مهاجرت به کانادا از طریق کار

برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا از طریق کار، برنامه‌های متنوعی وجود دارد که متقاضی باید با توجه به تطبیق شرایط خود با آنها، بهترین برنامه‌ی مهاجرتی را برای دریافت ویزای کار کانادا دریافت کند. بطور کلی، اخذ ویزای کار کانادا، به سه بخش تقسیم می‌شود.


اخذ اقامت کانادا از طریق تخصص

یکی از ساده‌‎ترین روش‌های دریافت ویزای کاری کانادا، از طریق تخصص یا Skilled Worker است. همانطور که از نام این ویزا پیداست، برای دریافت آن باید دارای مهارت بخصوصی باشید و از یک کارفرمای کانادایی در آن زمینه‌ی کاری، یک پیشنهاد شغلی یا Job Offer دریافت نمائید. قابل توجه است که آن موقعیت شغلی نباید قابلیت این را داشته باشد که یک شهروند کانادایی بتواند در آن، مشغول به کار شود؛ اولویت با شهروندان کانادایی است. همچنین در نهایت یک لیستی از سوی دولت کانادا منتشر می‌شود که حرفه‌ی شما باید در آن لیست قرار گرفته باشد.


اخذ اقامت کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر نمی‌خواهید کارفرما داشته باشد یا قصد راه‌اندازی کسب و کار خود را در کانادا دارید، این روش می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. نکته‌ی قابل توجه اینست که حرفه‌ی شما باید در لیست حرفه‌های مورد نیاز کشور کانادا موجود باشد و سپس می‌توانید باتوجه به شرایط موجود، برای دریافت آن اقدام نمائید. روش دیگر دریافت ویزای کانادا، به نام ویزای استارتاپ کانادا شناخته می‌شود. برای اخذ این نوع از ویزای کانادا، باید دولت این کشور را متقاعد سازید استارت‌آپی که قصد راه‌اندازی آن را دارید، قابلیت رشد و درآمدزایی را داشته و همچنین باید ثابت کنید مالیات‌های مربوط به کسب و کارتان را، پرداخت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی ویزای استارتاپ کانادا مراجعه کنید.


اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه استانی

هر یک از استان‌ها یا ایالت‌های کانادا می‌توانند برنامه‌ی مخصوص به خود را برای دریافت مهاجر داشته باشند که شما می‌توانید با توجه به شرایط اعلام شده و تطبیق آن با شرایط خودتان، یک استان را برگزینید و برای اخذ ویزای کار کانادا، اقدام نمائید. بطور مثال استان‌های کبک یا ساسکچوان دارای بهترین شرایط ممکن برای اعطای ویزای کاری هستند و برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هریک از استان‌ها، می‌توانید به صفحه‌ی موردنظر آنها مراجعه نمائید.


اخذ اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

یکی از بهترین روش‌های اخذ ویزای کاری کانادا، از طریق سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری است. با توجه به این سیستم، تمام متقاضیان طبق معیارهای از پیش تعیین شده‌، امتیازبندی می‌شوند و سپس بین کسانی که حداقل امتیاز را کسب کرده‌اند، قرعه‌کشی می‌شوند و تعدادی از افراد می‌توانند برای اخذ اقامت کانادا از این طریق اقدام نمایند. بدیهی‌ست که افرادی که امتیاز بیشتری در این سیستم دریافت نمایند، دارای شانس بیشتری برای اخذ اقامت خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اکسپرس اینتری کانادا مراجعه نمائید.