مهاجرت به کبک 2020 از روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری ایالت کبک 2021

یکی از پر طرفدارترین برنامه های مهاجرتی کانادا، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استان کبک است. این برنامه مهاجرتی کانادایی به مهاجران سرمایه گذاری واجد شرایط و اعضای خانواده شان این اجازه را می دهد با سرمایه گذاری مبلغی بالغ بر 1,200,000 دلار کانادا از طریق انتقال وجه به واسطه یک موسسه مالی معتبر، اقامت دائم کانادایی خود را به دست آورند. وزارت مهاجرت استان کبک اعلام کرده بود تا سال 2020 تعداد 44500 ساکن جدید را خواهد پذیرفت که عمده آنها از راه امتیازبندی استانی شامل برنامه کارگران متخصص هستند.

طبق اطلاعیه وزارت مهاجرت کبک، متقاضیان برنامه سرمایه گذاری کبک از تاریخ اول دسامبر 2016 باید پرونده‌های خود را فقط از طریق پست معمولی و یا پیک ارسال نمایند و هیچ درخواستی به صورت دستی پذیرفته نمی‌شود. همچنین بر اساس دوره های گذشته، در صورتی که درخواست های دریافتی، قبل از تاریخ مذکور، به عدد 1900 برسد، درخواست دیگری پذیرفته نخواهد شد.البته این محدودیت ظرفیت شامل متقاضیانی که سطح زبان فرانسه آنها در حد "پیشرفته متوسط" باشد، نخواهد شد. به علاوه، به روند درخواست این دسته از متقاضیان اولویت نیز داده خواهد شد.

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کبک از تاریخ 1 نوامبر 2019 تا 1 آوریل 2023 به حالت تعلیق درآمده؛ وزارت مهاجرت کبک علت این امر را وجود درخواست های فراوان بررسی نشده و اصلاحات در حال انجام توسط دولت کبک برای نوسازی سیستم مهاجرت اذعان کرد. این مدت زمان به وزارت اجازه می دهد تا کار تجدید نظر در حال انجام را به پایان برساند و به آن امکان اجرای برنامه به روز شده را بدهد که از نظر ادغام و آزادسازی مهاجران با اهداف دولت بهتر مطابقت دارد. البته در طول این مدت به درخواست های اقامت دائمی منتظر بازبینی رسیدگی می شود.


موارد لازم برای مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری:

دارایی خالص حداقل 2 میلیون دلاری

دارایی های خالص متقاضی به تنهایی و یا به همراه همسر یا شریک زندگی اش که از روش مشروع کسب شده است، می بایست حداقل به مبلغ 2 میلیون دلار کانادا برسد. این دارایی ها می تواند شامل ملک، حساب های بانکی، حقوق بازنشستگی، موجودی کالا ، سهام و.. باشد.


وجود سابقه مدیریتی

متقاضی می بایست در پنج سال گذشته به مدت حداقل دو سال ، سابقه مدیریتی ارائه دهد. این تجربه مدیریتی تنها محدود به فعالیت های تجاری نمی شود بلکه می تواند شامل سوابق مدیریتی و تجارب کسب شده از یک آژانس بین المللی، اداره یا سازمان دولتی و شامل  وظایف مربوط به برنامه ریزی ، مدیریت و کنترل منابع مالی ، انسانی یا مادی تحت اختیار شما باشد.


سرمایه گذاری در ایالت کبک

متقاضی مهاجرت باید قصد اقامت در کبک را داشته باشد و می بایست یک قرارداد سرمایه گذاری امضاء نماید که به موجب آن متعهد شود که مبلغ 1.200.000 دلار کانادا را از طریق انتقال وجه به واسطه یک موسسه مالی معتبر، سرمایه گذاری کند. متقاضیان واجد شرایط می بایست یک قرارداد سرمایه گذاری با یکی از موسسات مالی معتبر - یک شرکت کارگزار یا معتمد- که مجاز به شرکت در این برنامه هستند به امضاء برسانند. سرمایه گذاری می تواند از طریق یک واسطه مالی نیز صورت بگیرد.


مزایای مهاجرت به کبک از روش سرمایه گذاری

دریافت اقامت بدون شرط

در صورت موفق بودن درخواست سرمایه گذاری، ویزای اقامت دائم کانادا به متقاضی داده می شود. هیچ مرحله آزمایشی یا شرایط مشروطی وجود ندارد، در حالیکه به طور مثال برای برنامه مهاجرتی آمریکا از طریق سرمایه گذاری  EB-5 ، متقاضیان یک گرین کارت دوساله دریافت می نمایند مشروط بر اینکه می بایست نشان دهند که در طول این بازه زمانی، تعداد 10 مورد یا بیشتر اشتغال زایی کرده اند، در حالیکه برنامه کبک از این شرط مستثنی می باشد.


سرمایه گذاری مطمئن و راحت 

مبلغ سرمایه گذاری در این برنامه که مبلغ  1.200.000دلار کانادا است توسط یک نهاد مستقل دولتی تضمین شده است و بعد از پنج سال، کاملا به متقاضی بازگردانده خواهد شد و یا این مبلغ می تواند به واسطه یک موسسه مالی کانادایی سرمایه گذاری شود. به علاوه، شرایط سرمایه گذاری در این برنامه به مراتب کم دردسر تر از دیگر برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری است که از این جمله می توان برنامه دولت فدرال کانادا تحت عنوان “Immigrant Investor Venture Capital Pilot Program” را نام برد.


اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده

در روش سرمایه گذاری کبک ، تمام اعضای خانواده متقاضی (همسر یا شریک زندگی و فرزندان وابسته زیر 19 سال) در درخواست او جای دارند و وضعیت یکسانی با متقاضی دارند .متقاضیان پذیرفته شده و خانواده هایشان از مزایای اقامت دائم برخوردار خواهند شد که این مزایا، مراقبت های بهداشتی، آموزش عمومی رایگان و دسترسی به دانشگاه های درجه یک جهان را نیز در بر خواهند داشت.


با در نظر گرفتن اینکه ظرفیت برنامه سرمایه گذاری کبک محدود بوده در دور قبلی بازگشایی ظرفیت ها به سرعت پر شد، پیشنهاد می شود تا سرمایه گذاران علاقه مند در اسرع وقت درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز آماده نمایند تا بتوانند در فرصتی که برای اخذ اقامت از این طریق باقی است، درخواست خود را به صورت کامل ارسال نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر  صفحه  مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری را مشاهده فرمایید.

 Ferahnaz Hamutcuoglu
  من زنی ۴۸ساله ایرانی همستم شوهرم ۷۵ساله اهل ترکیه هست در ترکیه زندگی میکنیم سرمایه نقدی ما حدود یک ملیارد دولار استاز طریقی اقامت بگیریم  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید