ترسم ازاینه ازم جداش کنن واگه اونجا اتفاقی برام بیفته پسرمو دیپورت میکنن؟  
 آزاده
  آقای امین از آلمان شما چطور میتونید کمک کنید؟؟  
 Edward
  سلام به جوونای ایرانی که پر از شور و شوق مهاجرت به آلمان هستن !ی مثال از قدیم هست که میگه:صدا همیشه از دور خوشه1_افرادی که وابستگی شدید به خانوادشون دارن اصلا فکره مهاجرت به آلمان رو از سرشون بندازن بیرون2_در مسیر قاچاق خطرات زیادی سره راهتونه3_به هیچ عنوان پول زیادی با خودتون حمل نکنین 4_ و خلاصه اینجوریایی که فکر میکنید ،بختکی نیست !! سفر خوشی را برایتان آرزومندیم !  
 Sara
  سلام من ۲۴ساله هستم و نقاش و طراح خوبیم برای هنر من کار هست؟؟ آیا من پذیرفته میشم؟ لیسانس کامپیوتر هم دارمبا توجه ب پاسختون فکر میکنم شما آلمان باشید میخواستم سوالمو جواب بدیدممنون  
 Sara
  سلام وقت بخیر میشه منو راهنمایی کنید لطفا؟من 22سالمه مجرد هستم دیپلم طراحی دوخت دارم و کاردانی حسابداری برادرم اسپانیاس و اقامت داره میخوام با دعوت نامه برم اسپانیا و بعد برم آلمان اعلام پناهندگی کنم بنظرتون میپذیرن؟؟؟میتونم اونجا ادامه تحصیل بدم با مدرک دیپلمم و طراحی لباس بخونم؟یا نه اول باید اقامت بگیرم برای ادامه تحصیل.کار گیرم میاد؟لطفا راهنماییم کنید ممنون.  
 وحید
  واقعا همشو راست گفتین مخصوصا دلتنگی و خطرات راه قاچاقی  
 سعیدحسینی
  سلام خسته نباشید اول ازهمه از شما تشکر میکنم که به نوشته های ما وقت میزارین مطالعه میکنیدببخشید من الان ۲۶ سالمه خودم هم مجرد هستم یک ساله که دارم با خودم کلنجار میرم که آیا برای مهاجرت به آلمان خوبه یا نه ولی دیگه تصمیم قطعی شده که برم در ضمن تو زمینه های صنعتی هم خیلی فعالیت داشتم نمیدونم که اگه برم آیا دیپورت میشم یا نه از شما میخوام که شما هم یه راهنمایی کوچیک در حق من بکنید آیا از طریق پناهندگی خوبه یا نه یا راه های دیگه هم وجود داره یا نه بازم تشکر فراوان از شما خسته نباشید  
 Taha
  سلام سعید جان شما ورودت به کشور آلمان باشه به هیچ وجه شما رو بیرون نمیکنن مگر اینکه خلاف بزرگی بکنید . پست های قبلی اگر ثبت بشه گفتم بیشتر از طریق نمایشگاهی آلمان ویزا میکنه  
 افسانه رحیمی
  سلام من ویزای شینگن دارم می تونم اقدام کنم برای المان یا هر کشوری یا باید پنا هندگی بگیرم خودم سر پرست خانواده هستم و می خوام بچه هام ببرم میشه راهنماییم کنید ممنون  
 Vahid
  سلام دوستان ،سوال اول اینکه بهترین ویزا ک کمترین هزنیه رو داشته باشه بشه قانونی رفت آلمان چیه ؟ و اینکه میشه وختی رسیدی اونجا تقاضای پناهندگی کنی ، من ۲۵ سالمه لیسانس عمران دارم ولی مثه همه جوونای ایران معلوم نیست کارم چیه  
 محمد عزیزیان
  سلام منم به همین طریق که گفتین میخام برای مهاجرت به آلمان اقدام کنم لطفا تجربیاتتونو در اختیارم بذارین ممنون  
 Ali reza
  سلام من علیرضا هستم ۳۳ سال سن دارم و مدت ۸سال که مونیخ المان زندگی میکنم و اقامت دائم دارم . به نظر من از طریق سرمایه گذاری و ازدواج بهترین راه برای ورود به المان چون از طریق پناهندگی متاسفانه محدودیت های زیادی برای شما در این کشور است .اینجا کسانی هستن که بعد دو سال هنوز بلاتکلیفن . من اینجا لیدر توریست های کشور های مختلف هستم و خدارو شکر وضع مالی خوبی دارم و مجردم دنبال یک خانم خوب با اصالت ایرانی برای ادواج وزندگی در المان میگردم  
 tina
  سلام . من 25 سالمه ، لیسانس عمران دارم و قصد مهاجرت به آلمان رو دارم و البته که ترجیح میدم قانونی باشه. درصورت امکان راهنماییم کنید.  
 رضا
  سلام جناب، چون شما ساکن هستید یه سوال داشتم، من به همراه خانومم میخوایم پناهنده آلمان شیم، شنیدم توی کمپ همه از هر کشوری خانم و آقا با هم باید توی یه اتاق زندگی کنن، آیا این صحت داره؟ و اینکه من به همراه خانمم قصد مهاجرت به آلمان از این طریق و داشته باشیم کار درستیه؟ممنونم  
 Sahar
  سلام علی رضاجان من قصددارم ب المان مهاجرت کنم منظورت چیه ک ازطریق ازدواج بهترین راهه؟مگ پناهندگی چ محدودیت هایی بوجودمیاره  
 Shivamahdavi
  سلام.منو دخترم قصد سفر توریستی و اقامت در کشور آلمان داریم ممنون میشم راهنماییم کنیدبرای اقامت از طریق سرمایه گذاری چقدر سرمایه لازمه ؟  
 زینب
  سلام خوب هستید؟ بهترین راه برای درخواست پناهندگی یک خانوم تنها در آلمان چیه؟ شنیدم خانومها رو راحتتر میپذیرن  
 جمشید نسیمی
  سلام. ببخشید اگه با ویزای شینگن کسی با خانواده دوتا بچه بیاد برا پناهندگی ،به نظرتون دیپورت نمیشه?  
 هانیه ساکی
  سلام..یعنی پناهندگی معمولی امکان پذیر نیست؟؟مگه چقدر سختی داره؟  
 فریال صفری
  سلام آقای علیرضا من فریال هستم 38 سالمه. ویزای 3ماهه و نیمه مولتی دارم که تا اوایل تیرماه اعتبار داره.میخوام یه سفر بیام آلمان و اگر با شرایطش بتونم کنار بیام اونجا بمونم و پناهندگی بگیرم.البته در مورد روشهای دیگه مهاجرت به آلمان هم تقریبا اطلاعات گرفتم.به نظرشما که مقیم هستین و تجربه کامل دارین، کار درستیه؟  
 راضیه رفیعی
  سلام میخواستم یه سوال بپرسم . میشه از تجربه تون یکم بهره ببرم چندتا سوال در مورد پناهندگی میخواستم بپرسم . ممنونم  
 محمدحسن شکوهی
  سلام، ممنون از توضیحات خوبتون، من ۲۲ سال دارم و در ایران لیدر توریستهای خارجی هستم و قصد مهاجرت(پناهندگی) به آلمان رو دارم و با توجه به شغل شما در آلمان، آیا من هم میتونم با ترجمه کردن مدرک لیدری و مدارک دیگری که دارم، پناهنده آلمان شوم و دیپورت نشوم، (لیسانس فناوری جوش دارم و مدرک زبان انگلیسی و مدرک لیدری) دارم  
 علی
  سلام مهندس جان.از طریق ازدواج با دخترهای المان میشه تبعه اونجا شد  
 زهرا پورافشار
  سلام آقا علیرضا من ۳۴ سالمه مجردم و میخوام بیام آلمان.لیسانس کامپیوتر دارم ولی خداییش چون رشته مو دوست نداشتم در حیطه رشته خودم کاری انجام ندادم.دلم میخواد یه کم بیشتر در مورد مهاجرت بدونم.خوشحال میشم جوابمو بدین  
 سحر صمدی
  زمینه کاری برای تور لیدر کشور آلمان به چه صورت است  
 mina
  سلام من مینا هستم 33 سالمه ، قصد مهاجرت به آلمان دارم ولی متاسفانه هزینه مهاجرت با توجه به نرخ ارز از طریق سرمایه گذاری خیلی خیلی زیاد میشه میشه در زمینه پناهندگی اگر اطلاعاتی داری راهنمایی کنید ممنون  
 azita
  با من ازدواج کن منم ببر!  
 elnazmanfi
  سلام روز به خیر من میخواستم راهنماییم کنید که از طریق کار یا تحصیل چجوری میتونم اقدام کنم  
 Shakibaasaadi
  سلام من میخوام با نامزدم مهاجرت کنیم آلمان برای اقامت از طریق سرمایه گذاری چه شرایطی باید داشته باشیم ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارما بگذارید متاسفانه اینجا نمیتونم شماره تماس بذارم ممنون میشم از طریق اینستا کمکم کنید  
 ژینا
  سلام عرض شد .میشه با شما صحبت کرد؟  
 وحید محمدی
  با سلام من راننده پایه یکم تریلی هستم در ایران.میخواستم بدانم اگر با این تصدیق بیام آلمان میتوانم اقامت داشته باشم و به درآمد خوبی برسم.با تشکر.  
 Hedy
  سلام روزتون بخیر من یه سوال و یه راهنمایی ازتون میخواستم لطفا اگه میشید راهنماییم کنید همسر سابقم 5 ماهی هست پناهنده المانه و درخواست الحاقیه دخترمونو کرده ایا راهی هست که من به عنوان مادر دخترم 10 سالشه همراهش بیام ؟؟  
 نگار
  سلام.من مدرک تحصیلیم دکتری هست و ۳۴ سالمه و حدود ۱۰ سال هم سابقه کار دارم ...به نظرتون مهاجرت قانونی به المان برای من چقدر هزینه خواهد داشت  
 Sahar
  سلام، من چندماهه توفکر اینم ک ب آلمان بیام ولی یکم شرایطم سخته، چون عقدم ولی میخوام جدا بشم و معلوم نیست کی، و اینکه بعد از جدایی پدرمو چطور راضی کنم، برای اقامت درآلمان چقد باید سرمایه گذاری کرد ک ب مشکل بر نخورم؟ و دیپورت نشم  
 یوسف مشایخی
  سلاماگر من به همراه همسرم و ۲تا فرزندم از طریق قانونی وارد آلمان بشویم ، میتونیم تقاصای پناهندگی کنیم؟برای اشخاصی مانند من که با خانواده تقاضای پناهندگی میکنند ، آیا بازهم در کمپهای گروهی اسکان داده میشوند و یا در واحدهای مستقل؟؟  
 پروانه بیداریان
  سلام من یک خانم ایرانی هستم که چند وقت قصد مهاجرت به المان را دارم .میخواستم برای تحصیلی من رو راهنمایی کنید  
 میثم لطفی
  سلام من ۳۵ سالمه و متاهل هستم با یه بچه چطور میتونم بیام آلمان زندگی کنموضعیت مالی خوبی هم ندارم  
 Isna
  سلام اقا علیرضا چجوری امکان داره از طریق ازدواج اومد  
 حسن
  سلام من ایرانم میشه راهنمایی کنی چطور میشه بیام آلمان  
 زیبا
  درود من یه سوال دارم ازتون میشه بپرسم اگه بخوام ازطریق گرفتن ویزای ازدواج وارد آلمان بشم چکارباید بکنم . اگه شخصی رو سراغ داشته باشم که 3ساله اونجاهست و قاچاقی رفته باید ایشون حتماتبعه آلمان باشه یاپاس آبی یاقرمزداشته باشه ؟ یااینکه به اینا نیازی نیست؟؟  
 محسن
  سلام،ببخشید خودتون چطور اقامت گرفتین؟  
 Mehraveh
  دوست عزیز من هم دوره تور لیدری بین المللی رو در ایران گذراندم و منتظرم ک مراحل طی بشه و کارتمو بدن. و تا بحال خیلی توریست خارجی توی ایران لید کردم. میخوام بدونم اگ موفق بشم بیام المان میتونم اونجا کار توریستی خوبی پیدا کنم؟ مثلا تور گاید بشم؟  
 احمدرضا غلامی
  سلام من 20سال سن دارم و وضعیت مالی ام هم خوب نیست چطور باید به آلمان سفر کنم و پناهندگی بگیرم لطفا راهنمایی کنین خیلی در وضعیت بدی هستم ممنون  
 باقر
  سلام، طبغ تجربه چند نفر و برادرم که آلمان هست مینویسم، این جواب برای چند نفری هست.برای رفتن به آلمان اولین موضوع ویزا هست که بهترین راه گرفتن ویزا از کشورهای دیگه هست و زمینی سفر کردن به آلمان و معرفی به اداره مهاجرت.مثلا یونان یکمی راحتر ویزا میده و از طریق دریا باید برید بندر Bari و بعد بقییه راه تا آلمان.دومین:آلمان از کشورهایی است که یا فامیل و آشنا نیست یا اگر هست بیشتر به فکر وقت خودشون هستن،یعنی تنها هستید اگه اینجا سالی یه بار خانواده را میبینید پس میتونید این موضوع را تحمل کنید،مشکلات روانی باعث میشه به مواد روانگردان یا الکل روی ببرید،سومی:این را مطمئن باشید که هیچ خانمی را با غریبه به یه اطاق نمیدن 100 درصد افرادی که زیاد فیلم خارجی نگاه میکنن بدونن آلمانیها به خانواده و ناموس اهمیت میدن، پس اگه با خانواده هستید بدونید که یه اطاق کوچک به شما میدن،مخصوصا اگه بچه داشته باشید یا مادر پدر سالمند داشته باشید،فقط یادمه که مجردها آشپزخانه مشترک داشتن،چهارمی:من شخصا شاید 20 نفر میشناسم که آلمان پناهنده شدن که کمترین زمان 2 سال و بیشترین زمان 15 سال زمان برده، اگه کسی زودتر کارهاش ردیف شده بنویسه منم بدونم.در مورد احتمالات: والا اگه روراست بگم باید خودتون کنه باشید با اولین جواب رد نباید ببازید، خودتون را برای وکیل آماده کنید، از ایران که میرید یه آشنا پیدا کنید برای وکیل ، و یه فامیل یا دوست نزدیک که مبلغی اینجا امانت بدید تا وقتی وکیل خواستید براتون از طریق صرافی براتون بفرسته.من کسی را سراغ دارم که بعد از 3 سال ردش کردن همین 2 ماه پیش،بعد وکیل گرفت که اگه این شخص برگرده حتما یا خودکشی میکنه یا افسردگی میگیره، که چند روز پیش جواب مثبت پناهندگیش آمد.یعنی پرونده دیپورت شده با وکیل حل شد. سخترین کار گرفتن ویزا و رسیدن به خاک آلمان هست ، ولی فکر نکنین دیگه تموم شده تازه مشکلات شروع میشه، توی این مدتی که قراره توی کمپ بمونید تازه مردم را خواهید شناخت.تکرار میکنم جاتون خوب هست ولی مردمی که توی کمپ هستن مثل ما ایرانی ها نیستن.  
 وحید
  سلام دوستان،لطفا یکی بیاد منو راهنمایی کنه چطوری باید برم،،کسی اونور ندارم،سی سالمه و مجردم و کارهای فنی خوب بلدم.  
 سجاد
  سلام . من 33 سالمه دیپلم دارم . متاهلم و 1 بچه 2.5 ساله دارم . حدود 10 سال سابقه فعالیت کارهای فنی رو دارم . میتونم پناهنده آلمان بشم و کار پیدا کنم؟ فامیل هم زیاد داریم آلمان  
 امین
  بله ولی راه پیاده باخانواده نه  
 عبدالله
  من 33 سالمه بلوچ هستم میخواهم به آلمان مهاجرت کنم من در ایران تحت فشار قومی و مذهبی هستم و پاسپورت هم ندارم ولی تا ترکیه میتوانم خود ما برسونم تحت تعقیب حکومت هم هستم هیچ پرونده ای هم تو ایران ندارم  
 رامین
  سلام داداش مگه میشه تحت تعقیب باشی و مدرک نداشته باشی به نظرم اگه میخوای قطعی قبولت کنن باید واسه خودت پرونده سازی بکنی  
 امین
  شما مشگلی ندارید ولی سختی راه زیاد داریداگر سختی راه رامیتوانید تحمل کنید موردی ندارد  
 نوشین
  با سلام و خسته نباشید من میخاهم با پسر ۱۳ ساله ام پناهندگی کشور آلمان را بگیرم خواهشرمیکنم راهنماییم کنید که هر چه سزیعتر بتونم ایران را ترک کنم و یه شخص مطمعن را بم نعرفی کنید که بزام کیس خطر و کیس راه بنویسه و راهنماییم کنه برای رفتن ممنون میشم  
 سلمان
  سلام من میتونم کمک کنم  
 محمد عزیزیان
  سلام منم میخام پناهندگی اقدام کنم لطفا تجربیاتتونو در اختیارم بذارین  
 مهدی
  سلام منم می خوام برم آلمان البته تنها هستم ۳۰سالمه  
 علی
  سلام.منم یه پسر 14 ساله دارم و مشغول گرفتن ویزا برای رفتن هستم.اطلاعاتی در این زمینه دارم  
 مسعود
  من در خدمتتون هستم بفرمایید  
 محمد
  سلام از کدوم شهر هستی  
 Taha
  خانم این آقای سلمان معلوم نیست چند چنده . آخه مرد حسابی تو چه کمکی میتونی بکنی سریع میتونم کمک کنم . خانم شما اول باید راهی پیدا کنی که از کشور خارج بشی . یعنی سفارتی که به شما و پسرتون ویزا بدن. کیس و این حرفا مال الان نیست . بیشتر متمرکز باشید واسه ویزا شدن. حالا آقا سلمان بهتون کمک میکنه .  
 محمدحسن
  سلام خوبید . من ۱۷ سالمع و میخوام پناهندگی المان بگیرم . لطفا یکی راهنمایی کنع باید چیکار کنم  
 وحید
  سلام دوستان عزیزی که میخوان پناهندگی بگیرن باید به این موضوع توجه داشته باشید دریافت پناهندگی چه شرایطی داره کل ماجرای سفر از نقطه اغاز تا کشور وایالت مورد نظر را باید برای کمیساریای سازمان تعریف کنید ک کوچکترین تناقضات موجب رد دادخواست هست و همچنین دلیل معتبر برای پناهندگی! که یکسری موارد خاص هست حالا شمای ایرانی که کشورت جنگ نیست و باید تقاضای سیاسی یا گرایش جنسی بدهی و همینطور میخواهی با ویزا به المان بری چطور میتونی قانعشون کنی که در خطر بودی؟ اگر در خطر بودی چطور ویزا گرفتی؟ چطور خارج شدی؟ و......رد دادخواست.!بنده کمی از پیامهاتونو مطالعه کردم ولی متاسفانه بجز چندین نفر بقیه از روی کنجکاوی و به صورت کاملا غیر حرفه ای دارن جواب مردم رو میدن بدون اینکه کوچکترین اطلاعاتی از قوانین مهاجرت داشته باشند.  
 Kimiya
  من ۲۲ سالمه لیسانس معماری دارم و مسلط به زبان انگلیسی و نرم افزارهای کاربردی رشتم هستم 3d max , photoshp , revit . سابقه ۵ماه کار دارم و میخوام هوایی برم آلمان و اقدام برای پناهندگی کنم ، اونجا حداقل چقدر باید پول همراهم باشه و اینکه پناهندمی واسه یه دختر تنها ۲۲ ساله خطرناک میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنمابیم کنین  
 مجید
  بهترین راه این بیای ترکیه از ترکیه بری المان.خودم دارم از ترکیه میرم  
 Taravat
  من ۱۹ سالمه و طراح لباس و خیاط هستم ایا در المان موفق میشوم؟  
 Peyman
  سلام من المان زندگی میکنم خطر ناک! از چه لحاظ اگه شانس قبولی رو میگی برای خانم های تنها و بچه های زیر 18 سال خیلی شانس قبولی بالاست برای مردهای تنها خیلی پایینه اما پول برای چی مثلا؟  
 سارا
  سلام کیمیا سفرهایی این چنینی خطرهای خودشو داره تگر فامیلی توی المان داری ک معتمد است پولتو با خودت توی کمپ نبر اصلا مقدار بسیار کمی اما برای سفرت به صورت پناه جو 1000یورو کافیه اما برای زندگی اولیه بین 5تا 7 هزار یوورو البته بعد ارکمک های دولتی  
 غزل
  من شرایط محیطی سختی قرار دارم. بار اول ک باردار شدم.بخاطر خشونت های همسرسابق م و کتک هاش بچه سقط شد.وبعد از بارها سقط جنین ها ب علت سقط اول بارداری م. خیلی درمان کردم تا با دکتر ودارو ها وامپول ها بچه دار بشم.ک همسرم اون رو ازمن گرف.و طلاق گرفتم چون تحمل رفتارهای خشن ش رو نداشتم.حالا بعد 8سال با کسی صیغه ی موقت خوندم.ک ناخواسته بدون درمان و دارو باردار شدم.اما متاسفانه همسر موقتم ب شدت اصرار ب سقط کردن داره.خونواده م هم ب هیچ وجه پذیرای من و شرایط م نیستن.و بلا خص جامعه این مسئله براشون متروده ک یک زن صیغه یی باردار باشه.چون مرد هیچ گونه مسولیئتی رو متقبل نمیشه. هر چی پول داشتم جمع کردم ب آلمان مهاجرت کنم.دوس دارم فرزندانم رو نجات بدم.دوقلوهای من یک هدیه ی خدایی هستن ک باتوجه ب دستور وتاکید دکتر داله بر اینک من برای همیشه نازا هستم و هرگز باردار نمیشم. با این اتفاق نادر.من نمیتونم دوقلوهام رو ک الان قلبشون میتپه سقط کنم چون یک جنایت کار نیستم.لطفا منو راهنمایی کنید من ب المان برم.و خودم و دوقلوهام رو نجات بدم  
 ...
  سلام من مجردم 24 سالمه و میخام تنهایی بیام آلمان و درخواست پناهندگی بدم من هم همین سوالو داشتم که برای یه دختر تنها این پناهندگی چقدر میتونه خطرناک باشه؟ و اینکه من کارشناسی حسابداری و یم سال سابقه کار در ایران دارم خواستم بدونم برای کار حسابداری در آلمان چه شرایطی را باید دارا باشم؟ چه مدرکی میخاد؟ و اینکه آیا مثا acca میشه تو ایران مدرک رو گرفت یانه؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید  
 آناهیتا
  سلام من27 سالمه لیسانس حقوق هستم میخوام پناهندگی تو کشور آلمانو بگیرم شرایطش و هزینه هاش چقدر میشه  
 رامین
  سلام من در این زمینه اطلاعت زیاد دارم هزینه رفتن شما به خدتون بستگی داره ولی حداکثر 45تا اب میخوره  
 Peyman
  سلام با ویزای کاری میشه اما از راه دور کار پیدا کردن توی آلمان راحت نیست  
 سارا
  حقوق ایران فاقد ارزش و اعتباره تو کشور های اروپایی  
 حسین
  رامین تو با این طریقه حرف زدنت معلومه چقدر میتونی کمک بکنی۴۵ تا آب میخوره یعنی چی باسواد  
 حمید
  یک خانواده افغان هستیم مدت بیست سال است که در ایران زندگی میکنیم داری کارت اقامت ایران را داریم مبلغ 100میلیون تومان پول داریم 4 نفر هستیم قصدرفتن به آلمان را داریم اگر رای پیدا بشه قانونی بریم لطفا رهنمای درست کنید  
 Peyman
  سلامقانونی راه نداره مگر اینکه درخواست پناهندگی رو به دفتر سازمان ملل بدین اما از ایران خیلی راحت نیست من شنیدم که با نفری 30 یا 40 میلیون هوایی میارن اروپا مستقیم  
 احسان سیستم
  سلام خسته نباشید.من 32سالمه نصاب ماهواره هستم.البته شیشه بر ونصاب شیشه هم هستم.تو مملکت ما وضعیت کار خرابه چطور میتونم برم کشورهای اروپایی.وضع مالی خوبی هم ندارم اگر کمپانی هست ک هزینه رفتنمون و بده.از طریق وام یا چیزی .بعدا از حقوقمون کم کنن.اگه راهی هست لطفا کمک کنید ممنون.  
 احسان اکبری
  کسی راه مطمئن برای رفتن به آلمان سراغ داره از طریق پناهندگی؟  
 کامران
  با درود به کلیه دوستان که وقت میگذارن و مطالب را مطاله میکنن و بهترین راهنمایی را میدن. من هم بهمراه همسرم و پسرم که دانشجو هست میخواستیم برای کشور پناهندگی المان اقدام کنیم در ضمن خودم لیسانس مکانیک و با سابقه ۲۰ سال در طراحی و ساخت قالبهای بدنه تجربه دارم و با موجودی ۲۰۰ میلیون ایا میشه مستقیم وارد المان شد و وکیل خوب و کیس خوب تهیه کرد .. با تشکر فراوان  
 Peyman
  سلام اومدن به آلمان سخت ترین مرحله است وکیل و قبولی و غیره یک روی دیگه قضیه هست برای افغانستانی ها یک شرایط خاصی داره و برای ایرانی ها شرایط دیگری  
 بهروز
  سلام وخسته نباشیدخدمت شمادوستانچجوری میتونم پناهنده بشم؟  
 شایان
  سوال من اینه که اگه یه نفر اخراجی دستگاههای امنیتی باشه چطور میتونه پناهندگی بگیره؟؟چند وقتیه دارم تحقیق میکنم..شمام اگه کمکم کنید ممنون میشم...چون اینجا خیلی سخت میگذره بهم..اذیتم میکنن  
 مینا
  برای کسی با این مشکل باید بیان نکنی و فقط غیر قانونی بری این تنها راهشه ، اما اینجا اکثر موسسه ها پول مردم رو میگیرن و ما نمیدونیم واقعا درست میگن یا نه  
 الناز
  سلام 17سالمه و ميخوام برای تحصیل سال بعد برم المان لطفا راهنماييم کنین درمورد اینکه چجوری پناهندگی بگیرم همچنین پشتوانه ی مالی ندارم بااين وضعیت میتونم مهاجرت کنم یا خیر  
 رامین
  سلام شما اول باید پشتوانه مالی داشته باشی که حداقل اگه مشکلی برات پیش اومده مجبور نشی برگردی خود منم پشتوانه مالیه انچنانی ندارم ولی به دنبال یه همراه خوب میگردم  
 سارا
  الناز جان منم توی همین فکر هستم اگه تجربه ای کسب کردی لطفا اینجا به اشتراک بذار چون من واقعا نمیدونم بدون تمکن مالی چیکار باید بکنم....و اینکه مدرک زبان B2هم دارم میگیرم  
 کامران
  سلام الناز خانوم خوب هستین واقعیتش منم میخام برا مهاجرت ب المان اقدام کنم برا ادامه تحصیل و کار الان شما کدوم مرحله هستین خاستم در ارتباط باشیم تا با هم اقدام کنیم  
 پوریا
  سلام .من یه مشکل پزشکی به ظاهر عجیب دارم (یه جسم خارجی توی مغزم دارم)تقریبا ۱۰۰% میتونم ویزای آلمان واسه معالجه بگیرم فقط تنها مشکلم اینه که میخوام برای پسر ۴ ساله و همسرم هم ویزا بگیرم .از هرکی پرسیدم گفت تو مشکل نداری ولی همسر و پسرت احتمال داره ریجکت بشن .میخواستم بدونم اطلاعاتی در این مورد دارین که اگه کسب برای معالجه بخواد بره به خونواده نزدیکشم ویزا میدن یا نه.و اینکه به نظرتون برای همسر و پسرمم از طریق دلال اقدام برای ویزا بکنم یا نه  
 Taha
  سلام اول خودتون برید بعد از یه مدتی تا مورد قبول بشد میتونیم الحاق خانواده بگیرید و با 60 یورو زن و بچون بیان پیشتون  
 سحر
  سلام.من24سالمه و مجردم کارشناس بهداشت و شاغل هستم و قصد ادامه تحصیل در المان دارم با 40میلیون تومن میشه رفت المان و اینکه بهترین راه برا من چیه با توجه ب اینکه مجردم و اشنایی ندارم؟  
 Peyman
  سلام من شنیدم که با 40 میلیون میشه هوایی از ایران مستقیم اومد اروپا برای خانمها ی مجرد راحت قبولی میدن  
 Mahdi
  سلام اگه مدرک برنامه نویسی بین الملی داشته باشی چی  
 Ali kemali
  سلام من یه دانشجو حسابداری هستم و ۱۹ سال سن دارم.می خواستم بع المان مهاجرات کنم چون فکر می کنم اینجا اینده ای ندارم.به نظرتون می شه در المان پیشرفت کرد در ضمن من زبان المانی بلد نیستم  
 جوااهر
  باسلام.من خودم متولد کویت و شناسنامه ایرانی دارم ودوتا فرزند مصری دارم که ازپدرشون جداشدم ومن سرپرست انها هستم.و۸مدرک ارایشگری باسابقه۱۸سال دارم.چطور واز چه راهی میتونم وارد آلمان بشم؟اگر کسی راهی میدونه لطفا لطفا راهنمایی کنید.درضمن آلمان هم دوستم هست ولی راه ویزا واین کارو بلد نیست.  
 سید منصور علوی
  من ۴۳ سالمه وحدود۱۹سال سابقه کار رسمی در ورارت کشاورزی رادارم.سه فرزند دارم ایا تنهایی به المان برم یا با خانواده کدام راه را پیشنهاد می دهید  
 مریم
  سلام من 40 سالمه و همسرم 34 به خاطر شرایطمون داریم به مهاجرت به المان فکر میکنیم میخواهیم پناهنده بشیم اما به هر آژانس یا تلفنی که زنگ میزنیم حرفهای متفاوت میزنند خواهش میکنم اگر تجربه شخصی مطمئنی دارید به ما هم بگید  
 حامد خان
  من خودم سه ساله پناهنده هستم اگه سوالی دارید در خدمتم  
 Ayd
  چه راهی مطمن تروازرانترهست برای رفتن المان وپناهندگی گرفتن،من وهمسرم هردوتحصیل کرده ایم وبااستعداد  
 پیمان
  سلام نیاز به راهنمایی دوستان دارم من متاهل هستم و میخوام با خانمم ویه پسر ۴ ساله دارم بیام المان پناهندگی بگیرم ولی ویزا مستقیم بهم نمیدن باید اول برم فرانسه بعد بیام المان اگه اینجوری بیام میتونم پناهندگی بگیرم یا دبلین میشیم  
 Afsaneh
  سلام من با دودخترم ۱۷و۱۱ ساله میخواهیم المان بریم . درخواست پناهندگی بدیم . خب دختر بزرگم پیش دانشگاهیه و تیر ازمون کنکور میده . و اونکه ۱۸ سالش میشه . . اونایی که تجربه دارن لطف کنن راهنمایی کنن .سوال اولم . ایا دختر من میتونه اونجا دانشگاه یا کالج بره ؟ .سوال دومم . هزینه ای که به ما میدن چقدره ؟ .ومنزلی که به سه نفر ما خواهند داد بعد از کمپ . ایا هزینه شو از خود ما میگیرند ؟  
 Edi Hassani
  سلام،من افغانی هستم و با لحجه دری نوشته میکنم امیدوارم بفهمید. اگر دختر تان بخواهد وارد دانشگاه شود باید اول زبان المانی را در سطح (C1) یاد بگیرد، اگر که خیلی کوشیش کند حدودا 2 سال طول میکشد تا در ان سطح برسد. و بعد باید مدرک که از مکتب ایران دارد را به آلمانی ترجمه کند، وقتیکه وارید دانشگاه شد مصارف به عهده خودش است، اگر نمیتوانست از عهده اش براید یک اداره هست که در دوران تحصیل پول قرض میدهد اما باید پولش را پس پرداخت کند. وقتیکه اقامت گرفتید به شما اجازه خانه می‌دهد اما باید خودتان خانه را پیدا کنید، برای بعضی‌ها خود اینها پیدا میکند. و پولش از طرف اداره کار پرداخت میشود، اگر خودتان درامد کافی داشته باشید باید خود شما کرایه خانه را پرداخت کنید.و پولی پرداخت میشود پس گرفته نمیشود. امید که جواب تان را گرفته باشید  
 حامد خان
  ببینید تا دوسال ی خونه و تمام وسایل با پول ایران نفری چهار میلیون بهتون میدن بعدش بهتون کار میدن دیگه حقوق رو فقط از کار میگیری ولی خونه میدن  
 Peyman
  سلام نه آمدن اینجا سخته بقیه اش رو دولت میپردازد هزینه دانشگاه رو بعد از اینکه شاغل شد بطور اقساطی پس میگیرن برای سه نفر تقریبا خونه 75 متری میدن  
 محمد
  سلام آقای حامد من و خانم و۳بچم میخوایم کلا بریم؟ آلمان هزینه و راهش چطوریه  
 امیر
  سلام 37 سالمه متاهل و دو تا بچه 3 و 10 ساله دارم میخوام پناهنده آلمان بشم بهترین راه پناهندگی چیه بنظرتون ؟  
 حامد خان
  بهترین راه پناهندگی کاری هستش  
 Admer
  سلام دوستانچند راه پناهندگی به المانو بهتون میگم که اشنامون از وکیل خود المان پرسیده چون من خودمم شدیدا دارم تلاش میکنم پناهنده بشم ولی خیلی سخت میگیرن ولی اشنامون تازگیا پناهنده شده .ببینین با پرونده پزشکی مثل اب خوردن میتونین برین به بهانه معالجه ویزا بگیرین و بعد اقدام به پناهندگی کنین همین اشنامونم این کارو کرده.از راه ازدواجم میشه با این شرط که طرف مقابلتون درامد بیش از 2500 یورو داشته باشه و خونش بیشتر از 60 متر باشه.یه راهم هست که از یه اداره ای شرکتی چیزی بهتون درخواست کار بدن مثلا شما بگردی ببینی کجا کدوم اداره میتونی کار کنی یا اگه اشنا دارین اونجا بگین بهتون دعوتنامه بدن و از این طریق ویزا بگیرین.  
 صالح
  دوست عزیز چطور میشه با ویزای درمانی اقامت دائم المان بگیرم?ممنون میشم اگه توضیح بدین  
 محمد
  آقا رامین دلاوری چطور ادمی هست برنامه ماهواره ایران بی مرز ایا کلاهبرداره  
 محمد
  از رفیق بخت برگشته ی ما که 47 میلیون خورد یه آبم روش. تا پول بلیت رو هم ازش گرفته بود.  
 سید احمد
  رامین دلاوری کلاه بردار و کل شبکه کلاه برداری مطلق به هیچ عنوان با این گلاه بردار همکاری نکنید  
 دوستدار اهل بیت
  اگر به فکر پناهندگی هستید برای کشور المان، سوئد، فنلاند، بلژیک، هلند، نروژ اقدام کنید چون شانستون بالاست.  
 اکبر
  سلام دوستان لطفا اگه کسی اطلاع داره در مورد برنامه مهاجرت که از کانال ایران بی مرز پخش میشه رامین دلاوری با چهارده میِلیون میفرسته آلمان حقیقت داره یا کلا برداریه  
 اریانا
  وای معلومه کلاهبرداره  
 سام سعادت
  تحت هیچ عنوان اطمینان نکن کلاه بردار  
 هدیه
  برای پناهندگی در آلمان چقد پول میخواد؟؟؟  
 rezaya
  بستگی داره که چجوری بیای  
 mobin
  بری اونجا خودشون ساپرتت میکنن فقط باید بری  
 مهری امینی
  دوستان سلام،پسرم۳۶ساله دارای مدرک خلبانیIRوcpl,از سازمان هواپیمایی کشوری،ایران هست،ولی بدون سابقه پرواز،به نظر شما،در آلمان میتواند وارد بازار کارشود،یا از طریق پناهندگی وارد شود وبعد وارد بازار کار شودسوال دیگه ام اینه که اگر با ویزای تجاری وارد آلمان شود،وپناهنده شدنش امکان داردسوال دیگه ای که دارم اینه،اگهاز اتریش ویزا بگیره وبعد از راه هوایی یا زمینی به آلمان بیاد می‌تونه در آلمان پناهنده بشهخواهش میکنم کسی می‌دونه جواب بده  
 قاسم
  سلام.باید ساعت پروازش بالا باشه.  
 مرضیه
  من وبچه ام که سه سالش میخواهیم به المان مهاجرت کنیم چکار کنم که دیپورت نشم لطفا راهنمای کنید  
 rezaya
  ازدواج بهترین راه  
 صلاح عباسی
  یه کیس قوی لازم داری  
 فرهود
  ببینید برا این که دیپورت نشید اگه از طریق قانونی میخواید برید باید حتما حتما با ویزای خود آلمان برید یعنی ورودتون به آلمان باشه . هیچ ارز یا پول یا بلیط قطار یا هرچیزی که متعلق به یه کشور دیگه باشه همراهتون نباشه. به هیچ عنوان با ویزای یه کشور دیگه نرید چون اگر مثلا با ویزای فرانسه برید و تو المان درخواست پناهندگی بدید صد درصد برتون میگردونن به فرانسه  
 علی قهرمانی
  من علی هستم 18سالمه میخوام برای کار به کشور آلمان بدم وپناهنده کشور آلمان شوم اگر کسی هس منو راهنمایی کنه  
 مینو
  سلام..تورو خدا اگه ممکنه جواب بدین‌..خیلی بلاتکلیفم...من ۳۰ سالمه و یه بچه ۱ سال و نیمه دارم که شوهرم فوت شده.میخواستم به المان مهاجرت کنم..میشه راهنماییم کنید چطور میتونم برم که ریجکت نشم..چه کسی باید بدم..ممنون  
 ارمین
  متن پاسخشما اول تو ایران یه وکیل بین الملل بگیر بعد کیس رو مشخص بکن بعد با پرواز میری المان تو فرودگاه خودتو به پلیس معرفی میکنی  
 فرشید ح
  سلامبهتره فریب هر راهی ا نخورید بستگی به درامد شما دارد برای راه بهتربرای راه های دیگر واقعا ریسک است  
 رهام اریا
  برای اینکه ریجکت نشید باید اونجا یه وکیل معتبر بگیرید تا کیس های پناهندگی رو نشونتون بده  
 rezaya
  الان خیلی سخت شده ولی اگه یکی رو پیدا کنی و ازدواج کنی راحت پناهنده میشی  
 رشید
  سلام من 28 سالمه لیسانس مکانیک دارم و شغلم نصاب اسانسور هست و مجردم ، بنظرتون بخوام پناهنده بشم چه کیسی ارائه کنم ؟ و اینکه مجرد باشم راحتتره یا متاهل ؟ با کسی که میخوام ازدواج کنم بریم اونجا بعد عقد کنیم یا اینجا عقد کنیم بعد بریم ، همسر ایندم هم پرستار هست  
 tohid
  مدرکاتون به درد نمیخوره منم مکانیک خوندم وقتی رفتی باید از نو شروع کنی ۳ تا راهه خودت بشین فکر کن  
 علی کریمی
  سلام یه جوان۲۵ساله هستم مدرکم سیکله،بیکار ویلان تو ایران با کارای حقوق کم سپری میکنم روزگاروقصدم اینه که به المان برم و کار کنم حالا هرکاری باشه،با پول کم زیر۲۰میلیون میشه رفت؟ناموسن یه جواب سرراست بهم بدین،دمتون گرم  
 محسن
  سلامبه هیچ عنوان نمیتونی بری!  
 حسین
  اره داداش .میشه  
 هلن
  سلام شما از طریق سفارت اتریش یا فنلاند میتونی ویزا بگیری ،البته نیاز به رابط و پارتی داری که امکانپذیره ،و از طریق ترکیه هم میتونی بری ولی چون الان همه مرز ها بسته هست کار خیلی سخت و خطرناکه ولی میشه.کار نشد نداره.  
 AmirHossein
  سلام من 17 سالمه و مدرک A2 زبان دارم و میخوام به دلایلی از طریق پناهندگی وارد آلمان بشم.میخواستم بدونم کسی هست بتونه اطلاعات مفید و درستی رو به من بده؟ ممنون  
 Jasmin
  سلام کسی هست که کمک کنه بهترین کیسی که برای پناهندگی میشه ارائه داد چیه؟من و برادرم قصد داریم بریم.از اونجایی ک پول زیادی نداریم فقط پناهندگی میتونیم بریم . بنظرتون یه دختر چه کیسی ارائه بده تا ریپورت نشه و یه پسر چه کیسی؟ممنون میشم جواب منم بدید دوستان .خیلی نیاز دارم  
 زمانی هستم
  37سالمه اوضاع تومملکتمون خوب نیست مخوام بیام آلمان هرطوری شده لطفاراهنمای وکمکم کنیدباتشکرفراوان  
 شاهرخ
  سلام من 24 سالمه مدرک آرایشگری دارم و 5 سال سابقه کارت معافیت اعصاب و روانم برای تاتو های بدنم دارم اگه میشه راهنماییم کنید برای پناهندگی و اقامت در کشور اورپا برای کار چه اقداماتی باید انجام بدم  
 مرتضی
  با ۱۰۰ میلیون میشه اقامت آلمانو گرفت ممنون میشم جواب بدین‌...  
 هلن شاهرخی
  سلام امکانپذیره  
 زهرا
  سلاممن ۴۴ ساله و همسرم ۴۹ ساله هستیمدو فرزند ۱۷ و ۱۵ ساله داریممیخواستم بدونم اگر ۱۰۰میلیون تومان پول داشته باشم میتونم برای گرفتن اقامت آلمان برای ۴ نفر اقدام کنم؟  
 احسان خان
  اگه بخواید همزمان چهارنفره برید باید پناهنده بشید که از مسیر مطمعن تر رفتن ، حداقل نفری 30 میلیون پول لازمه و در ادامه هم درخواست پناهندگی به پلیس فرودگاه کشوری که قصد رفتن دارید و بقیه ماجرا...اما سن بچه هاتون مناسب اقدام از طریق ویزای تحصیلی هم هست منظورم اینه که بیشتر توانتون رو روی بچهاتون بذارید و بعد خودتون اقدام کنید  
 افسانه
  من خو دم سر پرست خانواده هستم خودم و فرزندانم چجوری می تونیم بریم پنا هندگی بگیریم چون به خانهای سر پرست اهمییت می دن ویزای شینگن فقط خودم دارم لطفا راهنماییم کنید  
 Mahsa
  سلام خسته نباشیدمن ۷مدرک بین‌المللی ارایشگری و مدرک کاردانی هنرهای تجسمی دارم و همسرم هم صافکار هست و دوتا پسر ۶&۱۰ساله داریم دوست داریم واسه ادامه زندگی و تحصیل بچه‌ها ب المان بریم ما از چ راهی میتونیم اقدام کنیم است با ۱۰۰میلیون میشه از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد یا از طریق ویزای کاری و یا هر راه دیگه سپاسگزارم که راهنمایی میکنید  
 Marjan
  منم شرایطم مثل شماست.خودم ارایشگر و تاتو کارم همسرم صافکار ماشین.دوتا بچه ۵و۷ساله داریم چطوری میشه رفت؟شما اطلاعاتی بدست نیاوردی؟  
 سارا
  سلام منو همسرم هردو لیسانس حسابداری داریم ومیخواهیم به آلمان مهاجرت کنیم ودرخواست پناهندگی بدیم میخوام بدونم چقدر هززینه داره وچه شرایطی؟؟؟آیا راحته یا نه؟؟؟  
 بهراد
  سلام.برای حسابداری نیاز هست که شما دوره های مالی رو در المان بخونید در ضمن به کیس دقت کنید .دریافت پناهندگی باید شرایطی مطابق با قوانین بینالمللی برای دریافت پناهندگی داشته باشید و بتونید اثباتش کنید  
 زهرا
  سلام.پدرمن ۱۰سال پیش درلندن اقامت داشت وبه دلیل مشکلاتی به ایران برگشت وحالامیخواهدبه المان برودمیخواستم بدونم چون قبلالندن بوده المان اقامت میده بهش یانه؟  
 amir1999khs
  با سلاممن 17 سالمه و مدرک زبان A2 هم دارم.رشته من ریاضیه.من اول میخواستم از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم ولی چون محدودیت زمانی برای مشمولیت سربازی دارم نمیتونم صبر کنم به همین دلیل میخوام از طریق ویزای شنگن فرانسه وارد آلمان بشم و درخواست پناهجویی بدم.لطفا هر کمکی یا مطلبی که میتونه به من کمک کنه رو مطرح کنید.خیلی ممنون  
 فرهود
  نه داداش من دیپورت میشی به فرانسه . از طریق سفارت آلمان باید ویزا بشی.  
 پویا نوری
  سلام من افغانی ام ۲۱سالمه میخواستم پناهنده شم درالمان چقدر باید هزینه کنم برای رفتن ب المان موزیکستین هستم ویولنزبان انگلیسی ام بلدم تا ی حدی لطفا راهنمایی ام کتیید ممنون میشم  
 مهدی
  سلام 25,سالم هستش حدود 13سال رزمی کار کردم مبارزات آزاد حکم مربیگری دارم پنج سال و دان یک کیک بوکسینگ .دان یک سایوگان.دان یک موتای دان یک رزم ایران دارم دان یک دفاع شخصی دارم و تمامی احکامم فدرال هستش دوستان میتونید راهنمایی کنید من چه جوری اقدام کنم ممنون از لطف شما  
 Mehdi
  سلام من کارشنسی itدارم خانمم ترم اخر ححسابداری هست چ جوری پناهنده ی المان بشیم لطف کنید راهنماییم کنید ممنون  
 فرهود
  با اجازه دوستان یه مطلب کلی عرض کنم . همه این کامنت ها رو که میخونم همه افراد مینویسن که میخوان پناهنده بشن . بعد کلی در مورد مدرک و کار و تخصص خودشون توضیحات میدن . خب دوستان شما میخواید پناهنده بشید حرفه و تخصص که تو پناهندگی به دردتون نمیخوره .مثلا پروسه پناهندگی من تو آلمان یه. نوع ایجاد یک مشکل جدید برا دولت آلمانه . با ویزای کاری و حرفه و تخصص وارد جامعه آلمان نمیشیم که جلو پامون هم گوسفند قربونی کنن .برا پناهندگی باید یه جوری خودتون رو برسونید به آلمان . یا هر کشوری که مدنظرتونه . حالا برا کار تو آلمان شرط اول و مهمترین شرط و لازمه ی شروط دیگه یادگیری زبانه . مابقی هم دوره آموزشی و مهارت و ... بعدش ماهانه 352 یورو کمک هزینه بهت میدن . و بعد 3 ماه هم اجازه کار داری . حالا اگه هرچه زودتر بتونی کار پیدا کنی و سفید کار کنی و کمک هزینه دولت رو دریافت نکنی و دعوا نکنی و مست نکنی و خلاف نکنی و درتو سازمانهای خیریه فعال باشی و ... کارت راحت تره و شانس قبولیت بیشتر .  
 Roya samoomi
  سلام من ۱۹ سالمه مدرک عکاسی دارم با دیپلم حسابداری از شرایطه زندگیم راضی نیستم پشتوانه مالی هم ندارم و مجبورم بخاطره پیشرفتم و موفق شدنم مهاجرت کنم هیچ اطلاعی هم از شرایط مهاجرت کردن ندارمنامزدمم ۱۹ سالشه مدرک ارایشگری داره با دیپلم حسابداری به نظرتون ما میتونیم مهاجرت کنیم به المان خواهش میکنم کامل جوابمو بدید کسیو ندارم ازش سوال کنم خیلی سردرگمم مرسی💗  
 Peyman
  سلام. اصل قضیه اومدن آلمان هست باقیش کاری نداره تا بخواهند به پرونده تان برسی کنن یک سال تا دوسال طول میکشه تا اون موقع 1001 راه برای اقامت آلمان پیدا میکنید خرج زندگی و خانه تان را توی این مدت دولت میده  
 علی حیدری
  سلام دوستان من علی هستم دانشجو ۲۰ ساله مسلط به زبان انگلیسی..میخوام هرطور شده مهاجرت کنم به المان میخوام بدونم باید چجوری و از کجا برا پناهندگی اقدام کنم و هزینه پناهندگی چقدره..اگه کسی میدونه لطفا برادرانه کمکم کنه..ممنون  
 محمد معینی
  من یک آشنا دارم گفت بیا تا ترکیه از راه زمینی با سواری میبرن تا یونان بعد از اونجا به آلمان یا اتریش و هزینش از ترکیه به آلمان یا اتریش کلا 30 میلیون به پول ما میشه  
 عاطی
  بهت توصیه میکنم این کارو نکنی به سختی های این کتر فکرکردی ؟؟؟؟  
 روشا
  هرگز اینکارو نکن تدابیر شدید امنیتی در مرزها وجود داره و هر کشوری گیر کنی و مهر دیپورت به پاست بخوره دیگه حق ورود به اون کشور را حتی به صورت قانونی هم نداری, چون ویزای اون کشورم بهت نمیدن,مهر دیپورت خیلی خیلی بد هست ,یعنی اخراج حتی به هزینه خودشون بلیت برگششتو هم میدن که زودتر از کشورشون خارج بشی,آیندتو با این کار خراب نکن!  
 صادق
  زبان انگلیسی در آلمان چقدر کاربرد داره؟ با آشنایی به زبان انگلیسی میتونیم ارتباط برقرار کنیم یا باید فقط آلمانی صحبت کنیم؟متشکرم  
 آرش غیبی
  نه کاربردی نداره در آلمان بهت میگن تو کشور ما هستی باید زبان ما رو یاد بگیری  
 Parmi
  سلام شوهر من مدرک ملوانی داره مدرک تعمیر موباسل هم داره هر دو مون قصد پناهندگی به آلملن داریم آیا با این مدارک میشه رفت؟ممنون میشم جواب بدید.خودمم لیسانس حسابداریم  
 سعید
  سلام.من 25 و همسرم 24 سالشه و قصد داریم پناهندگی آلمان بگیریم ، شغل من فنی هستش(برقکار ساختمانم) بعداز چندوقت میتونم اونجا شروع ب کار کنم و حدودا چقدر طول میکشه تا اقامت بدن؟ توی این مدت ب من و همسرم سوییت جدا اختصاص میدن یا اینکه ب هرکدوم ی سوییت میدن؟  
 ماردین
  با احترام اگر شخصی با ویزای توریستی گروهی بره المان و بخواد پناهندگی بده میتونهو تکلیف اون چندنفر که یه ویزا دارن چی میشهخواهشا هردوستی اطلاعات دقیق داره بگه ممنون میشم  
 طوبا
  سلام من یه دختر افغانستانی هستم که درایران زندگی میکنم کسی میدونه چه جوری میشه درخاست پناهندگی برای اروپا بفرستم ؟؟؟  
 قاسم
  سلام منم افغانی هستم و شدیدا دنبال راهی برای رفتن به المانم اگه شما تونستین راهی پیدا کنید حتما به منم خبر بدید متشکرم  
 روشا
  عزیزم آلمان در صدد عدم ورود افغان ها به کشورش هست,اگر هم اقدام کنی در بدترین حالت که پناهندگی هست باید سر کنیپناهندگان پاس سفید میگیرن و هر وقت شرایط کشورشون به حد مطلوب برسه ,بر میگردوننمتاسفانه عده ای از هموطنان شما رفتارهای درستی از خود در آلمان نشان ندادن و شرایط را برای بقیه شما عزیزان سختتر کرده اند  
 آزی
  سلام شوهر من مریضه وبیماریش در آلمان معالجه میشه میتونید به من بگید چطوری میتونم به آلمان برم البته بگم کسی رو هم در المان ندارم  
 امین
  کلا ناامید میشه آدم ترجیح میده بمیره چرا؟؟بلاخره یه راه ساده باید باشه برا رفتن به اروپا دیگه.خب چجوریه میشه کند از اینجا باباداریم نابود میشیم  
 Ei yan
  پسر حرف دل منو زدی پدرمون دراومد اینجا خداشاهده شبو روز دارم فکر میکنم چطور بدون پول برم ازاین کشور.یه زمان وقتی ۱۶سالم بود به این فکر افتادم برم زبان کره ای یاد بگیرم(korea)ازاونجایی یه دنیا عاشق این کشورم رفتم یاد گرفتم اما چی شد ...هرکار کردم که برم اونجا نزاشتن...ایرانی های عزیز بنده تواین مملکت همه راه های بدون سرمایه گذاری یا پولی رو امتحان کردم ونتونستم برم بیرون ازکشور یه توصیه دیگم بکنم ...برای این که یه انسان هستید ارزش قائل شید وبه هیچ عنوان از طریق پناهندگی حرکت نزنید اینکار باعث میشه همین یه ذره امیدتونم به زندگی ازدست بره ودرانتها باعث نابودی شما میشه...تا جایی که میشه برای حرکتی که می خواید بزنید تلاش کنید وحسابی اطلاعات جمع کنید تا با اطمینان ازاین کشور خارج بشید...موفق باشید$  
 Abas
  سلام من پسر ۱۵ ساله هستم می خوام برم آلمان خیلی ازیتم ۱۰ میلیون هم پول دارم اگه راهی هست به ما خبر بدید پاسپورت دارم شجاع هم خستم نمی ترسم  
 Sohail_arda
  کارت پایان خدمت دارم با پرواز برم پناهندگی بدم قبول میکنند از آشنایام رفتن دو سال میشه ک رفتن بهشون خونه دادن زبان یاد دادن _آیا اینا تاثیری دارند ؟  
 حسین
  آخه دوستان میگین پناهندگی نیایید خارج. خب چی طور بیاییم.!!. پول کافی بصورت سرمایه گذاری ندارم که بیایم خارج، کاری که رشته ام بدرد نمی خوره، از طریق تحصیلی هم به این راحتی نیست پذیرش نمیدم و حتی اگر پذیرش بدن ویزا دادن سخت، حتی ویزا هم بدن ویزای موقت هست.  
 Amirhosein
  سلام میخوام برم المان ۱۹سال سن دارم ایا راهی بجز قاچاق هم وجود داره ک هم کم هزینه تر باشه و هم بی خطر ممنون میشم جواب بدید  
 کوردستانی
  درود...دوست گرامی، فکر قاچاقی رفتن رو از سرتون بیرون کنین، این یک ریسک هست و خدای ناخواسته واسه شما اتفاقی بیفته، هیچ نهاد و کشور و شخصی جوابگوی شما نیست...  
 الیاس اقامحمدی
  لیسانس مکانیک دارم دوره های فنی حر فه ای برق ماشین رفتم برای رفتن به المان پناهده بشم چطور باید رفت  
 Mahan
  Ba salam , mikhastam bebinam agar visaye holand begiram, mitonam dar alman elam panahandegi konam? Dar morede dashtane doblinesh hich etela,ati nadaram  
 کیارش
  با احترام به کلیه سروران گرامی به تمام اعضا اینو عرض کنم که هرگز لز طریق پناهندگی اقدام نکنید به چند دلیل اول با وجودیکه تعداد پناهندگان سوری و افغان زیاد هست کمتر به ایرانیا بها میدن دومالمانو اروپا کلا از دور قشنگ به نظر میرسهسوم اگر تحویل پلیس ایران بدنتون ریجکت بشید تا یه مدت که اثبات کنید میگن رفتید جاسوسی کنید چهارم اگر میتونید پولی جمع کنید و از طریق بیزینس یا ویزاهای کار و دانشجویی اقدام کنیدپنجم اگر قصد سفر به حتی امریکا رو دارید از دفتر اقای رامین دلاوری اقدام نکنید (اسن اقا که خود رو وکیل امریکا معرفی میکنه چون فقط دزد هستند)ششممن ایرانمو دوست دارم هرچند مشکل شغل دارم اما پناهندگیهای سیاسی و اجتماعی وخصوصا شرایط کمپ درستی نداره و خیلی خجالت میکشن بگن پناهنده هستن و کسانی رو سراغ دارم با وجود مدرک فوق لیسانس در المان کارشون شستن ظرف در رستورانهای ایرانی در المان هستهفتم من شرایط خیلی دوستان رو داشتم و از بچگی رو یاهای خوبی در زندگی داشتم که نه المان و فقط یک کشور خارجی بجز عرب نشین ها زندگی کنم اما با رویای پناهندگی کل زندگیم بر باد رفتهشتم با وجود مدرک فوق لیسانس و تسلط به زبان انگلیسی و عربی اما شکست سنگینی در زندگی در باب پناهندگی خوردم نهم صحت گفته های بنده رو در کلیپهایی که در یوتیوپ هستند دنبال کنید ووضع پناهندگان رو مشاهده بفرمایید موفق باشید و پیروز  
 saeed
  سلام میشه بیشر توضیح بدید من دو روز دیگه پرواز دارم برای اروپا و میخوام برم المان اعلام پناهندگی کنم میشه راهنماییم کنید  
 روشا
  منم با صحبتهای این دوستمون موافقم , قبل از مهاجرت از تجربیات دیگران استفاده کنید ,گول ظاهر فریبنده اشخاصی که قاچاقی رفتن و تعریف میکنند را هم نخوریدایشالا وضع مملکت ما هم روبه راه میشه ,رویا پردازی نکنید!!!  
 داود
  ممنون از همه دوستایی که سعی دارن وضعیت ایران رو خوب جلوه بدن ....اما واقعا اینجوری نیست...من تو یه شرکت عمرانی برای مدت 1/5 سال کار کردم و همیشه و تو هر جایی که کار کردم شعارم درست کار کردن بود اما چی شد...هیچی پولمون خوردن و یه آب روش ...چقدر زحمت کشیدم بدون حتی ذره ای کم کاری اما با استفاده از خلاهای قانونی قسر در رفت و هیچ کاری نشد بکنیم...بره آقا .... هرکسی میتونه از این کشور سراسر دروغ و ریا بره...برای همتون آرزوی موفقیت و خوشبختی میکنم.  
 Ali
  سلام 18سالمه کارت معاف از خدمتم دارم چجوری میتونم پناهنده بشم باید به کجا اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم  
 زینب علیزاده
  سلام من میخواستم بدونم از طریق ازدواج چطور میتونم مهاجرت کنم تو ضیحات دقیق تر میخوام  
 زری
  همسرت باید اقامت اون کشور و داشته باشه.از مدت اقامتش حداقل ۴سال گذشته باشه.دارای شغل دایمی و مقدار حساب جاری مشخصه باشه.بقیه شرایط مربوط میشه به وزارت خارجه ایران  
 روشا
  ایشون باید برای شما درخواست بزنناگر قصد نامزدی هست, ویزای نامزدی(محدودیت زمان داره)اگر زندگی مشترک هست که بازهم خودشون باید برای شما درخواست تهیه و ارایه بدهن  
 پایا
  باید با یک نفر ک تو اروپا زندگی میکنه ازدواج کنی تو همون کشور بعد دیگ شما پناهنده نخواهی بود چون همسرت دارای ایدی کارت هست و شما هم پاس میگیرید  
 من
  سلام من ۲۹ساله ام و ۸ملیارد پول دارم .ایا المان من رو بخاطر سرمایه که دارم پناهندگی میده که پولمو تو اون کشور سرمایه گزاری کنم  
 یو
  تو ۸ میلیارد پول داشتی نمیومدی اینجا سوال کنی الان ۱۰۰ تا وکیلو آشناوو گردن کلفت دورت بودن  
 یادگار
  خدا من پول راهی که میخوام برم رو به زور دارم جور میکنم اونوقت شما با ۸ ملیارد موندی ...... اولا ۸ ملیاردو ببری در جا ۳۸ درصد روز اول ورودت به عنوان مالیات برمیدارن بعد خب این چه کاریه من اینقد مطالعه داشتم از قوانین و فامیل هایی که در اروپا دارم میدونم با ۸ ملیارد چه بیزینسی بزنم ولی حیف بخدا با دو ملیاردش راحت کاری میکردم تو المان که ۲۵ تا ۳۰ هزار یورو در ماه درامد داره ....  
 ...
  شما که همه چی داری و از سر سیری می ری چرا نمی شینی و ااجازه بده این فرصت جایگزینی شامل کسانی بشه که واقعن مشکل دارن.اصلا چرا این پول رو ببری اونجا و برا خودت حرام کنی بشین مملکت خودمون و این جا سرمایه گذاری کن.اگه این جا زندگی برات سخته فکر نکن ما در بهشتیم ما هم محدودیم و با این فرق حتی جیبمونم خالیه  
 محمد
  منم ۲۰۰میلیارد دارم تو اگر ۸ میلیارد داشتی دنبال پناهندگی بودی ملت رو اسگل فرض کردی یا واقعا گوسفندارو تو این فصل فروختی  
 موسی
  خودتی هاهاها آقای 8 میلیاردی ماهم باور کردیم خخخخخخ  
 علی
  تو 8 میلیارد رو نگه دار میان دنبالت برای سرمایه گذاری در آلمان  
 محمدرضا
  سلام خسته نباشید مسولین محترم این کانال لطف میکنید حداقل به سوالات به درد بخور جواب بدید شما عملا به هیچ سوالی پاسخ نمیدید  
 محمد علی
  دوست عزیز اینجا فرومه و پرسش و پاسخ بین کاربراست، خودشون جواب نمیدن  
 رضا
  هزینه اولیه ومدارک برای مردمجرد40ساله تارسیدن به المان ومعرفی به پلیس فدرال جهت درخواست پناهندگی رو توضیح بدین.به کجا باید مراجعه کرددرتهران  
 نگار
  سلام.من و شوهرم قصد سفر به المان رو داریم میشه راهنمایی کنید که از چه طریقی راحتره اگر بشه میخوایم از طریق ویزای شینگن بیایم این امکان پذیر هست بر نمیگردونن .؟؟؟؟واینکه چه مدت تو کمپ نگه میدارن؟؟؟  
 اذین
  سلام من ۵ سال پیش المان بودم ولی بخاطر ی سری مسائل برگشتم که الان فوق العاده پشیمونم میخواستم ببینم از طریق مدرک فنی حرفه ای که ارایشگری هست میتونم ویزای کار بگیرم؟حالا اگر ی راه کم هزینه باشه واسه پناهندگی هم خوبه چون توی شرایط سختی هستم هیچ پشتبانه هم ندارم دوران کمپ رو هم اونجا گذروندم از زندگی توی ایران خیلی بهتر بود  
 سلام
  سلام ممنون میشم که تجربیاتت رو از رفتن به آلمان از طریق پناهندگی بگی من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم ولی چند وقته شدیدا علاقه مند به پناهنده شدن به آلمانم  
 Artemis
  سلام لطفا شرح‌میدید چطور پناهنده شپید مت و همسرم میخویم پناهنده شیم ممنون میشم راهنماییمون کنید  
 سید عرفان خادمیان
  سلام ببخشید اگه کسی هست منو برای پناهندگی به آلمان هست راهنمایی کنه. خیلی شدید تو سختی هستم.دیگه میخوام از ایران برم.دیگه برای من جای موندن نیست.تورو خدا برادری در حق من حقیر کنید بگید چطوری برم آلمان.دمتون گرم .مرسی  
 آوا
  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و امسال میرم پیش دانشگاهیشرایط پناهنده شدن الان واسم فراهم شده که بخوام برمولی تردید دارم که آیا بمونم ایران و کنکور بدم موفق ترم یا برم آلمان میشه راهنماییم کنید درباره ی کالجاشون که به‌چه صورته امتحان ورودی دارن یا نه؟  
 سهیلا
  عزیزم درس خوندن تو ایران وقت تلف کردنه و بی فایده ست. اگه شرایطش رو داری هر چه زودتر خودتو خلاص کنی بهتره. نباید فرصت زندگی تو اروپا رو از دست بدی.  
 ...
  حرف ایشون رو گوش نده و سلیقه هر کسی رو نذار وارد زندگیت بشه؛ اگه مستقیمن می خوای دانشگاه کشوری بری و بنیه مالی خوبی دارید می تونی بری، اما اگه می خوای ول کنی و بری: به نظر من درست رو ول نکن به امید این که اون جا پناهنده بشی و پیشرفت کنی؛ در این سن بشین کنکورت رو خوب بخون و ریشته ای رو بزنن که روزی تخصص پیدا کردی به درد اروپا هم بخوره و راحت تر بشه بری؛ یکی از ملاک هایی که اروپا بهش توجه می کنه همین تحصیل کرده بودن شخصه؛ شرایط سیاسی منطقه رو هم در نظر بگیرین؛ مثلن کشورایی که در جنگن و آواره داره ممکنه مهاجرت ها رو افزایش بده و نشه همه رو جا داد و یا الویت با کسانی هست که جانشون در خطره و اون وقت درست نیست بلاتکلیف بمونی و من شنیدم گاهی در کمپ ها اتفاقاتی می افته  
 جانان
  اینا همش الکیه من لیسانس شیمی دارم با معدل ۱۷ صد جا رفتم واسه کار فقط به این و اون پاسم میدادن. بنظر من اگر پشتوانه داری برو خارج مدرک اونجا خیلی بهتر و کار هم گیرت میاد وگرنه اینجا فقط خودتو گول میزنی  
 پریان
  عزیزم برو اروپا و حتما ادامه تحصیل بده تا دکتری درس خوندن در یک کشور مدرن اروپایی هزار برابر بهتر از ایرانه من خودم تو سوئیس زندگی میکنم و دانشجوی دکترای شیمی ام  
 پوریا محرمان
  من ترکیه هستم پاسپورت ندارم چطور میتونم برم آلمان که خطری تو راه پیش نیاد  
 زری
  برو کمپ سازمان ملل خودتو معرفی کن.  
 ...
  بدون پاسپورت چه طور اون جا موندی؟!؛ بری یا نری و قبل از این مشکلی برات درست بشه برو خودت رو معرفی کن. بازم سوال کن و با حرف ماها هم زود اقدام نکن  
 محمدرضا
  سلام پاس و ویزای بدون اثرانگشت چطور میتونم بگیرمچهارزبان بلدم مدراک فنی حرفه ای سه تادوتا هم لیسانس دارم  
 بابک
  سلام،دوست عزیز من مدرک لیسانس دانشگاه آزاد دارم رشته کامپیوتر دارم، در زمینه کار با کامپیوتر حرفه ای هستم و همینطور انگلیسیم عالیه، اما مدرکی برای.اثباتش ندارم، ایا راهی هست که بتونم خودمو ثابت کنم اونجا؟  
 حمید
  موسسات آموزش عالی تکمیلی تمام شهرها وجود دارند ثبت نام کن دکتری بگیر  
 ...
  تافل شرکت کن و مدرکش رو بگیر  
 روشا
  تافل رو آمریکا قبول میکنه و آیلتس رو کاناداهر کدام تاریخ اعتبار دارن مدتش دایمی نیستشما باید B1 و B2 رو مسلط باشی زبان آلمانی در این دو سطح رو باید مسلط باشی  
 احمد
  سلام من سوئدم وزیر سن قانونی. ولی اداره مهاجرت من را بالای سن کشیده است من اگر بتوانم مدرکی برای تثبیت سن به اداره مهاجرت آلمان بدهم میتوانم درخواسته پناهندگی بدهم.  
 زری
  المان شما رو به دلیل داشتن اثر انگشت در سوید قبول نمیکنه.شما در سوید همون مدارکتونو ارایه بدید و با کمک وکیل اعتراض به حکم بدید  
 ...
  نه آلمان یا هر کشوری قبولت نمی کنه و فوری باید خاکش رو به مقصد اون کشور ترک کنی؛ اروپا سیستم اداری کشور ما نیست که تعدادی هر کی هرکی باشه و با پرونده سازی کاری بکنن، اونا همه با هم در ارتباطند به ویژه راجه به این چیزا  
 Ehsan
  سلام دوست عزیز وقت بخیر مرسی از مطالبی که در اختیار گذاشتین.برای زن و شوهر بهترین کیس چیه؟و کمترین هزینه که میشه رفت نفری چنده ؟  
 پریا عسکری
  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم فیزیک هستم وکارم حسابداری زبانمم تاحدودی خوبه میخام ب المان مهاجرت کنم و پناهنده بشم میخام اونجا وارد دانشگاه بشم و ادامه تحصیل بدم میشه راهنماییم کنید مچکرم  
 عشق المان
  چه خوب ماهی 1و دویست با جای خواب و گرم و نرم و غذا و کمکهای دیگه. والازندگی تو اردوگاه با این شرایط از زندگی خودمون خیلی بهتره. من که رفتم. هر کی خواست بیاد. فقط نفر /اخری چراغا رو خاموش کنه در رو هم ببنده  
 محمدرضذ
  فقط برای ۱۵ماه میدن بعدش چیکار میخوای بکنی  
 ...
  محمد رضا اون وقت این یارو باید برگرده دوباره درو باز کنه و چراغا رو روشن کنه!...همسر خواهر من هزینه یه تور به استانبول رو دید و گفت این ارزان تر از باقی تورهاست و می ریم و قرار شد سه چهار میلیون بدن، اما وقتی برگشتن 16میلیون خرجشون شد؛ اون جا خواهرم کارش به بیمارستان کشید و بعد اونم هر جا می رفتن ببینن بلیط می خواستن و خلاصه اون سه چهار میلیون شد 16 میلیون شد؛ یعنی فکر همه جاش رو بکنین و سر سری خودتون رو توی آب و آتیش نندازین و آدم باید سنجیده و تحیق شده عمل کنه؛ به فکر راه برگشت هم باشین مشکل ساز نشه  
 iman
  کلاس زبان المانی هم برگزار میکنن؟به چه زبانی زبان المانی را به ما اموزش میدهند ؟  
 سعید
  زبان آلمانی کلاس های زبان مجانی  
 سارا
  سلام من همراه دخترم میخوایم از کشور خارج بشیم به مقصد آلمان . همسر سابق ام از ایران رفته و نمیتونیم پیداش کنیم. برای وکالت خروج از کشور به دادگاه مراجعه کردم . با حکم دادگاه برای خروج دخترم (4ساله) میتونم درخواست ویزا به سفارت بدم و داخل فرودگاه مشکلی پیش نمیاد ؟  
 ...
  به هر کسی اعتماد نکنین و بهتره به خاطر دخترت خیلی تحقیق و مشاوره کنی تا روزی مشکلی پیش نیاد و مطمن بشید کسانی در ایران شما رو حمایت مالی می کنن و ریسک نکنین  
 روشا
  وقتی ایشون مجهول المکان هست بیشتر از 6 ماه میتونید درخواست طلاق بدید و حضانت دختر و خروج از کشورو از قاضی بگیریدببخشید حرف طلاق شدروند قانونیشو نوشتم  
 احسان
  سلام من21سال و خانمم16سالشه میخوایم ب آلمان مهاجرت کنیم مدرکم دیپلمه و مدرک کمک بهیاری هم دارم میخوامستم بدونم چجوری باید بریم؟؟  
 حمید
  شما اول خانومتو ببر ثبت نام کن مدرسه چون باید الان سر درس و مشقش باشه بعد بیا خودم راهنماییت کنم  
 امیر
  خداوکیلی اعتماد به نفس تورو من داشتم الان غمی نداشتم،با مدرک فوق لیسانس و30 سال سن اونم مجرد و برادری که 6 ساله تو آلمانه بازم میترسم برم و مردد هستم اونوقت با 21 سال و همسر 16 ساله میخوای بری آلمان  
 فرشته
  شما اولا لطف کن نرو اون ورا با خانم 16 ساله مجازات زندان برات نبرن خداتو شکر کن  
 رضا اسیوس
  سلام خدمت شما بزرگوار.دوست عزیز من مدرک درجه دو فنی حرفه ای برق هم دارم حدود 7سال سابقه کار در اداره برق دارم<سیم بان>مدرک تحصیلیم فوق دیپلم برق هست .زبانم زیاد خوب نیست یعنی مدرکی ندارم بابت زبان.29 سال سنم هست .مجرد هم هست قصدمهاجرت به آلمان رو دارم بابت حرفه ای که دارم شغلی هست اقدام بکنم  
 Sobi
  سلام.مرسی از اطلاعات خوبتون..من و همسرم ۲۷سالمونه.خانمم ماما هستن.من مهندس عمران دارم با ۲سال سابقه کار..مدرک بین المللی جوشکاری زیراب I.L.Oدارم+مدرک تاسیسات بهداشتی ساختمان(شامل:لوله کشی ساختمان مسکونی و تجاری و سونا وجکوزی وغیره..)+طراحی سیستم های خورشیدی..میخوام از راه قانونی ب آلمان برم و پناهنده شم.میتونید تو این راه کمکم کنید..  
 زری
  باید اسپانسر پیدا کنی.شرکتی ک تورو تو کشور مورد نظرت استخدام کنه.از طریق روادید شغلی  
 علیرضا
  شما الان با این شرایط که داری استرالیا رو هوا میگیرنت مخصوصا برای جوشکاری زیر اب از اقوام ما رفتن خیلی سریع جواب گرفتن  
 سعید
  سلام برای یک خانم خانه دار ویک پسر 8 ساله با گردش مالی خوب و تمکن مالی ورضایت پدر برای خروج در کوتاه ترین مدت امکانش هست فردی را معرفی کنید برای ورود به آلمان و پناهندگی؟  
 لیندا
  سلام خسته نباشید و مرسی از مطالبتون. من 35 دخترم 16 و شوهرم 43 و پسرم 3ساله هستن. میخواستم بپرسم این توضیحاتی که دادین مربوط کسانی هست که بصورت قانونی(با دعوت نامه)یا بصورت غیر قانونی از ایران خارج میشن؟خیییییلی ممنون میشم پاسخگو باشین.  
 mona
  سلام وقتتون بخیر میشه بپرسم شرایط پناهندگیو؟کلا چجوریه؟من پرستارم میتونم آلمانم همین شغلو داشته باشم.ممنون میشم از پاسخگوییتون  
 Milad
  سلام ،بله شما میتونید همین شغل رو اونجا ادامه بدید ،فقط باید زبان المانی یاد بگیرد ،شرطشون همینه  
 rezaya
  اگه مدرکتونو قبول کنن 6 ماه دوره واگر قبول نکنن 3 سال باید دوره ببینید  
 ناهید
  بعد از گرفتن اقامت از طریق پناهندگی چند سال طول میکشه بتونیم ب ایران سفر کنیم  
 زری
  بستگی به کیسی داره ک ارايه بدی.حداکثر ۴الی ۵سال  
 فهیمه کریمی
  من و همسرم دو ساله ازدواج کردیم قصد مهاجرت داریم پول فقط پنجاه میلیون دارم بهترین کیس برای اقامت گرفتن کدومه آیا پناهندگی به زوجین میدن دوست داریم تو کشوری مثل آلمان بچه دار شیم  
 فهیمه کریمی
  من و همسرم دو ساله ازدواج کردیم قصد مهاجرت داریم پول فقط پنجاه میلیون دارم بهترین کیس برای اقامت گرفتن کدومه آیا پناهندگی به زوجین میدن دوست داریم تو کشوری مثل آلمان بچه دار شیم  
 سیامک
  با سلام و عرض ادب من 32 ساله و همسرم 26 ساله همراه پسره 1 سالمون قصد داریم به المان پناهده شیم به زبان المانی تسلط داریم شرایط برای پناهندگی همراه با یک پسر 1 ساله امکان پذیر هست؟ بلد بودن زبان در روند گرفتن اقامت کمکی به ما میکنه یا فقط کمک در امور روزمرمونه؟ و می خواستم بدونم چقدر زمان میبره که بتونیم رو پایه خودمون بایستیم و عادی زندگی کنیم خارج از کمپ و بتونیم مشغول کار بشیم که حقوق رسمی آلمانو بدن؟  
 مریم امینی
  سلام . من میخوام به آلمان بصورت پناهندگی وارد شم ، 27 سالمه میخوام بدونم این شرایط برای خانمهام هم همینطوره ؟ و اینکه میتونم اونجا پیش دوستانم بمونم یا خیر !  
 Raha
  بله همینطوره اگر قصد رفتن دارید خبر بدید ۱۰ روز دگه حرکت است  
 Artemis
  سلام من وهمسرم میخواستم راهنماییم کنیدمن در ترم ۴ معماریم آیا میتونم پناهنده بشم و اونجا ادامه تحصیل بدم  
 امیر
  من یک جوان ۲۷ میشه با ۲۰ ملیون رفت آلمان  
 شادی
  سلام و خسته نباشید به اساتید سایتیک سوال بسیار مهم دارم و واقعا ممنون میشم کمکم کنیدمن و همسرم میخوایم وارد آلمان بشیم و نمیدونیم از طریق پناهندگی بریم یا قانونی چون تحصیلات خودم مدرک فنی حرفه ای عکاسی و همسرم بزرگشده ی دبی و کار کرده ی اونجاست اما تحصیلی نداره/اما ۴ زبان رو کاملا بلده و مکالمه میکنه و داخل صرافی ۲۰ ساله که مشغوله ؛در مورد مسیر انتخاب نوع مهاجرت به آلمان راهنماییم کنیدو دوم اینکه۲ تا سگ کوچیک دارم و حتما باید با خودم بیارمشونآیا به مشکل میخورم برای پناهندگی با ۲ تا سگ هام؟به هیچ وجه نمیتونم بزارمشون و برم  
 محمدرضا علی میرزایی
  سلام من با همسرم میخوام برم آلمان کار کنم آیا میتونم کار پیدا کنم شغلم رانندگی پایه یک  
 ......
  در المان از خط خودمون که در ایران استفاده میکردیم نمیتوان استفاده کرد؟؟؟  
 edina
  تلگرام و برنامه های دیگه که اینترنتی هستن فعاله و میتونین استفاده کنین. ولی برای مکالمه یک سیم کارت باید خریداری کنید.  
 milad
  سلام میلاد هستم ۲۰ ساله آرایشگرم میخواستم بپرسم اگه ب آلمان پناهنده شم تا زمانی ک بهم اقامت بدن میشه با اون ۳۰۰ یورو زندگی کرد؟؟ و اینکه تا کی این پولو میدن؟؟ و بعد گرفتن اقامت میتونم اونجا مغازه آرایشگری تاسیس کنم یا ن ؟؟  
 علیزاده
  بله اونجا یک دوره ی آموزشی دارن بنام آوس بیلدونگ که به طور نرمال سه سال طول میکشه تا این دوره رو بگذرونین و مدارکش و مجوز کارش رو بگیرین و بعد از طی این مراحل میتونین به طور قانونی و رسمی آرایشگاه بزنین و شغل پر درآمدی هم هست در آلمان، و ضمنا چون شما دوره شو قبلا دیدین احتمال داره زودتر از سه سال مجوز کار رو بگیرین  
 سانی
  سلام درود بر شما و مطالب مفیدتون.من و دوست دخترم میخایم از ایران بریم و در آلمان پناهندگی بگیریم کیس مناسبی هم داریم.میخاستم بدونم برای خروج یک بچه ۵ ساله همراه مادرش که هردو گذر نامه هم دارن ایا در فرودگاه رضایت نامه شوهر برای زن یا پدر برای بچه میخان یا نه.؟بعد میخاستم بدنم تو المان که گیر نمیدنم ما زنو شوهر نیستیم؟مرسی اگه جوابمو بدین  
 edina
  رضایت نامه محضری پدر در سفارت برای اخذ ویزا از مدارک الزامیه و حتی با موجود بودن رضایت نامه باز هم سختگیری برای دادن ویزا به مادر و بچه از سوی سفارت زیاده و کار راحتی نیست.بعد از اخذ ویزا در فرودگاه هم اون رضایت نامه باید همراهتون باشه حتماو در آلمان کسی به مزدوج نبودن شما کاری نداره و حتی توصیه میشه ازدواج اونجا صورت بگیره چون روند گرفتن اقامت رو راحتتر میکنه.  
 عابر
  نیت شما خوب نیست چون گفتی اجازه شوهر برا زن!؛ این یعنی اون زن طلاقی نیست و کنار همسرش هست؛ لطفن بخاطر خودتون خانواده ای رو بدبخت نکنین؛ اگه زن طلاق هم بگیره شش تا هشت ماه فکر نکنم قانون ایران اجازه بدن؛ در مورد بچه هم بله صد درصد اجازه پدر لازم هست. هر کشوری هم قاچاقی بری، پدر بچه اگه در قید حیات باشه و سالم و پیشینه بدی نداشته باشه و اگه شکایت کنه پلیس اینترل پل کودک رو پس می فرسته.چون این کار شما بیشتر آدم ربایی هست واسه بچه  
 فرناز
  خب برادر من بگیرش دیگه این اداها چی چیه  
 سپیده
  احتمالا کیس پناهندگیتون رابطه با زن شوهر دار و احتمال خطر جانی واسه هر دوتاتونه بیچاره کسی که بهش خیانت میشه من حالشو خوب میتونم درک کنم  
 پیمان
  سلام دوست عزیز من تصمیم جدی برای پناهندگی دارم وفقط هم ب المان قصد رفتن دارم آیا ب همین راحتی ک توضیح دادین میشه اقامت گرفت و اگر کار فنی بلد باشی اونجا میتونی مشغول ب کار بشی تشکر  
 Mohammadmoradi
  شما باید مدرکه فنی حرفه ایه حرفه ای ک بلدی رو داشته باشی ..اول درجه دو رو باید دوره ی شیش ماهه بگیری بعد درجه یک رو تو دوره ی هشت ماهه... اینجوری راحت میتونی اقامتو اوکی کنی اگه زبان انگلیسی یا المانی هم بلد باشی ک خیلی عالی تره  
 محمد
  سلام ایا با ویزای توریستی میشه بری المان و درخواست پناهندگی بدی؟ از زمانی که درخواست پناهندگی میدی تا زمانی که جواب نهایی بیا میشه رفت توی یه تیم فوتبالی بازی کرد؟  
 صدف
  سلام...میخواستم ببینم من و دوستم که باهم در سن 20 سالگی از ایران میرویم ایا بازهم جدایمان میکننند؟در اقامتگاه پناهندگی و شهرها؟بعد از گذشت 6 ماه میتوانم به شهر عمه ی خودم برم؟راستش من دخترعمه ام المانی هست اون میتونه کمکمون کنه؟  
 عابر
  احتمال جدا قبول شدن زیاد هست و هر کس باید کیسی داشته باشه مگه این که خواهر باشین یا اهل یک خانواده و شهر رو شما انتخاب نمی کنید اونا تصمیم می گیرنند و همه چی رایانه ای هست و بسته به ایالاتی که بخواد.امکان جدا شدن شما هست و الویت انتخاب به پیش فامیل رفتن با کسانی هست که به سن قانونی نرسیدن و یا همسرشان فلان شهر هست که می خواند پیشش برند  
 ابراهیم
  من قصد پناهندگی دارم به نظرتون بهترین کیس پناهندگی چی هست .  
 هدیه اسدی
  با سلام در رابطه با امنیت این راه میتونی توضیح بدید که میشه من و همسرم هر دو با هم بریم و با ما درست رفتار میشه یا نه؟چه خطراتی سر راه هست؟این حقوق تا چه زمانی داده میشه؟  
 علی
  با سلام میخواستم بدونم چه مقدار پول برای اقامت کشور آلمان میخواهد با تشکر  
 فرشسد
  ۱۰۰ میلیون عزیز  
 فرید
  چه خبره 100 تومن با 25 تا 40 تومن میشه اقامت فرانسه رو گرفت المان از این مبلغ هم پایین تره  
 سینا
  فرید جان آشنا داری معرفی کن کجا با ۳۰ ۴۰ تومان اقامت میدن برادر من؟؟؟  
 saman
  از کدوم روش اقدام کنیم که کمترین هزینه رو داشته باشه؟  
 مریم مقدم
  سلام وقت بخیر ببخشید من دختر 13 ساله دارم میخوام برای پناهندگی اقدام کنم اگر دخترم رو نتونم همراهم ببرم چه مدت بعد برای آوردنش میتوانم اقدام کنم ممنون  
 زری
  اگه بی سرپرست هستی در هر شرایطی دخترتو میتونی ببری در غیر صورت یا با اجازه ولی قهری یا بعد از ۱۸سالگی دخترت میتونی تقاضا بدی  
 علیرضا
  سلام بنده 18 سال دارم ودیپلم هستم میخاستم به آلمان پناهنده شم حالا موندم بابد از کجا شروع کنم؟ممنون میشم جواب بدین  
 امیر
  سلام و خسته نباشی ببخشید من و خانمم داریم به صورت پناهندگی وارد المان میشیم و من 27 و خانمم 20 سالشه کیس مورد نظر رو هم داریم میخواستم بدونم برای پناهندگی برای من و خانمم خانه جدا گانه میدن یا در سالن میزارن مارو؟ و یک توضیحی درمورد این حقوق که تقریبا 300 یورو هست برای دو نفر است یا نفری 300 یورو متشکر ار راهنماییتون  
 مصطفی
  سلام دوست عزيز. بله به شما جای خاب جداگانه داده میشود.مثل يه سویت یک خابه جمع جور تو ایران.بله کمکی که میشود برای هر فردی جداگانه هست.  
 مهران
  سلام دوست عزیزمن الان آلمانمو میبینم دوستانی که این سالها از ایران میان با چه مشکلاتی روبرو هستناز بدو ورودشون کلی مشکل دارنکیس پناهندگیتون باید خیلی قوی باشهوگرنه دیپورت میشین  
 امیر
  شما هردو ابتدا بایستی در کمپ عمومی به مدت سه ماه اقامت داشته باشید که سخت ترین قسمت کار است بعد به ساختمان های بهتری منتقل میشوید و بعد در صورت تایید پناهندگی شما خانه یا آپارتمان کوچی در اختیارتان قرار میگیرد . سختی کار در سه ماهه اول است حتمن در گوگل شرایط پناهندگانن آلمانی را در کمپ ها جستجو کنید .  
 Sam
  معمولا چه کیسی مورد قبوله؟  
 سعید
  سلام ۲۸ سال دارم و تقریبا ۴ سال سابقه مهمانداری در قطارهای ۵ ستاره دارم البته فوق دیپلم الکترونیک هم دارم آیا برای پناهندگی و یا غیره میتونم اقدام کنم  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید