ویزای کار آلمان

ویزای کار(جاب سیکر) آلمان

جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار (Germany job seeker visa) با توجه به اینکه کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، تقریبا قوانین کار مشترکی در آنها وجود دارد. شما باید اطلاعات کافی از این قوانین داشته باشید و یا با یک موسسه معتبر حقوقی مشورت نمایید. در واقع طبق قوانین اروپا شما برای کار در آلمان و یا هر کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا، نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی هستید، برای این منظور باید آگهی جذب نیروی کار به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود، مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار خواهد گردید. 

حالا اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد نوبت به افراد خارجی می رسد که در واقع تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. بنابراین نمی توان به این مسیر جهت اخذ اقامت آلمان و در نهایت دریافت شهروندی آن کشور امید چندانی داشت. (به ویژه جهت کار در مشاغل و رشته هایی که در کشور آلمان کمبود نیروی کار وجود ندارد) 

راه دوم که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار در آلمان نزدیک می کند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور خواهید شد.

در سال های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی می باشند. اما کشور آلمان دارای اقتصادی متفاوت بوده و حتی با کمبود نیروی متخصص جوان در بسیاری از مشاغل و رشته ها مواجه است. در حال حاضر این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و… می باشد. اما این نکته به این معنی نیست که دولت آلمان به هر فردی که متقاضی کار در آن کشور در هر یک از رشته های فوق باشد، به سرعت ویزای کار بدهد. بلکه این امر شرایط خاصی دارد که در ادامه به اتفاق بررسی می کنیم:


شرایط اخذ ویزای کار آلمان

اولین قدم جهت اقدام کردن برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار، گردآوری و آماده کردن مدارک مورد نیاز است. این مدارک عبارتند از:

دعوت نامه یا پیشنهاد کار از آلمان
دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه (که مورد تایید ZAB باشد)
داشتن حداقل دو سال سابقه کار در رشته مورد نظر با بیمه (تامین اجتماعی)
داشتن مدرک زبان آلمانی A2 و یا زبان انگلیسی  5.5 IELTS. 

چند نکته: 

داشتن مدرک زبان (ترجیحا آلمانی) جهت ویزای کار آلمان در بعضی از رشته های مورد نیاز ممکن است الزامی نباشد، اما قاعدتا متقاضیانی که دارای تسلط به زبان های آلمانی و یا انگلیسی بوده و حتی مدرک زبان با نمرات بالایی باشند، شانس بیشتری جهت اخذ ویزا خواهند داشت. 
از طرف دیگر برقراری ارتباط با شرکت ها یا موسسات معتبر در کشور آلمان و همچنین آشنایی کلی با کشور آلمان می تواند کمک بزرگی به اخذ ویزای متقاضیان کند. 


داشتن شرایط زیر شانس اخذ ویزای کار در آلمان را بالا می برد:

داشتن سن زیر 40 سال
سابقه کار مناسب و طولانی
مدارک فنی و حرفه ای
داشتن مدرک زبان آلمانی، آیلتس یا تافل

بسیاری از کمپانی ها، کارخانجات و شرکت های معتبر در کشور آلمان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود می باشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور آلمان را دریافت نموده در این فرصت شش ماهه در بعضی از رشته های خاص، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار درآلمان را انجام نماید. 

شما پس از اخذ ویزای کار آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور آلمان خواهید شد. 


مراحل دریافت ویزای کار :

جهت اخذ ویزای کار کشور آلمان باید مراحل زیر را طی کنید:

پیدا کردن شرکت یا موسسه ای در آلمان جهت دریافت پیشنهاد کار (Job Offer)
گردآوری و ترجمه مدارک مورد نیاز
درخواست وقت سفارت آلمان
مراجعه به سفارت در وقت تنظیم شده و انجام مصاحبه

در صورت موافقت با درخواست ویزای شما و قبول شدن در مصاحبه، ظرف چند هفته ویزای شما از سفارت آلمان صادر می شود. در مصاحبه، آفیسر سئوالاتی درباره شما می پرسد و معمولا این مصاحبه کمتر از نیم ساعت (حدودا بین 15 الی 20 دقیقه) طول می کشد. 


چگونه از طریق ویزای کاری ، اقامت آلمان بگیریم؟

زمان قرارداد شما با شرکت آلمانی مورد نظر، اهمیت زیادی در پروسه ویزا و بعد از آن جهت اخذ اقامت دارد. معمولا مدت زمان ویزای کار آلمان چهار سال است. شما می توانید پس از 33 ماه زندگی و کار در آلمان، درخواست اقامت بدهید و حتی در صورتی که مدرک زبان آلمانی B1 داشته باشید، ظرف 21 ماه می توانید درخواست خود را ارائه دهید. 

ضمنا در طول مدتی که متقاضی در آلمان مشغول کار است، همسر وی نیز می تواند بصورت تمام وقت مشغول به کار شده و تمام اعضای خانواده (فرزندان کمتر از 18 سال سن) می توانند از ویزای کار متقاضی استفاده و در آلمان اقامت کنند. 


شرایط دعوتنامه برای دریافت ویزای کار آلمان:

هر دعوتنامه ای توسط سفارت آلمان مورد قبول واقع نمی شود بلکه به دعوتنامه هایی پاسخ مثبت داده می شود که شرایط خاصی داشته باشند از جمله:

درآمد ناخالص متقاضی مطابق با قرارداد حداقل 51000 یورو در سال باشد.
شرکت صادر کننده دعوتنامه نباید به تازگی ثبت و تاسیس شده باشد.
صادرکننده دعوتنامه باید حساب مالیاتی مناسبی داشته باشد. 
شرکت صادرکننده باید به دولت آلمان تعهد کند که تا پایان قرارداد متقاضی، دستمزد وی را بپردازد. 

بنابراین همانطور که متوجه شده اید، صدور دعوتنامه برای اتباع خارجی جهت کار در کشور آلمان، چندان آسان نیست و این مسئله هم برای فرد متقاضی و هم برای آن شرکت آلمانی، مسئولیت دارد. چرا که در صورتی که فرد متقاضی اقدام به اخذ دعوتنامه صوری با پرداخت پول به افراد کلاهبردار بدهد این مسئله برای هر دو طرف جرم سنگینی در بر دارد و در نهایت متقاضی ویزای کار، ممکن است در دو مرحله دچار دردسر و مشکل شود:

اخذ ویزا از طریق سفارت آلمان
دستگیر شدن و بازخواست توسط پلیس اتباع خارجی آلمان

در هر یک از این دو حالت، متقاضی سابقه ای منفی از خود بجا خواهد گذاشت و چنانچه دفعات بعدی بخواهد جهت ویزای آلمان یا هر یک از دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن تقاضا دهد، احتمال رد شدن درخواست وی بسیار زیاد خواهد بود. لذا توصیه می کنیم که در این زمینه دقت کنید و فریب تبلیغات افراد شیاد را نخورید. 
به همین جهت اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) فرصتی 6 ماهه به متقاضیان می دهد تا در کشور آلمان به دنبال یافتن کار بروند و از شرکت ها، موسسات یا سازمان های آن کشور درخواست کار کنند. البته در آلمان نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان، موسسات کاریابی وجود دارند که فرد متقاضی می تواند جهت جستجوی کار از آنها کمک بگیرد. 


برای اخذ ویزای کار کشور آلمان چه مدارکی لازم است؟

توصیه می شود که مدارک زیر را به دقت آماده کرده و در نهایت به سفارت آلمان تحویل دهید:

گذرنامه (با حداقل 6 ماه اعتبار)
ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات (تایید شده توسط وزارت امورخارجه و دادگستری)
تاییدیه مدارک تحصیلی توسط Anabin
ترجمه شناسنامه متقاضی
دعوتنامه کار برای یک شرکت آلمانی به ارزش سالیانه دست کم 51000 یورو
ترجمه سوابق کار به همراه سابقه بیمه
رزومه نوشته شده مطابق با فرمت سفارت آلمان
گواهی یا مدارک زبان انگلیسی یا آلمانی
واچر هتل رزرو شده در آلمان
بیمه مسافرتی با ارزش حداقل سی هزار یورو


اخذ ویزای کاری آلمان چه مزایایی دارد؟

همانطور که اشاره شد، دریافت ویزای کار آلمان کار چندان آسانی نیست اما این ویزا مزایای متعددی برای متقاضیان دارد که موجب استقبال بسیاری از جوانان به ویژه کسانی که شغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان است، شده. مزایای متعددی از جمله:

امکان تبدیل ویزای کار به اقامت آلمان
پروسه نسبتا کوتاه نسبت به سایر ویزاهای آلمان
هزینه کم
آسوده خاطر بودن متقاضی از جهت اشتغال در آلمان
پوشش قرار گرفتن خانواده و انتقال آنها به آلمان (برای فرزندان فقط کمتر از 18 سال)
امکان اشتغال همسر متقاضی در آلمان
عدم الزام به داشتن مدرک زبان آلمانی (البته داشتن مدرک زبان ممکن است پروسه ویزا را سریع تر کند)

البته در پایان باید این نکته را هم اشاره کرد که ویزای کار آلمان برخی محدودیت ها را نیز در بر دارد. از جمله عدم امکان ادامه تحصیل برای متقاضی، عدم تضمین دریافت ویزا (از طرف سفارت آلمان)، دشوار بودن پیدا کردن کار و دریافت دعوتنامه از شرکتهای آلمانی از داخل ایران و ...

 میثم محمودی
  بنده ۳۴ سال دارم راننده پایه یک ،راننده جرثقیل ،راننده لودر ،راننده بیل مکانیکی ،راننده گریدر ،مدرک تحصیلی دیپلم مکانیک روهم دارم متاهل هستم با۲فرزند طریقه مهاجرت به آلمان راحتو میخوام با خانواده. لطفا میشه راهنمایی کنید ممنون میشم  
 مجید
  سلام .من مدرک تخصصی ماشین الات صنعتی دارم گواهینانه ویژه لیفتراک ودارای تخصص هستم میتونم از این طریق مهاجرت به آلمان کنم و برای گرفتن ویزای کار اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید .  
 مجید
  با سلام من مدرک ماشین الات شرکتی دارم در حرفه لیفتراک تخصص کافی دارم میخواستم ببینم میتونم از این طریق با ویزای کاری وارد المان بشم و اقامت آلمان بگیرم با سپاس ممنون میشم راهنماییم کنید .  
 طاها
  با عرض سلام و خسته نباشید به شما من سوالی دارم که فکر میکنم سوال خیلی ها باشه بهترین مدارک فنی که آلمان میخواد چی هست ؟ و سابقه کار حداقل باید چند سال باشه؟ ممنون میشم پاسخ گو باشید  
 هستی
  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم این قانون مهاجرت آلمان که ویزا شش ماهه میدهند تا کار پیدا کنیم من میتوانم اقدام کنم یا باید شوهرم اقدام کند منظورم اینه از طریق خانم میشود اقدام کرد یا باید حتما سرپرست خانواده اقدام کند؟ واگر از طریق خانم بشود آیا ویزایی که بدهند میشود با همسر و بچه رفت یا فقط فردی که اقدام کرده میتوان رفت؟  
 محمد جلیلی
  با سلام و خسته نباشید و ممنون از برنامه خوبتون،من تقریبا 6 ساله که رو پروژه های اختراعی مختلف کار میکنم و جدیدترین طرح من تولید هیدروژن توسط تابش نور میباشد که برای تامین انرژی سلول های سوختی کاربرد دارد،میخواستم طرحم رو با شرکت bmw در میان بذارم و با دعوت نامه این شرکت آماده مهاجرت به آلمان شوم،لطفا مرا راهنمایی فرمایید  
 علی فرج زاده
  با سلام من راننده پایه یک تریلی می باشم لطفا جهت اقامت آلمان و کار در این کشور منو راهنمایی کنید با تشکر  
 اسماعیل رسولی
  سلام من مکانیک خودرو مدرک دیپلم مکانیک از هنرستان و دوره اموزشی شرکت تویوتا و مزدا با سابقه کار 11سال با جواز کسب و37 سال سن متاهل ودارای دو فرزند برای ویزای کار در آلمان راهنمای میخوام لطف بفرمایید ممنونم.  
 صابریاری
  باسلام من مدرگ لیسانس گامپیوترitهستم 31 سال سن دارم ازسازمان فنی وحرفه ای هم مدرک کامل دارم برای شغل میخواستم برم کشورهای خارجی. مهمترازهمه من الان به کجا بروم وشرایط اقامت راکامل بپرسم ببینم می توانم بروم یانه. ممنون وتشگر  
 shahin
  سلام و عرض ادب احتراممن 30 ساله هستمشغل من نورپردازی فیلم های سینمایی هستش و قصد مهاجرت به همراه همسرم رو دارم.شغل همسرم حسابدار هستشدرامد نسبتا خوبی در ایران دارم اما برای پیشرفت بیشتر در حوضه کاری خودم و شرایط بهتر زندگی میخوام به آلمان یا کشورای دیگه مهاجرت کنم . ( از طریق ویزای کار )ایا راه حلی وجود داره و لطفا شرایط رو بگید  
 آرزو
  از کجا برا ویزای کار اقدام کنیم؟  
 مریم ک
  سلام..همسرمن ۳۴سال داره وراننده ملشین سنگین با گواهینامه پایه یک..وبا۱۱سال سابقه کاری وتمام مدارک کلاسی و اداری تکمیل تا دیرنشده میخواییم به آلمان برویم چون تحقیق کردیم که اونجا خیلی به راننده ارزش خاصی قائل هستن...ولی نمیدونیم برای کار اقدام کنیم یا سرمایه گذاری..لطفا راهنمایی کنید..  
 پرستو امیرعلیی
  سلام من کارشناس بیهوشی هستم سی و پنج ساله پانزده سال سابقه کار دارم و همسرم مهندس عمران هستند سی و هشت ساله که پانزده سال سابقه کار راه رو دارن آیا ما میتونیم ویزای کار بگیریم  
 hossein meidani
  باعرض سلام من 26ساله دارای مدرک اتومکانیکی ودارای مدرگ گچبری ازسازمان فنی حرفه ای ایران میباشم وازسن 12سالگی بخاطرعلاقه ام به گچ وکارهای دستی دررشته گچکاری فعالیت میکنم وازکودکی خواستارخواستا, ارتقاع کارم درکشورالمان هستم لطفا راهنمایم کنین که چطور میشه درالمان مشغول به کاربشم. باتشکر  
 فرناز
  سلام پدر من لیسانس کشاورزی داره و مهندس عمران هستش.موقعیت شغلی مناسب برای ایشون هست؟ضمنا ایشون ۴۹سالشون هست  
 Mahdi teumouri
  سلام من لیسانس مخابرات دارم 11 سال سابقه کار در ذوب آهن اصفهان وتکنسین هستم.همچنین دارای مدرک ورزشی تکواندو دان 4 لطفا در صورت امکان جهت مهاجرت به آلمان راهنمایی کنید  
 محمد
  باسلام وخسته نباشی من ۳۲سالمه همسرم ۳۰ساله هردو لیسانس بیهوشی هستیم ودارای ۶سال سابقه کاری وهردو استخدام رسمی هستیم ایا امکان مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار هست یانه؟؟اگه امکانش باشه چطور میشه در بیمارستانهای المان شاغل شد ؟؟  
 علی
  خیلی راحته..اول باید زبانتونو بخونین و ازمونشو قبول شین بعدمیتونین مدارکتونو ترجمه کنین و وقت سفارت بگیرین برای مصاحبه بعد میرین المان و اونجا از طریق سایت کاریابی کارپیدا میکنین..البته من خیلی کلی گفتم  
 حسن علوی
  سلام من اصالت افغانستانی اما متولد ایران شهر مشهد هستم ساکن تهران اما از شانس من بخاطر اینکه اسم مهاجر رو پیشونیم هست از درس محروم شدم و هیچ مدرکی ندارم فقط در حد ابتدایی مدرک دارم و در ایران 38 ساله پدرم زندگی کرده و من هم مث پدرم در ایران فقط کارگری میکنم از این میترسم که فرزندم مثل من کارگر بار نیاد چون ما افغانستانی ها در ایران هیچ جایی برای پیشرفت نداریم و فقط باید کارهایی که برای ما ازطرف اداره کار تعین شده انجام بدیم میخوام بدونم ایا من هم میتوانم با مدرک شرم اور ابتدایی ویزای کار یا اقامت بگیرم ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین  
 علی
  دوست من سلام، بهترین راه اینه که مهارت یاد بگیرید و بصورت فریلنسری شروع به فعالیت کنید. اگه توی حوزه هایی مثل آی تی باشه که عالیه چون متخصص کم دارن و میتونید از طریق سایت های کاری مثل linkedin، indeed و غیره شروع به ارسال رزومه کاری (کارهایی که خصوصی انجام دادین) و مهارت ها تون بکنید. اینطوری خیلی شانس مهاجرت به آلمان تون بالاست. من یک دوست افغانستانی داشتم و میدونم توی ایران چه ظلم هایی به شما میشه.  
 مهدی حقیقی
  سلاممن متولد سال61 هستم11 سابقه کار دارمفوق دیپلم نقشه کشی صنعتی دارممدارک فنی و حرفه ای نقشه کشی دارممن راهنمائی میکنیدمیتونم کاری بکنم  
 Peymanmoradi
  با سلام و خسته نباشید، 23 سال دارم، مدرک کامپیوتر دارم، خدمت هم رفتم، مدرک مربیگری تکواندو هم دارم، میخواستم بپرسم مدرک ورزشی هم به دردم میخوره واسه بیرون کشور؟ ممنون.  
 غفار
  این ویزای کار برای کسی که قصد داره اونجا یه کسب و کاری رو حتی در حد یه مغازه راه اندازی کنه هم تعلق میگیره؟ یا فقط برای کسایی هستش که قصد دارن برای کسی دیگه کار کنن؟  
 محمد صفرنژاد
  سلام من راننده پایه یک هستم پ با تریلی هم کار کردم آیا من میتونم ویزای کار برای آلمان بگیرم  
 محمد
  چی داری که فکر مهاجرت کردی؟  
 حسین
  سلام من کارم برق خودرو وکار بادستگاه دیاگ است سن۲۲است آیا شرایط اقامت دائمدارم ممنون  
 زارع
  شما در این رشته همراه با تحصیل 3 ساله حقوق بالایی داری.اسمش TÜV هست  
 صنم سلیمانی
  سلام من صنم هستم آریشگرم تمام مدارک فنی حرفهدای رو دارم آیا میتوانم در آلمان کار کنم شرایطش چه جوری  
 فرشاد
  من شنیدم ارایشگر خیلی نیاز دارن  
 مجید عزیززاده امامقلی
  من ۳۵ سال دارم و مدرک فنی حرفه ای در رشته برق صنعتی دارم و سابقه ۱۵ سال برق ساختمان رو دارم و خانومم هم دیپلم خیاطی داره و ۲۸ سال هم سن داره و دارای ۲ فرزند هستیم با این شرایطی که دارم میتونم اقامت المان رو بگیرم ودر ضمن سابقه کار بنایی هم به مدت ۱۰ سال دارم  
 مهدي شعباني
  سلام من مهدي شعباني هستم داراي مدرك ليسانس برق و داراي 12 سال سابقه كاري 5 تا مدرك فني حرفه اي هم دارم تا حدود كمي زبان انكليسي بلد هستم سنم هم 35 سال هست براي مهاجرت به المان جه كاري بايد انجام بدم؟  
 صدف غفاری
  با سلاممن از طریق کشور المان ویزای کارم اماده هست و الان فقط منتظرم تا مدرک تخصصیم که توی ایران امتحان دادم اماده بشه.میخواستم بدونم اگه بخوام سفارت وقت بگیرم چقد طول میکشه و چه مدارک دیگه به جز ویزای کار که از المان برام در خواست شده احتیاج دارم؟و اینکه حتما باید مدرک زبان المانی از گوته هم داشته باشم؟؟  
 حمید
  سلام خسته نباشید من ۳۷ ساله دیپلم کارمند بیمارستان کمک بهیاربا سابقه ۱۱سال و خانومم ۳۰ ساله دیپلم با مدرک ارایشگری میشه با این مدرک اقامت المان را گرفت با سپاس فراوان  
 مهندس امینی
  نه زیرا حداکثر سن کاری در آلمان 32میباشد ولی همسر شما مشکلی ندارد  
 mahsa
  من میخوام بامدرک فنی نقاشیم بامدرک زبان ترکی.ترکیه اقامت کنم کارکنم چطوری  
 حمیدرضا ریماز
  سلام من کاسب هستم آیا شرایط اقامت دارم؟  
 نسرین حسین پور
  باسلام بنده ۳۳ ساله وتکنسین علوم آزمایشگاهی هستم با ۱۰سال سابقه ی کار مرتبط. همسرم ۳۶ ساله ولیسانس مترجمی زبان انگلیسی و شغلشان آنش نشان با ۱۷سال سابقه ی مرتبط هستند ایا باگرفتن ایلتس بانمره ی خوب امکان گرفتن ویزای کار داریم؟؟ ممنون از راهنماییتون  
 موسی
  یا سلام خدمت شما دوست عزیز . منون میشم منم راهنمایی کنی که تو مسیر مهاجرت به المان دارم تلاشمو میکنم اما نمیدونم دقیقا کجا و چجوری ادامشو برم . کسی یا جایی رو میشناسی که کمکم منه ؟ ممنون میشم  
 Mahboobeh
  با سلام ۳۷ سالمه .مدرک کارشناسی روانشناسی دارم.۱۱ سال سابقه بیمه در کار حسابداری دارم برای ویزای کار المان ممنون میشم منو راهنمایی کنید و ایا اونجا با چنین شرایطی کار برا من پیدا میشه؟ ممنون از راهنماییتون  
 فرزاد شفیع زاده
  سلاممن 28 سالمه و لیسانسه معماری هستم .حق امضای نظارت و اجرا دارم.جدا از اینها 12 ساله که کار تخصصی من احداث سازه های دریایی سبک که کاربری تفریحی و خدماتی داشته //آیا من میتونم ویزای آلمان دریافت کنم؟؟؟  
 علی نریمان
  درود ...من شاغل هستم و مدرک جوشکاری برق هم دارم .‌ آیا امکان کار در آلمان امکان پذیر هست ممنون میشم در این زمینه کنکی بکنید و اطلاعاتی بدهید  
 زارع
  دوست عزیز برای رشته های فنی تا دلت بخواد کار هست.سوالی داشتی من در خدمتم  
 مهدی عبد
  سلام من دانشجو معماری هستم و نرم افزار های ارشیکد و اتو کد رو ب صورت حرفه ای بلدم و می خوام بدونم چجوری میتونم در المان کار کنم می تونم ایا داخل دفتر های فنی مهندسی مشغول بکار بشم یا نه  
 یوسف تقوی
  سلام. من ۲۴ سالمه و شغلم طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی اشپزخانه با چوب و ام دی اف هست.. الانم دارم زبان المان میخونم تا مدرکشو بگیرم. میخواستم بدونم واسه شغلم باید از فنی حرفه ای مدرک بگیرم ایا مدرک فنی ایران ارزشی داره تو المان. هزینه مهاجرت با المان چقدر است.قانوتی نه پناهندگی .  
 زهرا هاشمی
  باسلام.مجرد.۳۰ ساله.کارشناس رادیولوژی.۷ سال سابقه کار.زبان انگلیسی در سطح ۴۰۴.مشغول خواندن زبان المانی.  
 مژگان
  با سلام من 22 سالم فارق التحصیل برق مخابرات از دانشگاه شهید بهشتی میخواستم بپرسم بدون سابقه کار امکان گرفتن ویزای کار وجود نداره؟  
 مهدی
  سلام. منم رشته تحصیلیم مهندسی برق قدرته و دارم کارای ویزای کاری آلمان رو تموم میکنم. 28 سالمه و سابقه کاریم هم هیچ ربطی به رشته تحصیلیم نداره چون شغل من طراحی و گرافیکه. وقتی میری سفارت ازت رزومه کاری میخوان. شما میتونی رزومه ای درست کنی و بدی چون آلمانی ها در ایران دنبال راستی آزمایی نیستن و حرف شمارو باور میکنن که این بخاطر فرهنگ بالای اوناس. من نمیگم یه رزومه الکی درست کنی بدی. میگم اگه کارهای دیگه ای بلدی رزومه اونارو بده. مجبورنیستی حتما رزومه مرتبط با رشته تحصیلیت بدی  
 آرش
  آرش:درود برشما لیسانس مکانیکم۴۲ساله و در زمینه های مهندسی معکوس و طراحی و ساخت و بازرسی قطعات صنعتی تخصص دارم و ۱۷سال سابقه در نیروگاهها و سد ها و ملی حفاری و لوله سازی و شرکت نفت مناطق نفت خیز و پتروشیمی(حدود15000قطعه بوده) رو دارم از افخاراتم طراحی و ساخت ایمپلرها و انواع گیربکسها حتی چرخدنده مخروطی مارپیچ که سخت ترینه و مته های حفاری و...که نصب و تایید شده اند لطفا برای اقامت در اروپا یا کاندا امریکا راهنمایی بفرماییدضمنا دو برادرم آلمان هستن  
 جعفر بدوی
  باسلام من 4 ساله لیسانس نرم افزار هستم 4 سال سابقه کار دارم و در حال حاضر نیز مشغول به کار هستم زبانم در حد a3 هست مدرک فنی حرفه ای هم دارم. دارای 3 مقاله در زمینه امنیت اطلاعات نیز هستم چطور میتونم برم یه کشور خارجی که دقدقه کار نداشته باشم؟  
 میثم
  من مدرک فنی دارم جوشکارم وسابقه بیمه درضمینه کار خودم هم دارم زبان بلد نیستم میشه برا مهاجرت اقدام کنم  
 مهسا
  دقیقا شرایط همسر منو دارید ..جوابی پیدا کردید ؟!  
 فریبا اسماعیل زاده
  کارمند بانک دولتی در ایران هستم دارای 6 سال سابقه کار و هم اکنون مشغول بکار می باشم  
 فرانک
  سلام روزتون بخیر.من آرایشگر هستم و تمام مدارک فنی و حرفه ای رو دارم .میشه برای کار اقدام کنم در آلمان؟؟  
 german
  بله این امکان از طریق درخواست ویزای شش ماه وجود دارد  
 سینا
  سلام ۱۸سالمه سابقه ۴سال کارقنادی دارم اگه امیدی واسه کاردرآلمان هست ممنون میشم  
 آزیتا
  با سلام ، من ویزای جست و جوی کار را گرفته ام و رشته ام کامپیوتر است،ممنون میشم شهرهایی که برای پیداکردن کار مناسب است و هزینه زندگی ارزان بهم معرفی کنید  
 سلام سلمان عطایی هستم ازاففانستان
  سن 24ساله قبل ازسقوط کارم ریس شرکت صنایع چوش کاری نواوران بودم فعلن بیکارهستیم کاردرافانستان روبه سقوط است  
 امیر
  سلاممن 43 سالمه. دانشجوی سال آخر دکترای برق قدرت دولتی هستم. بیش از 20 سال سابقه آموزشی و تدریس را به صورت رسمی در آموزش و پرورش دارم. تالیفاتی نیز در زمینه برق و ریاضی و کامپیوتر دارم.می خواستم در یکی از دانشگاه های آلمان به تدریس و تحصیل مشغول شوم. همچنین می خواستم در یکی از شرکت های معتبری چون زیمنس و مولر مشغول بکار شوم.لطفا راهنمایی می فرمایید آیا امکان برای درخواست های فوق وجود دارد یا نه؟  
 عباس
  سلام دوست عزیز.برای تدریس تو دانشگاهای آلمان باید مدرک حداقل c2المانی رو داشته باشین و راحت و رون صحبت کنید.یه پروسه داره.از جمع کردن مدراک دانشگاهیتون+ترجمه ب زبان المانی+وقت سفارت وگواهی تمکن مالی و رزمومه قوی المانی اخرین فیش حقوقی .گواهی تمکن مالی از بانک ب مبلق شیش هزار یورو تو حسابتون.تو گوگل سرچ کنید ویزای جابب سیکرز المان توضیح کامل میاد.  
 بیمار
  برای طول درمان میخوام برم آلمان و همونجا تحت درملن و زیر نظر پزشک باشم.  
 مریم امیدفر
  من پرستار با27سال سابقه کارهستم 57سالمه آیا میتوانم پیگیر ویزای کار در المان باشم  
 کامبیز یارایی
  57سال سن دارم دارای مدرک ارشد عمران وپروانه اشتغال 14ساله دارم میخواهم درآلمان کارکنم لطفا راهنمایی فرمایید  
 دانیال اقبالی
  با سلام و تشکر از مطالب مفید شمامن در رشته مهندسی شیمی صنایع گاز لیسانس و در رشته مهندسی شیمی گرایش فراوری و انتقال گاز فوق لیسانسم رو گرفتم. از سال ۹۳ تا کنون به عنوان مدیر کنترل کیفیت در یک شرکت تولید کننده لاک و پوشش های قوطی و تیوب های مواد خوراکی و غیر خوراکی مشغول به کار هستم. (زمینه کاری همانند شرکت akzo nobel و یا BASF coatings ، البته نه به بزرگی این شرکت ها). دارای مدرک زبان آلمانی A1 هستم. با این شرایط چند سوال در مورد ویزای جستجوی کار آلمان را دارم:۱٫ امکان پیدا کردن کار در ۶ ماه برای من وجود دارد؟۲٫ همسر بنده دارای لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی میباشد و دارای مدرک b1. با این شرایط، شانس جستجوی کار برای او بیشتر است یا ادامه تحصیل مجدد در مقطع فوق لیسانس؟۳٫ آیا برای دریافت ویزا، نیاز به وثیقه مانند سند ملکی می باشد؟( همانند ویزای توریستی ).۵٫ ایا امکان تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای تحصیلی در خاک آلمان وجود دارد؟۶٫اگر همسرم با ویزای تحصیلی همزمان با من وارد آلمان شود و من در ۶ماه نتوانم کار پیدا کنم، آیا باید به ایران برگردم و یا در خاک آلمان امکان تبدیل ویزا به ویزای پیوست به اعضای خانواده وجود دارد؟  
 نسیم صادقی تبریزی
  با سلام و احترام دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارتباط تصویری (گرافیک رایانه) از دانشگاه جامع علمی کاربردی ، 15 سال سابقه کار مفید (بیمه تامین اجتماعی)، 40 سال سن، مدارک از مجتمع فنی حرفه ای (طراحی وب سایت) و مدرک موسسه ایران (تایپ 10 انگشتی فارسی و لاتین) مدرک وزارت کار می باشم مدرک A1 از موسسه گوته که مربوط به تقریبا 3 سال پیش می باشد. ضمنا حد زبان انگلیسی UPER INTERMADIAT هستم.لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید  
 دانیال اقبالی
  با سلام و تشکر از مطالب مفید شمامن در رشته مهندسی شیمی صنایع گاز لیسانس و در رشته مهندسی شیمی گرایش فراوری و انتقال گاز فوق لیسانسم رو گرفتم. از سال 93 تا کنون به عنوان مدیر کنترل کیفیت در یک شرکت تولید کننده لاک و پوشش های قوطی و تیوب های مواد خوراکی و غیر خوراکی مشغول به کار هستم. (زمینه کاری همانند شرکت akzo nobel و یا BASF coatings ، البته نه به بزرگی این شرکت ها). دارای مدرک زبان آلمانی A1 هستم. با این شرایط چند سوال در مورد ویزای جستجوی کار آلمان را دارم:1. امکان پیدا کردن کار در 6 ماه برای من وجود دارد؟2. همسر بنده دارای لیسانس مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی میباشد و دارای مدرک b1. با این شرایط، شانس جستجوی کار برای او بیشتر است یا ادامه تحصیل مجدد در مقطع فوق لیسانس؟3. آیا برای دریافت ویزا، نیاز به وثیقه مانند سند ملکی می باشد؟( همانند ویزای توریستی ). 5. ایا امکان تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای تحصیلی در خاک آلمان وجود دارد؟ 6.اگر همسرم با ویزای تحصیلی همزمان با من وارد آلمان شود و من در 6ماه نتوانم کار پیدا کنم، آیا باید به ایران برگردم و یا در خاک آلمان امکان تبدیل ویزا به ویزای پیوست به اعضای خانواده وجود دارد؟  
 مهران
  لیسانس مکانیک (تاسیسات)سن ۲۴_زبان B1_ ۹تا مدرک فنی و حرفه ای دارم_۲سال سابقه کارویزای کار با رشته مرتبط خودم با این‌شرایط میتونم‌بگیرم؟؟؟؟  
 ابوالفض قلی
  با سلام بنده جوانی ۲۷ساله هستم و متاهلم و تخصص حرفه ای در تولید کفش را دارم و رشته تحصیلی بنده کامپیوتر می باشد و کار کاشی کاری حرفه ای بلدم اما در حال حاضر در ایران بی کارم و فرصت شغلی دائم را نداشتم ممنون میشم راهنمایی ها لازم جهت مهاجرت دائم به آلمان را بهم بدید تا بتونم با هزینه کمتری مهاجرت دائم داشته باشم.  
 مجتبی حسینی
  سلام من ملیت افغانستانی هستم کارم در ایران جوشکاری صنعتی حرفه ای هست اما به دلیل نبود کار درخواست دارم ویزای کار بدین. دارای 2فرزند 28سال دارم  
 رضا کفاش
  مجتبی جان سام رضا کفاش هستم از مشهد شماره ای ازتو ندارم امیدوارم هر کجا که هستی سلامت باشی  
 صادق ده حقی
  سنم ۲۴ هست و یک سال فارغ تحصیل شدم و مجرد هم هستم شرایطم به نطر خودم عالیه لطفا راهنمای  
 صادق ده حقی
  سلام من کارشناسی رشته مهندس جوش وصنایع فلزی دارم لطفا کمک کنید برای کار به آلمان برم چون داخل کشور خودمون اصلا برام کار نیست که مطابق با رشته درسی که دارم باشه از نظر تخصصی عایق کاری لوله و مخازن تحت فشار هم بلدم با تشکر  
 مهدی
  سلام. من 26 سالمه و فوق لیسانس شیمی از دانشگاه معتبر تهران رو دارم. میخواستم بدونم باید چیکار کنم و یا از کجا شروع کنم برای رفتن؟  
 سیاوش درویشی
  من درایران جوشکار کد هستم وسابقه کار 18 ساله دارم درایران وبرای کار در المان می خواستم کار هست که ما اونجا برای کار بریم  
 اسماعیل علیمراد
  با سلام اینجانب دارای مدارک گواهینامه برق صنعتی /برق خانگی /الکترونیک/ کامپیوتر/موبایل/و رادیو تلویزیون وغیره... /ودانشجو رشته الکتروتکنیک دانشگاه سما /وبه مدت 15سال مسئول برق و الترونیک در شرکتهای زیر مجموعه مثل تایدواتر وغیره...اداره بندر بندرانزلی مشغول هستم ودر شرکتهای مثل پتروشیمی وغیره هم مشغول بودم ومتولد1359 میباشم./ودارای یک پسر16سال و یک دختر5سال هستم .آیا شغلی مربوط به اینجانب وبهمراه خانواده برای اقامت در کشور آلمان هستش که بتوانم از طریق قانونی به آن کشور بروم.خواهشمندم در این امر مرا راهنمایی فرمایید.باتشکر  
 ساسا
  سلام المان واسه کار خوبه بریم  
 سید علی موسوی
  سلام 24 سالمه سه ساله تو کار ام دی اف هستم تو آلمان برای رشته کاری من شغلی هست اگر هست چقدر زمان و هزینه میبره  
 محسن نقابی
  سلام من و همسرم مربی تکواندو به مدت 12 سال هستیم و هر دو مدرک کارشناسی زبان انگلیسی داریم و در حال حاضر نیز بنده دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزش هستم. شاغل سازمان آتش نشانی به مدت 13 سال می باشم. و متقاضی کار ترجیحا به عنوان مربی تکواندو و آمادگی جسمانی در آلمان هستیم. آیا شرایط کافی برای زندگی و کار در المان را داریم یا خیر. سن من 38 و همسرم 35  
 سینا نژادبختیاری
  با سلام و عرض ادب خدمت شما.من مهندس کامپیوتر-سخت افزار هستم: سابقه کار کمی هم در زمینه تعمیرات کامپیوتر و هم در زمینه برنامه نویسی #c و sql و VB دارم.متاهل هستم و سنم 27 سال میبشد:آشنایی زیادی به زبان انگلیسی دارم.آیا می تونم در کشور آلمان اقامت بگیرم ممنموم.  
 نوید نصیری
  لیسانس مدیریت،35ساله،تا حدی مسلط به مکالمه انگلیسی.متقاضی مهاجرت به آلمان.  
 حسین دشتی
  با سلام من 25 ساله هستم کارم دکوراسیون داخلی ( mdf کابینت) هستش میخوام بدونم تو آلمان میتونم کار کنم شرایطش به چه صورته  
 معین
  تخصصی بلد باشی برو همین حالا البته اول همه اینا زبانه  
 فرشاد غفاری
  لیسانس مکانیک سیالات مجرد 29 ساله با دو سال سابقه کار زبان خارجی نمی دونم لطفا جهت مهاجرت راهنمایی کنید  
 بهنام محمدی
  باسلام.من مهندس شیمی هستم.لطفا برای گرفتن ویزای کار راهنمایی کنید.باتشکر.  
 امین امیدوار
  با سلام . خانم بنده مهندسی شیمی صنایع پتروشیمی رو داره ولی سابقه کار نداره . من خودم هم مدرک پاپینگ پتروشیمی و مدارک مکانیک و برق از فنی حرفه ای رو دارم . خانمم سابقه کار نداره ولی خودم 6 سال سابقه کار در یک شرکت سخت افزار کامپیوتر رو دارم یک پسر 18 ماهه هم دارم . ما هیچکدوممون تسلطی به زبان خارجه نداریم من توی چند تا از سایت های محاجرت خوندم اگه مدارک رو ترجمه کنید و بفرستید برای کار احتمال داره جذب بشید و به شما زمان میدن تا زبان آلمانی رو یاد بگیرید و بعد میرید سر کار . حالا با این شرایط خواستم بدونم این صحبت هایی که شنیدم صحت داره و آیا ما میتونم برای گرفتن بلوکارت اقدام کنم ؟  
 فرهاد
  سلام ، من سالها در حیطه فروش محصولات غذایی و بهداشتی بعنوان ویزیتوروسرپرست فروش فعالیت دارم،آیا با تجربه وتخصصم میتوانم در آلمان کار پیداکنم،با تشکر  
 سعیده محبوبی
  درخواست مشاوره جهت ویزای کار 34ساله فوق لیسانس برق . سابقه کار 11ساله در نمایندگی زیمنس در ایران و متاهل  
 معین
  ۱.زبان۲.تخصص همراه با مدرک اگه اوکیه از قدام کن البته سنتونم بالاست یکم سخته بازبراتون نمی ارزه  
 رزیتاذوقی
  دکتری شیمی آلی با ۷سال سابقه کار و تدریس متقاضی فرم ویزای کار خارج از کشور هستم  
 مهدی علی نژاد
  سلام لطفا راهنمایی کنین آیلتس چند میخواد ؟؟؟  
 منصور عسکری
  سلام خسته نباشید بنده 28ساله لیسانس عمران داری مدارک ایلتس6و اشنایی کم زبان المانی و دوسال سابقه کار متوانم کار در المان در 6ماه پیدا کنم با تشکر.  
 سید ابوالفضل روحانی فر
  سلام. دارای گواهینامه رانندگی پایه یکم باده سال سابقه کار  
 محمود خسروآبادی
  باسلام 39ساله هستم آیاباداشتن گواهینامه پایه یکم وسابقه 10سال کارمیشه امیدواربود که درآلمان کارپیداکردواقامت گرفت متشکرم  
 مهاجرت ایرانی
  هر پرونده مهاجرتی یا دریافت ویزای کار شرایط مخصوص به خود دارد.از طریق دکمه درخواست مشاوره رایگان موضوع خود را مطرح نمایید تا بررسی شود.  
 احمد یزدانی
  با سلام و احترام من دارای مدرک فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی و مدرک مهندسی تکنولوژی ساخت و تولیداز دانشگاه آزاد اسلامی تهران شرق هستم و دارای 2100 دوره نقشه کشی صنعتی از مراکز دولتی فنی حرفه ای به مدت 18 ماه می باشم.و مدرک طراحی قالب های فلزی از دانشگاه صنعتی شریف هستم البته به صورت جهاد دانشگاهی به مدت 60 ساعت و مسلط به طراحی قطعات صنعتی و خودرو و هم چنین طراحی قالبهای فلزی و مسلط به ترم افزارهای طراحی مهندسی هستم و دارای سابقه کاری به مدت 12 سال می باشم و سنم 38 سال می باشد به زبان انگلیسی و آلمانی مسلط نیستم .آیا با این شرایط می توانم پیگیر ویزای کاری در آلمان باشم .با سپاس  
 مهاجرت ایرانی
  دریافت ویزای کار آلمان مراحل و شرایط نسبتا سختگیرانه ای دارد که برای هرمورد باید بررسی شود.لطفا از طریق دکمه فرم درخواست مشاوره رایگان موضوع خود را مطرح نمایید تا کارشناسان مهاجرتی با شما تماس حاصل نمایند.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید