جاذبه های گردشگری توریستی استانبول

استانبول یا قسطنطنیه بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه در قرن هفتم قبل از میلاد مسیح با ساخت و ساز یونانی ها به شهر تبدیل شد، استانبول تنها شهری در جهان است که در دو قاره یعنی آسیا و اروپا قرار گرفته و در آن شرق و غرب به هم متصل می شوند.

این شهر به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم شده، در بخش آسیایی معماری ها و بناهایی از زمان یونانی ها و عثمانی ها و اسلام عثمانی در آثارتاریخی به جا مانده وجود دارد و در بخش اروپایی آن مناظر بسیار دیدنی و طبیعی شگفت انگیز دل گردشگران را می رباید. این شهر بایتخت غیر رسمی ترکیه می باشد واز صد ها سال بیش مهمانان را با زیبایهایش به سمت خود جذب می کند. چشم انداز اصلی استانبول گردشگری و جهانگردی آن است که به موجب این امر، هزاران هتل و صنعت‌های دیگر مرتبط با جهانگردی و توریست در استانبول پدید آمده که سالانه  پذیرای گردشگران و میهمانان از سراسر جهان می باشد.

در سال 2010 به استانبول لقب پایتخت فرهنگی اروپا داده شد.در سال 2015 نیز بیش از 12.5 میلیون نفر خارجی از این شهر دیدن کردند.درواقع استانبول پنجمین شهر جهان از نظر تعداد گردشگر می باشد.

در تمام طول سال می توان به این شهر سفر کرد، تابستان‌های استانبول گرم و آفتابی است، متوسط دمای هوا در روز ۲۷ و در شب ۱۸ درجه است. زمستان‌ها سرد و مرطوبند اما به ندرت دمای هوا به زیر صفر می‌رسد. میانگین دما در روز ۷ و در شب ۲ درجه است. از اواخر آذر تا آخر اسفند، بادهای سردی از سمت دریای سیاه می وزند و مه و گاهی برف سطح شهر را می پوشاند. اواخر بهار و اوایل پاییز بهترین وقت سفر به استانبول است. البته تابستان‌ استانبول هم به خاطر جشنواره‌های هنری و کنسرت‌ها و البته حراج های بزرگ فصلی ، مسافران زیادی را به سمت خودش روانه می کند.

درادامه تعدادی از اماکن معروف توریستی شهر استانبول ترکیه معرفی می گردد.